انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: مشورت برای خرید مک

پستتوسط amir.pro » 09 سپتامبر 2011, 01:44

ممنون!
ویندوزو می خواهم برای بعضی برنامه های خاص و بیشتر برای احتیاط بذارم! ولی اکثر کارم با خوده مک هست!
ولی می خواهم دفعه اول یه آدم با تجربه برام نصب کنه تا دفعات بعدی خودم نصب کنم!
می خواهم ببینم این کارو انجام میدن یا نه!؟
Apple Mac Book Pro MC 700
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

پست‌ها : 28

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 سپتامبر 2011, 02:36

amir.pro نوشته است:[نمایش]

من تا به حال از الماس مك نخريدم واگر ميخريدم هم قاعدتا پيش نميومد اين سوال رو بپرسم. بهترين كار اينه كه شنبه خودتون بهشون تلفن بزنين و بپرسين.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AmiN.D » 09 سپتامبر 2011, 02:53

amir.pro نوشته است:[نمایش]
ممنون!
ویندوزو می خواهم برای بعضی برنامه های خاص و بیشتر برای احتیاط بذارم! ولی اکثر کارم با خوده مک هست!
ولی می خواهم دفعه اول یه آدم با تجربه برام نصب کنه تا دفعات بعدی خودم نصب کنم!

اگر از پایتخت خرید دارید برین تو مغازه ها اونها میگن که خب کدوم مغازه چیا رو به شما میده فرضا شما میگی نصب رایگان و برنامه های فلان و فلان (الکی)اون ها هم میگن ما هم میدیم +اکانت وی پی ان!!اصلا یه وضعی هست که:))
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط amir.pro » 11 سپتامبر 2011, 05:00

میگم من مهندسی کامپیوتر قبول شدم!
تو دانشگاههای ایران هم که متاسفانه مک آموزش نمی دن! همش ویندوزه کوفتیه!
منم که عاشقه مک شدم و فردا عازم تهرانم که بخرم!
حالا موندم چه کار کنم! ویندوز اجبار شد و عشق مک! :-(:(:(
Apple Mac Book Pro MC 700
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

پست‌ها : 28

پستتوسط ehs.ehsan » 11 سپتامبر 2011, 06:11

شاید بهتر باشد بعد از وارد شدن به محیط دانشگاه و اطلاع دقیق از سرفصل‌های آموزشی و نرم‌افزارهای مورد نیاز و همینطور زبان‌های برنامه‌نویسی و البته تجارب دیگران، تصمیم به خرید بگیرید.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

MAC BOOK PRO MC 700

پستتوسط shahriyar » 09 اکتبر 2011, 15:46

سلام خواستم ببینم مک بوک پرو ام سی 700 خوب است یا نه ؟
یعنی ارزش داره پول بدم یا نه؟ یک مشخصاتی هم راجع به مک بوک پرو ام سی 700 بدین
ممنون
shahriyar

پست‌ها : 1

پستتوسط ehs.ehsan » 09 اکتبر 2011, 21:29

سلام شهریار جان. این مشخصات MC700 در سایت اپل هست.
http://store.apple.com/us/configure/MC7 ... jEyOTY3NTg
البته این موضوع را در نظر داشته باشید آنچه که در ایران به شما فروخته میشود همان مشخصات پایه را دارد یعنی cpu 2.3 ghz; ram 4 gig ; hdd 320 و بقیه مشخصات که میبینید.
اینکه این لپتاپ خوب هست یا اینکه ارزش خرید دارد یا نه سوالی هست که بیشتر کاربران این انجمن به آن پاسخ مثبت میدهند، اما شما باید بدانید که این لپتاپ را برای چه کاری میخواهید چون اگر یک کاربر ویندوزی هستید و قصد مهاجرت به مکینتاش را ندارید گزینه های بسیار قدرتمندتر و در عین حال ارزانتر برای شما فراوان است. در یک کلام آنچه خرید این دستگاه را توجیه پذیر میکند ترکیب عالی سخت افزار و سیستم عامل آن هست نه مشخصات ظاهری.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

چند سوال و راهنمایی

پستتوسط dassam » 22 اکتبر 2011, 11:32

با سلام خدمت دوستان . امبدوارم تاپبک در بخش مناسب باشه.
من قصد سوویچ از macbook به بیسیک ترین مذل imac یعنی 21.5-inch 2.5ghz
حتما هم دوستان از مشخصات اطلاع دارند:
4GB memory
500GB hard drive
AMD Radeon HD 6750M graphics with 512MB memory

