انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اجرا کردن برنامه‌های DOS در مک؟

در اینجا می‌توانید نسخه اصلی نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مورد نظرتان را تقاضا کنید

اجرا کردن برنامه‌های DOS در مک؟

پستتوسط AmirT » 18 اوت 2011, 15:18

دنبال نرم افزاری میگردم که بشه باهاش برنامه‌های DOS رو در مک اجرا کرد.
خودم بعد از مقادیری گشتن، DOSBox رو یافتم... که هرچی سروکله زدم نتونستم باهاش کار کنم، همه‌ی راهنمایی‌هاش برای ویندوز و لینوکس بود.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

Re: اجرا کردن برنامه‌های DOS در مک؟

پستتوسط Pooria Azimi » 18 اوت 2011, 17:37

Boxer رو نصب کنید. عملاً همون DOSBox ـه، اما نصب برنامه در اون راحت‌تره (با Drag and drop فایل EXE!).

http://boxer.washboardabs.net/

من یک collection از بازی‌های قدیمیِ داس دارم و هر موقع خسته شدم، اونا رو بازی می‌کنم: Wolfenstein 3D، Wolfenstein: Spear of Destiny، Worms، Aladdin، The Lion King، Mario، Duke Nukem 3D Atomic Pack، ...

ای کاش بازی‌های امروزی هم به قشنگی Wolfenstein بودند...!

----
در سایت‌های تورنت، اگر سرچ کنید، می‌تونید یک گالری کامل از هزاران بازیِ Dos که با همین Boxer برای مک ساخته شده‌ن رو دانلود کنید (حجمش چندین گیگابایته، اما اگر بخواهید فقط می‌تونید بازی‌های دلخواهتون رو دانلود کنید). اگر در زمانِ داس، اهل بازی کردن بوده‌اید، پیشنهاد می‌کنم حتماً این کار رو انجام بدید و اون تورنت رو دانلود کنید. به‌استثنای Duke Nukem، بقیهٔ بازی‌های داس دیگه هیچ‌کدومشون به فروش نمی‌رن و تنها راه ممکن برای بازی کردنشون، دانلود از تورنته.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmirT » 18 اوت 2011, 19:48

واقعا ممونم پوریا، خیلی نرم‌افزار خوب و "زیبایی" بود!
من در اصل برای اجرای چندتا برنامه‌ی DOS به چنین نرم‌افزاری احتیاج داشتم، اما وقتی از بازی صحبت کردی وسوسه شدم و از اون موقع دارم با بازی‌هایی که به همراه Boxer بود و چندتایی که پیدا کردم بازی میکنم! :-)

بعد رفتم تو فکر بازی‌هایی که مدت‌ها پیش سرگرمم میکردن... بازی‌های DOS، آتاری، نینتندو، PS1... نوستالژی جالبی بود! در واقع قبل از اینکه به مک بیام از یه شبیه ساز برای PS1 استفاده میکردم که واقعا بازی باهاش لذت بخش بود.
یه عنوان دیگه که فکر نبودش آه از نهادم بلند کرد(!)، the Neverhood بود، همه‌ی بازی‌ها یه طرف این یکی یه طرف دیگه. و اگر اشتباه نکنم برای اجراش به ویندوز 95 نیاز بود، که زحمت بازی کردنش رو دیگه بیش از حد زیاد میکنه! خبر خوب اما برای طرفدارهای این بازی اینکه سازنده‌هاش چندین ماه میشه که توی facebook و Twitter اعلام کردن قصد ارائه‌ی دوباره‌ی اون رو برای iOS Android و Windows Phone دارن! :-D
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط Amir_S » 18 اوت 2011, 22:42

خبر خیلی خوبی بود... البته یادم میاد که neverhood رو تو XP هم بازی کردم، ولی ممکنه اشباه کنم... آخه دیسک خودم رو میخواستم بازی کنم مشکل داره، مال دوستم هم همینطور، یکی هم دانلود کردم که همون مشکل رو داشت!!! خلاصه اینکه یک دو سالی میشه دلم براش تنگ شده...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AmirT » 19 اوت 2011, 03:40

نه، منظور من این بود که حداقل سیستم مورد نیازش 95 بود، وگرنه من خودمم بعد‌ها تو XP هم اجراش کردم. منظور از زحمت هم نصب ویندوز بود! :-) ولی نمیدونم مثلا رو 7 اجرا بشه یا نه.
تورنت این‌یکی هم زیاده، میشه امتحان کرد دید!
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط Ali.Tajik » 20 اوت 2011, 09:09

سلام امیر و امیر
اتفاقا همین اواخر بود که این بازی Neverhood را مجددا بازی کردم. سی دی پر خط‌و‌خش‌اش را خیلی تصادفی داخل وسایلم پیدا کردم و همان موقع هم نصبش کردم، به استثنای یک پچ کوچک برای یک خطا که نمی دانم چه بود و راحت هم در نت پیدا شد، براحتی و بی‌دردسر روی 7 اجرا شد، این بازی، و آن نسخه‌ی Playstation اش برای من که خیلی خاطره انگیزند. خوشحال شدم که شما هم این بازی را امتحان کرده اید و به‌اش علاقه دارید!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Amir_S » 20 اوت 2011, 19:34

به نظر من این بازی در کنار grim fandango اسطوره های سبک adventure هستند...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط aamir » 23 اوت 2011, 08:07

اتفاقا من چند وقت پیش نسخه تبدیل شده مک neverhood رو از تورنت گرفتم (خوب چون دیگه فروش نمیره) روی لاین هم کار میکنه و مشکلی نداره. . یه سرچ بکنید راحت پیدا میشه و حدود ۸۰۰ مگه
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط goldingname » 23 اوت 2011, 16:26

برای یکی از درسهامون باید با TurboC سال 92 کار میکردیم، بعد توی حالت گرافیکیش، Page های (همون buffer های خودمون) را درست مدیریت نمیکرد boxer!
هدفم از گفتنش اینه که اگر مشکلی در اجرای برنامه داشتید مطمئن نباشید که اشکال از خود برنامه باشه.
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پست‌ها : 122

بازگشت به تقاضای نرم‌افزار و سخت‌افزار

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان