انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

راهنایی در مورد خرید هارد اکسترن

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط dete » 11 نوامبر 2008, 23:54

سلام دوستان ... یه راهنمایی کلی میخوام ... البته پیشا پیش ممنونم از راهنماییتون

من فر دا اگه مشگلی پیش نیاد میخوام یه سری خرت و پرت برای مکم بگیرم ...!

۱- هارد ... بین یک تایم مشین ۵۰۰ گیگ یا یک وسترن دیجیتال استودیو ادیشن ۱ترابات موندم
http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=409

http://www.rayaneh.com/cat-817.aspx

۲- یه میز برای مک مدل لاجیتک التو کانکت . البته دنبال یه مدل بهتر خیلی گشتم چون وقتی مک بوک رو میزاری روش جلوی درگاه دی وی دی رو میگیره . اگه مدلی تو ایران هست لطفا یه راهنمایی بکنین
http://www.rayaneh.com/product-6472.aspx

۳- یه کیبورد اپل
http://images.apple.com/keyboard/images ... 070813.jpg

اگه لطف کنین یه راهنمایی کنین و اگه پیشنهادی داره ممنون میشن راهنماییم کنین

شاد باشین
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Behnam » 12 نوامبر 2008, 01:05

من هم اخیراً مشغول سیر و سیاحت هستم ولی وضع من مثل کسی است که یک دکمه می‌برد پیش خیاط که به آن یک کت بدوزد.
۱-Time Capsule خب بی‌سیم است. و برای تویی که مک‌بوک داری این خودش می‌تواند امتیاز زیادی به حساب بیاید. اما از نظر سرعت انتقال با فایروایر قابل مقایسه نیست. کاربری گزارش کرده که انتقال اولیهٔ ۱۰۰GB به تایم کپسول، سی ساعت برایش وقت گرفته است. ولی اگر هدف اصلی تایم کپسول رو در نظر داشته باشی، که به روز رساندن خرده خردهٔ backup هارد اصلی است، نقل و انتقالات هیچوقت به این حجم اولیه نمی رسند.
WD اما، با اتصال فایروایر ۸۰۰ که فکر کنم روی مک‌بوکت داشته باشی، مثل رعد کار می‌کند. این یک هارد اکسترنال است که مثل هر هارد دیگری، برای تایم‌ماشین، یا برای هر چیز دیگری می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. اما یک سیم به بند ناف مک‌بوکت وصل می‌کند.
کاربری گزارش کرده بود که این هارد خارجی وقتی به یک پورت فایروایر وصل میشود، دیگر پورت‌های فایروایر مک را ناکار می‌کند. دِیزی چِین هم نمی‌شود. اما کاربر دیگری گزارش کرده بود خوب شد به حرف کاربر قبلی گوش نکرد و رفت و آن را خرید. چون هیچ مشکلی از این قبیل با آن نداشته است. از بقیهٔ نظرات WD مثل اینکه اپل خودش آن را ساخته باشد از هر نظر با مک سازگاری دارد.
۲-نمیدانم
۳-حسن کیبورد سیمی مک این است که پورت اضافهٔ USB در اختیارت می‌گذارد اما باز قضیهٔ بند ناف است. تو می‌خواهی یک شیء جامد را به یک شیء متحرک وصل کنی. باید خودت ارزیابی کنی که شیوهٔ استفاده‌ات از مک‌بوک آیا با این شرایط منافات دارد یا نه. من چون احتمالاً آیمک خواهم خرید، احتمالاً کیبورد سیمی خواهم خرید اگر بتوانم ترتیبی بدهم که این سیم روی میز کارم مزاحمت ایجاد نکند. اما برای موش، صد در صد بی‌سیم خواهم خرید. این سیم موش اعصاب مرا خرد می‌کند. زنده باد موش دم بریده!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط dete » 12 نوامبر 2008, 01:20

ممنونم دوست عزیز ... در مورد تایم ماشین تنها دلیل اصلی من برای اون وجود پورت های شبکه و یو اس بی( برای به اشتراک کذاشتن ADSL و پرینتر و پی سی با مک به نظرم ایده آل میاد ) البته کاراییش رو نمیدونم ایا خوب هست یا نه ؟
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Reza.Y » 12 نوامبر 2008, 04:47

تایم کپسول و هارد اکسترنال یکم تفاوت دارند. خوب اگر روتر بی‌سیم نداری، یک ضرب یک تایم کپسول بخر خیال خودت رو راحت کن. به USB هم پرینتر و هم یک هارد اکسترنال می‌تونی وصل کنی. کاش اپل خالیش رو (بدون هارد دیسک)‌ می‌فروخت. احتمالا با این تفاوت هزینه بین ۱ ترابایتی و ۵۰۰ گیگابایتی (۲۰۰ دلار) می‌شد ۹۹ دلار!
اون دومی رو منم نمی‌دونم. استفاده خاصی داری که این مدل رو لازم داری؟
صفحه کلید هم بی‌سیم بگیر به نظر من. به قول بهنام می‌خواهی یک سیم دیگه به نوت‌بوکت بچسبونی؟
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط R_Behnood » 12 نوامبر 2008, 06:36

من نظر شخصیم این هست:
۱- بدون شک WD. در صورتی که احتیاج به روتر بیسیم داری جداگانه میتونی تهیه کنی.
۲- ابدا این یکی رو نمیگرفتم! در واقع یک stand بعلاوه چند تا پورت usb . میز کوچولو برای مک زیاد هست که البته من نمیدونم در ایران کدومها پیدا میشه ولی همین لاجیتک یک میز پلاستیکی ساده داره که اگر نیاز به افزایش پورتها داری میتونی از یک هاب استفاده کنی.
۳- کیبورد اپل گرچه خیلی خوب است ولی برای تکمیل کردن لپتاپ خیلی جالب نیست. من کیبورد لاجیتک (و البته موسش را هم!) ترجیح میدهم.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط dete » 12 نوامبر 2008, 12:56

از همه ی دوستان ممنونم

در مورد راهنمایی آقا رضا در مورد میز لپ تاپ اون مدل پلاستیکی که کفتین یه عیب که داره ایته که فرم قرار گرفتن مک روش به صورتیه که قسمت رو به رویی کاملا روش قرار میگیره و درگاه دی وی دی رام رو میگیره ولی مدل دیگه که لینکشو بالا دادم فقط یک گوشه رو میگیره

به نظر من مدل آلتو کانکت بهتر ینه ... البته من مدل های بهتری هم در اینترنت دیدم ولی فکر نکنم تو ایران پیدا بشه

در مورد کیبورد هم مدل با سیمش یک مقدار برای من که عمدتا به عنوان کاربر خانگی از لپ تاپم استفاده میکنم خیلی بهتر ! البته این نظر منه .؟

با راهنمایی دوستان در مورد یه هارد ( وسترن دیجیتال استودیو ادیشن یا یک تایم کپسول ) فکر کنم یک وسترن دیجیتال استودیو ادیشن بگیرم با یک هاب روتر بیسیم که مودم ADSL هم هست ...
http://ae.asus.com/products.aspx?l1=12& ... odelmenu=1
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط dete » 13 نوامبر 2008, 14:14

از همه ی دوستان ممنونم بابت راهنمایی

یک سوال دارم ... من مدل ألتو کانکت لاجیتک رو گرفتم ... درون پایه یک هاب یو اس بی قرار داره که یک اداپتو ه داره که به برق وصل میشه ... ولی وقتی به یکی از درگاه های یو اس بی پورت یو اس بی آلتو کانکت رو به مک وصل میکنم پیغام
USB Over Current Notice
The USB device is currently drawing too much power
The port it is attached to will be deactivated

بازم ممنون .
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.