با توجه به اینکه هدف از خرید این مدل استفاده از نرم افزار های EDIUS,FINAL CUT PRO ,vegas میباشد و جدا از سایز کوچک این مدل دوستان صلاح میدونید که مدل بالاتر خریداری بشه و یا همین مدل جوابگو خواهد بود؟
سوال بعد در مورد جابجایی .... من میتونم imac رو با خودم به ایران بیاورم؟ کسی تجربه اش رو داشته؟
سپاس
dassam

پست‌ها : 16

پستتوسط ehs.ehsan » 22 اکتبر 2011, 13:45

سلام. اگر کار تدوین انجام می‌دهید مطمئنا imac 27 به خاطر دقت تصویر بالاتر و میز کار بزرگتری که در اختیارتان قرار می‌دهد گزینه بهتری است. اگر احساس می‌کنید زیادی بزرگ است خودتان تصمیم بگیرید. اما مهمتر از آن ram است. اگر اروپا و آمریکا یا هر کشوری که اپل‌استور دارد هستید حتما کاستومایز کنید و رم را به ۸ یا ۱۶ گیگ ارتقا دهید. ۴ گیگ رم کفاف کارهای شما را نمی‌دهد.
برای ورودش به ایران تا حالا مشکلی وجود نداشته. اگر مشکلی هست دوستان بگویند.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پستتوسط dassam » 22 اکتبر 2011, 14:01

ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
سلام. اگر کار تدوین انجام می‌دهید مطمئنا imac 27 به خاطر دقت تصویر بالاتر و میز کار بزرگتری که در اختیارتان قرار می‌دهد گزینه بهتری است. اگر احساس می‌کنید زیادی بزرگ است خودتان تصمیم بگیرید. اما مهمتر از آن ram است. اگر اروپا و آمریکا یا هر کشوری که اپل‌استور دارد هستید حتما کاستومایز کنید و رم را به ۸ یا ۱۶ گیگ ارتقا دهید. ۴ گیگ رم کفاف کارهای شما را نمی‌دهد.

سلام و تشکر از جواب.
منظور از دقت تصویر صرفا به دلیل مانیتور بزرگتر است؟
نظر شما مدل بیسیک + 8GB 1333MHz DDR3 SDRAM - 2x4GB ؟
dassam

پست‌ها : 16

پستتوسط AliGhz » 22 اکتبر 2011, 16:13

مانيتور بزرگ‌تر، تصاوير را هم بزرگ‌تر نشان می‌دهد و شما می‌توانید با دقت بیشتری روی جزئیات تصویر کار کنید. همچنین، می‌توانید در حالی که ابزارهای برنامه روی صفحه نشان داده می‌شود، بخش‌های بیشتری از تصویر را هم ببینید.

شاید برای کار شما، گزینه مک مینی + نمایشگر جدید اپل انتخاب مناسب‌تری باشد. مخصوصا اگر می‌خواهید دستگاه در ایران باشد، با توجه به نبود پشتیبانی رسمی و مطمئن اپل و احتمال بروز مشکلات، رفع آنها در مورد مک مینی ساده‌تر است.

اینجا درباره نمایشگر اپل می‌توانید بخوانید:
viewtopic.php?f=2&t=2891

درباره مک مینی هم در این مبحث پست‌هایی هست:
viewtopic.php?f=2&t=1611
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط ehs.ehsan » 22 اکتبر 2011, 21:10

dassam نوشته است:[نمایش]
ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]

سلام و تشکر از جواب.
منظور از دقت تصویر صرفا به دلیل مانیتور بزرگتر است؟
نظر شما مدل بیسیک + 8GB 1333MHz DDR3 SDRAM - 2x4GB ؟

