انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

صندلی داغ

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

صندلی داغ

پستتوسط Nine » 20 اکتبر 2008, 00:41

با سلام
راستش این تاپیک رو زدم چون می دونم همیشه برای یه کاربر جدید مک این سوالات جزء اولین سوالات خواهد بود. سوالاتی که همواره یه کاربر تازه کار دوست داره اونا رو از کاربرای باتجربه و قدیمی مک بپرسه - پس چه جایی بهتر از اینجا و چه کاربرایی بهتر از کاربرای ایرماگ -
پس اینجا یه جور صندلی داغه برای کاربرای قدیمی باتجربه و حرفه ای مک
پس من وبقیه منتظر دوستان باتجربه نظیر آقایان علی صمدی - علی رستگار - رضا یگانه- احمد - بهنام- پرهام - قلی - Ilia - isam-و سایر دوستان کاربلد (که شاید متاسفانه من باهاشون آشنایی ندارم) هستیم
اینجوری این تاپیک یه آرشیوی میشه برای کاربرای جدید الورود که برای پیدا کردن نرم افزار ها مورد نظر و سوالات ابتدایشون نیاز به تاپیک جدا نباشه - پس دریغ نکنید

در جواب سعی شود اصلی ترین پاسخ ذکر شود

۱- چه برنامه مدیریت دانلودی را پیشنهاد می دهید؟

۲- کدام مجموعه آفیس را پیشنهاد می دهید؟

۳- از چه برنامه رایتی استفاده می کنید؟

۴- بین نرم افزار های شبیه ساز ویندوز روی مک کدام را ترجیح می دهید؟

۵- نصب ویندوز روی شبیه ساز رو ترجیح می دهید یا با استفاده از بوت کمپ-چرا؟

۶- مرورگر وب اصلی شما کدام است؟ اگر جواب safari است به عنوان مرورگر دوم چه گزینه ای را پیشنهاد می دهید؟

۷-آیا از آنتی ویروس استفاده می کنید؟ اگر خیر تا به حال شده سیستمتان از این بابت دچار مشکل شده باشد؟ آیا نداشتن آنتی ویروس روی سیستم شما باعث دردسر کاربران ویندوزی که از شما فایل می گیرند نشده است؟
اگر بله از کدام آنتی ویروس؟

۸-از چه برنامه ای برای گرفتن فیلم از دسکتاپ کامپیوتر استفاده می کنید؟

۹-برای آنیستال کردن برنامه ها از برنامه جانبی استفاده می کنید؟ اگر بله چه برنامه ای ؟

۱۰- برای مدیریت عکس های خود با iphotoپوشه بندی و ... را در آی فوتو انجام می دهید یا خیر به سبک کاربران ویندوز پوشه بندی را خود بدون آی فوتو انجام می دهید و پوشه ها را وارد آن می کنید؟ آیا شده به جای آی فوتو از جایگزینی استفاد ه کنید؟

۱۱- سوال ۱۰ رو این بار در مورد itunesجواب دهید؟

۱۲- در سیستم خود چند داریو دارید؟ اگر یک درایو؟ این کار تا به حال سبب از دست رفتن اطلاعاتتان نشده؟ به کاربران جدید توصیه می کنید همچون کاربران ویندوز درایوی جدید برای اطلاعات خود جدا از درایو سیستم عامل بسازند یا خیر؟

۱۳- برنامه پخش فایل های تصویری مورد علاقه شما چیست؟

۱۴- برای تبدیل فایل های صوتی و تصویری (تغییر فرمت) از چه نرم افزاری (هایی) اسنفاده می کنید؟

۱۵- برای بروز رسانی از software updateاستفاده می کنید یا با دانلود آپدیت از اپل و نصب آن؟ چرا؟

۱۶-برای مشاهده صفحات وب از چه فونتی و با چه اندازه ای استفاده می کنید؟

۱۷- اگر برحسب نوع نیاز از ویندوز هم استفاده می کنید با تفاوت keyboard shorcuts های بین مک و ویندوز چطور کنار آمده اید؟keyboard shorcuts های مک رو عوض کردید؟ ویندوز رو؟ یا هیچکدام با کار کردن عادت کردید؟

۱۸-بجز ایرماک چه سایت ها و مراجعی رو (در مورد مکینتاش ) به کاربران توصیه می کنید ؟

۱۹--یه سوال زنگ تفریحی -- چگونه شد که کاربر مک شدید؟ اگر خاطره جالبی از چگونگی این آشنایی و یا هر خاطره ای جالبی در مورد مک دارید بفرمایید؟

۲۰-اگر سوال مهمی وجود داشته یا نر م افزار مفیدی که قصد پیشنهاد اون رو به کاربرای دیگه دارید بفرمایید؟

۲۱- سخن پایانی شما؟

با تشکر از صبر و حوصله شما در پاسخ گویی
آخرین ویرایش توسط Nine on 19 نوامبر 2008, 00:02, ویرایش شده در 7.
MacBook MB402LL/A- iran-Dialup, OS X 10.5
Nine

پست‌ها : 48

پاسخ: صندلی داغ

پستتوسط GK » 20 اکتبر 2008, 00:54

با سلام
فکر جالبی‌ست، من یکی سر فرصت روی این صندلی داغ خواهم نشست !!
پیشنهاد دارم که این سوالات تو را به صورت poll ( بهنام بیا به کمک !!! پول را چی باید گفت در فارسی ؟؟؟ ) تنظیم کنیم که جواب ها یک یک و منظم بیایند پشت سر هم و ... خواناتر بشود !
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پاسخ: صندلی داغ

پستتوسط saba » 20 اکتبر 2008, 01:28

قلی جان فکر کنم نظر سنجی بشه.یا سنجش آرا.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط saba در 20 اکتبر 2008, 01:29.
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

پستتوسط Nine » 20 اکتبر 2008, 01:29

با سلام
ممنون GK عزیز
اگر نیاز به ویرایش داره یا فکر می کنید باید سوالات بیشتری باشه یا سوالاتی نیاز به اصلاح داره این کار انجام بدید وقتی که همه چیز تایید شد بعد دوستان بیان و جواب بدن
البته نمی خوام ما جواب هایی رو در نظر بگیریم و دوستان از بین اونا جوابی رو انتخاب کنند
می خوام هرکسی اون چیزی رو که مد نظرشه بیان کنه و یه توضیحی هم در مورد انتخابش بده
در مورد بعضی سوالات هم که لازمه توضیح دقیق تر و کامل تری داده بشه
ممنون
Nine

پستتوسط GK » 20 اکتبر 2008, 02:05

منظور من نیز همین بود ؛ زیر هر سوال هر کسی جواب خود را بنویسد. پس شرمنده، باید می نوشتم comment یا review؛‌
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 20 اکتبر 2008, 02:28

برای poll چیزی جز «نظرخواهی» به نظرم نمیاد.
ایدهٔ جالبیه ولی کلاً سامان دادن اون توی یک تاپیک (یا چند تاپیک) فکر نکنم که عملی باشه. بهرحال این ۲۰ سوال اولین پست این تاپیک هست که دیگران رو راهنمایی میکنه و بعد به احتمال زیاد هرچه پیش آید خوش آید!
حالا به عنوان مقدمه، بد نیست که بدانی کهنه‌‌کاران واقعی مک در خود ایران هستند. اگر به هر مرکزی که با کار نشر و انتشارات سر و کار دارد بروی، کهنه‌کارانی را خواهی یافت که شاید هنوز یک مک درگوشه‌ای داشته باشند. اگر وقایع اجتماعی را به کنار بگذاریم، می‌توان کهنه‌کاران داخل و خارج کشور (بویژه ایرماگ) را بر مبنای سیستم عامل مورد استفاده تقسیم‌بندی کرد.
خاطرات ایرانی، مربوط به Mac OS 7 می‌شود که تا نسخهٔ Mac OS 9 اساساً بنیادی مشترک داشت. خارج کشوری‌ها، بویژه آن پدیده‌ای که به پیدایش ایرماگ منتهی شد، بیشتر تجربیاتشان را روی Mac OS 10 کسب کرده‌اند که جانوری کاملاً متفاوت است. البته برخی از ما دوران انتقال از OS 9 به OS 10 را هم تجربه کرده‌ایم که خیلی ساده نبود. از نظر تفاوت، بی شباهت به تجربهٔ انتقال کنونی کاربران ویندوز به مک نیست.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 20 اکتبر 2008, 02:43

بهنام
ما در ایرماگ امکانات comment یا review داریم ؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 20 اکتبر 2008, 02:50

تا آنجا که من می‌دانم نه. ولی علی رستگار هست که دل و رودهٔ این جانور را می‌شناسد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Nine » 20 اکتبر 2008, 02:52

بهنام جان
باید طوری باشه که روی صندلی داغ نشستن هر کاربر مستقل باشه و هر کس سلیقه و تجربیات خودش رو بگه
یه جورایی در جهت تصدیق یا نفی نظر کسی نباشیم
سایر دوستان هم اینجا زیاد سوال نپرسن و بعد از اینکه تمام دوستان جواب دادن پست های اضافه پاک بشه
اینجوری ما حدود ۲۰ تا سوال داریم که حدود ۱۰ تا کاربر باتجربه به اونا از دید خودشون جواب دادن و این منبعی می شه برای کاربرای تازه کار
من تو سوال ۱۸ این امکان رو هم در نظر گرفتم که اگر مطلب مهمی بوده که شما به عنوان یه کاربر با تجربه می خواستید بگید و پرسیده نشده اونجا خودتون مطرح کرده و پاسخ بدهید
شما و سایر دوستان ادمین هم که دسترسی دارید اگه لازمه سوالات رو اصلاح یا اگر سوالی جا افتاده اضافه کنید
ممنون
Nine

پستتوسط GK » 20 اکتبر 2008, 03:00

بهنام
تو قسمت مدیریت نگاهی بینداز به faq & reviews
شاید بشود یکی از آن ها به نوعی سازگار ساخته و به صورت یک پست در آورد.
علی رستگار عزیز، فرصت کردی تماسی بگیر ببینیم چه کاری می شود کرد !!!!
شاید هم توانستیم از یک ابزار خارجی، مثلا JS-Kits استفاده کنیم

آره Nine عزیز
فکر شما خوب و مساعد است. یک سوال و چندین جواب های متعدد پشت سر هم
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 20 اکتبر 2008, 03:15

من که بیغم. اما اگر خودت چیزی دستگیرت شد امتحانش کن.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط saba » 20 اکتبر 2008, 04:31

در رابطه با poll یک واژه دیگر هم یادم آمد.فکر کنم «فرا خوان » را جائی بعنوان برگردان این واژه دیده باشم .
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

پستتوسط iSam » 20 اکتبر 2008, 12:38

ممنون از حسن توجهتان .
1 - ...
2 - neo office
3 - finder
4 - vmware
5 - بوت کمپ
6 - safari , firefox
7 - ...
8 - ...
9 - ...
10 - ...
11 - ...
12 - 2
13 - iTunes
14 - ...
15 - software update
16 - technotux.com
17 - در محل کارم در UK باهاش آشنا شدم .
18 - ...
19 - در حال حاظر خودم یک دل شخصی دارم ولی بیشتر وقتم را در محل کار با مک بوک امانیم کار میکنم که باید بگم واقعا قدیمیشم رو هم به صد تا پیسی آخرین مدل ترجیح میدم .

با تشکر از توجه شما , باز هم امری بود در خدمتم , موفق باشید .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Nine » 20 اکتبر 2008, 13:24

ممنون isam جان
من باید از شما تشکر کنم هم برای تقسیم تجربیاتتون و هم برای وقتی که گذاشتید
فقط اگه دوستان مایل باشن یه توضیح کوتاه در مورد علت انتخابشون هم بدن
منتظر سایر دوستان هستیم
Nine

پستتوسط GK » 20 اکتبر 2008, 14:14

دوستان
لطف کنید در حال حاضر به سوالات این پست جواب ندهید تا راه چاره مناسبی برایش بیابیم.
فکر می کنم که اگر جواب های مختلف پشت سر هم و زیر همان سوال مربوطه باشد بیشتر خوانا و مفید خواهد شد: و بعد از مدتی دیگر کاربر نیاز نخواهد داشت از صفحه ۲۰ برگردد به صفحه اول تا سوال را به یاد بیاورد
یک چیز آزمایشی این پایین ساختم. ببینید و نظر بدهید ایا این نوع صفحه بندی خوب است یا نه ؟ چه چیزی کم و زیاد دارد (البته فقط تست و آزمایشی ست !!)
http://free6919.free.fr/
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان