انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

دو تا سوال مهم لطفا کمکم کنید

پستتوسط dmpic » 26 دسامبر 2011, 21:44

سلام خدمت همه اپلی ها
من از قدیم الایام عاشق محصولات اپل بودم و هستم و اعتقاد خاصی به اپل دارم و میخوام یه زودی به اپل کوچ کنم خیلی ممنون میشم اگه من رو راهنماییم کنید و به دو تا سوال من جواب بدید.
اول اینکه سیستم های مکینتاش برای برنامه نویسی جاوا به صورت حرفهای مناسب هست و نیاز های من رو رفع میکنه و برنامه های مناسب در این زمینه هست برای برنامه نویسی php و اپن سورس چطور...
و دوم اینکه من با توجه به بودجه محدودی برای خرید اپل دارم آیا امکان این هست یک مک بوک 13 اینج بگیرم و به وسیله کابل hdmi به مانیتورم وصل کنم و بدون مشکل از مک بوک با سایز بزرگ استفاده کنم
پیشاپیش از زحمات شما ممنونم و امیدوارم یه روزی همه از مایکروسافت دزد دست بکشند و به اپل کوچ کنند
dmpic

پست‌ها : 5

Re: مشورت برای خرید مک

پستتوسط Ilia » 26 دسامبر 2011, 23:46

برای جواب سوال اولتان به این تاپیک نگاه کنید:
viewtopic.php?f=29&t=1988

در مورد سوال دوم، بله، با یک آداپتور مینی‌دیسپلی به DVI میشود آنرا به مانیتورهای دیجیتال وصل کرد:
http://store.apple.com/us/product/MB570 ... MTY1NDA5OQ

بقیهٔ آداپتور‌های اپل هم در این لینک هستند:
http://store.apple.com/us/browse/home/s ... s/displays

و البته شرکت‌های دیگر هم مشابهش را میسازند و حتما نباید مارک اپل باشد، اما حتما بایستی سازگار با مک باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط dmpic » 01 ژانویه 2012, 17:16

سلام به همگی
مک بوک ایر برای برناهمه نویسی چطوره در ضمن آِیا درسته که مک بوک ایر 15.4 در راهه حدس میزنید قیمتش چند باشه؟
dmpic

پستتوسط Pooria Azimi » 01 ژانویه 2012, 17:35

نه، پرو بگیرید. کامپایل کردن نیاز به پردازنده قوی داره، که ایر فاقد اونه (چون شما می خواهید این دستگاه رو تا ۲ الی ۳ سال دیگه هم داشته باشید).

به نظرم بهترین مدل برای شما مک بوک پروی ۱۳ اینچ ۲.۸ گیگاهرتزی Core i7 با ۸ گیگ رم باشه.
اگر نشد حتی مک مینی هم بعقیده من بهتر از ایر خواهد بود.

در مورد جاوا اوضاع خوبه، اما پرفورمنس JVM مک به خوبی لینوکس نیست (اما خیلی بد هم نیست). در مورد php و ... هم وضع صد برابر بهتر از ویندوزه. در کل مک ماشین ایده آل برای برنامه نویسیه، اگر نیاز به .net و SQL server نداشته باشید (به github.com و news.ycombinator.com مراجعه کنید تا ببینید نصف بیشترشون مک دارند، و نصف دیگه هم اکثراً لینوکسی هستند).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط dmpic » 01 ژانویه 2012, 18:47

خیلی ممنونم از راهنماییتون
dmpic

پستتوسط nasraa » 09 مارس 2012, 11:47

با سلام
من یک مک بوک دارم ولی برای کارهایی مانند مدلینگ سه بعدی نیاز به مونیتور بزرگ دارم. مک بوک را نمی خواهم به مونیتور وصل کنم. می خواهم یک مک مینی بخرم. در پستهای قبلی هم جستجو کردم و برای سوالم جواب حسابی نیافتم. کابل های آدلپتور برای تصویر را هم می شناسم. سوال اینست که آیا مک مینی جدید به آسانی به مونیتور سامسونگ من که یادگار دوران پی سی هست وصل می شود یا نه (RGB) . چون در سایت های خارجی دیدم که با اینکه کابل RGB و یا DVI داشته اند باز هم مشکلاتی داشته اند. حتی اگر RGB قابل اطمینان نباشد می شود یک مونیتور جدید با ورودیDVI یا HDMI خرید. ولی در کل می خواهم بدانم کسی در این مورد تجربه یا توصیه ای دارد؟ با توجه به اینکه مک مینی جدید خروجی hdmi و یک کابل hdmi به dvi دارد. ضمنا یکی از دلایل این انتخاب اندازه کوچک آن و آسان بودن جابجایی و امکان وصل شدن به تلوزیون با کابل hdmi هست.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Ilia » 09 مارس 2012, 16:44

اگر آداپتور درست را داشته باشید، مشکلی ندارد. من هم مک مینی‌ام را با مانیتورهای سمسانگ استفاده میکنم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط nasraa » 09 مارس 2012, 21:25

ممنون
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط farzad_d » 31 مارس 2012, 17:37

سلام به همه دوستان

من یه چند وقتی هس رفتم تو فکر مک اول میخواستم مک بوک بگیرم اما نیاز به مانیتور بزرگ دارم و به ندرت لپ تاپمو جا به جا میکنم این بود که رفتم سراغ آیمک اما با توجه به چیزایی که ازش شنیدم و خوندم (مخصوصا "imac 27 ) یکم تو ذوقم خورد مک پرو هم برای کار من زیاده و البته پرهزینه - کار من با اتوکد تا حدی sap و بقیه نرم افزارهای عمران به نظر شما چه مکی برای من مناسب یا اصن بیخیال بشم برم یه pc بگیرم؟(با توجه به استفاده ی من) - بین 2.5 تا 3 میتونم هزینه کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
farzad_d

پست‌ها : 3

پستتوسط ehs.ehsan » 31 مارس 2012, 21:37

سلام دوست عزیز. نمی‌دونم در مورد imac 27 چی شنیدین(احتمالا مونیتور!) اما اگر این گزینه رو رد می‌کنین بهترین گزینه برای شما مک مینی Core i7 هست. گرچه کارت گرافیک مستقل نداره اما جوابگوی کار cad هست. بزرگترین حسنش قیمت عالی هست نسبت imac. ضمن اینکه دستتون برای انتخاب مونیتور باز هست. نمونه‌های دو هسته‌ای مک مینی گرافیک مستقل هم دارند که کاراییشان کاملا راضی کننده است.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط farzad_d » 31 مارس 2012, 23:00

ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
سلام دوست عزیز. نمی‌دونم در مورد imac 27 چی شنیدین(احتمالا مونیتور!) اما اگر این گزینه رو رد می‌کنین بهترین گزینه برای شما مک مینی Core i7 هست. گرچه کارت گرافیک مستقل نداره اما جوابگوی کار cad هست. بزرگترین حسنش قیمت عالی هست نسبت imac. ضمن اینکه دستتون برای انتخاب مونیتور باز هست. نمونه‌های دو هسته‌ای مک مینی گرافیک مستقل هم دارند که کاراییشان کاملا راضی کننده است.

ممنون از راهنماییتون اتفاقا یکی از دوستان هم مک مینی بهم پیشنهاد داد اما اطلاعی از قیمتش ندارم چند تا سایت هم که گشتم مک مینیهای Core 2 Due بودن اگه لطف کنید حدود قیمتشو بهم بگید ممنون میشم - و اینکه مک مینی برای کار طولانی مثلا 4 ،5 ساعت مشکلی نداره؟ مث گرم شدن زیاد و...
farzad_d

پستتوسط Pooria Azimi » 31 مارس 2012, 23:25

برای قیمت این سایت رو نگاه کنید: almasp.com (من از این مغازه در پایتخت چندین‌بار جنس خریده‌م و قیمت‌هاش اکثراً از بقیهٔ جاها بهتر و منصفانه‌تره. هر چند اگر بخواهید با گارانتی بگیرید، گارانتی شرکت نقش بهتره).

من از نرم‌افزارهای عمران خبر ندارم. آیا روی مک (سیستم‌عامل مک منظورمه) اجرا می‌شن؟ اگر نه، مک نخرید بهتره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط farzad_d » 31 مارس 2012, 23:43

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
برای قیمت این سایت رو نگاه کنید: almasp.com (من از این مغازه در پایتخت چندین‌بار جنس خریده‌م و قیمت‌هاش اکثراً از بقیهٔ جاها بهتر و منصفانه‌تره. هر چند اگر بخواهید با گارانتی بگیرید، گارانتی شرکت نقش بهتره).

من از نرم‌افزارهای عمران خبر ندارم. آیا روی مک (سیستم‌عامل مک منظورمه) اجرا می‌شن؟ اگر نه، مک نخرید بهتره.

اتوکد که میدونم ورژن مک داره ولی بقیه نه (تا اونجایی که میدونم) - برای معرفی سایت ممنون :-)
farzad_d

خريد لپ تاپ اپل

پستتوسط GOLI » 22 آوریل 2012, 11:34

سلام دوستان
من چند وقته دنبال يه لپ تاپ خوب مي گردم من مهندس نقشه برداري هستم و با civil 3d زياد كار مي كنم از طرفي يه عمر دارم با pc كار ميكنم نميدونم مك كارمو را ميندازه يا نه بايد برم دنبال برند هاي ديگه هيچ اطلاعاتي راجب مك ندارم فقط از تو همين سايت آشنا شدم ميشه كمكم كنيد
GOLI

پست‌ها : 123

LED APPLE

پستتوسط GOLI » 22 آوریل 2012, 12:18

سلام دوستان ميشه كمكم كنيد مي خواستم بدونم فرق LED مك در چيه اينكه مدل MD322 (1440*900) يعني چي يعني ميتونه CIVIL3D رو ساپورت كنه؟
GOLI

پست‌ها : 123

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان