انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل بالا نیامدن سیستم

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

مشکل بالا نیامدن سیستم

پستتوسط mahansaman2007 » 13 دسامبر 2008, 11:10

با سلام وخسته نباشید خدمت تمامی دوستان به خصوص مدیریت محترم سایت که امکان بهره گیری و استفاده از راهنمایی را برایمان فراهم کرده اند

سیستم من که مک بوک پرو می باشد اصلا بالا نمی آید یعنی فقط صدای روشن شدن دستگاه و بعد صفحه سیاه البته در طی رفع مشکل چندی باری بالا آمد ولی بعد از ری استارت دوباره مشکل ایجاد تا حدی که الان اصلا رفع نشده آست نمی دانم مشکل از ال سی دی است کارت گرافیک لطفا هر چه سریعتر اینجانب را راهنمایی کنید چون کلی اطلاعات دارم که در دستگاه وجود دارد و کارهای شرکت معلق شده است
با تشکر و سپاس فراوان
Iran-Tehran
MacBookPro 2.4
Leopard
mahansaman2007

پست‌ها : 13

پاسخ: مشکل بالا نیامدن سیستم

پستتوسط Ilia » 13 دسامبر 2008, 11:39

مشکل شما میتواند خیلی ساده یا بسیار مشکل باشه. اگر ویدئوکارت مدل مکبوک‌پرو شما nVidia 8600m باشه احتمالا مشکل از ویدئوکارت است. که در این صورت اپل گارانتی آن را تا ۲ سال تمدید کرده و مجانی تعمیرش میکند. امتحان آن هم آسان است. اگر توانستید که سیستم را با DVD آن یا اینستالر لئوپارد بالا بیاورید مشکل سخت‌افزاری ندارید. یا امتحان دیگر این است که متوجه شوید که تنها اشکال سیاه بودن صفحه مانیتور است. مثلا وقتی صدا را زیاد و کم میکنید صدا را میشوید.
سومین خبر صفحه اول ایرماگ راجع به همین موضوع است.

اما همیشه احتمال دارد که سیستم شما به هر علت دیگری نیز دچار مشکل نرم‌افزاری شده باشد که در این صورت رفع آن آسانتر است.

بهر حال اگر توانستی که حتی یکبار سیستم را ران کنی سریع یک بک‌آپ از آن بگیر.

موفق باشی
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط mahansaman2007 » 13 دسامبر 2008, 11:44

با تشکر از جواب سریعتون
عزیزم همانطور که گفتی کارت گرافیک من همان است و اتفاقا گاهی صدا را هم را کم و زیاد کردن دارم به هر حال من می توانم به کجا مراجعه کنم؟
Iran-Tehran
MacBookPro 2.4
Leopard
mahansaman2007

پست‌ها : 13

پستتوسط Ilia » 13 دسامبر 2008, 11:52

پس متاسفانه به احتمال زیاد مشکل شما همین است. اگر خارج از ایران بودید تمام نمایندگی‌های اپل کامپیوتر شما را مجانی تعمیر میکردند. اما از جایی که اپل در ایران نمایندگی ندارد احتمالا بهترین راه شما بردن آن به جاییست که آن را به شما فروخته‌اند.
تعمیر آن خارج از گارانتی بسیار پر هزینه است. بهترین راه شما این است که آنرا برای تعمیر به نمایندگی واقعی اپل در خارج از ایران بفرستید. شرکتی که آن را به شما فروخته میتواند این کار را بکند اما احتمالا این کار را مجانی نخواهند کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط pedramp » 13 دسامبر 2008, 15:26

سلام
mahansaman عزیز مکبوک پروی من هم دقیقا همین مشکل را پیدا کرد، البته اول مشکل رفتن به اسلیپ را داشتم و بعد از کلی کار یکی دو بار سیستم بالا آمد و بعد دیگه کارت گرافیکش مرخص شد و...
الان هم فرستادمش خارج از ایران برای تعمیر.
متاسفانه فکر کنم شما هم کارت گرافیکت مشکل پیدا کرده
اینجا رو هم ببین:
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... 8%B4%D9%87
pedramp

پست‌ها : 142

Mac Book Pro problem

پستتوسط amirazizi » 14 دسامبر 2008, 00:21

من نمی دونم Mac book تون رو از کجا خریدید اگر از رادان خریده باشید براتون عوض می کنند. اما در مورد بقیه نمی دونم.

ارادتمند

امیر
amirazizi

پست‌ها : 482

پاسخ: Mac Book Pro problem

پستتوسط mahansaman2007 » 14 دسامبر 2008, 14:46

از تمامی دوستان که جواب دادند بسیار سپاسگذارم
مشکل من هنوز جاریست ترجیحا فعلا بی خیال تعمیرش شدم تا بعد

خیلی آقائید
Iran-Tehran
MacBookPro 2.4
Leopard