انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آلرژی

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

آلرژی

پستتوسط Ilia » 16 فوریه 2009, 19:35

من یک سوال دارم از دوستانی که مکبوک آلمینیومی دارند.

آیا دست شما بعد از استفاده طولانی از کامپیوتر قرمز و دچار خارش شده؟ اگر تا حالا متوجه نشده‌اید لطفا دقت کنید که آیا دچار این مشکل میشوید یا نه.

با تشکر

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پاسخ: آلرژی

پستتوسط REZACA1 » 17 فوریه 2009, 02:59

فکرکنم در روز ۴ ساعت با مک بوک آلمینیومی کار میکنم ولی نه من مشکلی نداشتم.
ببینم وسواسی نیستی؟ :joy:
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پست‌ها : 107

پاسخ: آلرژی

پستتوسط Ilia » 17 فوریه 2009, 05:25

نه رضا جان من اصلا وسواسی نیستم. اما این چه ربطی به آلرژی داشتن داره؟ :-)

داستان از این قراره که من تازه کشف کردم که احتمالا به آلمینیوم یا نیکل در آلیاژ اون حساسیت دارم. و این موضوع رو از التهاب کف دستهام بعد از تماس طولانی به کامپیوترم فهمیدم. البته باید برم پیش یک متخصص آلرژی ببینم که داستان از چه قراره. از قرار من در این مورد تنها نیستم. به این لینک نگاه کن:
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=485929

یا این یکی:
http://discussions.apple.com/thread.jsp ... ID=1640544

اینجا خواستم ببینم که آیا کس دیگه‌ای اینجا دچار این حالت هست یا نه.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saba » 17 فوریه 2009, 10:02

سلام ایلیا جان

من هم اینچنین مشکلی ندارم.البته تا الان نداشتم ،بعد از خواندن پست تو ،یه چیزائی شروع شد.

شد نقل کار درویش و ریش بلند و لحاف.خدا خیرت بده.
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

پستتوسط Behnam » 17 فوریه 2009, 17:01

آره بقول صبا شاید قضیهٔ ریش درویش و لحاف باشد! ولی شاید هم به جنس آلومینیومی صفحه‌کلید ربطی نداشته باشد و بیشتر به دیزاین صفحه‌کلیدهای جدید مربوط باشد که کلیدها در آن «عمق» بازی برای فشار دادن ندارند. من زیاد با اینگونه صفحه‌کلیدها کار نکرده‌ام ولی همانقدر که کار کرده‌ام به نظرم آمده است که در ماهیچه‌های انگشتان فرسایش پدید می‌آورند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 17 فوریه 2009, 19:02

صبا جان شرمنده‌ام!

بهنام؛ مکبوک‌پرو من جزو اولین سری مکبوک‌پروست و کیبورد آن معمولی یا مدل قدیم است. اما من مشکل خستگی انگشتان ندارم. بلکه مطمئنا نوعی حساسیت یا آلرژیست. چیزی شبیه اگزما یعنی التهاب و قرمز شدن و خارش جاهایی از دستم که بدنه کامپیوتر را لمس میکند.

از جایی که این موضوع خیلی وقت است که به گوش اپل رسیده ممکن است که آنها در ترکیب آلیاژ آلمینیومشان تغییری داده باشند و مدل‌های جدید این مشکل را برای کسانی که مثل من حساسیت دارند نداشته باشد. صبا جان راحت بخواب و ریشت رو هر جا میخواهی بگذار. :-)

اما در جستجو در این باره به مورد مشابهی رسیدم که برایم بسیار جالب بود. دکترهای متخصص آلرژی گفته بودند که جوان‌هایی که ساعتها موبایلهای آلمینیومی را بصورتشان میچسبانند اگر به ترکیبات فلزی آن حساسیت داشته باشند ممکن است که صورتشان اگزما بشود.

از قرار بیشتر حساسیت‌ها به نیکل موجود در ترکیب این فلزات است. و از قرار نیکل را با خیلی از فلزات مخلوط میکنند از جمله نقره و آلمینیوم. شما اگر به آن حساسیت نداشته باشید هیچ مشکلی نخواهید داشت. اما اگر شما جزو معدود کسانی باشید که این آلرژی را داشته باشید بد نیست که این قضیه را بدانید.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saba » 18 فوریه 2009, 04:02

ایلیا جان سلام

خواهش میکنم،اتفاقا خارج از شوخی مدت کوتاهی است که نواحی چانه را با ریش بز بز قندی پوشانده ام.و اما اثرات تلقین که میدانم دستکم در همین یک مورد روی من کاری بوده و قبل از خواندن پست تو ،در من از خارش خبری نبود ،اما پس از خواندن این مطلب آسه آسه خارش دست و صورت و بناگوش و چشم و پاچه و مغز شروع شد.(یادش بخیر کله پزی سلیقه سر پل امیر بهادر)اگر حافظه ام درست یاری کرده باشه.دوستان داخل ایران ،نوش جانتان ان کله پاچه های ناب وطنی یا شیردان های غروبای تابستون با نون سنگک داغ و سرکه فرد اعلا و پنج سیر زهرماری که از زبون لال و از گوش کرم کرده.بگذریم ،یهو دلم بد جوری دود کرد.

ایلیا جان ،نگران نباش ،مال من بیشتر تلقینه تا حساسیت به فلز.ریشم هم هنوز انقدر قابل نیست که لحاف اذیتش کنه.خدا نگهدار.صبا
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

پستتوسط pooriya » 18 فوریه 2009, 21:46

من هم چنین مشکلی ندارم.به نظرم این آلرژی باید از چیز دیگه ای باشه. ;-)
aluminium macbook 2.4 intel core 2 duo ,RAM 2G DDR3,mac os x10.5.6,ADSL+2
نماد کاربر
pooriya

پست‌ها : 49

پستتوسط salehara » 21 فوریه 2009, 22:42

من هم چنین مشکلی ندارم ولی بهتر هست برای تست آلرژی پیش پزشک متخصص برید.
salehara

پست‌ها : 187

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان