انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نظرخواهی برای نام و دومین وبلاگ گ

بخش موضوعات متفرقه

پستتوسط pedramp » 09 نوامبر 2006, 21:36

سلام،
این هم پیشنهاد های من:
30blog.ir
siblog.ir
30blog.ir
applenews.ir
siblog.com
ciblog.ir
اما به نظرم همون AppleBlog.ir بهتر از همه اینها میاد

خوش باشد...
pedramp

پست‌ها : 142

پستتوسط Ali.Samadi » 09 نوامبر 2006, 22:31

با سلام،
من هم یک پیشنهاد دارم، و آن اینکه اگر همچنین کاری میکنید سیستمی را انتخاب کنید که از RSS پشتیبانی کنه و ما بتونیم آن را به این طریق با ایرماگ ربط بدیم.
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 نوامبر 2006, 13:37

علی جان با WordPress جای نگرانی نیست، البته من RSS آن را با فارسی تا به حال تست نکرده‌ام.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط شاهین » 15 نوامبر 2006, 01:03

سلام، چرا روی همین سایت فعالیت نمی کنید؟ فکر کنم اگر صفحه اول سایت کمی مرتب تر شود، بتوان سایتی مثل TUAW که یک وبلاگ گروهیست، راه انداخت. این خودش همین سایت را زنده تر می کند. شاید با یک صفحه جدید هم بتوان این کار را انجام داد، مثلا اهمین سایت، سلش فلان صفحه. کاربردی تر هم می شود.

من با نظر صالح موافقم، اسمش باید خودمانی باشد. خودم این را پیشنهاد می دهم: irmug.org/temp و آرم سایت هم همان زباله دان معروف سیستم ۷ باشد (دوستان قدیمی مک یادشان هست). فلسفه اش هم یعنی فضایی موقتی برای خبر، جایی که بصورت Temporary بتوان چیزی نگه داشت. پیشنهادم هم جدی است، شوخی نیست! می شود چند نفر از عضوهای خیلی فعال هم آنجا مرتب چیز بنویسند، مثل خود علی رستگار. این طراح را چند سال پیش برای راه اندازی یک سایت گروهی با خدای شبکه، یعنی بابک فرخی داشتیم اما هرگز فرصت اجرایش فراهم نشد.

در مورد طراحی ایرماگ، باید بگویم بزودی طرح پیشنهادی خودم برای این سایت را اینجا قرار می دهم. در مورد وبلاگ دوم، فکر کنم نمای گرافیکی ساده ای مثل محصول های اپل، بهتر خواهد بود اما مهمترین بخش در طراحی آن رعایت استانداردهای جدید وب باشد. یعنی از جدول ها (Table) بهتر است استفاده نشود، و همه بار طراحی بر دوش CSS باشد و رعایت قانون ساختار فایل (چیزی که سایت های ایرانی اصلا نمی دانند چیست) و دیگر چیزهای فنی.

برای سایت دوم هم، به عنوان طراح وب آماده همکاری هستم.
شاهین محمدی
نماد کاربر
شاهین

پست‌ها : 13

پستتوسط huge » 15 نوامبر 2006, 13:32

شاهین جان نمونه ای که میگی کی حاضر میشه ؟ که بشه روش نظر داد
huge

پست‌ها : 107

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 نوامبر 2006, 15:15

آقای محمدی ممنون از نظرها و همکاریهای شما.
یعنی شما نظرتون اینه که اصلا Domain جداگانه ایجاد نشه؟
سیستم فعلی ایرماگ این امکان رو داره که افراد اخبار رو ارسال کنن و اخبار ارسال شده لیست بشن تا Admin چک کنه و اخبار رو تایید کنه. این تا حدی مشابه ایده‌ی شما میشه اما همیشه یه Admin باید تایید کنه، مگر اینکه به کاربر خاصی مجوز ارسال مستقیم خیر داده بشه.
----
درمورد طراحی ایرماگ هم واقعا ممنون خواهیم بود :-)
درمورد رعایت نشدن ساختار فایل تا حدی تقصیر CMS مورد استفاده‌ی ما هست ولی هر کمک/رهنمودی رو ارج می‌نهیم ;-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط شاهین » 16 نوامبر 2006, 02:40

huge نوشته است:[نمایش]
شاهین جان نمونه ای که میگی کی حاضر میشه ؟ که بشه روش نظر داد

بهروز جان فکر می کنم طرح گرافیکی دو سه روز طول بکشه! البته دردسر اصلی بعد از اون شروع میشه برای طراحی CSS سایت که خیلی مهم تره، اگه با طرح گرافیکی موافق بودید، یک هفته هم زمان تولید کد اصلی اچ تی ام ال میشه.
شاهین محمدی
نماد کاربر
شاهین

پستتوسط Behnam » 16 نوامبر 2006, 03:46

شاهین جان خوش آمدی و خیلی ممنون!
دو سؤال داشتم. یکی اینکه آیا امکان این وجود داره که سایز قلم دیفالت ایرماگ (XW Zar) به ۱۲ یا ۱۳ افزایش داده بشه بدون اینکه دیفالت دوم (تاهومای ویندوز) به هیولا تبدیل بشه و همون سایز ۱۱ بمونه؟ چشمان کاربران مک از صدقهٔ سر تاهوما آب مروارید گرفته‌اند!
دوم اینکه آیا امکان این هست که طرح جدید شما بصورت یک لینک آزمایشی به صفحهٔ اول ایرماگ وصل بشه تا اعضای ایرماگ بتوانند در افزایش کارائی آن، چه از نظر دیزاین و چه از نظر فنی همکاری کنند و نظر دهند و بقول معروف باگ گزارش کنند؟
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط شاهین » 16 نوامبر 2006, 03:55

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
آقای محمدی ممنون از نظرها و همکاریهای شما.
یعنی شما نظرتون اینه که اصلا Domain جداگانه ایجاد نشه؟
سیستم فعلی ایرماگ این امکان رو داره که افراد اخبار رو ارسال کنن و اخبار ارسال شده لیست بشن تا Admin چک کنه و اخبار رو تایید کنه. این تا حدی مشابه ایده‌ی شما میشه اما همیشه یه Admin باید تایید کنه، مگر اینکه به کاربر خاصی مجوز ارسال مستقیم خیر داده بشه.
----
درمورد طراحی ایرماگ هم واقعا ممنون خواهیم بود :-)
درمورد رعایت نشدن ساختار فایل تا حدی تقصیر CMS مورد استفاده‌ی ما هست ولی هر کمک/رهنمودی رو ارج می‌نهیم ;-)
موفق باشید

علی جان سعی می کنم طرحی رو که قبلا برای ایرماگ قول داده بودم، همین دو سه روزه آماده کنم.

در مورد وبلاگ پیشنهادی دوستان هم، که خبرهایش در مورد اپل خواهد بود (نه فقط مک)، شما باید خودتان تصمیم بگیرید که می خواهید شخصیتی جدا از ایرماگ به آن بدهید، یا نه. اگر این وبلاگ بخش از همین سایت باشد، آنوقت کانون همه فعالیت های اپلی می شود ایرماگ، و بعدش هم میشود سایت را بیشتر گسترش داد، مثلا معرفی و گفتگو با کاربر ماه، و تاثیر مک در زندگی‌اش. چیزی مثل سایت اسپای‌مک قدیم (که متاسفانه دیگر بدرد نمی خورد). چند نفر هم می توانند بطور مرتب در آن خبر بنویسند و سایت بزرگ می‌شود، سیستم WordPress هم که معرکه است و نیازی به تایید خبرها و این چیزها ندارد، هرکس خودش خبر را می نویسد و اسمش هم زیر خبر هست.

اگر هم می خواهید یک سایت جدید با شخصیتی جدید درست کنید، بازهم WordPress خداست، آنوقت ایرماگ خلوت تر می شود و صرفا جایی برای گروه کاربران ایرانی مک خواهد بود، چیزی مانند مجله MacTeens.com که صفحه اولش ماه به ماه عوض می‌شود.
شاهین محمدی
نماد کاربر
شاهین

پستتوسط شاهین » 16 نوامبر 2006, 04:31

Behnam نوشته است:[نمایش]
شاهین جان خوش آمدی و خیلی ممنون!
دو سؤال داشتم. یکی اینکه آیا امکان این وجود داره که سایز قلم دیفالت ایرماگ (XW Zar) به ۱۲ یا ۱۳ افزایش داده بشه بدون اینکه دیفالت دوم (تاهومای ویندوز) به هیولا تبدیل بشه و همون سایز ۱۱ بمونه؟ چشمان کاربران مک از صدقهٔ سر تاهوما آب مروارید گرفته‌اند!
دوم اینکه آیا امکان این هست که طرح جدید شما بصورت یک لینک آزمایشی به صفحهٔ اول ایرماگ وصل بشه تا اعضای ایرماگ بتوانند در افزایش کارائی آن، چه از نظر دیزاین و چه از نظر فنی همکاری کنند و نظر دهند و بقول معروف باگ گزارش کنند؟

بهنام عزیز، سپاس از لطف شما. آقا من فکر کنم بشه کاری کرد که از دوتا CSS استفاده کنیم، یعنی اگر سیستم مک تشخیص داده شد، از یک فایل دیگه استفاده بشه و نه CSS ویندوزی! اما راستش خودم هرگز فونت و قلم خاص برای سایت های فارسی تعریف نمی کنم. همیشه فوت فارسی را تاهوما تعریف می کنم، و بعدش هم Geeza Pro، که دومی رو هرجایی ملت دیدن حسرت میخورن چرا این فونت فارسی برای ویندوز پیدا نمیشه! نمونه ScreenShot رو هم با همین نوشته می فرستم، اینهم کد استفاده شده توی CSS:

کد: انتخاب همهٔ
body {
   font-family: Tahoma, “Geeza pro”, Times New Roman;
}

البته همونطور که می دونین با این استانداردهای جدید وب، باید کاری کرد که همه چیز با CSS تعریف بشه، و html نباید کد اضافی برای فونت و این چیزها داشته باشه، یعنی بعدا خیلی راحت میشه کل شکل سایت رو با یک تغییر توی CSS عوض کرد پس جای نگرانی از فونت نیست.

در مورد سایت آزمایشی هم باید حتما همون کار انجام بشه، یعنی یه جایی روی سایت آزمایشی ببینیم که همه درست می بینند یا نه. من خودم معمولا یا چند تا مرورگر پی سی و مک آزمایش می کنم.
پیوست‌ها
sahbai.com.jpg
sahbai.com.jpg (156.38 KiB) - بازدید 15444 بار
شاهین محمدی
نماد کاربر
شاهین

پستتوسط pedramp » 16 نوامبر 2006, 14:47

سلام
appleblog.ir رو گرفتن
حالا نمیدونم از کاربرای اینجا یا یکی برای خودش رفته و دومین رو ثبت کرده.
خوش باشید...
pedramp

پستتوسط salehara » 16 نوامبر 2006, 22:29

پدرام عزیز دومین رو من دیروز ثبت کردم نگران نباش :-)
همونطور که اکثریت هم موافق بودند همون اپل بلاگ دات آی آر رو گرفتم
رضا هم لطف کرد و زحمت هاستیگش رو کشید همچنین یک صفحه آغازین و البته موقت درست کرد که می تونید مشاهده کنید.
http://www.appleblog.ir
من خودم با اینکه یوزر MT هستم ولی فکر کنم WP بیشتر به درد کار ما برای بلاگ نویسی گروهی بخوره همونطور که آقای محمدی عزیز هم گفتند.
ممنون می شم از همگی مخصوصا آقای محمدی عزیز که اعلام آمادگی کردند، کار دیزاین بلاگ رو شروع کنیم.
ممنون می شم ایده ها تون رو همینجا بگید.
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط shahrooz999 » 17 نوامبر 2006, 10:35

نظرتون راجع به www.blog.irmug.org چیه؟
shahrooz999

پست‌ها : 31

پستتوسط pedramp » 17 نوامبر 2006, 14:20

salehara, جان دستت درد نکنه،
pedramp

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 نوامبر 2006, 17:36

شاهین جان باز هم ممنون، آیا Theme جدید را برای Postnuke 0.7x یا TW-CMS آماده میکنید یا طرح را میدهید تا خودمان تلاش کنیم؟(قطعا مورد اول را من ترجیح میدم ;-) )
صالح آرا جان ممنون که پیگیر هستید، هر کمکی هم از من برمیاد بفرمایید، البته غیر از Design :-)
شهروز جان الان دیگه Domain ثبت شده و به گمانم نظر اکثریت بر وبلاگ مستقل با Wordpress باشد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 27 مهمان