پیشنهاد علی هم قابل تامل هست اما پردازنده و گرافیک چندان قدرتمندی نصیبتان نمی‌شود.
تفاوت اساسی مونیتور ۲۷ با ۲۱ جدا از اندازه در Resolation(دقت تصویر) آنهاست. ۲۷ دقت تصویری معادل ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ دارد(چنین دقت تصویری را فقط مونیتورهای ۲۷ اینچ اپل دارند)، در حالی که ۲۱ اینچ آن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ است. همانطور که علی گفت شما در مونیتورهای با Resolition بالاتر تصاویر دقیق‌تر و فضای کار بیشتری دارید.
در لینک زیر که در سایت اپل برای شما کاستومایز کرده‌ام تمام گزینه‌ها از جمله پیشنهاد علی (mac mini به همراه مونیتور ۲۷ اینچ تاندربولت و یک مجیک موس) گنجانده شده. تمامی این مدلها با ۸ گیگ رم انتخاب شده‌اند. من کماکان imac 27 را پیشنهاد می‌کنم. شما ۵۰۰ دلار بیشتر می‌پردازید اما مونیتور بزرگتر و دقیق‌تر، کارت گرافیک کمی قویتر و پردازنده قویتری را دریافت می‌کنید.
پیوست‌ها
Cart - Apple Store (U.S.).jpg
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پستتوسط SAJAD-G » 23 اکتبر 2011, 00:46

سلام
من قصد خرید یه لپتاپ دارم تا 2میلیون تومن، خودم اول نظرم رو 724 بود ولی با یکی از دوستام که یه چند سالی مک داره مشورت کردم بهم AIR رو پیشنهاد داد ولی خودم زیاد دلم به AIR نیست، بعد گفت pro تا آخر امسال یا اول سال بعد سری جدیدش باید بیاد و شاید از 724 بهترشو اون موقع بتونی بخری!!!
حالا نظر شما چیه؟
رشته نرم افزار میخونم برای کارای دانشگاهم میخوام آشنایی مختصری هم از همه قسمت های مک دارم.
ممنون.
SAJAD-G

پست‌ها : 1

پستتوسط Ilia » 23 اکتبر 2011, 06:59

من یک مکبوک‌ایر ۱۳ i7 دارم. راستش بسیار از خریدش راضی هستم. نکات مثبتش نسبت به مکبوک‌پروی معمولی ۱۳ اینچی، سرعت بسیار خوب هاردش ، وزن کم و رزلوشن بالاترش است. راستش اولش یک مکبوک‌پروی ۱۳ اینچی i7 خریده بودم ولی رفتم و با این عوضش کردم. الان هم بسیار راضی هستم. این هارد SSD برای لاین نعمتیست. اما از طرف دیگر مکبوک‌پرو پورت‌های بیشتر و هارد بزرگتر و امکان ارتقاء بیشتری دارد.

شما باید ببینید که چه بیشتر بعدا مورد نیاز شما خواهد بود. اما اگر مکبوک‌ایر بتواند نیاز شما را برآورده کند، مطمئن باشید که دستگاه بسیار نازنینی است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط ehs.ehsan » 23 اکتبر 2011, 12:58

Ilia نوشته است:[نمایش]
من یک مکبوک‌ایر ۱۳ i7 دارم. راستش بسیار از خریدش راضی هستم. نکات مثبتش نسبت به مکبوک‌پروی معمولی ۱۳ اینچی، سرعت بسیار خوب هاردش ، وزن کم و رزلوشن بالاترش است. راستش اولش یک مکبوک‌پروی ۱۳ اینچی i7 خریده بودم ولی رفتم و با این عوضش کردم. الان هم بسیار راضی هستم. این هارد SSD برای لاین نعمتیست. اما از طرف دیگر مکبوک‌پرو پورت‌های بیشتر و هارد بزرگتر و امکان ارتقاء بیشتری دارد.

شما باید ببینید که چه بیشتر بعدا مورد نیاز شما خواهد بود. اما اگر مکبوک‌ایر بتواند نیاز شما را برآورده کند، مطمئن باشید که دستگاه بسیار نازنینی است.

ایلیا جان این مک‌بوک پرو ۱۳ برخلاف نامش اصلا حرفه‌ای نیست. از لحاض رزولوشن پایین تصویر توی محصولات اپل، منحصر به فرد است! گرافیک مستقل را هم که از روی آن برداشتند و عملا آن را تبدیل به موجود بی‌خاصیتی کردند. به خاطر همین مسائل بود که الان وزن مک‌بوک ۷۲۳ را تحمل می‌کنم. تصور می‌کنم اگر مک‌بوک ۱۳ گرافیک مستقل و دقت تصویر بالاتر داشت، ۷۲۳ و ۷۲۱ اصلا فروش الان را نداشتند.
مشخصات مک‌بوک ایر جدید واقعا اغوا کننده است. می‌خواستم بدانم پردازنده آن تا چه حد کارها را راه می‌اندازد؟ تا حالا کار سنگین با این موجود ظریف انجام داده‌ای؟
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان