انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چشمش زدیم!

بخش موضوعات متفرقه

پستتوسط Behnam » 30 ژوئیه 2006, 16:38

Parham نوشته است:[نمایش]
قابل توجه علی رستگار عزیز:
حرارتها در موقع روشن شدن (بعد از یک شب تا صبح خاموش ماندن) -- پردازشگر ۵۴ درجه و دیسک ۳۲ درجه

من به دلم آمده است که مشکل تو با همان reset کردن firmware حل خواهد شد. البته GK تو را ترسانده است و من هم نمی‌توانم تضمینی به تو بدهم ولی ظاهراً کل قضیه نه به حرارت، بلکه به توزیع نیرو و تایمینگ کارکرد پنکه مربوط می‌شود. حالا من آدرس اصل گفتگو را می‌آورم که خودت قضاوت کنی. وضع او ظاهراً خیلی بدتر از وضع تو بوده است.
http://discussions.apple.com/thread.jsp ... ID=1776416
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط appleiran » 30 ژوئیه 2006, 17:04

با سلام پرهام جان

شما با تلفن زیر تماس گرفته و با مهندسین در این زمینه صحبت کنید .

132 000 0848 .41

با تشکر
support appleiran
با تشکر
اپل ایران
ع. محسنیان

http://www.appleir.ir
appleiran@mac.com  
نماد کاربر
appleiran

پست‌ها : 27
محل سکونت: No.4, Ein Abadi Alley, Kolahdooz(Dolat) St., Pasdaran Crossroad, Pasdaran

پستتوسط Parham » 30 ژوئیه 2006, 17:40

بهنام جان، بنظرم آخرسر باید همین کار را بکنم. امیدوارم دستگاه چیزیش نشه. خونش گردن تو! :-)

جناب محسنیان، خیلی متشکر برای شماره تلفن. این اگر اشتباه نکنم همان شماره تلفن اپل سویسه، که اگر جور دیگه ای نشد مجبورم با آنها تماس بگیرم.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط appleiran » 30 ژوئیه 2006, 18:28

با سلام
دوست عزیز بهنام جان
متاسفم که نتونستم کمکی به شما بکنم
فکر کردم بهترین راه این باشه که شما با خود اپل صحبت کنید و این شماره خدمات پشتیبانی در سویس هستش

با تشکر
با تشکر
اپل ایران
ع. محسنیان

appleiran@mac.com  
نماد کاربر
appleiran

محل سکونت: No.4, Ein Abadi Alley, Kolahdooz(Dolat) St., Pasdaran Crossroad, Pasdaran

پستتوسط Behnam » 30 ژوئیه 2006, 18:39

بهنام جان، بنظرم آخرسر باید همین کار را بکنم. امیدوارم دستگاه چیزیش نشه. خونش گردن تو! :-).

پرهام جان کامپیوتر فدای سرت. این کار را بکن تا ما بالاخره بفهمیم میشه یا نمیشه!
اما از شوخی گذشته، حالا که علی آنلاین نیست من در مطالب گذشتهٔ او کمی گشتم و مطلبی در مورد تعمیر و نگهداری مک (البته با پانتر) دیدم که در آخر مطلب و بعنوان آخرین تیر در ترکش، همین reset کردن firmware را پیشنهاد کرده بود البته به طریقی متفاوت از آنچه تکنسین Apple Care در آن گفتگو پیشنهاد کرده است. ولی چون این یکی برای تایگر است، و از سوی خود اپل مطرح شده است باید قابل اطمینان باشد. بهر حال مطلب علی دربارهٔ پانتر در اینجاست:
http://irmug.com/portal/modules.php?op= ... d=3&page=1
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط fizi » 30 ژوئیه 2006, 19:06

ایشالا که با این تماس وراهنمایی درست میشه. فقط خونسرد باشید و عجله نکنید .از صمیم قلبم میگم که مشکل شما هم مشکل من هست...خوش به حالتون که اونجایید و به انواع خدمات و سرویس ها دسترسی دارید.:
۲ هفته قبل لپتاپ من یک cd غیر استاندارد با( لیبل چسبی) داخلش گیر کرد و eject نشد و دستگاه هنگ کرد ...مجبور شدم خاموشش کنم ..ودوباره دکمه on/off رو که زدم اون cd شروع به قیژقیژ! کرد و دستگاه بالا نیومد. اول راهنما رو بدقت خوندم و قسمتی که میگفت در ایتگونه موارد چکارباید کرد رو مو به مو اجرا کردم..درست نشد.. بعد به چند نفر که می شناختم در میون گزاشتم ولی راهکارهایی که میگفتند یا مربوط به ویندوز بود یا لپتاپ های ویندوزی که درایو dvdجدا شونده داشتند....شاید بالای ۱۰۰ بار راههای مختلف رو ازمودم و اثر نکرد....خیلی ناراحت بودم . اوج پروژه ها و امتحاناتم بود و pc هم به خاتر active نکردن ویندوزم دچار مرگ مغزی شده بود و بنابراین به ایرماگ دسترسی نداشتم...همان شب به دوستی که فردای انروز به دبی میرفت زنگ زدم و موضوع رو گفتم قرار شد ببرتش دبی نمایندگی اپل .... انشب به قدری حالم بد بود که قابل تصور نیست چون امیدی نداشتم درست بشه ( حالا که فکر میکنم خجالت میکشم)...
صبح روز یعد به محض بیدار شدنم دستگاه رو یک بار امتحان کردم هنوز بالا نمی اومد و من حتا به فکر افتادم بشینم دل وروده اش رو در بیارم..! یکی از دوستان که شب قبل متوجه شده بود به من گفت که از شخصی که اپل داشته و همین مشکل تو رو داشته پرسیدم و اون گفته باید با پنس ظریف cd رو خارج کنی..!!!...تا ظهر هم مشغول سیخ زدن و سمبه کردن بودم واز کار و زندگی و درس افتادم ولی بی نتیجه بود...عصر دستگاه رو که بسته بندی کرده بودم بردم به دوستم دادم که ببرتش دبی...درخواست کرد ۱ بار خودش از نزدیک ببینه چه بلایی به سر دستگاه اوردم....همین که on/off رو فشار داد دستکاه اون cd لعنتی رو برگردوند... :angry:
نماد کاربر
fizi

پست‌ها : 34

پستتوسط Behnam » 30 ژوئیه 2006, 19:21

معمولاً وقتی cd گیر می‌کند و برای eject شدن راه حل های الکترونیکی کارگر نمی‌شود، راه حل مکانیکی با یک پنس یا سنجاق قفلی که نوک تیز آن را شکسته باشید کار را راه می‌اندازد. منتها باید حوصله داشت تا وقتی سنجاق را وارد سوراخ کوچک کشوی درایور می‌کنید، نوک آن به جای درست و زبانهٔ مکانیکی eject بنشیند و سپس با فشار مختصری (نه چندان مختصر!) آن زبانه خلاص شده و کشو بیرون می‌آید. البته کامپیوتر باید خاموش باشد!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط fizi » 30 ژوئیه 2006, 19:33

درست میفرمایید بهنام عزیز...ولی من اونموقع خیلی ناامید بودم..اینکه ببینی مک عزیزت جوون مرگ میشه!
البته منظوربنده از اینکه سرتونو درد اوردم و بابتش از همگی دوستان عذر میخاهم این بود که مبخاستم با مقایسه وضعبت خودم و پرهام جان به ایشان امیدواری بدهم...
نماد کاربر
fizi

پستتوسط Parham » 30 ژوئیه 2006, 19:38

fizi جان، تنها مشکل اینکار فاکتور کردن دقیقه ای خدا فرانک بروی صورتحساب تلفن از طرف اپله که معمولآ نمی صرفه
فکر می کنم بار آخری که از این شماره استفاده کردم شش سال پیش بود.

ضمنآ تا اونجاییکه من میدونم اپل در دوبی هم نماینده واقعی نداره. یا لا اقل دفعه پیش که من سرزدم نداشت

برای خروج سی دی هم یک کامبینیشن کلید در موقع روشن کردن دستگاه وجود داره که الآن هر چه فکر کردم یادم نیامد.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط appleiran » 30 ژوئیه 2006, 19:52

fizi جان سلام

اگر باز هم به این مشکلها بر خوردید اگر دوست داشتید ما در خدمت شما هستیم و تمام سعی خودمون رو برای ارفع مشکلات انجام می دیم

با تشکر
support AppleIran
با تشکر
اپل ایران
ع. محسنیان

appleiran@mac.com  
نماد کاربر
appleiran

پستتوسط fizi » 30 ژوئیه 2006, 19:58

[نمایش]
برای خروج سی دی هم یک کامبینیشن کلید در موقع روشن کردن دستگاه وجود داره که الآن هر چه فکر کردم یادم نیامد

بله ابن رو هم امتحان کردم : باید دکمه trackpad رو نگه داشت و restart کرد...

ولی متاسفانه وقتی cdدر داخل دستگاه گیر کرد دستگاه به صورت خودکار با ویندوز xp بوت میشد یعنی خودم اینطور تنظیم کرده بودم و مشکل اصلی هم همین بود چون نه تنها تمامی این ترفندها بی اثر میشوند بلکه دکمه eject هم با ویندوز سازگار نیست که شخص بتونه به محض بوت شدن cd روeject کنه...دبی یک نمایندگی اپل دارد در نزدیکی computer plaza که البته من ۳ سال قبل که دبی زندگی میکردم رفتم و ازش قیمت گرفتم... یادمه مک در دبی خیلی گرون بود :یک imac g4 یک گیگاهرتزی با رم 256 Mo , و اسکرین 15اینچ : 8000درهم (هر 4.1 درهم اونموقع برابر 1 یورو) ,
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط fizi در 30 ژوئیه 2006, 20:22.
نماد کاربر
fizi

پستتوسط fizi » 30 ژوئیه 2006, 20:09

appleiran نوشته است:[نمایش]
fizi جان سلام

اگر باز هم به این مشکلها بر خوردید اگر دوست داشتید ما در خدمت شما هستیم و تمام سعی خودمون رو برای ارفع مشکلات انجام می دیم

با تشکر
support AppleIran

خبلی سپاسگزارم از شما اقای محسنیان . 8-)
نماد کاربر
fizi

پستتوسط Parham » 30 ژوئیه 2006, 20:10

بله، اونجا رو میشناسم. در یک گوشه ای واقع شده، نه؟
اونجا نماینده واقعی اپل نیست!

ضمنآ اون کامبینیشن کلیدها که گفتم چون در موقع بوت اجرا میشه، همیشه کار میکنه.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Behnam » 30 ژوئیه 2006, 20:18

ضمنآ اون کامبینیشن کلیدها که گفتم چون در موقع بوت اجرا میشه، همیشه کار میکنه.

این را هم در Help خود مک پیدا کردم. البته این راه حل برای کامپیوترهای اینتلی کارگر نیست:
[left]
To eject a disc using firmware:
Restart the computer.
When you hear the startup sound, press and hold the Command-Option-O-F keys. (The Command key has an Apple on it.)
Release the keys when you see a white welcome screen.
At the prompt, type:
eject cd

Press Return, then wait a few seconds. The disc drive should eject the disc, and "ok" appears on the screen when the action is complete.
Type:
mac-boot

Press Return.[/left]
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Parham » 30 ژوئیه 2006, 20:28

اون فرمانی که من میگم خیلی ساده تر از این بود. فقط چون مدتیه از اون استفاده نکرده ام، اصلآ یادم نمیاد! :-)
نماد کاربر
Parham

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان