انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کیبورد سازگار با مک

در اینجا می‌توانید نسخه اصلی نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مورد نظرتان را تقاضا کنید

کیبورد سازگار با مک

پستتوسط Aidin.Levian » 18 ژوئن 2005, 00:48

با سلام،
مدتی پیش کیبورد اپل من (با سیم، سفید آی مک) دچار مشکلی شد که با وجود مراجعه به مهندسان و تعمیرکاران کیبورد، درست نشد و کسانی هم که می گفتند می تونند درست کنند احتمال می دادند ممکنه درست نشه و فقط هزینه خرید لوازم مخصوص رو در پی داشته باشه، من به مجتمع کامپیوتر پایتخت رفتم و تمام کیبورد فروشی ها را دیدم، اکثر آنها کیبورد USB ندلشتند و اگر هم داشتند با مک سازگار نبود. حتی به کیبورد های لاجیتک هم سری زدم ولی برخلاف پارسال که انواع کیبورد های سازگار با مک و حتی با کلید های کامند و اپل موجود بود، امسال در کاتالوگ خود فروشگاه لاجیتک هم هیچ کیبوردی سازگار با مک نبود،
من تقاضا دارم هر کسی هر فکری به ذهنش میرسه لطفا بگه، چه نشانی فروشگاه، چه پیشنهاد فروش یا هر فکر دیگه-ای
ممنون می شم
Aidin.Levian

پست‌ها : 4

کیبورد سازگار با مک

پستتوسط مهمان » 18 ژوئن 2005, 04:19

ba salam. man dar iran zendege nemekonam ke betoonam be jaye rahnamayetoon konam, vale agar keyboard-e ghyre usb gereftin (ps/2) metoonin ye adaptor barash begirin ke tabdil be usb mekone, esme in adaptor hastesh: "ps/2 to usb".

movafagh bashin,
armeen
مهمان

کیبورد سازگار با مک

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 ژوئن 2005, 10:16

من خودم در بازار کیبوردهای مکینتاش از شرکتهای دیگه مانند Logitech ندیدم اما اگر اشتباه نکنم اکثر کیبوردها همین که USB باشه برای سازگاری کافیه و لازم نیست حتما نوشته باشه با مکینتاش سازگاره.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

کیبورد سازگار با مک

پستتوسط مهمان » 18 ژوئن 2005, 17:51

salam dooste aziz .... aghaye rastegar kamelan ... dorost mifarmayand .. man dar hale hazer az keyboard USB logitech estefade mikonam va hich moshkely nadare ... keyboard faghat biad USB bashe ... hamin .. AGE hata cable tabdil PS2 be USB ro darid mitavanid hata az keyboard haye PS2 ham estefadeh konid ! movafagh bashid .
مهمان

کیبورد سازگار با مک

پستتوسط Aidin.Levian » 18 ژوئن 2005, 18:01

man too site Logitech didam ke keyboard-ha be Mac compatible va Windows compatible taghsm mishan va keyboard-hayi ke too iranand faghat Windows compatible hastand va dar zemn jaye kelid-haye alt(option), start, print nemidoonam dar mc chi type mishe. baz mamnoon man emtehan mikonam vali farghe kelid-ha ro chikar konam?
Aidin.Levian

کیبورد سازگار با مک

پستتوسط Aidin.Levian » 19 ژوئن 2005, 15:21

Shoma dar estefadeh az kelid-haye marboot be Windows rooye keyboard dar mac moshkeli nadarin? yani masalan bejaye "Start" dar mac chi type mishe?
Aidin.Levian

کیبورد سازگار با مک

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 ژوئن 2005, 15:36

به این ترتیب می شه:
control=control windows(start)=option alt=command spacebar=spacebar
اینم به دردتون خواهد خورد:
http://doublecommand.sourceforge.net/
(البته فعلا با Tiger سازگار نیست)
البته منبع این نوشته رو هم ببینید خیلی بهتره!
http://www.macworld.com/weblogs/macgems ... /index.php
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

کیبورد سازگار با مک

پستتوسط Aidin.Levian » 20 ژوئن 2005, 20:50

Kheili az komaketoon mamnoon. Type kardan ba "Character Palette" kheili sakht bood! Merc aŠz rahnamaeetoon.
Aidin.Levian

کیبورد سازگار با مک

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 ژوئن 2005, 11:36

خوشحالم که به نتیجه رسیدید :-)
اگر هم با چپ به راست بودن پاسخ سریع مشکل دارید در Safari با انتخاب Writing Direction>Right to Left و در Firefox با انتخاب Switch Text Direction درست می شه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بازگشت به تقاضای نرم‌افزار و سخت‌افزار

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان