انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درباره AirPort Extreme

بخش موضوعات متفرقه

درباره AirPort Extreme

پستتوسط sadegh » 16 آوریل 2007, 18:24

سلام دوستان
آيا كسي تجربه كار با AirPort Extreme رو داره؟
به نظرم مياد در گذشته من در مورد شعاع تحت پوشش شبكه AirPort چيزي حدود 300 متر رو ديده بودم، ولي در حال حاضر با اين مدل جديد AirPort Extreme كه روي سايته و از پروتكل جديدتر 802.11n پشتيباني ميكنه آيا شعاع بيشتري رو ميشه تحت پوشش قرار داد؟ يا نه فقط در سرعت پنج برابر سريعتر شده؟
آيا راهي براي تقويت اون هست كه بتونيم محدوده اي در حدود 5 كيلومتر رو تحت پوشش قرار بديم؟
لطفا اگه كسي اطلاعاتي داره كمك كنه

با تشكر
صادق شفيعي
نماد کاربر
sadegh

پست‌ها : 46

پستتوسط iSam » 16 آوریل 2007, 18:50

صادق جان همانطور که در عکس زیر میبینید , غیر از سرعت , شعاع دید هم بیشتر شده . ضمنن اگر فکر نکنی یا دوستان فکر نکنن که دارم تبلیغ میکنم , باید بگم به محصولات Cisco _ Linksys هم یه نگاهی بنداز , بالآخره نتورک را باید به متخصصش سپرد .

http://www.apple.com/wireless/80211/
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط sadegh » 16 آوریل 2007, 19:03

سامان جان سلام
ممنون از راهنماييت، اين صفحه رو ديده بودم، ولي دستگيرم نشد كه بالاخره تا چه شعاعي رو ساپورت ميكنه. من تخصصي تو اين زمينه ندارم، اگه ميشه در مورد تجهيزات Cisco كمي بيشتر راهنمايي كنيد.
آيا با همين AirPort Extreme ميشه شعاعي در اين حدود(5كيلومتر) رو زير پوشش قرار داد؟
آيا نياز به تجهيزات تقويت كننده ( آنتن يا مثل اينها) داره؟
آيا نياز به ديد مستقيم داره؟
صادق شفيعي
نماد کاربر
sadegh

پستتوسط iSam » 16 آوریل 2007, 23:05

صادق جان با این نوع مودمها کلا برد بیش از حداکثر یک کیلومتر را از سرت باید بیرون کنی . برای برد بیش از 3 یا 5 یا 10 کیلومتر , من که کارم نتورک هست , بهت یک مودم که در زیره لینکش موجوده بعلاوه یک آنتن rgt4568pp را معرفی میکنم . البته در UK باید مجوز داشته باشی یا جزو تعرفه ( پرسنل 90 ) باشی , که با اینکه ما خودمون هم هستیم , ارزش نداره بریم دنبالش ! بهتره به همون 1 کیلومتر غنیمت کنی , یا همونایی را که گفتم و حداقل قیمت هست ( 4800 پوند ) تهیه کنی . راستی با اون آنتن که گفتم , نیازی به دید مستقیم نیست .

http://www.linksys.com/servlet/Satellit ... 1287090B18
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط sadegh » 17 آوریل 2007, 14:18

خيلي ممنون از راهنماييت.
موضوع اينه كه اين شبكه رو براي يك شركت نياز دارم كه براي ارتباط بين دفاتر نمايندگي در محدوده شهري كه كار مي كنه نياز به پوشش شعاعي در حدود 5 كيلومتر داره
چون از كامپيوترهاي اپل استفاده ميكنه مورد AirPort به نظرم رسيد.
به نظرم مياد با اين تفاسير و قيمتها بايد دنبال راهي از طريق اينترنت باشم.
متشكرم.
صادق شفيعي
نماد کاربر
sadegh

پستتوسط Reza.Y » 17 آوریل 2007, 15:53

عاقلانه‌ترین کار اینه که از یک vpn بزنی بین این دو تا دفتر. توی تهران می‌تونی از این امکانات wimax (یا skyfiber به قول داتک) استفاده کنی (vpn خالی بدون اینترنت هم داره). راه دیگه هم همونه که سامان گفت. تجهیزات ارزونتر هم هست. اگه هم دو تا ساختمان دید مستقیم دارند،‌کارت راحت‌تره.
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط iSam » 17 آوریل 2007, 17:55

بنظر من هم راه پیشنهادی رضا , عالیه . اگر در ایران Wimax هست , چرا که نه !؟ فقط حواست باشه که اگر از دید مستقیم استفاده کردی و اطلاعاتت برات مهم بود , Spam های متخصص این کار ( دید مستقیم ) را یادت نره .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان