انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Time Capsule OR WD Studio Edition

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Time Capsule OR WD Studio Edition

پستتوسط Microsoft24 » 14 سپتامبر 2009, 13:15

با سلام خدمت دوستان واساتید محترم!
من یک هارد اکسترنال 2TB لازم دارم ، اما موندم چی بگیرم!
هارد رو هم برای بک اپ از مکبوکم وهم از اون یکی لپ تابم وهم برای بکسری فایل های شخصی می خوام!

1-Apple Time Capsule
2- WD Studio Edition for mac

آیا Time Capsule قابل پار تیشن بندی هست!؟؟ یعنی میشه به 4 پارتیشن 500GB تقسیم کرد ، که 2تا از پارتیشن ها فرمت NTFS(لپ تلب) و2 تای دیگه پارتیشن اپل که اکه اشتباه نکنم HFS هست(مک بوک) باشه!؟؟؟

وبتونه بصورت بی سیم از دو سیستم بک اپ بگیره!؟؟
یه چیز دیگه بک اپی که Time Machine می گیره از سیستم عامل مک و برنامه ها هم میگیره؟؟؟ یا فقط از فایل ها می گیره!؟؟
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پاسخ: Time Capsule OR WD Studio Edition

پستتوسط damon_021 » 14 سپتامبر 2009, 14:11

چون با time capsule کار نکردم جواب سوال اولتون رو نمی‌دونم
ولی Time Machine از همه چیز بکاپ می‌گیره ! حتی از Bookmarkهای سافاری !!!!
iMac 2.5 i5 Sandy Bridge
8GB 1333Mhz RAM
500GB HDD + 128GB SSD
10.7.3

پست‌ها : 118

Re: پاسخ: Time Capsule OR WD Studio Edition

پستتوسط Microsoft24 » 14 سپتامبر 2009, 15:35

damon_021 نوشته است:[نمایش]
چون با time capsule کار نکردم جواب سوال اولتون رو نمی‌دونم
ولی Time Machine از همه چیز بکاپ می‌گیره ! حتی از Bookmarkهای سافاری !!!!

با تشکر از شما ،
بعد این بکاپ بصورت image هست ؟؟؟
چقدر فضا میگیره؟؟؟؟
چه جوری میشه Restore کرد؟؟؟ 
نماد کاربر
Microsoft24

پاسخ: Re: پاسخ: Time Capsule OR WD Studio Edition

پستتوسط Ilia » 14 سپتامبر 2009, 16:10

من فکر نمیکنم که شما بتوانید هارد داخلی تایم کپسول را NTFS فرمت کنید و پارتیشن کردن آنهم اگر هم عملی باشد، فکر نمیکنم کار عاقلانه‌ای باشد. البته منهم تایم کپسول ندارم.
این لینک را نگاه کنید:
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=446167

شما میتوانید یک هارد USB دیگر هم به تایم‌کپسول اتصال کنید، احتمالا آن میتواند FAT32 باشد، اما NTFS را مطمئن نیستم و حدس میزنم که نه.

اما فکر نمیکنم که فرمت هاردها برای دسترسی PC به آنها از راه تایم‌کپسول مهم باشد. چون تایم کپسول کار انتقال اطلاعات را انجام میدهد.
بک‌آپ کردن روی آن هارد بایستی به نحوهٔ انجام آن در PC بستگی داشته باشد.

تایم ماشین از هارد image نمیگیرد. کارش را فولدر فولدر انجام میدهد. و بک‌آپ میکند تا وقتی هارد پر شود و در آنصورت قدیمیترین بک‌آپ را پاک میکند تا جا برای فایلهای جدیدتان باز کند. اما به فایلهایی که دستی روی آن ریخته‌اید دست نمیزند.

تایم ماشین از همه چیز بک‌آپ میگیرد مگر اینکه بخواهید که نگیرد. این لینک اپل است برای تایم کپسول:
http://www.apple.com/timecapsule/specs.html

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Time Capsule OR WD Studio Editio

پستتوسط Microsoft24 » 14 سپتامبر 2009, 16:33

Ilia نوشته است:[نمایش]
من فکر نمیکنم که شما بتوانید هارد داخلی تایم کپسول را NTFS فرمت کنید و پارتیشن کردن آنهم اگر هم عملی باشد، فکر نمیکنم کار عاقلانه‌ای باشد. البته منهم تایم کپسول ندارم.
این لینک را نگاه کنید:
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=446167

شما میتوانید یک هارد USB دیگر هم به تایم‌کپسول اتصال کنید، احتمالا آن میتواند FAT32 باشد، اما NTFS را مطمئن نیستم و حدس میزنم که نه.

اما فکر نمیکنم که فرمت هاردها برای دسترسی PC به آنها از راه تایم‌کپسول مهم باشد. چون تایم کپسول کار انتقال اطلاعات را انجام میدهد.
بک‌آپ کردن روی آن هارد بایستی به نحوهٔ انجام آن در PC بستگی داشته باشد.

تایم ماشین از هارد image نمیگیرد. کارش را فولدر فولدر انجام میدهد. و بک‌آپ میکند تا وقتی هارد پر شود و در آنصورت قدیمیترین بک‌آپ را پاک میکند تا جا برای فایلهای جدیدتان باز کند. اما به فایلهایی که دستی روی آن ریخته‌اید دست نمیزند.

تایم ماشین از همه چیز بک‌آپ میگیرد مگر اینکه بخواهید که نگیرد. این لینک اپل است برای تایم کپسول:
http://www.apple.com/timecapsule/specs.html

ایلیا

باتشکر از جناب ایلیا،
به طور کلی من میتونم به دو لپ تاب به صورت بیسم وصل کنم؟؟؟
نماد کاربر
Microsoft24

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Time Capsule OR WD Stu

پستتوسط Ilia » 14 سپتامبر 2009, 16:51

به هر چند تا مک و پیسی خواستی میتوانی بیسیم وصل بشوی و با تایم ماشین تا جا داشته باشد روی مک‌ها اتوماتیک بک‌آپ کنی، یا دستی بصورت سرور از آن استفاده کنی.

البته من خودم یک راوتر Linksys دارم:
http://www.linksysbycisco.com/CA/en/products/WRT610N

با تایم ماشین کار نمیکند، اما کار یک سرور خانگی را برایم انجام میدهد. مشابه این زیاد هستند. از یک کامپیوتر ارزان قیمت هم میشود بعنوان سرور استفاده کرد. من یک پنتیوم ۳ قدیمی را در خانه رویش Ubuntu نصب کرده‌ام که آنهم بعنوان سرور خیلی خوب کار میکند.

من بک‌آپم را بیسیم انجام نمیدهم و هنوز هاردم را مستقیم وصل میکنم به کامپیوتر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Microsoft24 » 14 سپتامبر 2009, 17:50

ببین دوست من ، من کمبود فضا دارم ، می خواستم یک هارد بگیرم که هم زمان به دو لپ تاب (که یکیش MB986LL/A و دیگری Dell XPS m1530 هست) وصل باشه این کار با تایم کپسول ممکنه؟؟؟

از طرفی My Book Studio Edition II با حاله ؟؟؟

حالا به نظر شما کدوم بدرد کار من میخوره؟؟؟؟
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط Ilia » 14 سپتامبر 2009, 18:06

این WD Studio Edition II بنظر بسیار هارد خوبی می‌آید، اما بیسیم نیست. برای استفادهٔ بیسیم اگر هارد تنها بخواهید، این یکی بهتر است:
http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=589

اگر تایم کپسول را بگیرید، کارهای دیگر هم برایتان میکند، مثل چاپ بیسیم و کار یک راوتر و قابلیت وصل شدن به تایم ماشین. شما باید تصمیم بگیرید که قابلیت بیسیم بودن آن چقدر برایتان مهم است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Microsoft24 » 14 سپتامبر 2009, 19:26

این WD Studio Edition II بنظر بسیار هارد خوبی می‌آید، اما بیسیم نیست. برای استفادهٔ بیسیم اگر هارد تنها بخواهید، این یکی بهتر است:
http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=589

اگر تایم کپسول را بگیرید، کارهای دیگر هم برایتان میکند، مثل چاپ بیسیم و کار یک راوتر و قابلیت وصل شدن به تایم ماشین. شما باید تصمیم بگیرید که قابلیت بیسیم بودن آن چقدر برایتان مهم است.

بیسیم بودن زیاد برام مهم نیست !
برای من مهم این هست که :
1- 2TB فضا داشته باشه!
2-برند خوبی باشه!
3-بی صدا وخنک کارکنه!

راستی من اگر WD Studio Edition II رو بگیرم ، مشکلی از نظر تایم ماشین نداره؟؟؟(از نظر بکاپ)
من یه چیزی رو درست نفهمیدم ، من از تایم کپسول می تونم به عنوان یک هارد معمولی استفاده کنم؟؟؟(البته بیسیم!)
چون من هرجا تو نت درمورد تایم کپسول سرچ کردم فقط در مورد بکاپ بیسیم و ایستگاه بیسیم نوشته بود ، در مورد پارتیشن بندی و... چیزی نبود!؟؟؟
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط Ilia » 14 سپتامبر 2009, 19:52

من یک WD یک گیگی دارم که ازش راضی هستم. این مدل که شما زیر نظر داری حتما خوب خواهد بود و کارت را راه خواهد انداخت.
داشتن فایروایر در مک مزیتهای دیگری هم داره که علاوه بر سرعت و اطمینان بیشترش، میوانی کل سیستم را هم رویش اینستال کنی و مکت را با آن Run کنی که در مواقع تعمیر بسیار کمک است.

فکر نمیکنم قرار باشد که از آن بعنوان هارد خارجی استفاده کنی. تایم کپسول در اقع، یک ایرپورت است بعلاوهٔ هارد. یعنی بیشتر قرار است کار یک راوتر را بکند بعلاوهٔ NAS. آن پورت USB که برایش گذاشته‌اند برای اتصال به یک هارد دیگر است یا پرینتر نه برای اتصال به کامپیوتر.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Microsoft24 » 14 سپتامبر 2009, 20:27

من یک WD یک گیگی دارم که ازش راضی هستم. این مدل که شما زیر نظر داری حتما خوب خواهد بود و کارت را راه خواهد انداخت.
داشتن فایروایر در مک مزیتهای دیگری هم داره که علاوه بر سرعت و اطمینان بیشترش، میوانی کل سیستم را هم رویش اینستال کنی و مکت را با آن Run کنی که در مواقع تعمیر بسیار کمک است.

فکر نمیکنم قرار باشد که از آن بعنوان هارد خارجی استفاده کنی. تایم کپسول در اقع، یک ایرپورت است بعلاوهٔ هارد. یعنی بیشتر قرار است کار یک راوتر را بکند بعلاوهٔ NAS. آن پورت USB که برایش گذاشته‌اند برای اتصال به یک هارد دیگر است یا پرینتر نه برای اتصال به کامپیوتر.

ایلیا

با تشکر از راهنمایی شما
پس من به احتمال زیاد WD رو میگیرم.
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط Ilia » 14 سپتامبر 2009, 20:52

مبارک باشد!

منهم جای شما بودم احتمالا همینکار را میکردم. بعدها هم که پول زیاد آوردی، یک ایرپورت بخر و این هارد را وصل کن به آن.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

RE

پستتوسط Microsoft24 » 15 سپتامبر 2009, 21:45

با تشکر از راهنمایی شما ، من امروز WD Studio Edition ll 2TB رو گرفتم وخیلی ازش راضیم!
سرعتش خیلی خوبه!(البته به خاطر RAID 0 هست!)

پیشنهاد میکنم اگر کسی خواست هارد اکسترنال بگیره حتما WD بگیره! (کاملا بی صداست!)
نماد کاربر
Microsoft24

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان