انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تست بتای OmniWeb برای فارسی

بخش موضوعات متفرقه

تست بتای OmniWeb برای فارسی

پستتوسط Parham » 31 ژوئیه 2006, 03:00

دوستان، مدتیست مرورگر OmniWeb را برای فارسی بتاتست میکنم.
بنظر خودم که دیگه عیبی باقی نمانده، اما ممکنه چیزی رو جا انداخته باشم.
اگر کسی مایله که یک نگاهی به این مرورگر برای کاربرد فارسی روی آن قبل از اینکه نسخه نهایی ۵.۵ عرضه بشه بندازه، لطفآ به
http://forums.omnigroup.com/forumdisplay.php?f=18
رجوع کنید و بعد از ثبت نام، نسخه بتا رو نصب کنید و امتحانی بکنید. مجانیه و شاید ثواب هم داشته باشه!
ممنون.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 ژوئیه 2006, 13:29

بله پرهام جان از آنجایی که OmniWeb 5.5 مبتنی بر Webkit است و از این به بعد برای پردازش متنها از موتور متنی خود Webkit استفاده می‌کند نه تنها مشکلات قبلی خود با فارسی را ندارد بلکه پشتیبانی از هم‌ترازی زبانهای راست به چپ را هم فراهم می‌کند. اما متاسفانه OmniWeb رایگان نیست و محدودیت زمانی دارد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ahmad » 31 ژوئیه 2006, 13:34

با سلام

من نیز چند روزی است که این نرم‌افزار را تست می‌کنم. نکاتی که تا کنون به نظرم رسیده از قرار زیر است :
۱ـ این نرم افزار از نسخهٔ جدیدتر وب‌ کیت نسبت به سفاری استفاده می‌کند.
۲ـ داشتن امکان نشان دادن thumbnail صفحات مختلف
۳ـ امکان تعیین ارجحیتهای برای صفحات مختلف به نحوی که هر صفحه به نحوی خاص طبق نظر کاربر نمایش داده ‌شوند. مانند اندازهٔ فانت، نوع خط (گرچه تعیین نوع خط برای صفحات عربی/فارسی کار نمی‌کند و این احتمالا به دلیل ارث بردن مشکلات وب کیت است) نیز تعیین کدگزاری متن برای هر صفحه و غیره
۴‍ـ البته مجانی نیست (چنانکه پرهام گفته) بلکه قیمت آن ۳۰ دلار است که من فکر نمی‌کنم بارزد با توجه به اینکه اکنون تعداد زیادی از این قبیل برنامه مجانی وجود دارند ولی البته به آزمایشش می‌ارزد
۵ـ از سفاری اندکی کندتر است ولی از فایرفاکس سریعتر می‌باشد.
۶‍ـ interface آن ۱۰۰٪ cocoa می‌باشد.

احمد
پیوست‌ها
omniweb.jpg
('
omniweb.jpg (50.5 KiB) - بازدید 9061 بار
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Parham » 31 ژوئیه 2006, 19:23

از پاسخهای شما متشکرم.
در مورد قیمت این مرورگر دو نکته هست:
۱- من قبلآ این موضوع را با Omnigroup مطرح کرده ام و جوابی که گرفتم این بود که این بهرحال انتخاب من است که بخواهم برای مرورگرم مبلغی بپردازم یا نه.
۲- اما موضوع جالب اینست که در نسخ قبلی، بعد از گذشت ۳۰ روز اولیه، باز هم میشد با کلیک کردن روی "Use Unlicensed" به استفاده رایگان این مرورگر ادامه داد! فکر هم میکنم جواب دریافتی معنیش همین بوده.

OmniWeb مرورگریست که من از اول عرضه OS X استفاده میکرده ام و تا بحال خیلی در مورد آن باگ ریپورت فرستاده ام.
این اولین نسخه آن است که کاملآ از فارسی پشتیبانی می کند.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Ahmad » 31 ژوئیه 2006, 21:37

با سلام مجدد
این برنامه اولین مرورگری بود که انحصارا برای سیستم ایکس عرضه شد (اگر اشیباه نکنم) و در آن هنگام لیستی طولانی از زبانهای مختلف که ادعای پشتیبانی از آنرا می‌کردند در بر داشت گرچه پشتیبانی آن محدود به به زبانها لاتین و ژاپنی و شاید چینی بود و بس. زبان‌هائی که بر اساس سیستم نوشتاری عربی بودند را در عمل پشتیبانی نمی‌کرد و قادر به نمایش صحیح آنها نبود. من از همان ابتدای کار برایشان باگ ریپورت می‌نوشتم (شاید ۲۰ عدد)و هیچ وقت نیز به آنها ترتیب اثر نمی‌دادند. فکر کنم اصولا در برنامهٔ کارشان پشتیبانی از عربی/فارسی نبود(البته یکبار پاسخ گرفتم و به چند سئوالی که در این مورد داشتند جواب دادم) تا اینکه به دلیلی تصمیم گرفتند که اساس کارشان را بر وب کیت استوار کنند که در نتیجهٔ آن نیز پشتیبانی از زبانهای خاورمیانه نیز شامل آن بود.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Parham » 31 ژوئیه 2006, 23:50

سلام مجدد از ماست!

بعله این کاملآ درسته. فقط یکجای کار یک زحمتی برای زبان عربی کشیدند، ولی آن تنها به این معنی بود که حروف در صفحات فارسی دیده میشدند، ولی جدا جدا و برعکس!

شاید براتون جالب باشه بدونید که Omnigroup شرکتیه که از اول Mail app رو برای اپل درست کرد.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 اوت 2006, 13:02

پرهام جان Apple Mail به برنامه‌ی NeXT Mail برمیگرده.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Parham » 01 اوت 2006, 18:24

جالبه، مطمئنید؟ من بوضوح یادمه اون اول که اواس ده در آمده بود خوندم که آمنیگروپ اونو برای اپل درست کرده. ممکن هم هست که آمنیگروپ هم از پروژه نکست بوجود آمده باشه.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 اوت 2006, 21:12

تنها چیزی که من از گذشته مطمئنم اینه که Omni یکی از شرکتهای فعال در پلتفورم NeXT بود. ولی همچنان فکر میکنم Mail محصول خود NeXT بوده باشه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 01 اوت 2006, 21:57

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
تنها چیزی که من از گذشته مطمئنم اینه که Omni یکی از شرکتهای فعال در پلتفورم NeXT بود. ولی همچنان فکر میکنم Mail محصول خود NeXT بوده باشه.
موفق باشید

دوستان سلام

من نیز تقریبا مطمئن هستم که Mail بخشی از سیستم نکست بوده و ربطی به امنی گروپ ندارد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان