انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

صفحه‌‌کلیدهای مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

صفحه‌‌کلیدهای مک

پستتوسط Behnam » 27 دسامبر 2008, 04:57

فکر کردم بد نیست در جایی یک کُلکسیون تصویر صفحه‌کلیدهای مختلف اپل در تولیدات مختلف را داشته باشیم تا اگر مشکلی به تفاوت جای کلیدهای مختلف در دستگاههای مختلف مربوط باشد، با سهولت بیشتری بتوان رفع کرد.
برای این کار، من از صفحه‌کلید خودم شروع می‌کنم. اگر کسی صفحه‌کلیدش فرق دارد (که مطمئناً فرامرز یکی از آنهاست!) می‌تواند عکس صفحه‌کلیدش را با مشخصات مُدل کامپیوتر به این تاپیک اضافه کند.
برای اینکه این تاپیک قابل استفاده باشد، اولاً همهٔ عکس‌ها باید با یک صفحه‌کلید مشخص گرفته شده باشند و از آنجا که صفحه‌کلید qwerty انگلیسی قدیمی‌ترین استاندارد است، در منو باید صفحه‌کلید U.S انتخاب شده باشد تا عکس صفحه‌کلیدها قابل مقایسه باشند.
ثانیاً عکس باید از اندازهٔ کوچک Keyboard Viewer گرفته شده باشد تا برای کاربرانی که از دایل‌آپ استفاده می‌کنند خیلی مشکل ایجاد نکند.
ثالثاً عکس فقط از پنجرهٔ KeyboardViewer باشد و نه اضافات روی دسکتاپ. برای این کار می‌توان از +Shift+4 استفاده کرد تا با موش عکس را در روی دسکتاپ crop کرد.
کاری که من در عکس زیر کرده‌ام استفاده از یک ویجت است که تنها از یک پنجرهٔ مشخص روی دسکتاپ عکس می‌گیرد. آن را می‌توانید از اینجا دانلود کنید:
http://www.apple.com/downloads/dashboar ... tplus.html
برای گرفتن عکس‌های تر و تمیز، خیلی چیز بدرد بخوری است.
ضمناً از آنجا که عکس کوچک است، برای KeyboardViewer یک قلم بولد اختیار کنید تا حروف در آن مشخص‌تر باشند.
مُدل کامپیوتر هم هنگام آپلود کردن عکس در «شرح فایل» اضافه کنید.
پیوست‌ها
screen-capture-7.png
iMac, Power PC G4
screen-capture-7.png (49.69 KiB) - بازدید 2480 بار
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط فرامرز » 27 دسامبر 2008, 18:28

این هم صفحه‌کلید من. برای عکس گرفتن از یک پنجره یک قلقی هم توی خود مک هست. +shift+4 را میزنی و بعد یک «فاصله» اونوقت خودش از یکی از پنجره‌ها یا منوهای باز عکس میگیرد. اما البته با این روش نمیشود از صفحه‌کلیدهای فارسی در Keyboard Viewer عکس گرفت چون تا  را میزنی Keyboard Viewer صفحه‌کلید انگلیسی را نشان میدهد. به هرحال این ویجد چیز بدردخوری است. ممنون.
پیوست‌ها
screen-capture.png
iMac (7,1-3Q 2007) Intel Core 2 Duo
screen-capture.png (57.62 KiB) - بازدید 2461 بار
فرامرز

پست‌ها : 34

پستتوسط Reza.Y » 28 دسامبر 2008, 14:39

از Grab استفاده کنید. Capture -> Window
Reza.Y

پست‌ها : 435

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان