انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

هارد درایو خارجی

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

هارد درایو خارجی

پستتوسط Behnam » 09 مارس 2009, 01:16

Ilia نوشته است:[نمایش]
من هم شدیدا وسوسه شده‌ام که یکی از این مینی‌ها بخرم اما تا آمدن اسنو لئوپارد دست نگه خواهم داشت بخصوص که کارم لنگش نیست.

اما در مورد هارد خارجی، bestbuy این هفته WD را حراج دارد که من یکی خریدم که البته USB است به قیمت ۱۳۰ دلار و ظرفیت یک ترابایت:
http://www.bestbuy.ca/catalog/proddetai ... age_slide3

به همراه یکی از این WD Media Playerها:
http://www.bestbuy.ca/catalog/proddetai ... &langid=EN

اگر هارد فایروایر خواستی، والمارت، seagate هفصد وپنجاه گیگی را به قیمت ۱۸۰ دلار میفروشد. از این هم من یکی دارم و هارد بسیار خوبیست.

ایلیا
من به تلاش مذبوحانه‌ام برای تفکیک موضوعات ادامه میدهم!

تو فروشگاه اپل که اولی ۲۰۰ دلاره و دومی ۲۶۰ دلار (وسترن دیجیتال)
ولی من هنوز توی برنامهٔ خریدن فوری نیستم. این‌ها بررسی‌هایی است که برای خریدن همزمان کامپیوتر جدید می‌کنم.
این seagate که داری چقدر سر و صدا داره؟ من یکی از دلایل انتخابم برای وسترن دیجیتال اینه که گویا خیلی بی‌صداست.
این یکی از ملاک‌های بی‌ربطی هست که برای من خیلی مهمه. یادم هست چند سال پیش (قبل از موج تلفن‌های همراه و رینگرهای لعنتی) رفته بودم مغازه یک تلفن بخرم و فروشنده مدام از امکانات مختلف تلفن صحبت می‌کرد و من بهش گفتم حالا اینا برام مهم نیست، می‌تونی یکجوری کارش بندازی که ببینم زنگش چجوریه؟ یارو هاج و واج مونده بود!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: هارد درایو خارجی

پستتوسط Ilia » 09 مارس 2009, 04:16

این تاپیک باید جدا میشد. دستت درد نکنه.

والاه من الان گوشم رو چسبوندم به این seagate, کوچکترین صدایی بگوشم نمیرسه. منکه کلا از Seagate تا حالا خیلی راضی بودم، مخصوصا اونی که فایر وایر داره خیلی عالیست.

اگر قصدت اینه که همیشه بگذاریش پیش مینی، به این محصول (NewerTech miniStack) یه نگاهی بینداز:
http://eshop.macsales.com/shop/ministack

اما اگر میخواهی که اصلا پیش گوشت نباشه و فایر وایر نداشتنش هم برات مهم نباشه، این یکی (WD My Book World Edition) چیز جالبیه:
http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=587
میشه که مثل یک سرور خانگی ازش استفاده کنی.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 09 مارس 2009, 05:05

ممنون از اطلاعات.
فایروایر از این جهت برای من مهمه که تأثیری روی فعالیت جاری روی کامپیوتر نداره. اون Newer Teck miniStack خیلی جالبه ولی من با این نام آشنا نیستم و نمی‌دونم از اعتبار Western Digital برخورداره یا نه. طرح اون هم جالبه که با مینی خیلی جور در میاد ولی من مینی نخواهم خرید. آیمک می‌خرم. مینی رو فکر می‌کردم که به عنوان هارد خارجی استفاده کنم که ضمناً optical drive هم داشته باشه. اما برای این کار با درایو با سرعت ۵۴۰۰ rpm چیز گردن کلفتی نخواهد بود.
از آنجا که می‌دانم از کامپیوتر فعلی‌ام دل نخواهم کند، همین می‌شود کامپیوتر روز مبادا برای کامپیوتر بعدی و برای هارد از یک هارد خارجی که برای این کار ساخته شده است استفاده خواهم کرد.
حالا این miniStack برای قیمتی مشابه WD با فایروایر ۱.۵ TB داره بجای یک TB. چشمم رو گرفته!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 09 مارس 2009, 06:29

مینی یک کامپیوتر کامله و استفاده از اون فقط بعنوان یک اکسترنال هارد درایو خیلی منطقی نیست. خیلی‌ها از اون بعنوان کامپیوتر دوم یا media center استفاده میکنند. اما این آپدیت بالاخره میتونه کار کامپیوتر اصلی رو هم انجام بده.

البته عوض کردن هارد داخلی اون با یک هارد ۵۰۰ گیگی ۷۲۰۰ rpm زیاد کار سختی نیست. این لینک آپگرید مینی است:
http://eshop.macsales.com/shop/mac-mini

و اینهم لینک هاردی ۵۰۰ گیگی سیگیتی که گفتم:
http://eshop.macsales.com/item/Seagate/ST9500420AS

بسیار از این هارد تعریف میکنند.

اما اون miniStack رو بعنوان Enclosure تنها هم میشه خرید:
http://eshop.macsales.com/shop/ministac ... osure_Kits

میتونی اون رو به راوتر اپل یا هر راوتر مشابه گیگایی که امکان اتصال به هارد رو هم بده وصل کنی و بعنوان سرور خانگی ازش استفاده کنی. من این کار رو با راوتر لینکسیسم کرده‌ام.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Reza.Y » 09 مارس 2009, 10:28

این رفیق ما می‌گه وسط مقادیر زیادی هارد اکسترنال مورد استفاده WD کم‌تر از همه داغ می‌کند.
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط نیما » 16 مارس 2009, 18:08

من wd اسنشال خریدم 500 gb خیلی هم راضی ام .هم کوچیکه هم کم صدا (تقریبا" بی صداست باید ادم گوشش را بچسبونه شتا بفهمه )
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Mazdak » 26 مارس 2009, 20:35

فکر می‌کنم این اولین پست من باشه ، با توجه به زمان عضویت، باید بگم ( البته به دوستان تازه وارد) که پاسخ اکثر سوالات و مشکلات که دوستان با آن برخورد می‌کنند با کمی صبر و جستجو در این انجمن قابل دسترسی است.
اما مشکل من، که به تازه‌گی با آن مواجه شدم:
هارد درایو خارجی من، تا چند روز پیش هیچ مشکلی نداشت و به‌راحتی با مک‌بوک شناسایی می‌شد. چند روز پیش یکی از دوستان آن‌را به امانت گرفت تا چند فایل در آن کپی کند( با ویندوز XP)، بعد از آن هارد مورد نظر به سختی با مک‌بوک قابل شناسایی است. امروز که به‌هیچ وجه قابل شناسایی نیست.دونقطه‌ دی
استفاده از OnyX و ترفندهای مربوط به آن هم کارساز نگردید.
Mazdak

پست‌ها : 113

پستتوسط Ilia » 26 مارس 2009, 21:07

وقتی در فایندر هستی Apple+u رو فشار بده، فولدر utilities باز میشه. در آنجا برنامه‌ایست بنام Disk Utility. اون رو راه بینداز، بایستی هاردت رو اونجا بصورت کمرنگ در لیست دست چپش ببینی. روش کلیک کن و از قسمت First Aid گزینه Repair disk رو انتخاب کن.

اگر درست شد که فبها، اگر نشد در همون برنامه در File Menu میتونی روی دسکتاپ بیاوریش (mount کنی). اگر آمد، اطلاعاتش رو که میخواهی جایی کپی کن و بعد بوسیله همین برنامه Disk Utility فرمتش کن. اگر ایراد اساسی مکانیکی نکرده باشه درست خواهد شد. (ایراد مکانیکی را هم معمولا وقتی میکند که مثلا از دست دوستت به زمین خورده باشد یا چیز شبیه این). این اشکال در زمینه کار Onyx نیست.

موفق باشی،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Mazdak » 27 مارس 2009, 08:59

مشکل اینجاست که با Disk Utility شناخته نمی‌شه! در مورد Onyx هم یکی از فروم‌های خارجی نوشته بود که اگه Cash , Tools,... پاک بشه، ممکنه مشکل حل بشه.
گاهی شناسایی می‌شه، ولی به‌ندرت ! امکان کپی کردن هم ندارم چون حجم اطلاعات بالاست.
Mazdak

پستتوسط Ilia » 27 مارس 2009, 16:02

مزدک جان،

اگر یکبار هم بالا بیاد کافیه تا این کارهایی که گفتم رو بکنی.

و اگر اطلاعات توش برات مهمه، بهتره که از همون یک بار استفاده کنی و اونها رو کپی کنی. امکان کپی کردنشون برات وجود داره، اما آسون نیست. یا باید یک هارد دیگه تهیه کنی و روش کپی کنی، یا ۵۰ تا DVD بخری و شروع کنی به سوزوندن...

قانون بک‌آپ اینه که باید حداقل دو نسخه مستقل از هم از هر چیزی داشت که در یک جا نگهداری نشوند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Mazdak » 27 مارس 2009, 18:50

ایلیا جان
ممنون از پی‌گیری شما.
حق با شماست، در اولین فرصت باید بک‌آپ دوم را تهیه کنم.
Mazdak

پستتوسط Ahmad » 27 مارس 2009, 23:44

با سلام مزدک،

ابتدا تشکر فراوان از ایلیا بابت راهنمائی تکنیکی و مفید برای همه.

اینطور که من از نوشته‌های مزدک متوجه شدم وی هارددرایو خود را به دوستی که ویندوز ایکس پی دارد قرض داده بود.
مزدک جان شما باید متوجه باشی که ویندوز فرمت مک را نمی‌تواند بخواند، البته این در صورتی است که شما هاردداریوتان را به فرمت مک درآورده باشید یعنی Mac OS extended Journal. ویندوز این فرمت را نمی‌شناسد. حالا فرض من این است که دوستتان هارد دیسک شما را اشتباها به فرمت ویندوز یعنی NTFS در آورده باشد. در این صورت مک شما آنرا نخواهد شناخت. توصیهٔ من این است که شما هارددیسک خود را نزد دوستتان ببرید و ببیند آیا کامپیوتر ویندوز او آنرا می‌شناسد یا نه. آگر شناخت که فبها زیرا در اینصورت متوجه می‌شویم که ویندوز آنرا می‌شناسد و دیسک از لحاظ فیزیکی آسیب ندیده است. اما اگر همین مشکل روی کامپیوتر ویندوز داشته باشید شاید مشکل فیزیکی باشد. اگر ویندوز دیسک را شناخت، محتوی آنرا کپی کرده و زیب کنید تا در آینده به مک منتقل نمایید. در این صورت شما می‌توانید دیسک را روی ویندوز به فرمت FAT32 در آورید تا مکتان نیز بتواند آنرا بخواند.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Mazdak » 28 مارس 2009, 06:43

خیر احمد جان
برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، از همان ابتدا به فرمت Dos درآورده شد.
Mazdak

پستتوسط Ilia » 28 مارس 2009, 07:16

ضرر نداره که با یک سیم دیگه یک امتحانی بکنی، شاید که کابلش خراب شده.

بعضی وقتها اشکال در چیزهای پیش و پا افتاده‌ای مثل این هم میتونه باشه! :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان