انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

SMS مجانی به هر جای دنیا بفرستید

بخش موضوعات متفرقه

پستتوسط Behnam » 25 ژانویه 2007, 06:06

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
قلمی که حروف را جدا نشان میدهد قاعدتا یک قلم fixed width هست مثل monaco و courier هست. حدس میزنم علی courier ویندوزی که تبدیل شده برای مک را نصب کرده که در widget همه چیز درست است.
موفق باشید

زنده باد علی. باز هم مثل همیشه درست هدف گرفتی. حالا میماند که آن قلم مجهول‌الهویهٔ پرهام به چه مناسبتی انتخاب شده است. اگر ویجت دنبال یک قلم fixed width بوده، احتمالاً Courier یا Monaco مال خود مک رو انتخاب کرده که هیچکدوم فارسی ندارند. اگر آنها هم طبق قاعدهٔ مرسوم آنرا به پسرعموی من حواله داده باشند که مشکلی با ی پیش نمی‌آید. پس آن را به قلم دیگری حواله داده‌اند. از قلم‌های عربی مک که ی ندارند ولی به دلیلی شاید مشخصهٔ fixed width داشته‌ است. ولی اگر این فرضیه درست باشد، آنوقت ی را از مثلاً STHeiti گرفته است و از آنجا به بعد باید با همان قلم ادامه یافته باشد و به آن قلم عربی بر نگردد، مگر اینکه ویجت از همان ابتدا نه Courier و نه Monaco بلکه همان قلم عربی را انتخاب کرده باشد.
چه کسی گفته است که بحث قلم شیرین نیست؟! هرکس شطرنج دوست دارد قلم ها را هم در مک دوست می‌دارد!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 25 ژانویه 2007, 13:55

بهنام جان
- این ویجت روی مک اینتلی من با قلم STHeiti می‌نوشت، حروف جدا جدا. اون قلم ساخت خانگی SafArial.ttf را که یادت هست؟ زدم و مشکل حل شد (تصویر پیوستی)
- همین قلم یک مشکل دیگر را نیز حل کرد. برخی از سایت‌های ایرانی با سفری ناخوانا بودند. بایستی دستی کدک صفحه را عوض کرده و utf-8 میزدم، و باز در این حال سفری قفل می کرد و بسته میشد و صفحه اپل repport می‌آمد. حال با این قلم بالا سایت‌ها نمایش داده می شوند اما صفحه‌بندی اصلی خود را ندارند. مثال : متن اصلی که سه چهارم دست راست صفحه سایت را دارد، روی سفری فقط با یک ستون یک چهارم در دست چپ نمایش دیده می شود.
خب، من چون و چرا این‌ها رو نمی دونم. برایت تمام این توضیحات را می نویسم تا تو بتونی نتیجه‌گیری تکنیکی دقیق بکنی.
پیوست‌ها
Capture_1.jpg
Capture_1.jpg (12.38 KiB) - بازدید 5486 بار
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 ژانویه 2007, 16:14

خوب دیگه مطمئن شدم! اگر SMS.wdgt را کلیک راست کرده و Show Package Contents را انتخاب کنید و سپس SMS.css را با یک ویرایشگر متنی باز کنید خواهید دید که برای messageText قلم Courier New مشخص شده. کافیه از همونجا Courier New رو به یه قلم دلخواه تغییر بدید.
پینوشت: بهنام جان از آنجایی که پسر عمویت(جیزه) fixed width نیست، باید یک قلم fixed width در Mac OS X باشد که حروف فارسی را دارد اما همه‌ی آنها را نمی‌تواند به هم بچسباند. یا اینکه حروف را به طور کامل ندارد و دلیل به هم نچسبیدن همان است.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ahmad » 25 ژانویه 2007, 21:26

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
خوب دیگه مطمئن شدم! اگر SMS.wdgt را کلیک راست کرده و Show Package Contents را انتخاب کنید و سپس SMS.css را با یک ویرایشگر متنی باز کنید خواهید دید که برای messageText قلم Courier New مشخص شده. کافیه از همونجا Courier New رو به یه قلم دلخواه تغییر بدید.
پینوشت: بهنام جان از آنجایی که پسر عمویت(جیزه) fixed width نیست، باید یک قلم fixed width در Mac OS X باشد که حروف فارسی را دارد اما همه‌ی آنها را نمی‌تواند به هم بچسباند. یا اینکه حروف را به طور کامل ندارد و دلیل به هم نچسبیدن همان است.
موفق باشید

علی جان ممنون بابت راهنمائیت.
ولی من با انجام اینکار مسئلهٔ خط را می‌توانم حل کنم ولی کل UI برنامه بهم می‌خورد. تصویر ضمیمه را ببین. نمی‌دانم دیگر دوستان این تعدیل را در برنامه انجام داده‌اند ودر اینصورت آیا به همین مشکل من بر‌می‌خوردند یا نه.

احمد
پیوست‌ها
Picture 1.png
Picture 1.png (79.48 KiB) - بازدید 5463 بار
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Jubeen » 25 ژانویه 2007, 22:10

آقا من از هیجان نفسم بند اومد! :-)
خیلی ممنون پرهام، خیلی برنامه‌ی راهگشاییه.
موفق باشید (به سبک علی!)
Jubeen

پست‌ها : 25

پستتوسط Parham » 26 ژانویه 2007, 03:55

خواهش میکنم ژوبین جان. مدتی طول کشید تا بنویسمش، ولی میبینم که نتیجه اش رضایت بخشه. آین تشکر های شما عرق چند سال زحمتو از یادم میبره... ;-)
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 ژانویه 2007, 14:37

احمد جان شاید در ویرایش جایی اشتباه کردید که به Syntax error ختم شده؟ من فایل ویرایش شده‌ی خودمو ضمیمه کردم تا تست کنید ببینید درست میشه؟
موفق باشید
پیوست‌ها
SMS.css.zip
(1.33 KiB) دانلود 422 بار
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

قبلی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 41 مهمان