انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوال در مورد مجیک ماوس

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: مشکل با Magic Mouse

پستتوسط abdol » 21 آوریل 2010, 00:48

دوست عزیز مطمینی که مجیک ماوس است؟ شاید mighty mouse است ها! این شبیه به تنظیمات mighty میمونه.

یه نگاهی به اینجا بیانداز ببین به مشکل شما مربوط می شه؟
http://macs.about.com/b/2009/11/01/magi ... r-some.htm
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=811510
من در فرصت مناسب اگر مشکل داشتید باز نگاه میکنم.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Ilia » 21 آوریل 2010, 01:12

مطمئن بشو که ماوس را درست اینستال کرده باشی. این لینکی است که اینستال آن را توضیح میدهد:
http://support.apple.com/kb/HT2845

در ضمن سیستمت را آپدیت کن. آخرین آپدیت 10.6.3 است.
http://support.apple.com/kb/DL1017

این هم آپدیت firmware مجیک ماوس است که حداقل سیستم 10.6.1 را لازم دارد تا اینستال بشود.
http://www.apple.com/downloads/macosx/a ... opard.html
البته بدون این بالایی هم بایست کار کند. اما این کارکردش را بهبود میدهد.

بهر حال اول مطمئن بشو که درست اینستال شده، بعد سیستم را آپدیت میکنی و در آخر اگر لازم بود firmware را اینستال میکنی.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط javadkh65 » 21 آوریل 2010, 01:22

عبدالرضا جان شما چطور به این نتیجه رسیدی که اون تنظیمات Mighty Mouse است؟

من سالهاست که مایتی ماوس دارم و همواره تنظیمات اون به شکل زیر هستش:

من فکر می کنم که مشکل از این باشه که دوستمون درایور مجیک ماوس برای Snow Leopard رو دانلود و نصب نکرده

دوست عزیز اگر که سیستم عامل شما Mac OS X 10.6.x هستش اون رو به آخرین نسخه آپدیت کنید یعنی 10.6.3

اون اوایلی که مجیک ماوس اومد اپل یه آپدیتی برای Leopard و Snow Leopard داد که با مجیک ماوس کار کنند اما الان فقط توی سایت اپل آپدیت لوپرد هست و البته در حبن نوشتن من ایلیا هم مطلب نوشت اون رو هم بخون!

خلاصه اینکه آپدیت کنی سیستم عاملت رو درست می شه
پیوست‌ها
Picture 7.jpg
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط abdol » 21 آوریل 2010, 01:25

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
عبدالرضا جان شما چطور به این نتیجه رسیدی که اون تنظیمات Mighty Mouse است؟

من سالهاست که مایتی ماوس دارم و همواره تنظیمات اون به شکل زیر هستش:

من فکر می کنم که مشکل از این باشه که دوستمون درایور مجیک ماوس برای Snow Leopard رو دانلود و نصب نکرده

دوست عزیز اگر که سیستم عامل شما Mac OS X 10.6.x هستش اون رو به آخرین نسخه آپدیت کنید یعنی 10.6.3

اون اوایلی که مجیک ماوس اومد اپل یه آپدیتی برای Leopard و Snow Leopard داد که با مجیک ماوس کار کنند اما الان فقط توی سایت اپل آپدیت لوپرد هست و البته در حبن نوشتن من ایلیا هم مطلب نوشت اون رو هم بخون!

خلاصه اینکه آپدیت کنی سیستم عاملت رو درست می شه

نه اصلا این طور نیست و در دو لینکی که گذاشتم در باره magic mouse توضیح داده که ایلیا کامل لینکهای مربوطه رو گذاشت و دیگه من هم چیزی ننوشتم.
سو تفاهم نشود. فقط گفتم شاید یک دهم درصد اشتباهی صورت گرفته باشد.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط javadkh65 » 21 آوریل 2010, 01:35

عبدالرضا جان شوخی می کنم باهات ها! ناراحت نشی عزیز! ما خیلی مخلصیم!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط abdol » 21 آوریل 2010, 02:00

منرو شرمنده می کنی :-) .
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط aamir » 21 آوریل 2010, 11:36

اون عکسی که دوستمون گذاشته مربوط به موس های یک کلیک دار( شیشه ای ) هست و زمانی که کابر هر موسی رو نصب کنه خودش تنظیمات رو عوض میکنه.
به هر حال زمانی که موس رو نصب میکنید برید توی software update و یک آپدیت جدید برای درایور موس اومده. . .اون رو بگیر و نصب کن.
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

Re: سوال در مورد مجیک موس

پستتوسط aamir » 22 آوریل 2010, 12:45

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
یعنی دو انگشت همزمان با هم فرود بیان روی ماوس.

من این کارو روی trackpad انجام میدم ولی رو موس نمیشه. . . یعنی فقط tap کنم؟
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 22 آوریل 2010, 19:48

شاید این gesture فعال نیست؟؟ در تنظیمات و Mouse، ببینید Secondary Tap در قسمت Two Fingers فعال هست یا نه؟؟
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط aamir » 23 آوریل 2010, 10:21

من در قسمت two fingers فقط Swipe left/ right to navigate رو دارم!
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 23 آوریل 2010, 10:44

شرمنده. حق با شماست. من دیشب با یه مجیک ماوس ( و البته یه آیپد ؛) ) کار کردم و فهمیدم که این گزینه ها برای مجیک ماوس وجود نداره.
برنامه رایگان better touch tools رو بگیرید. در قسمت مجیک ماوس gesture اضافه کتید ( two tap finger ) و action ش رو left click قرار بدید. این رو خودم دیشب امتحان نکردم، ولی باید جواب بده.  
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

سوال در مورد magic mouse

پستتوسط Professional » 16 اوت 2010, 19:05

سلام دوستان.
من تاپیک های زیادی در مورد magic mouse خوندم خیلی برای خریدنش مردد هستم.
لطفا دوستانی که استفاده می کنند یا قبلا استفاده کردند یک جمع بندی بکنند. :-D

۱.به نظرتون با mouse های بی سیم عادی چه قدر فرق می کنه از نظر راحتی کار؟ چون من خودم یکی از دوستام داشت یکم باهاش کار کردم برام کمی کار باهاش سخت بود نمی دونم شاید چون باهاش عادت نداشتم.

۲.مصرف باطری داخیلش چه طوره ؟ و معمولا هر چند وقت یک بار باید عوضش کرد؟ (لطفا میزان استفاده روزانتون رو هم بنویسید)

۳.با بلوتوث وصل میشه یا wireless?

۴.برای کسانی که با بوت کمپ ویندوز سون نصب کردند خوب کار می کنه در ویندوز؟ البته به ندرت توی ویندوز میرم ولی خب :-D

ممنون
دست نوشته های من: Professional Dreams ‫-‬ انجمن تخصصی نسل جدید موبایل ها

تصویر

 Mac Book Pro 2010 , Snow Leopard 10.6.4
 iPhone 3GS 32GB , iOs 4, JailBroken
نماد کاربر
Professional

پست‌ها : 18

Re: سوال در مورد magic mouse

پستتوسط Microsoft24 » 16 اوت 2010, 19:16

Professional نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان.
من تاپیک های زیادی در مورد magic mouse خوندم خیلی برای خریدنش مردد هستم.
لطفا دوستانی که استفاده می کنند یا قبلا استفاده کردند یک جمع بندی بکنند. :-D
ممنون

با سلام به شما دوست عزیز ،

[نمایش]
۱.به نظرتون با mouse های بی سیم عادی چه قدر فرق می کنه از نظر راحتی کار؟ چون من خودم یکی از دوستام داشت یکم باهاش کار کردم برام کمی کار باهاش سخت بود نمی دونم شاید چون باهاش عادت نداشتم.

ببین ، من اگر جای شما بودم ، ۱۰۰ درصد از برند اپل انتخاب میکردم ، حالا یا مایتی یا مجیک!‌ الان جفتش روبروی من ه! سؤالی بود در خدمتم!

[نمایش]
۲.مصرف باطری داخیلش چه طوره ؟ و معمولا هر چند وقت یک بار باید عوضش کرد؟ (لطفا میزان استفاده روزانتون رو هم بنویسید)

مصرف باتریش ، خوبه ، من تقریبا ماهی یکبار ، شارژش میکنم!

تذکر : بهتره از باتری های قابل شارژ استفاده کنید ، من از برند Energizer استفاده میکنم! تو دو سال گذشته هم برای Mighty و هم Magic ، خیلی عالیه!

[نمایش]
۳.با بلوتوث وصل میشه یا wireless?

با بلوتوث ، ولی اونطوری که فکر میکنی نیست!

مثلا ، بعد ازیکبار Pair شدن ، شما حتی موقع بوت شدن و یا موقع نصب مک و یا ویندوز ! ، موس و کیبورد بیسیم اپل رو دارین!

[نمایش]
۴.برای کسانی که با بوت کمپ ویندوز سون نصب کردند خوب کار می کنه در ویندوز؟ البته به ندرت توی ویندوز میرم ولی خب :-D

با نصب آپدیت ۳.۱ ، بوت کمپ ، مجیک توسط ویندوز پشتیبانی میشه‌! هیچ مشکلی هم نداره ، اسکرولش هم کار میکنه!

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط Microsoft24 » 16 اوت 2010, 19:19

الان اینو :
تصویر

دیدم! دقت کن اگر مجیک میگیری ، سیستم عاملت حتما باید Snow Leopard 10.6.2 به بالا باشه! و بهترین راندمانش با 10.6.4 ه!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط AliGhz » 17 اوت 2010, 17:29

اپل در ساخت مجیک ماوس از لحاظ ارگونومی یک مقداری اهمال کرده که در این مورد نکات بسیار خوبی رو دوستمون JAVADKH65 در این پست نوشته‌ن:
viewtopic.php?f=4&t=2065&p=20160&hilit=%D9%85%D8%AC%DB%8C%DA%A9+%D9%85%D8%A7%D9%88%D8%B3#p20160

من حدود 4 ماه هست که مجیک ماوس دارم و بسیار از اون راضی هستم. البته دونستن نکته‌های بالا باعث می‌شه که در کار با اون دقت بیشتری بکنیم تا احتمال آسیب‌ها رو به حداقل برسونیم. در ضمن من با مایتی ماوس کار نکرده‌ام و نکاتی که در مورد مجیک ماوس می‌نویسم در مقایسه با ماوس‌های معمولی دیگری است که در سیستم ویندوز با آنها کار می‌کرده‌ام.

کمتر از یک ساعت طول کشید تا به مجیک ماوس عادت کنم و سرعت ترکینگ و بدنه تمام‌لمسی و... به‌نظرم مناسب است. در واقع، هیچ وقت حس نکرده‌ام که یک ماوس غیرعادی را دستم گرفته‌ام. مثلا ادیت عکس در فتوشاپ را هم که نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد، با این ماوس انجام داده‌ام. من اصولا از ماوس‌های دکمه‌دار خوشم نمی‌آمده است :-D هر چقدر هم که دکمه‌ها بیشتر که بدتر :lol: برای همین مجیک ماوس بی‌دکمه برای من یک ابزار ایده‌آل است. سیم هم که ندارد، باز هم ایده‌آل تر!

در مورد ارتباط بلوتوث هم که دوستمون امید گفتن و مثلا جالبه بدونید که وقتی باتری رو عوض کردید، کافیه یک کلیک کنید تا ماوس دوباره کانکت شود! البته در همه‌ی این مدت دو سه بار برای من قطع ارتباط ماوس پیش آمده که خیلی جدی نبوده است (اواخر عمر باتری بود)؛ و ضمنا بردش هم فاصله قابل توجهی را پوشش می‌دهد.

یک نکته هم در مورد این ماوس این‌که روی سطح شیشه‌ای (حتی اگر زیرش میز باشد) عمل نمی‌کند.

در مورد مصرف باتری هم، برای من از زمان خرید تا تمام شدن باتری‌های خودش، حدود سه ماه شد که البته در این مدت اگر میانگین بگیرم شاید روزی سه ساعت از ماوس استفاده کرده بودم (این اواخر که مدت استفاده روزانه‌ام بیشتر بود، باتری با سرعت خیلی بیشتری خالی می‌شد). اما استفاده مداوم، باتری را سریع می‌خورد و احتمالا همان‌طور که امید خان نوشته‌اند، ماهی یک بار تعویض می‌خواهد. اما این مسئله‌ی خیلی مهمی نیست، چون اگر هم باتری معمولی غیرقابل شارژ بگیرید حداکثر 2000 تومان برای انرژایزر است که رقمی است قابل صرف نظر کردن :joy: و بد نیست در این صورت همیشه یک جفت باتری نو داخل کیف لپ‌تاپ‌تان داشته باشید.

یک نکته کوچولوی دیگر هم این‌که سطح این ماوس بسیار مستعد خش برداشتن است، بنابراین باید مراقبش بود (و چون خیلی زیباست، حیف است که خطی بر چهره نازنین‌اش بیفتد!). من ماوس را با قاب خودش (قابی که موقع خرید هم در همان عرضه می‌شود) داخل کیفم می‌گذارم و برای این‌که در اثر تکان خوردن و برخورد سطح رویی ماوس با قاب، خط و خشی بر ندارد، یک تکه دستمال نرم بدون پرز (که از آن برای پاک کردن خود ماوس هم استفاده می‌کنم) روی سطح ماوس می‌گذارم تا سر جایش محکم بماند!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان