انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Glossy or Antiglare

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط GK » 20 مه 2008, 23:16

Nine نوشته است:[نمایش]
با سلام
من جوابمو گرفتم
ممنون از تمام دوستانی که همراهی کردن
بودن در کنار شما دوستان مطلع و صمیمی واقعا لذت بخشه خصوصا برای ما تازه واردها
ممنون

پس حالا که از ما راضی هستید لطف کنید آن «ویرایش مشخصات شخصی» درخواست شده در صفحه اول را انجام دهید:lol: :lol:
دوستان دیگر نیز همین لطف را بکنند (از جمله مسولین سایت !!!)
والله بالله هیچ ضرری ندارد و کلی در تسریع رد و بدل اطلاعات و نظرات مفید خواهد بود...!!! :-D
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Nine » 01 ژوئن 2008, 18:48

با سلام
GK جان امضا انجام شد.
کسانی که این بحث رو پیگیری می کنند سایت anandtech هم یه مقایسه روی صفحه های مات و شفاف کرده همراه با عکس که دیدنش خالی از لطف نیست.
نتیجه گیریش هم به این صورت بوده که برای محیط های تاریک تر که نور مستقیمی مثل خورشید نیست صفحه های شفاف خوبه ولی برای محیط هایی با تابش مستقیم نور خورشید یا محیطی با پنجره های زیاد صفحات مات انعکاس کمتری دارند و بهتره - در حالتی که نور مستقیم نباشه صفحات شفاف تصویر زیباتری رو نشون می دن

http://www.anandtech.com/mac/showdoc.aspx?i=3246&p=7

http://www.anandtech.com/mac/showdoc.aspx?i=3246&p=9
MacBook MB402LL/A- iran-Dialup, OS X 10.5
Nine

پست‌ها : 48

پستتوسط GK » 03 ژوئن 2008, 20:30

سلام nine
می بینم که مک مینی داری. آیا، واقعا، از کارت صدا و کارت گرافیک آن رضایت داری ؟ به چه اندازه ای ؟
تصمیم دارم هفته آینده، بعد از اعلام wwdc (شاید مدل جدید مک مینی!!!) یکی خریده و مستقیم بزنم به تلویزیونم و از آن به قول فرنگی ها یک home cinema بسازم.
پس ترا به جان و ارواح در و همسایه ات راست بگو چقدر از کیفیت صدا و تصویر مک مینی‌ات خرسندی !!! 
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Nine » 04 ژوئن 2008, 01:24

با سلام
راستش نمی شه گفت رضایت دارم
چون کارت گرافیکش که ضعیفه کارت گرافیک آن بورد GMA950 با 64 مگ رم اشتراکی صداش هم می تونم بگم بد نیست
راستش من بیشتر برای قیمتش خریدم و الان هم می خوام مک بوک پرو بگیرم و طبق گفته شما منم منتظرم ببینم 9june چه اتفاقی می افته
من استفاده ای شبیه شما نمی کنم هر چند که انگار برای این کار مناسبه
تصویر
من در کل به نسبت قیمتش ازش ناراضی نیستم و اگه بخواهم به موارد گفته شده از 100 نمره بدم به گرافیکش 40 و به صداش 45 می دم.
MacBook MB402LL/A- iran-Dialup, OS X 10.5
Nine

پست‌ها : 48

پستتوسط GK » 06 ژوئن 2008, 16:55

ممنون Nine (همان ۹ خودمان !!!؟) عزیز بابت اطلاعات‌تان
بلی، من فقط برای موسیقی و فیلم روی تلویزیون می‌خواهم استفاده کنم. AppleTv اینجا در فرانسه زیاد بدرد نمی‌خورد.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 04 ژوئیه 2008, 18:18

GK نوشته است:[نمایش]
با هر دو کار می کنم :
- شفاف برای کسانی مثل من که عینکی هستند بهتر است
- از شفافیت یک صفحه شفاف می شود کم کرد ( با دگمه‌ی واقع در دست چپ بالای صفحه کلید)؛ و یا با یک لایه ی فیلم مخصوص کامپیوترهای مک بسیار نازک که موثر هم هست. اما «مات» را نمی شود شفاف‌تر ساخت
بامزه این‌جاست که غالب کاربران مک از مات خوش‌شان می اید و غالب کاربران پی سی، از شفاف !!!
حول و حوش این قضیهٔ «فیلم» سیاحت می‌کردم. گویا بهترین آن را photodon عرضه می کند که تصادفاً گرانترین آن هم نیست! قطعات پیش بریده شده برای مک‌های مختلف دارد. البته خودشان می‌گویند این فیلم‌ها برای کارهایی که به دقت رنگ حساسیت دارند مناسب نیستند. اما نتوانستم سر در بیاورم که استانداردشان را برای «حساسیت» در کجا قرار داده‌اند. من چندان حساسیتی ندارم ولی نمی‌دانم آن اندازه که حساسیت دارم شامل این سقوط کیفیت می‌شود یا نمی‌شود.
به هر حال سایتش اینجاست:
http://www.photodon.com/lcdprotect-sheet.htm#buynow
و در یوتوب هم کسی آن را تست کرده است:
http://www.youtube.com/watch?v=IDrqDE6AYpY&NR=1
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

قبلی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان