انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Dubai Apple store

بخش موضوعات متفرقه

Re: Dubai Apple store

پستتوسط Pooria Azimi » 10 مارس 2011, 02:47

اولین Apple Store رسمی خاورمیانه، در ۱۶ مارس در دوبی (Mall of Emirates) افتتاح خواهد شد:

http://stuffmideast.com/2011/03/09/1120 ... -emirates/

از http://www.9to5mac.com/55011/apple-to-o ... march-16th
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AliGhz » 10 مارس 2011, 02:59

خبر خیلی خوبیه... حالا دلیل خوبی برای دوبی رفتن وجود داره :-)

فروشگاه هم در مجموعۀ ویرجین مگااستور متعلق به میلیاردر مشهور "ریچارد برنسون" قرار داره... این برنسون هم از اون اعجوبه‌هاست...

راستی دیزاین و نوشته‌های روی جعبه محصولات اپل در همه جا انگلیسیه؟ احتمالا با "آي‌بد ثاني" که طرف نخواهیم بود؟ :joy:
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط abdol » 10 مارس 2011, 05:41

پس از جستجو در وب به این واجه برخورد کردم خودتون قضاوت کنین!
"أي بود توش"
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Aculaaad » 10 مارس 2011, 15:42

اين خبر بسيار خبر خوبى بود واسه من
Aculaaad

پست‌ها : 11

پستتوسط Pooria Azimi » 10 مارس 2011, 15:45

AliGhz نوشته است:[نمایش]
راستی دیزاین و نوشته‌های روی جعبه محصولات اپل در همه جا انگلیسیه؟ احتمالا با "آي‌بد ثاني" که طرف نخواهیم بود؟ :joy:

متأسفانه به‌احتمال زیاد عربی خواهد بود. اپل در یک سال گذشته، پشتیبانی خودش از عربی رو گسترش داده (از iOS گرفته، تا در لاین که دیگه می‌شه زبان سیستم رو عربی قرار داد، و حتی voice عربی هم داره)، و این اقدامش در باز کردن فروشگاه در دوبی هم در راستای همین سیاسته. و وقتی تا این حد پشتیبانی‌ش از عربی رو گسترش داده، قطعاً مثل کشورهای غیرانگلیسی‌زبان دیگه (آلمان، فرانسه، ژاپن، ...) محیط فروشگاه و بسته‌بندی‌هاش رو هم عربی خواهد کرد.

من به‌شخصه تا موقعی که کی‌بورد مک‌بوک با حروف عربی پر نشده باشه، یا فرمت عربی نداشته باشه، مشکل خاصی با این مسأله ندارم!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط aamir » 10 مارس 2011, 16:06

توی اروپا که کیبوردها قیافشون هم یکم فرق داره (بعضی کلید ها سایز و علامتها و جاشون فرق داره)
Screen shot 2011-03-10 at 3.04.50 PM.png
نمونه کیبورد انگلستان

و حالا که اپل اینقدر داره به عربها حال میده، کیبوردشون هم عربی میشه احتمالا، ولی به هر حال اگر قیمتهاش نزدیک به قیمت جهانی باشه و خیلی نجومی فرق نکنه واقعا ارزشش رو داره ( به خاطر گارانتی)
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط AliGhz » 11 مارس 2011, 04:08

واقعا نمی‌تونم حسرت نخورم و ناراحت نباشم و به این فکر نکنم که اگر [...]، الان یا خیلی زودتر از اینها، نخستین فروشگاه اپل خاورمیانه در ایران، شاید مثلا در خیابان میرداماد در تهران*، افتتاح شده بود...

البته شاید اگر فردوسی به دنیا نمی‌آمد یا موفق به بسی رنج بردن در آن سی سال و پی‌ افکندن کاخی بلند از نظم و زنده کردن عجم بدان پارسی نمی‌شد و در نتیجه ما هم الان مثل مصر و لبنان و خیلی جاهای دیگر عرب‌زبان بودیم، دلیلی برای حسرت وجود نمی‌داشت و حتی دیگر سر نام خلیج همیشگی فارس هم حرص نمی‌خوردیم!

--------------
نمی‌دانم این حکایت چقدر درست است؛ چون فقط در وب و ای‌میل‌ها خوانده‌ام بی‌ارجاع به منبعی مستقل و معتبر:
روزی از حسنین هیکل، روزنامه‌نگار و نویسنده مشهور مصری، پرسیدند شما مصریان با آن پیشینهٔ درخشان فرهنگی چه شد که عرب زبان شدید؟ گفت ما عرب زبان شدیم برای این‌که فردوسی نداشتیم.

شاید اگر [...]، آن‌وقت بتوانیم برای جشن عرضۀ آی‌پد بعدی، جلوی اپل استور میرداماد با هم قرار بگذاریم و لذت توی صف ایستادن برای خرید یک محصول اپل در نخستین ساعات عرضه‌اش را تجربه کنیم. من ترجیح می‌دهم نزدیک برج آرین باشد چون شهر کتاب آرین را دوست دارم. البته با آمدن اپل استور به میرداماد، خیلی از دُکّان‌دارهای "پایتخت" باید فکر کار دیگری باشند!

--------------
* دیشب دوستی -که از آن Apple Fanboy-های درست و حسابی است- زیر لینکی که از این خبر در فیس‌بوک گذاشته بودم، نوشته بود:
"آیا عربهای پولدار حاضر هستند برای خرید محصولات اپل در دبی حرکتهای گیکی و نردی راهبان اپل و حواریون استیو جابز را خلق کنند؟!"
برایش نوشتم: "بعید به نظر می‌رسه :-) باید می‌اومدن ایران ببینن عاشقان سینه چاک اپل برای عمو استیو چه می‌کنن! به امید اون روز که برای خرید یه محصول باحال اپل جلوی اپل‌استور تهران چادر بزنیم :-D" و از او پرسیدم: "دوست داری اپل‌ استور تهران تو کدوم خیابون باشه؟ چه شکلی باشه؟"
پاسخ داد: "من خیابان میرداماد خیلی دوست دارم. جان می‌دهد یکی از معابد اپل آنجا تاسیس شود. شیک‌تر از اپل استور رویایی لندن http://www.apple.com/uk/retail/coventgarden"
برایم جالب بود که او هم وقتی به اپل استور تهران فکر می‌کرد، خیابان میرداماد در ذهنش می‌آمد.
این جملات را هم از او به یادگار داشته باشید:
"اپل میعادگاه عاشقانی است که استیو جابز پیامبرشان است و اپل استورها معابد‌شان. 10 فوریه نوشتم: چرا فکر می‌کنید امارات به خصوص دبی پیشرفته است؟ وقتی اپل استور ندارد. فقط می‌توانم بگویم وای من."
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 12 مارس 2011, 15:54

با سلام،

ممنون آقای قزوینی بابت متن قشنگی کہ نوشتہ‌اید. اپل قبل از انقلاب گویا یک نماینده فروش در تہران داشتہ البتہ جایش را نمی‌دانم کہ در کدام خیابان بوده و نامش گویا سیبستان بوده است (دوستان قدیمی ایرماگ ۱ می‌توانند تصحیح کنند مرا در این مورد).

عربہا یک مثلی دارند کہ می‌گوید: تأنى الرياح بما لا تشتهى السفن، کہ گویای وضع فعلی ماست متاسفانہ.

در مورد خبر بازشدن شعبہ اپل در دبی، من پریشب کہ این خبر را در یک سایت عربی خواندم، بلافاصلہ با یکی از آشنایان، آقای مگنوس نیستدت Magnus Nystedt (سوئدی) بنیان گذار سایت Emirate Mac و سردبیر فعلی مجلۂ مک ورلد خاورمیانہ، تماس گرفتم و وی گفت کہ این خبر نادرست است، اپل نیز روز بعد خود این گزارش را تکذیب نمود. دیروز در سایت عربی دیگری خواندم کہ اپل در حال استخدام پرسنل برای کار در شعبۂ شرکت در ابوظبی می‌باشد. این دیگر البتہ امری است کہ صد در صد درست است ، هر کسی می‌تواند با وارد شدن بہ آدرس jobs.apple.com پستہای آگہی شده را ببیند(بہ عکس ضمیمہ توجہ کنید). این مسئلہ بهمراه خبر انتشار نسخۂ بتای سیستم عامل Lion کہ زبان عربی را بطور رسمی زبان رابط کاربری گرافیکی قرار داده است، نشانگر این است کہ اپل بہ منطقۂ خاورمیانہ توجہ بیشتری مبذول خواهد داشت. این مسئلہ البتہ بطور غیر مستقیم بنفع کاربران فارسی زبان نیز هست چرا کہ ما از سیستم نوشتاری عربی Arabic sript system برای پردازش زبان فارسی استفاده می‌کنیم.

احمد
پیوست‌ها
Screen shot ۲۰۱۱-۰۳-۱۱ at ۲۰.۵۵.۱۸.png
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط AliGhz » 19 سپتامبر 2011, 13:38

اپل استور فیزیکی که نه، اما اپل استور مجازی رسما در امارات متحدۀ عربی افتتاح شد.

(تصویر از متن ای‌میل ارسالی از اپل)
پیوست‌ها
Screen Shot ۱۳۹۰-۰۶-۲۸ at ۱۳.۳۰.۴۲.png
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط fovi » 29 سپتامبر 2011, 11:55

تو اینترنت دیده بودم که تو Emirate mall قراره افتتاح بشه اما اونجا که رفتم چیزی نبود و پرس و جو کردم گفتم تو Dubai mall هستش.تو Dubai mall هم گشتم برای یه official apple store همه آدرس یه جا رو دادن به اسم iStay که بعیید میدونم رسمی باشه.
البته من حساب کردم با قیمت دلار آزاد و مالیات ؛قیمت لپتاپ تو ایران با خود امریکا خیلی فرق نداره قیمت گوشی هم با دوبی خیلی فرق نداره.اما خرید لوازم جانبی باید به صرفه باشه مثل Time capsule و ... که تو ایران قیمتشون کاذبه!

پی نوشت :بهترین جا برای خرید لوازم کامپیوتر و گوشی و .. تو دبی Computer plaza هستش
نماد کاربر
fovi

پست‌ها : 84

پاسخ: Dubai Apple store

پستتوسط AliGhz » 29 اکتبر 2015, 08:28

نخستین فروشگاه اپل در دوبی افتتاح شد:
http://1pezeshk.com/archives/2015/10/ap ... store.html
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin