انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: مشورت برای خرید مک

پستتوسط Ilia » 23 اکتبر 2011, 19:39

احسان جان،

چند بار که با فتوشاپ و ایندیزاین و غیره که رویش کار کردم، که هیچ مشکلی نداشت. اما راستش این را برای کار سنگین نگرفته‌ام. کارت ویدئویش هم که میدانی اصلا چیز قدرتمندی نیست. پراسسورش خوب است و SSDاش موقع کمبود رم، کمک میکند. اما کلا برای آن کار سنگین که شما مد نظر داری، ساخته نشده. محدودیت ۴ گیگ رم و نداشتن ویدئوکارت قوی دارد که البته برای این دستگاه طبیعیست.

از طرف دیگر آنقدر سبک و شیک است که مثل سوءتفاهم میماند! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط dassam » 24 اکتبر 2011, 08:51

AliGhz نوشته است:[نمایش]
مانيتور بزرگ‌تر، تصاوير را هم بزرگ‌تر نشان می‌دهد و شما می‌توانید با دقت بیشتری روی جزئیات تصویر کار کنید. همچنین، می‌توانید در حالی که ابزارهای برنامه روی صفحه نشان داده می‌شود، بخش‌های بیشتری از تصویر را هم ببینید.

شاید برای کار شما، گزینه مک مینی + نمایشگر جدید اپل انتخاب مناسب‌تری باشد. مخصوصا اگر می‌خواهید دستگاه در ایران باشد، با توجه به نبود پشتیبانی رسمی و مطمئن اپل و احتمال بروز مشکلات، رفع آنها در مورد مک مینی ساده‌تر است.

اینجا درباره نمایشگر اپل می‌توانید بخوانید:
viewtopic.php?f=2&t=2891

درباره مک مینی هم در این مبحث پست‌هایی هست:
viewtopic.php?f=2&t=1611

سلام و تشکر
خیر دستگاه ایران استفاده نخواهد شد.فقط من یک سفر 2 3 ماه به ایران دارم...میخواستم بدونم امکانش هست یا نه...
آیا مک مینی برای کار با final cut,edius جوابگو خواهد بود؟ با توجه به اینکه دستگاه 10 تا 12 ساعت روشن خواهد بود...

ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
dassam نوشته است:[نمایش]
ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
سلام. اگر کار تدوین انجام می‌دهید مطمئنا imac 27 به خاطر دقت تصویر بالاتر و میز کار بزرگتری که در اختیارتان قرار می‌دهد گزینه بهتری است. اگر احساس می‌کنید زیادی بزرگ است خودتان تصمیم بگیرید. اما مهمتر از آن ram است. اگر اروپا و آمریکا یا هر کشوری که اپل‌استور دارد هستید حتما کاستومایز کنید و رم را به ۸ یا ۱۶ گیگ ارتقا دهید. ۴ گیگ رم کفاف کارهای شما را نمی‌دهد.
برای ورودش به ایران تا حالا مشکلی وجود نداشته. اگر مشکلی هست دوستان بگویند.

سلام و تشکر از جواب.
منظور از دقت تصویر صرفا به دلیل مانیتور بزرگتر است؟
نظر شما مدل بیسیک + 8GB 1333MHz DDR3 SDRAM - 2x4GB ؟

پیشنهاد علی هم قابل تامل هست اما پردازنده و گرافیک چندان قدرتمندی نصیبتان نمی‌شود.
تفاوت اساسی مونیتور ۲۷ با ۲۱ جدا از اندازه در Resolation(دقت تصویر) آنهاست. ۲۷ دقت تصویری معادل ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ دارد(چنین دقت تصویری را فقط مونیتورهای ۲۷ اینچ اپل دارند)، در حالی که ۲۱ اینچ آن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ است. همانطور که علی گفت شما در مونیتورهای با Resolition بالاتر تصاویر دقیق‌تر و فضای کار بیشتری دارید.
در لینک زیر که در سایت اپل برای شما کاستومایز کرده‌ام تمام گزینه‌ها از جمله پیشنهاد علی (mac mini به همراه مونیتور ۲۷ اینچ تاندربولت و یک مجیک موس) گنجانده شده. تمامی این مدلها با ۸ گیگ رم انتخاب شده‌اند. من کماکان imac 27 را پیشنهاد می‌کنم. شما ۵۰۰ دلار بیشتر می‌پردازید اما مونیتور بزرگتر و دقیق‌تر، کارت گرافیک کمی قویتر و پردازنده قویتری را دریافت می‌کنید.

سلام و تشکر از شما
مشخصا 27 مناسب تر خواهد بود...اما هزینه هم بیشتر خواهد شد...
سوال من اینه که آیا مدل بیسیک آیمک جوابگوی نیاز من خواهد بود ؟
اگر جوابگو نباشد یا باید خرید را به تعویق بندازم و یا به پی سی سوییچ کنم :-|
dassam

پست‌ها : 16

پستتوسط .SorousH. » 24 اکتبر 2011, 10:28

شک نکنید برای کار با فاینال کات به محیط کاری وسیعی نیاز پیدا میکنین چون پروژه وقتی به نیمه هاش میرسه همه چیز یهو شلوغ میشه و اگه محیط کوچیک باشه عاجز میشید و راندمان خود به خود میاد پایین.
اگه به صورت حرفه ای کار میکنید که اصلا به نظر من ، به آیمک هم فکر نکنید (حداقل به کانفیگ های بالا نظری داشته باشین) ، مک پرو بهترین گزینه ✓
اما اگه در حد معمول هست ، آیمک ۲۷ با همون کانفیگ پایه به خوبی جوابگوی شماست .
در مورد میزان مصرف کاری روزانه مک مینی اطلاع ندارم اما آیمک من که همیشه روشنه ! شاید هر ۲-۳ روز یه بار خاموش بشه ، اکثر اوقات اسلیپ هست.
البته اگه ۱۲ ساعتی که میگید کار سنگین بکنین فکر نکنم مک مینی بتونه تحمل کنه (نظر شخصی).
امیدوارم نظرم مفید باشه ، تا همین حد تجربه و علم داشتم.
موفق باشین
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط cyra » 24 اکتبر 2011, 12:19

انتخاب دستگاه مناسب براى تدوين فاكتورهاى مهمى داره. مثل نوع و فرمت كارى، حجم كار، احتمال ارتقاء يا تلفيق با فرمت هاى ديگه و امكان بروز ماندن. كه در مورد آيمك يا مينى و يا لپ تاپ ها دو مورد آخر يكم سخت مى شه. اگر با فرمت هايى كه از فايرواير براى انتقال مديا استفاده مى كنن كار مى كنين و يا از فرمت هاى tapeless استفاده مى كنين مشكل خاصى براى كار با اين دستگاه ها وجود نداره. اما اگر فكر مى كنين در آينده سراغ فرمت هاى حرفه اى ترى خواهيد رفت، امكان مانور رو از خودتون مى گيرين. چون جداى محدوديت در بكار گيرى از سخت افزارهاى جانبى، قدرت پردازشى محدودترى هم دارين. و اما مسئله ى نرم افزار... Edius كه تا الان تحت مك اجرا نمى شده. مى مونه Adobe Premiere, Final Cut و Avid Media Composer. بهترين كارى كه مى تونيد بكنيد اينه كه به Config تست شده از طرف سازندگان اين برنامه ها اعتماد كنيد. چون همه ى امكانات يك برنامه براى همه ى سخت افزارها در دسترس نيست. براى مثال ممكنه با آيمك ٢١/٥ در تعداد لايه هاى همزمان ويديوى HD محدوديت داشته باشيد، و يا تعداد افكت هاى Real Time كاهش پيدا كنه، مخصوصا وقتى زمان پروژه از ٣٠-٢٠ دقيقه بالاتر مى ره. به عنوان يك قاعده ى كلى اگر براى تدوين از مك پرو استفاده نمى كنين، يا مدل ٢٧ اينچى آيمك بخريد يا مك بوك پروى ١٧ اينچ.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط ehs.ehsan » 24 اکتبر 2011, 13:05

dassam نوشته است:[نمایش]
سلام و تشکر از شما
مشخصا 27 مناسب تر خواهد بود...اما هزینه هم بیشتر خواهد شد...
سوال من اینه که آیا مدل بیسیک آیمک جوابگوی نیاز من خواهد بود ؟
اگر جوابگو نباشد یا باید خرید را به تعویق بندازم و یا به پی سی سوییچ کنم :-|

پاسخ به سوال شما سخت است. من اگر امکانش را داشته باشم ۶ ملیون می‌دهم و یک مک‌پرو با مونیتور تاندربولت می‌خرم و برای بیرون از خانه از مک‌بوک‌ایر استفاده می‌کنم اما چون در حال حاظر امکانش را ندارم به یک مک‌بوک پروی ۱۵ اینچ که هر دو بعد قضیه را بطور ناقص پوشش دهد راضی می‌شوم. شما هم در حال حاظر چنین شرایطی دارید. مدل پایه imac 21 مطمئتا کار شما را راه می‌اندازد اما اصرار ما بر imac 27 به این خاطر است که شما اگر مدل ۲۱ را گرفتید نمی‌توانید آن را به ۲۷ ارتقا دهید و جای پشیمانی نخواهد داشت. اما اگر ۲۷ را با حداقل امکانات بگیرید می‌توانید بعدها آن امکانات مثل رم و هارد را ارتقا دهید.باز هم تاکید می‌کنم که این موضوع از دید من است وگرنه imac 21 بطور پیشفرض هم سیستم خوبی است.
و اینکه در نهایت تصمیم با خود شماست.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2011, 16:01

برای حمل بار بسیار سنگین، بایستی تریلی بسیار قوی خرید. نمیشود انتظار داشت که یک وانت، کار آن تریلی ۱۸ چرخ را بکند. برای کار سنگین مک‌پرو ساخته شده. اگر کار واقعا سنگین میخواهید بکنید، من جای شما باشم پولم را جمع میکنم برای آن. اگر گه گداری یک فیلم نیم ساعتهٔ آماتوری میخواهید بسازید، کامپیوتر ضعیفتر هم میتوانید بخرید.

آیمک ۲۷ هم با اینکه بسیار قویست، اما واقعا ماشینی برای کار حرفه‌‌ای سنگین ساخته نشده. مثلا راحت نمیشود هاردش را عوض یا اضافه کرد، کارت‌های اضافی جدید رویش نصب کرد و غیره. اما خریدش بعلت داشتن آن مانیتور بسیار خوب و قیمت پایینترش نسبت به مک پرو برای خیلی‌ها معنی پیدا میکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط amir.pro » 05 نوامبر 2011, 04:43

از روزی که مک گرفتم , بزرگترین نگرانیم از اینه که بخوام یه بار دیگه پا پی سی بشینم!
این کل تعریف من از کار با مکه!
Apple Mac Book Pro MC 700
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

پست‌ها : 28

پستتوسط kaplan » 08 نوامبر 2011, 16:13

با درود
يكي از كاربران در پست هاي قبلي پرسيده بود كه معني پسوند LL/A و LZ/A در مدل هاي مك بوك پرو چيست ؟ كه جوابي به ايشان داده نشده و براي منهم سوال بود و مجبور شدم دوباره بپرسم.
در دو نوع دستگاه يكسان تا جايي كه ديدم تفاوتي ندارند ولي همين بهانه اي شده است كه فروشندگان در اينجا دستگاه LL/A را كمي گرانتر قيمت بدهند.
نماد کاربر
kaplan

پست‌ها : 20

پستتوسط AliGhz » 08 نوامبر 2011, 16:21

درود بر شما

من یادم هست که قبلا در جایی راجع به اینها نوشته بودم. اما خلاصه این‌که، این حروف نشان‌دهندۀ کشوری است که دستگاه برای فروش در آنجا ساخته شده است. مثلا LL/A دستگاه مدل آمریکاست، C/A مدل کانادا، ZP/A مدل آسیا (هنگ کنگ) و.... من به‌شخصه نمی‌دانم تفاوت خاصی بین این مدل‌ها هست یا نه؛ اما مثلا گوشی آی‌فون من که مدل ZP/A بوده، در داخلش، علاوه بر دفترچه راهنمای انگلیسی، راهنمای چینی هم دارد. یا مثلا ممکن است کشوری درخواست کند امکان خاصی در فلان دستگاه فعال نباشد (گویا مثلا فیس‌تایم در آی‌فون کشورهای عربی خاورمیانه فعال نیست).
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط kaplan » 09 نوامبر 2011, 09:39

درود بر شما

من یادم هست که قبلا در جایی راجع به اینها نوشته بودم. اما خلاصه این‌که، این حروف نشان‌دهندۀ کشوری است که دستگاه برای فروش در آنجا ساخته شده است. مثلا LL/A دستگاه مدل آمریکاست، C/A مدل کانادا، ZP/A مدل آسیا (هنگ کنگ) و.... من به‌شخصه نمی‌دانم تفاوت خاصی بین این مدل‌ها هست یا نه؛ اما مثلا گوشی آی‌فون من که مدل ZP/A بوده، در داخلش، علاوه بر دفترچه راهنمای انگلیسی، راهنمای چینی هم دارد. یا مثلا ممکن است کشوری درخواست کند امکان خاصی در فلان دستگاه فعال نباشد (گویا مثلا فیس‌تایم در آی‌فون کشورهای عربی خاورمیانه فعال نیست).

سپاس از پاسخ
من جستجو كردم ولي مطلبي در اين مورد و فهرستي از اين كد ها را پيدا نكردم.
امكان داره كيفيت دستگاهي كه براي امريكا ساخته ميشه با دستگاهي كه براي يك كشور آسيايي ساخته ميشه متفاوت باشه؟ من كه فكر نميكنم اينگونه باشه. و به نظرم ترفندي است كه فروشندگان براي بالا بردن قيمت بواسطه ايجاد يك حالت رواني ، انجام ميدهند. مانند تاريخ ضرب سكه هاي طلا ( كه هنگام خريد و فروش سكه ،‌ تاريخ هاي گذشته را ارزانتر ميخرند در صورتيكه كيفيت طلا و عيار يكسان است )
دستگاهي كه من خريدم MC700 LZ/A ميباشد كه فروشنده ميگفت اگر LL/A باشد 50 هزار تومان گرانتر است
نماد کاربر
kaplan

پستتوسط ehs.ehsan » 09 نوامبر 2011, 12:10

هیچ تفاوتی به لحاظ کیفیت ساخت میان مدل‌های مختلف وجود ندارد. حرف علی کاملا درست است، این کدها متناسب با محلی است که محصول به نمایندگی آن ارسال می‌شود و من فقط راجع به زبان کیبورد تفاوت‌ها را می‌دانستم ولی manual داخل بسته‌بندی هم با توجه به تفاوت زبان قاعدتا متفاوت خواهد بود.
این کد برای بریتانیا B/A است http://uk.insight.com/en-gb/productinfo ... APLYAMC723 و زبان هم که همان انگلیسی است.
برای آلمان D/A است http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... apple.html
برای فرانسه C/A بود(نمی‌دانم چرا C؟)
به امید روزی که P/A آن هم بیاید.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط kaplan » 09 نوامبر 2011, 14:21

در مورد دو حرف قبل از / در مدل هاي اپل ،‌ دوستان درست فرمودند. مربوط به كشور مي باشد ، در سايت اپل هم توضيح داده كه من تازه پيدا كردم :
For the model number, the two characters before the slash (/) vary by country, but the part number will be the same worldwide

مدل هاي جديد مك بوك پرو هم كه در اكتبرعرضه ميشوند ،‌ سرعت سي پي يو و حجم هارد آنها افزايش يافته .
كاش چند روز صبر ميكردم از مدل هاي جديد ميخريدم !

MacBook Pro (13-inch, Early 2011) MC700xx/A 13.3"/2.7 i7/2x2GB/500-5400
MC724xx/A 13.3"/2.3 i5/2x2GB/320-5400

MacBook Pro (13-inch, Late 2011 MD3134xx/A 13.3"/2.8 i7/2x2GB/750-5400
MD3133xx/A 13.3"/2.4 i5/2x2GB/500-5400
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط kaplan در 09 نوامبر 2011, 14:51.
نماد کاربر
kaplan

پستتوسط AliGhz » 09 نوامبر 2011, 14:43

kaplan نوشته است:[نمایش]
در مورد دو حرف قبل از / در مدل هاي اپل ،‌ دوستان درست فرمودند. مربوط به كشور مي باشد ، در سايت اپل هم توضيح داده كه من تازه پيدا كردم :
For the model number, the two characters before the slash (/) vary by country, but the part number will be the same worldwide

چه جالب! لینکش را هم می‌گذارید؟ من در سایت اپل در این باره چیزی ندیده بودم.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط kaplan » 09 نوامبر 2011, 14:50

kaplan نوشته است:[نمایش]

چه جالب! لینکش را هم می‌گذارید؟ من در سایت اپل در این باره چیزی ندیده بودم.

http://support.apple.com/kb/HT4132
فقط همين توضيح را داده ، ولي در مورد كد مربوط به كشورها چيزي پيدا نكردم
نماد کاربر
kaplan

پستتوسط BENI » 08 دسامبر 2011, 15:55

چند روز پیش می خواستم به یه مغازه دار هندی تو امارات تلفنی سفارش مک بدم طرف میگفت MCدیگه تو بازار نیست ولی MDهست

منم هر چی گشتم دمبال MDچیزی نصیبم نشد‌!‌ می گفتم یا این چیزی نمی دونه یا سایت APPLE داغونه الان خودم خیط شدم !‌:(

لازم شد 1 زنگش بزنم :p

مرسی از لینک
BENI

پست‌ها : 1

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان