انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: خرید مک بوک پرو 15 اینچ

پستتوسط ehs.ehsan » 23 مه 2011, 03:47

سلام دوست عزیز. من دو هفته قبل ۷۲۳ رو خریدم. اگر با نیم کیلو اضافه وزن نسبت به ۱۳ اینچ مشکلی ندارین سریعترین لپتاپ دنیا رو با یه مونیتور فوقالعاده داربن. عملکردش در برنامه های گرافیکی بی نظیره. اما اگر به گرافیک نیازی ندارین  ۱۳ اینج i7 بهترین گزینه برای شماست چون من الان با کوله این رو دانشگاه میبرم.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط morteza71 » 23 مه 2011, 08:42

سلام. با وزنش خیلی مشکل ندارم. فکر کنم اگه هاردشو با یه هاردSSD عوض کنم 200 گرم وزنش کمتر بشه. البته باید RAM رو هم تا هشت گیگ ارتقا بدم.
morimac
نماد کاربر
morteza71

پست‌ها : 28

100 سوال که باید بپرسم.

پستتوسط morteza71 » 23 مه 2011, 08:53

سلام دوستان. قبلا هم گفتم، می خوام یه مک بوک پرو مدل mc723ll/a بخرم. سوالاتی دارم که اگه به این حقیر لطف کنید و جوابشونو بدید بی نهایت ممنون می شم.
پیشنهاد می کنید از کجا بخرم؟
آیا میشه همین مدلو با پردازنده 2.3Ghz و 8 مگابایت cache L3 تو ایران پیدا کرد؟ قیمتش چقدر میشه؟
آیا هارد SSD یک ترابایتی برای این مک بوک وجود داره؟
قیمت هاردهای SSD چقدره؟
هارد SSD از چه نوع یا مدلی بگیرم که بهتر باشه.
اگه بخوام Ram رو به 8 گیگ برسونم چطوری باید این کارو بکنم؟ چقدر هزینه داره؟
وزن هارد این مک بوک چقدره؟

می دونم سوالات خیلی زیاد بود ، شرمنده. :joy:
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 23 مه 2011, 16:21.
دلیل: ادغام مباحث
morimac
نماد کاربر
morteza71

خرید هارد ssd اینترنال

پستتوسط morteza71 » 23 مه 2011, 10:25

سلام. دوستان می خوام بدونم که هارد ssd یک ترابایتی برای مک بوک پرو مدل mc723ll/a وجود داره؟ اگه وجود داره تو ایران هست؟ از کجا میشه تهیه کرد؟ و قیمتش چنده؟ اگر راهنماییم کنید خیلی خیلی ممنون می شم. سربلند باشید. :arrow:
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 23 مه 2011, 16:21.
دلیل: ادغام مباحث
morimac
نماد کاربر
morteza71

Re: 100 سوال که باید بپرسم.

پستتوسط cyra » 23 مه 2011, 11:31

* بهتر بود این سوالات رو هم در همون پست خرید لپ‌تاپتون می‌نوشتید تا پست‌هایتان شلوغ و سردرگم‌کننده نشوند.

۱- شاید گیر بیاد. ولی اگر خیلی احتیاج داری که حتما همین Config رو داشته باشی، می‌شه به فروشنده سفارش داد که برات بیاره.
۲، ۳ و ۴- هارد SSD از اونجایی که هنوز همه‌گیر نشده قیمت فوق‌العاده بالایی داره. مثلا SSD 512GB رو اپل بالای ۱۰۰۰ دلار به شما می‌فروشه. اگر واقعا نیاز به سرعت بالا ندارین، خریدش خیلی واجب نیست. تا اونجایی هم که من می‌دونم، بالاتر از 512GB هنوز تولید نشده. اگر خواستید بخرید، Western Digital رو پیشنهاد می‌دم.
۵- ارتقای رم به ۸ گیگ کار سختی نیست. بعدا هم می‌شه اینکار رو با هزینه‌ی نسبتا کمی انجام داد. ولی اگر به این نتیجه رسیدی که Config خودت رو سفارش بدی، حتما رم رو هم ارتقا بده تا درگیر مسایل بعدی، مثل مارک تقلبی یا دیگر اتفاقاتی که توی ایران گریبانت‌رو خواهد گرفت نشی.
۶-؟

** توی Web Store وقتی یه محصولی رو Config می‌کنی، تغییر قیمت رو با جزییات می‌بینی. با یه محاسبه‌ی سرانگشتی می‌تونی بفهمی توی ایران چقدر پول باید بدی.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط AliGhz » 23 مه 2011, 12:35

Ilia نوشته است:[نمایش]
...اما حمل و نقل هر روزهٔ آنها به هیچ عنوان دلچسب نیست مخصوصا برای کمر شما و خود کامپیوتر.

ایلیا جان؛ قضیه کمر کاملا جدی است، اما برای خود کامپیوتر چه اشکالی می‌تواند داشته باشد حمل و نقل مداوم؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط pooriaia » 23 مه 2011, 13:25

من مدتی هست که مک بوک پرو ۱۳ اینچ خریدم و چند باری حمل کردمش... به نظر من وزنش به اندازه یک کتاب هستش و من اصلا احساس خستگی نمی کنم.
در ضمن من از برنامه های گرافیکی مثل Flash CS5, Photoshop, Illustrator و خیلی نرم افزار های دیگه استفاده می کنم و بخوبی اجرا میشن.
حتی بعضی وقتا باهاش بازی های گرافیکی و همچنین ویندوز سون اجرا میکنم ... ;-)
MacBook Pro 13" Core i5 2.3 GHz / 320 GB / 4 GB / OSX 10.6.7
iPhone 3GS 16GB
SeaGate GoFlex External Hard Drive 1.5 TB USB 3.0
نماد کاربر
pooriaia

پست‌ها : 4

پستتوسط Ilia » 23 مه 2011, 19:40

AliGhz نوشته است:[نمایش]
Ilia نوشته است:[نمایش]
...اما حمل و نقل هر روزهٔ آنها به هیچ عنوان دلچسب نیست مخصوصا برای کمر شما و خود کامپیوتر.

ایلیا جان؛ قضیه کمر کاملا جدی است، اما برای خود کامپیوتر چه اشکالی می‌تواند داشته باشد حمل و نقل مداوم؟

نقل و انتقال کامپیوتر بصورت مداوم هر چقدر هم دقت کنید آخرش منجر میشود به خط افتادن و ضربه خوردن و افتادن و قر شدن و غیره. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط ehs.ehsan » 23 مه 2011, 21:02

morteza71 نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان. قبلا هم گفتم، می خوام یه مک بوک پرو مدل mc723ll/a بخرم. سوالاتی دارم که اگه به این حقیر لطف کنید و جوابشونو بدید بی نهایت ممنون می شم.
پیشنهاد می کنید از کجا بخرم؟
آیا میشه همین مدلو با پردازنده 2.3Ghz و 8 مگابایت cache L3 تو ایران پیدا کرد؟ قیمتش چقدر میشه؟
آیا هارد SSD یک ترابایتی برای این مک بوک وجود داره؟
قیمت هاردهای SSD چقدره؟
هارد SSD از چه نوع یا مدلی بگیرم که بهتر باشه.
اگه بخوام Ram رو به 8 گیگ برسونم چطوری باید این کارو بکنم؟ چقدر هزینه داره؟
وزن هارد این مک بوک چقدره؟

می دونم سوالات خیلی زیاد بود ، شرمنده. :joy:

دوست عزیز شما هم مثل من گویا حساسیت زیادی سر خرید دارین اما بعدا متوجه میشید که همین مدل پایه هم فوق العاده هست. به طور مثال من میخواستم رزولوشن ۱۶۸۰*۱۰۵۰ داشته باشه اما نتونستم ۱ ماه برای کاستومایز صبر کنم. با وجود این الان کاملا از خریدم راضیم و فقط رم رو ارتقا خواهم داد. اگر میخواین کاستومایز کنین و محدودیت مالی ندارین قطعاتی رو ارتقا بدین که بعدا غیر قابل ارتقا هستند. پیشنهاد من:
سی پی یو 2.3 ghz
مونیتور anti glare 1680*1050 (نکته: این مدل به خاطر این مونیتور و قابش که نقره ای هست وزنش ۲.۴۷۰ هست! دلیلش رو نمیدونم.)
رم و هارد رو بعدا ارتقا بدین به خصوص که ssd512 اصلا مقرون به صرفه نیست. باید صبر کنیم ببینیم این فناوری کی همه گیر میشه.

احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پستتوسط Ilia » 23 مه 2011, 23:50

morteza71 نوشته است:[نمایش]
سلام. با وزنش خیلی مشکل ندارم. فکر کنم اگه هاردشو با یه هاردSSD عوض کنم 200 گرم وزنش کمتر بشه. البته باید RAM رو هم تا هشت گیگ ارتقا بدم.

من کنجکاو شدم که ببینم که چقدر اختلاف وزن هست. یک هارد معمولی دو و نیم اینچی ۹۹ گرم و یک هارد SSD وزنش ۶۶ گرم بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

خرید مک بوک پرو 15 اینچ (mc723ll/a)

پستتوسط morteza71 » 24 مه 2011, 12:51

سلام دوستان. من می خوام یه مک بوک با مدل mc723ll/a بخرم. می تونید بهم بگید قویترین و بالاترین config رو از کجای ایران می تونم تهیه کنم.
بهترین قیمت مال کدوم فروشگاه یا نمایندگی هست؟ کجا برام سریعتر وارد می کنن؟ و هر توضیح یا نکته ای. خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
morimac
نماد کاربر
morteza71

Re: MacBook Pro — مکبوک پرو

پستتوسط hamid reza » 11 ژوئن 2011, 23:17

سلام

می‌خواستم اگه کسی‌ با پسوند‌های مکبوک پرو آشنایی داره من رو هم راهنمایی‌ کنه مثلا LLA یا پسوند‌های دیگه
hamid reza

پست‌ها : 12

پستتوسط ParsiKade » 12 ژوئن 2011, 01:28

دوستان سلام،

من می‌خوام تا یک ماه آینده یک MacBook Pro 15" 2.2GHz بخرم. خیلی تحقیق کردم ولی هنوز توی یه مورد نتونستم نتیجه‌گیری درستی بکنم!
راستش من خیلی دوست دارم مدل سفارشی‌شده رو داشته باشم (رم بیشتر+صفحه‌ی Hi-Res Glossy) ولی خب تا اونجایی که می‌دونم توی ایران فقط مدل‌های معمولی برای فروش هستن (اگه کسی از دوستان جایی رو می‌دونه که مدل سفارشی هم می‌فروشن ممنون می‌شم بگن)، تنها راهی که برای خرید مدل سفارشی به‌ذهنم می‌رسه این هست که از یکی از دوستان بخوام از خارج از کشور برام سفارش بده و بعد برام ارسال کنه که خب اینجوری خیلی دردسر داره و فکر نکنم همه‌کس زیر بار آوردنش به‌ایران بشه و ممکنه توی راه آوردنش هر بلایی سرش بیاد!؟

دوستان به‌نظر شما ارزشش رو داره برای رم بیشتر (8 گیگ) و صفحه‌ی Hi-Res Glossy به‌جای Glossy (که فرقشون رو در عمل به‌هیچ وجه نمی‌دونم و ممنون می‌شم کسی بگه فرق عمده‌شون چیه؟) این ریسک رو بکنم و از خارج از ایران بخرم، اون هم با واسطه؟

ببخشید زیاد شد (:
نماد کاربر
ParsiKade

پست‌ها : 26

پستتوسط ehs.ehsan » 12 ژوئن 2011, 02:38

ParsiKade نوشته است:[نمایش]
دوستان سلام،

من می‌خوام تا یک ماه آینده یک MacBook Pro 15" 2.2GHz بخرم. خیلی تحقیق کردم ولی هنوز توی یه مورد نتونستم نتیجه‌گیری درستی بکنم!
راستش من خیلی دوست دارم مدل سفارشی‌شده رو داشته باشم (رم بیشتر+صفحه‌ی Hi-Res Glossy) ولی خب تا اونجایی که می‌دونم توی ایران فقط مدل‌های معمولی برای فروش هستن (اگه کسی از دوستان جایی رو می‌دونه که مدل سفارشی هم می‌فروشن ممنون می‌شم بگن)، تنها راهی که برای خرید مدل سفارشی به‌ذهنم می‌رسه این هست که از یکی از دوستان بخوام از خارج از کشور برام سفارش بده و بعد برام ارسال کنه که خب اینجوری خیلی دردسر داره و فکر نکنم همه‌کس زیر بار آوردنش به‌ایران بشه و ممکنه توی راه آوردنش هر بلایی سرش بیاد!؟

دوستان به‌نظر شما ارزشش رو داره برای رم بیشتر (8 گیگ) و صفحه‌ی Hi-Res Glossy به‌جای Glossy (که فرقشون رو در عمل به‌هیچ وجه نمی‌دونم و ممنون می‌شم کسی بگه فرق عمده‌شون چیه؟) این ریسک رو بکنم و از خارج از ایران بخرم، اون هم با واسطه؟

ببخشید زیاد شد (:

دوست گرامی باید ذکر کنید برای چه کاری میخواهید؟ من هم ۷۲۳ دارم ولی قید کاستومایز کردن را زدم. صفحه‌ی high res glossy رزولوشن ۱۶۸۰*۱۰۵۰ و مدل پایه ۱۴۴۰*۹۰۰ هست. این یعنی در مدل high res شما فضای کاری بیشتری دارید و برای کارهای گرافیکی و تدوین فیلم بسیار راحت‌تر هستید اما به لحاظ کیفیت تصویر تفاوت چندانی احساس نخواهید کرد. در مورد رم رک بگویم که اصلا راضی نیستم و به‌زودی آن را ارتقا میدهم چون فایل‌هایم بسیار سنگین هستند و به جز رم همه اجزای سیستمم در پردازش عملکرد بی‌نظیری دارند.
در پایتخت بپرسید بعضیها این کار را برایتان با یک ماه تاخیر و به قیمت جان آدمیزاد انجام می‌دهند.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پستتوسط sadeghi » 12 ژوئن 2011, 02:58

رم رو که بعدا می تونید خودتون اضافه کنید. اما برای اکثر کارها ۴ گیگ کافیه. صفحه‌ی با رزولوشن بالا هم اگر دلیلی برای نیاز بهش ندارید ضروری نیست. حتی از جهتی بدتر از صفحه‌ی معمولی است چون نوشته ها و آیکون ها روی اون ریزتر هستند و این مثلا برای خواندن صفحات وب آزار دهنده است. در مجموع به نظرم همان ترکیب استاندارد رو بگیرید.

محسن
sadeghi

پست‌ها : 344

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان