انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشاوره در باره خرید محصولات اپل

بخش موضوعات متفرقه

مشاوره در باره خرید محصولات اپل

پستتوسط mohamad_mac » 11 دسامبر 2006, 21:21

با سلام خدمت دوستان عزیز

من تازه وارد جمع شما شدم البته خیلی وقتها می اومدم و به عنوان میهمان بودم

من تازه می خام با مک کار کنم ولی نمیدونم چی بخرم و از کجا بخرم

برای من مهم نیست نوت بوک بگیرم یا iMac اگر امکان داراه به من کمک کنید

البته اقای رستگاری هم که مثل فرشته نجات همه رو کمک می کنه و بقیه دوستان

من فقط کمک میخام و مشاوره

1 سری قیمت از پایتخت گرفتم ولی خیلی گرون می گن

منتظر جواب شما دوستان هستم

mohamad :blush: :P :shock: :-D :o
mohamad_mac

پست‌ها : 7

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 دسامبر 2006, 22:32

سلام دوست عزیز، خوش آمدید :-)
من این عنوان را به بخش متفرقه منتقل کردم چون از قسمت عرضه سخت افزار برای این موضوع مناسبتر بود ;-)
اول توصیه می‌کنم جستجویی در انجمنها داشته باشید، ممکن است بسیاری از سوالهای شما قبلا جواب داده شده باشند.
اما چند نکته:
۱. غیر از بحث تفاوت قیمت Laptop و Desktop، تصمیم بگیرید که واقعا کدام را لازم دارید. نمیشه که فرقی نداشته باشه :-) اما اگر هنوز معتقد هستید فرقی ندارد قیمت را مد نظر قرار بدهید.
۲. از همه جا قیمت بگیرید چون ممکن است بعضی فروشگاهها بعضی دستگاهها را ارزانتر بدهند و بعضی دستگاهها را گرانتر. فروشگاهها در کتاب ۳۰ نکته و در انجمنها معرفی شده‌اند.
۳. پردازنده‌ی Intel CoreDuo را با Intel Core2Duo اشتباه نگیرید. جدیدترین مدلهای iMac, MacBook و MacBook Pro از Core2Duo بهره می‌برند و تنها Mac mini هنوز از CoreDuo استفاده می‌کند.
۴. مدلهای مختلف مک را بیشتر بشناسید، این شناخت را از خواندن آرشیو اخبار ایرماگ می‌توانید بدست آورید، اما به طور خلاصه؛

دستگاههای لپ‌تاپ:
MacBook: در ۳ مدل و دو رنگ سیاه و سفید. این دستگاه با صفحه‌نمایش ۱۳.۳ اینچی و مشخصات سخت‌افزاری متعادلتر در عین قدرت بسیار بالا برای اکثر موارد(غیر از بازیهای سنگین) با قیمت بسیار مناسب ارائه می‌شود. توجه داشته باشید که مدل مشکی با مشخصات یکسان هم از سفید گرانتر است.
MacBook Pro: این دستگاه در مدلهای خاکستری رنگ با صفحه‌نمایشهای بزرگتر، کارت گرافیک بهتر و در کل مشخصات سخت‌افزاری بهتر و قابلیت گسترش بیشتر(مانند Express Card و ارتقای سخت‌افزاری بیشتر و تعداد پورتهای بیشتر) با قیمت بالاتر به فروش می‌رسد.

دستگاههای خانگی:
Mac mini: این دستگاه بدون مانیتور و کیبورد و ماوس در یک طراحی فشرده و زیبا برای اکثر مقاصد روزانه غیر از انجام بازیهای سنگین مناسب است و ارزانترین مک به حساب می‌آید.
iMac: این دستگاه که Case و صفحه‌نمایش را با هم دارد طراحی فشرده و زیبایی دارد و مشخصات سخت‌افزاری مناسب و قیمت خوب از ویژگیهای آن است.
Mac Pro: این دستگاه با Case نسبتا بزرگ قابلیت ارتقای بسیار زیاد(تقریبا تمام قطعات) را داشته و سخت‌افزار قویتری دارد و از پردازنده‌های Xeon استفاده می‌کند و از هارد دیسک و Ram بسیار بیشتری پشتیبانی می‌کند. طبیعی است که این مشخصات قیمت آن را بسیار بالا ببرد!

دستگاههای Server:
Xserveهای اپل هستند که آنها هم از پردازنده‌های Xeon استفاده می‌کنند.

۵. حتما مطالب سایت اپل و مشخصات دستگاهها را قبل از خرید بررسی کنید، لینکهای مربوطه در آرشیو اخبار سایت قرار دارند.
۶. هیچ‌کدام از مکهای جدید Dialup Modem ندارند و باید خودتان External Modem خوب پیدا کنید یا اینکه مودم خود اپل را بخرید که معمولا کسی از آن تعریف نمی‌کند!
۷. اگر نمی‌دانید لازم است بدانید مدتی پیش اپل مهاجرت خود را از پردازنده‌های PowerPC به Intel کامل کرد و تمام مدلهای بالا از پردازنده‌های مختلف اینتل استفاده می‌کنند.
۸. قیمتها را از فروشگاه اپل ببینید، اما از تفاوت قیمت زیاد تعجب نکنید و هزینه‌ی حمل و نقل و.. را هم در نظر بگیرید. اما هر قیمتی را هم نپذیرید و از دیگر فروشگاهها هم قیمت بگیرید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط mohamad_mac » 12 دسامبر 2006, 00:05

آقای علی رستگاری

سلام دوست عزیز متشکرم از راهنمایی شما خیلی کامل و دقیق بود

حقیقتش خیلی بازار ما بد شده هر کسی یک قیمت میده من نمیدونم چیکار باید بکنم

شما کسی رو سراغ ندارید یا اینکه پیشنهاد می کنید که هم قیمت خوب به من بده و خدمات خوب هم به من بده ؟؟؟؟؟؟

البته اگر دوستان دیگر هم کس یا فروشگاه یا شرکتی رو سراغ دارند من ممنون میشم که به من معرفی کنند .

باز هم از شما متشکرم
mohamad_mac

پستتوسط onfuve » 12 دسامبر 2006, 00:18

در هر حال من همین امشب به این نتیجه رسیدم خرید مک از ایران هنوز هم اشتباهه.....و البته macbook هم برای انتخاب کمی جدید....
onfuve

پست‌ها : 62

پستتوسط mohamad_mac » 12 دسامبر 2006, 00:34

سلام

امیدوارم خوب و موفق باشید و امید وارم مشکل شما هم حل شود راستی چرا شما با گارانتی دستگاه خودتونو خرید نکردید .

متشکرم
mohamad_mac

پستتوسط onfuve » 12 دسامبر 2006, 00:40

راستش هنوز خودم هم نمیدونم ولی تا جایی که میدونم فروشگاه ها و شرکت های داخل اگر گارانتی بدهند هم فقط ارزش داخلی دارد.... من هم موقع خرید فرصت و امکان خرید از بیرون ایران را نداشتم
onfuve

پستتوسط mohamad_mac » 12 دسامبر 2006, 00:42

از: saman_g3
به: mohamad_mac
ارسال شده: دوشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۸۵
موضوع: کمک نقل پیام
سلام دوست عزیز راستش من در ایران نیستم و از اوضاع کمابیش بی خبر ولی یکی از اقوامم از appleiran که رئیسش آقای محسنیان هست خریده و راضیه , یعنی همه تو این انجمن راضین و علی هم میشناسدش . ولی بازم تحقیق کن . آدرسش را پایین میگذارم , موفق باشی . سامان .

http://www.appleiran.com/

http://www.appleiran.com/contact.htm

آقای رستگاری یکی از دوستان این پیغام رو برای من فرستاده نظر شما یا دوستان چیه ... ؟؟؟؟؟؟؟
mohamad_mac

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 دسامبر 2006, 13:29

mohammad_mac نوشته است:[نمایش]
سلام دوست عزیز متشکرم از راهنمایی شما خیلی کامل و دقیق بود
حقیقتش خیلی بازار ما بد شده هر کسی یک قیمت میده من نمیدونم چیکار باید بکنم

خواهش می‌کنم دوست عزیز، من فقط میتونم این راهنمایی رو بکنم که قیمتها را با CoreDuo یا Core2Duo بودن بسنجید.
شما کسی رو سراغ ندارید یا اینکه پیشنهاد می کنید که هم قیمت خوب به من بده و خدمات خوب هم به من بده ؟؟؟؟؟؟

نه متاسفانه، من نه از شرکتی چنان راضی هستم که آن را به دیگران توصیه کنم(فقط یکبار از یکی خرید کردم که هیچوقت به گارانتی احتیاج پیدا نکردم که کیفیت کارشان را بسنجم!) و نه با کسی قرارداد تبلیغ دارم. لیست همه هست(اگر میخواهید لینک بدم، کام سرو هم دیگه وجود نداره و اگر به شماره‌اش زنگ بزنید یه بنده خدایی با اعصاب داغون گوشی رو برمیداره! به زودی لیست رو از کتاب حذف میکنم که راحتتر بشه لیست رو بعدا update کرد) و متاسفانه در این مورد خودتان باید سبک و سنگین کنید.
onfuve نوشته است:[نمایش]
در هر حال من همین امشب به این نتیجه رسیدم خرید مک از ایران هنوز هم اشتباهه.....و البته macbook هم برای انتخاب کمی جدید....

ای کاش Core2Duo گرفته بودید یا صبر میکردید برای آن، ولی حالا که گذشته. اگر واقعا شرکتی در ایران حمل و تعمیر رو بر عهده بگیره خرید مک در ایران اشتباه نیست، اما اگر ادعاهایشان راست باشد.
زمانی که من مک خود را خریدم علاوه بر گارانتی داخلی و بین المللی گارانتی یکساله‌ی Arab Bussiness Machines را هم داشت که البته این موضوع کیبورد عربی و قیمت بسیار بالا را به من تحمیل کرد و حالا که مدت گارانتی تمام شده هنوز به مشکلی برنخورده‌ام، انگار کامپیوتری که گارانتی نداشته باشد خراب می‌شود و برعکس! :-(
آقای رستگاری یکی از دوستان این پیغام رو برای من فرستاده نظر شما یا دوستان چیه ... ؟؟؟؟؟؟؟

نظر من همچنان همون نظر اول این پاسخه :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط ali-osx » 12 دسامبر 2006, 14:20

onfuve نوشته است:[نمایش]
راستش هنوز خودم هم نمیدونم ولی تا جایی که میدونم فروشگاه ها و شرکت های داخل اگر گارانتی بدهند هم فقط ارزش داخلی دارد.... من هم موقع خرید فرصت و امکان خرید از بیرون ایران را نداشتم

شما از کجا اینقدر مطمئن هستید خود من در حدود ۸ سال که توی ایران دارم به کاربران Mac مخصوصا روزنامه ها سرویس میدم توی این ۸ سال تقریبا سه مورد مشابه بالا داشتیم دو مورد cpu ویک مورد مادر بورد که کمتر از یک هفته قطعات تعویض شدن.
ali-osx

سلام

پستتوسط appleiran » 12 دسامبر 2006, 17:45

.سلام دوست عزيز
نماد کاربر
appleiran

پست‌ها : 27
محل سکونت: No.4, Ein Abadi Alley, Kolahdooz(Dolat) St., Pasdaran Crossroad, Pasdaran

پستتوسط appleiran » 12 دسامبر 2006, 17:51

دوست عزيز در صورت تمايل با ما تماس بگيريد ما در خدمت شما هستيم .
با تشکر
اپل ایران
ع. محسنیان

http://www.appleir.ir
appleiran@mac.com  
نماد کاربر
appleiran

پست‌ها : 27
محل سکونت: No.4, Ein Abadi Alley, Kolahdooz(Dolat) St., Pasdaran Crossroad, Pasdaran

پستتوسط mohamad_mac » 12 دسامبر 2006, 18:45

سلام دوستان عزيز

آقاي رستگاري متشکرم از راهنمايي شما

من به اون شماره ها که فرموديد زنگ زدم نويسه پرداز نداشت - کريستال خيلي بالا مي گفت - دي افروز هم نداشت - کام سرو هم درست جواب نداد . تسنيم هم نداشت .

حالا نمي دونم چيکار کنم جاي ديگر هم سراغ داريد با تشکر

من کسي ديگه اي رو ندارم کمکم کنيد .
mohamad_mac

پستتوسط GK » 12 دسامبر 2006, 18:53

سلام به همه، به ویژه دوستان در ایران
من همین امروز دستور خرید یک imac را دادم که قرار است دو روز دیگر دستم برسد. تصویر «کاغذ خرید» را این پائین می‌زنم شاید به دردتان خورد برای کسب اطلاعات و مقایسه و غیره...
پیوست‌ها
Capture_1.jpg
Capture_1.jpg (77.41 KiB) - بازدید 18222 بار
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ali.Samadi » 12 دسامبر 2006, 19:44

با سلام خوب با شرکت همراهپردازان هم یک تماسی بگیرید، ببیند اونها چی میگن.
در ضمن به این صفحه هم نگاهی بکنید
http://www.macfixit.com/article.php?sto ... 1232156951
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط onfuve » 13 دسامبر 2006, 01:04

ali-osx,

منظور من این بود که شاید macbook هنوز به طور کامل امتحانش را پس نداده.... http://macbookrandomshutdown.com/
البته بهنظرم این سایت هم زیادی شورش کرده.... ولی میتونید منو در حیاط دانشگاه با یک تی شرت در حالی که کاپشنمو با macbook (خاموش) بغل کردم که گرم بشه و بتونم روشنش کنم تصور کنید......
در هر حال ما هم با مک های قبلی مشکلی نداشتیم....
onfuve

بعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 38 مهمان