انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بحث کلی سخت‌افزارها (مک و غیره)

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: معرفی سخت‌افزارهای جدید

پستتوسط amirazizi » 20 آوریل 2010, 13:28

هدف ما اینجا کمک به کاربران مک هست نه فروشندگان اون

برای این سایت هزینه حق اشتراک گرفته نمی شه , پس غیر تجاری است و معمولا فروش و تجارت از طریق این سایت ها انجام نمی شه

این موضوع که شما می گید من به کاربران اطلاعات می دم در کنارش تبلیغات خودم رو می کنم , تا حدودی بهتون حق می دم چون Billy Gates هم دقیقا همینطور فکر می کنه , هر سرویسی داده می شه باید از مشتری پول گرفت

شما اول توی یک نظر سنجی از کاربران بپرسید که اصلا دوست دارند در مقابل اطلاعات شما تبلیغتون رو ببینند بعد هی تکرارش کنید

اینجوری همه مطمئن می شن که شما به شعورشون احترام می گزارید و بعدش فکر نمی کنم کسی با دیدن لوگو و .... واکنشی نشون بده

بد نیست دوستان admin یک نظر سنجی فوری برای اینکار بگزارند

اما روش فعلی شما دو تا مشکل حاد ایجاد می کنه

۱. چون شما از اسم شرکت استفاده می کنید همه کسانی هم که اینجا دارند با کمال صداقت و بدون هرگونه چشمداشت مالی همفکری می کنند رو زیر سوال می برید , انگار اقای رستگار یا ایلیا دارند برای شما کار می کنند , اونها نظر می دهند و کمک می کنند بعد لوگو شما اون زیر پدیدار می شه , خودتون خوب می دونید معنی اینکار چیه

۲. بعد از مدتی کوتاه هر شرکتی به خودش اجاره می ده روش شما رو تکرار کنه و اینجا می شه جولانگاه دلال ها و مرکزی برای دعوا های اونها , به جای اینکه مشکل کاربر حل بشه باید شاهد گیس کشی های تو تا فروشنده باشه

اینجا فروم آزاد و مجانی است , از شما و تمام دوستان می خوام به این دو کلمه آزاد و مجانی احترام بگزارید

در ضمن شما امضا تون رو اصلاح کردید اما لوگو , اسم تون و تمام اطلاعات شرکت هنوز سر جاشه که باز هم کاملا حالت تجاری داره
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Appleiran Support » 20 آوریل 2010, 14:10

باشد.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Appleiran Support در 20 آوریل 2010, 15:37.
Appleiran Support

پست‌ها : 32

پستتوسط abdol » 20 آوریل 2010, 14:35

من با اینکه به شما پیغام خصوصی داده بودم که به من private message نزنید و اگر پیامی برای من دارید در تالار به صورت عمومی مطرح کنید،
باز هم زدید ناچاز متن پیغام شما را هم گزارش کردم و هم در اینجا برای مشاهدی عموم می گذارم:
[نمایش]
Appleiran Support نوشته است:[نمایش]
به شما اصلا ربطی نداره پس صحبت نکنین از نام کاربریتون مشخص که فقط توی فرم های خارجی می رید. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

البته من می دونستم که شما این جواب رو خواهید داد و فقط خواستم همه متوجه شوند که شما به چه دلیل این اکانت رو درست کردید.
شرکت شما جواب همه‌ی مشتریهاش رو همینطوری میده؟
اگه شما که support این شرکتی اینطوری جواب بده وای بحال بقیه‌ی شرکت شما!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط abdol » 20 آوریل 2010, 14:43

Appleiran Support نوشته است:[نمایش]
گویا شما منتظر معجزه هستی؟؟؟؟ و این که نشون دادین مشکلتون آدرس نیست ، هر چند شما که کاره ای نیستی و اندازه درک شما از خوندن یه مطلب مشخص شد.

من هنوز آدرس و مشخصات شما رو مثل همون روز اول می بینم چه قبل از حذف آن و چه بعد از حذف آن.
بله بنده کاره ای نیستم همانطور که شما هم نیستی اون چیزهایی رو که شما می خواهید درک کنم درک نمی کنم.
بسیار خوشحال هستم که چهر‌ی واقعی خودتون و شرکت تون رو دارید به زیبایی هر چه تمام به تصویر می کشید.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Nyaiesh » 20 آوریل 2010, 15:35

در مورد تبلیغات باید قانون گذاشت که اصلا باشه یا نباشه و یا این که پولی باشه این بسته به نظر دوستانی داره که سایت را به ما ارائه میدهند و می دانم که به زودی اجرایی میشه
یک خواهش دیگر هم دارم در مورد رعایت احترام دیگران هم قانونی لازم است متاسفانه افرادی هستند که خیلی هم اصرار دارند در هر بحثی شرکت کنند هیچ احترامی برای مخاطبشان قائل نیستند من فکر کنم اول باید آداب گفت و گو کمی تواضع یاد بگیرند تا os x
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2010, 16:36

اول از همه باید از دوستانم تشکر کنم که نشان دادید که چقدر این سایت و محتوی آن برایتان مهم است. و بعد:

- یک توضیح که چرا برخورد با این موضوع طول کشیده:
متاسفانه یک خلأ در تعریف مسالهٔ تبلیغات و فعالیت شرکت‌ها در قوانین سایت ما وجود دارد که اجازهٔ این سواستفاده را به این نحو داده است. از جایی که هر کدام از گردانندگان سایت یک طرف دنیا هستند، بحث در مورد تغییرات اساسی کمی طول میکشد.

- فکر نمیکنم احتیاج به نظرخواهی داشته باشد، کاملا مشخص است که این آقا نه برای من و نه به حرف هیچ کس دیگری اهمیت نمیدهد و قصدش خود شیرینی یا خدمت(!) به کارفرمایش است. اگر قصد راهنمایی داشتند، با همان اسم سابق بسیار هم ازشان ممنون میشدیم و از وجودشان بهره میبردیم.

- لطف کنید چند روزی مهلت بدهید تا اول قانونمان را بروز کنیم، بعد این داستان را کلا تمامش میکنیم. در بارهٔ این مورد خاص، تا وقتی آن لوگوی بزرگ آن شرکت آنجا هست، من آن را هنوز سواستفادهٔ تبلیغاتی میبینم. راستش اصلا من خودم به شخصه، با اسم اکانت هم مشکل دارم ولی نمیخواهم در این مورد به تنهایی تصمیم‌گیری کنم.

- رعایت احترام به شخص در گفتگوها الزامیست. اما همه حق دارند در هر بحثی شرکت کنند.

- این مشکل را حلش میکنیم. اما این موضوع حداقلش برای من این را نشان داد که شما دوستان چقدر در مورد این سایت ارزش قایل هستید.

- و در آخر، آقای خیرالله نژاد، وقتی دو نفر ادمین یک سایت، یک مسئله‌ای را گفتند، مسئله جای بحث ندارد که ما را زیر سوال میبرید. کل این داستان که شما راه انداخته‌ای به قصد تبلیغات است. تصمیم‌گیری آنکه اینطور بنظر می‌آید یا نه هم، با شما نیست و با ماست. اگر اینقدر اصرار به رفع مشکلات ما با اسم شرکتتان دارید، لطف کنید این ساپورت را در وبسایت شرکتتان انجام بدهید.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Nyaiesh » 20 آوریل 2010, 16:43

به نظر من الان موضوع عفت کلام هم به همین اندازه مهم شده است بعضی ها هر جور که می خواهند با دیگران صحبت می کنند اما در مورد تبلیغ: وقتی کسی( به خیال خودش )تبلیغ می کند این هم که گفتم به خیال خودش چون همه بر علیه او هستند و دیگر این کار تبلیغ نیست ضد تبلیغ است.حالا هر چه قدر ادامه دهد به ضرر خودش است. اما تا زمانی که در ایرماگ به طور رسمی این کار ممنوع نشده کسی نباید با لحن بد با تبلیغ کننده صحبت کند وقتی خود شما می گویید خلأ خوب ایشان یا دیگران هم از همین روزنه استفاده می کنند یعنی نبود قانون و تا قانونی نیامده نمی توان به او گفت بردار ما هستیم که باید قانون بگذاریم.بعد از توافق روی قانون هم با چند کلیک ساده می توان نام و محتوای تجاری را حذف کرد. نیازی به توهین و.... نیست البته قبل از لطف برخی دوستان بگم من هیچ درآمدی از مک ندارم.
اگر جای پدیدآورندگان ایرماگ بودم از اولین روز تبلیغات آن ها را حذف می کردم .دیگر هم کار به اینجا نمی کشید.....
گفت و گوی زشت در یک سایت فرهنگی آموزشی به اندازه تبلیغ و حتی بیشتر ناپسند است.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط amirazizi » 21 آوریل 2010, 04:46

ایلیا جان معلومه که این سایت برای ما ارزش داره

شما الان چندین سال که این سایت رو تاسیس کردید و یک جایی رو به وجود اوردید که کاربران فضای امن فکری داشته باشند تا مشکلاتشون رو مطرح کنند و این حس رو داشته باشند که ممکنه کسی مشکلشون رو بدون چشمداشت مالی بتونه حل کنه یا حداقل کمک کنه

خیلی زور داره که یک نفر از راه برسه و بخواد از تمام دست اورد های این سایت سو استفاده کنه

ایلیا جان , یک نابغه ۱۸ ساله به نام علیرضا شفايی برای کاربران ایرماگ نسخه مجانی مریم روی مک نوشت

نمی تونم بگم تا حالا این نرم افزار به چند نفر کمک کرده و چه قدر کار کاربران رو راه انداخته , در مورد من که دیگه از شمارش خارجه چون دايم باهاش کارمی کنم و تقریبا تمام مشکلات پارسی نوشتن مون رو حل کرد

توی about اش نوشته For irmug users پس باید کاربران اینجا مهم و شایسته احترام باشند که براشون چنین کاری انجام شده

نمی دونم آقای خیرالله نژاد هنوز هم اینجا می آید و forum رو می خونه یا نه , در هر صورت پیشنهاد ایلیا بی نظیره

به نظر من هم بهتره ایشون اینکار رو در بخش پشتیبانی سایت شون انجام بدن و مطمئن باشند که با این روش هیچ ایرادی بهشون وارد نیست و هیچکس ازشون خرده نمی گیره
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Appleiran Support » 24 آوریل 2010, 10:55

سلام دوستان
ممنون از ايليا جان كه كار منو خود شيرينى براى مديرم لحاظ كردند ، بايد خدمت همه اعلام كنم كه از آقاى رستگار خواستم كه نام كاربرى منو از سيستم حذف كنه و امروز هم فقط براى چك كردن اينكه اين خواسته انجام شده يا نه اينجا سر زدم ، اميدوارم كه همه دوستان موفق و پيروز باشند.
Appleiran Support

پست‌ها : 32

Welcome to the Unibody Mac mini

پستتوسط Microsoft24 » 15 ژوئن 2010, 16:10

Welcome to the Unibody Mac mini

خب ، امروز صبح مک مینی آپدیت شد!

مک مینی جدید ، اوج تکنولوژی در ابعاد کوچک تر از قبل! (جدی نگیرید! :joy: )

ببینید :

تصویر

تصویر

از الان می تونید ، به فکر دسکتاپ تون باشید! :lol:

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط Pooria Azimi » 15 ژوئن 2010, 16:25

خیلی خوبه که HDMI هم داره! کارت گرافیک و پردازنده‌ش هم قدرتمندتر شده. اما قیمتش افزایش پیدا کرده...

اما خیلی خوشگل شده :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Microsoft24 » 15 ژوئن 2010, 17:24

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
خیلی خوبه که HDMI هم داره! کارت گرافیک و پردازنده‌ش هم قدرتمندتر شده. اما قیمتش افزایش پیدا کرده...

اما خیلی خوشگل شده :-)

نکته ی اصلی اینجاست ، که ضخامتش تقریبا نصف شده ، ضخامتش ، ۱.۴ اینچ ه! و این عالیه!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط ayunamir » 15 ژوئن 2010, 18:43

و البته یه چیز بسیار عالی اینه که : از این به بعد میتونید خودتون رم رو ارتقا بدید مثل مکبوک (DIY memory)
ayunamir

پست‌ها : 15

پستتوسط Ilia » 16 ژوئن 2010, 08:52

۱۰۰ دلار قیمتش رفته روش اما در عوض کمی سریعتر شده، ویدئوکارتش بهتر شده، ورودی SD کارت و HDMI بهش اضافه شده بعلاوهٔ اینکه هدفون آیپاد تاچ یا آیفون که میکروفن داره هم بهش وصل میشه. نازک شدنش برای من مهم نیست. کاش میشد که بجایش اون آداپتورش را جا میدادند توش. یک پورت USB هم از دست داده.

با این حساب بالاخره راه برای HDMI روی مک باز شد. احتمالا بزودی به مکبوک‌پروها هم اضافه خواهد شد.

ایلیا 
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط navidpaya » 16 ژوئن 2010, 09:37

فکر کنم آداپتورش رو جا داده باشن ایلیا جان. من یه چیزی در مورد PSU (Power Supply Unitداخلی خوندم. تو خود صفحه محصول هم همچین چیزی نوشته بود.
navidpaya

پست‌ها : 66

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 31 مهمان