انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اصلا چرا مك؟

بخش موضوعات متفرقه

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 ژوئیه 2006, 19:12

خواهش می‌کنم، وقتی درمورد ادامه بحث(انتخاب مدل مک یا بررسی ویژگیهای مک) مطمئن شدید بفرمایید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط fizi » 23 ژوئیه 2006, 17:20

امروز می‌خواستم از یکی از آشنایان که مهندس کامپیوتره در مورد این که چگونه مک و پی‌سی خودم رو به هم وصل کنم (شبکه) کمی راهنمایی بگیرم چون در این زمینه بنده کلاً تعطیل هستم!! ولی بعد از صحبت و مشورت به خودم کلی امیدوار شدم چون این آقای مهندس کامپیوتر! اصرار می‌کرد که این کار غیر ممکنه!! (من با این معلومات اندک حداقل این رو میدونم که مدتهاست این امکان وجود داره که pc با mac شبکه بشن...)
ولی نکتهٔ مهم این بود که ایشان به من گفت چرا مک گرون و به درد نخور خریدی که کار کردن باهاش سخته! هیچ ساپورتی نداره در ایران برنامه‌هاش نیست و همیشه باید معطل ۲ تا برنامه بمونی؟!
واقعاً حرصم گرفت. البته در مورد کمبود برنامه و نداشتن ساپورت (بین خودمون باشه!) راست می‌گفت... اما نکته‌ای که لازم هست توجه شود این هست که کسی که در طول زندگی حتیٰ ۱ بار با مک کار نکرده بود و حتیٰ نمی‌دونست محیط سیستم عامل مک با ویندوز xp یکی نیست و از زمین تا آسمون فرق داره این نظریات دربارهٔ سخت بودن کار با مک رو از کجا آورده بود؟؟!
توجه داشته باشید که امثال این آقا در آینده به عنوان یک کارشناس مورد قبول عامه این شایعات رو به اشخاص غیر متخصص منتقل می‌کنند و در نتیجه یک ذهنیت منفی نسبت به مک در نسل آینده بوجود می‌آید دقیقاً بر خلاف اهداف ما به عنوان یک مبلغ... من تا بحال خیلی افراد که حتیٰ یک بار هم اسمی غیر از ویندوز به گوششان نرسیده بود رو با مک و قابلیت‌های زیاد و کارکرد راحت اون آشنا کردم. طوری که حدود ۳۰٪ از کل presentation ها و کنفرانس‌های به زبان انگلیسی یکی از درسهای امسال بجای powerpoint با keynote و توسط من و به درخواست بعضی دوستان برای اونها تهیه شد و در آمفی تأتر دانشگاهمون نمایش درآمد.. ;-)
Macs do Windows,too
نماد کاربر
fizi

پست‌ها : 34

پستتوسط iSam » 23 ژوئیه 2006, 18:04

سلام fizi جان , براي همين كه ما اينجا تو خارج از كشور , روزي صد بار تو دانشگاه اساتيد بهمون ميگن شما ديگه انگليسي هستيد نه ايراني و وقتي ما ميگيم كه بابا درسته residance هستيم ولي در اصل ايراني هستيم و بعد ميگن پس مثل بقيه تحصيل كردهاتون مثل حماليد و اينجاس كه من براي ديگرعزيان كه دارن تو اتيش بقيه ميسوزن اشكم ميگيره . سال پيش بود كه يك ليسانسيه دانشگاه تهران برا ادامه تحصيل امد اينجا , فكر ميكني اخرش چي شد , بعد از دو ماه پول ملت تو bar & dance خرج كردن , ديد حتي نميتونه كالجش تموم كنه و برگشت , البته از اون نوع ادما بود كه عرض كردم , با ارزوي موفقيت , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژوئیه 2006, 19:03

برای ارتباط با ویندوز کافیه در مک یک کاربر درست کنید و بعد داخل System Preferences>Sharing گزینه‌ی Windows Sharing را تیک بزنید. ‌دکمه‌ی Enable accounts را کلیک کرده و از کشوی باز شده کاربر جدیدتان را انتخاب کنید. از این جهت میگم کاربر جدید درست کنید که اینجوری به قول اپل(!) نحوه‌ی رمزگذاری password ایمنی کمتری داره و بهتره برای کاربر اصلی خودتون اینکارو نکنید. در زیر همون قسمت تنظیمات، ip و مسیری که لازمه به ویندوز بدید تا به مک وصل بشه رو نوشته. برای وصل شدن از مک به ویندوز هم کافیه از داخل Finder>Go>Connect To server در قسمت مربوطه ip ویندوز را وارد کنید. اگر Windows Sharing را فعال نکرده باشید باید قبل از آدرس IP این را هم وارد کنید:
[left]smb://[/left]
به همین راحتی!
---
درمورد نظریات مهندس کامپیوتر مذکور هم در جلسه‌ی ایرماگ هم در مطالبم اینگونه افراد را نقد کرده بودم. گمان می‌کنم تنها راه تغییر عقیده‌ی این افراد برگزاری کنفرانسها و جلسات عمومی باشد. راستی در همین راستا یک خبر خوش! امروز سرانجام به کمک یکی از دوستان(huge) توانستم کابل تبدیل mini-VGA به VGA را در خود ایران بخرم!! فکر نمی‌کردم در ایران پیدا بشود ولی ایشون پیدا کردن.
با کمک کابل تبدیل، جلسات بعدی ایرماگ قطعا منظمتر و بهتر برگزار خواهد شد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط fizi » 23 ژوئیه 2006, 19:59

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
برای ارتباط با ویندوز کافیه در مک یک کاربر درست کنید و بعد داخل System Preferences>Sharing گزینه‌ی Windows Sharing را تیک بزنید. ‌دکمه‌ی Enable accounts را کلیک کرده و از کشوی باز شده کاربر جدیدتان را انتخاب کنید. از این جهت میگم کاربر جدید درست کنید که اینجوری به قول اپل(!) نحوه‌ی رمزگذاری password ایمنی کمتری داره و بهتره برای کاربر اصلی خودتون اینکارو نکنید. در زیر همون قسمت تنظیمات، ip و مسیری که لازمه به ویندوز بدید تا به مک وصل بشه رو نوشته. برای وصل شدن از مک به ویندوز هم کافیه از داخل Finder>Go>Connect To server در قسمت مربوطه ip ویندوز را وارد کنید. اگر Windows Sharing را فعال نکرده باشید باید قبل از آدرس IP این را هم وارد کنید:
[left]smb://[/left]
به همین راحتی!
---
درمورد نظریات مهندس کامپیوتر مذکور هم در جلسه‌ی ایرماگ هم در مطالبم اینگونه افراد را نقد کرده بودم. گمان می‌کنم تنها راه تغییر عقیده‌ی این افراد برگزاری کنفرانسها و جلسات عمومی باشد. راستی در همین راستا یک خبر خوش! امروز سرانجام به کمک یکی از دوستان(huge) توانستم کابل تبدیل mini-VGA به VGA را در خود ایران بخرم!! فکر نمی‌کردم در ایران پیدا بشود ولی ایشون پیدا کردن.
با کمک کابل تبدیل، جلسات بعدی ایرماگ قطعا منظمتر و بهتر برگزار خواهد شد.
موفق باشید

علی جان ..یک دنیا سپاس :-D
اگر ما شما رو نداشتیم چیکار میکردیم؟! ;-(
نماد کاربر
fizi

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 ژوئیه 2006, 12:58

خواهش می‌کنم شما لطف دارید، امیدوارم به مشکلی برنخورید اما اگر مشکلی بود بفرمایید شاید کمکی بر اومد :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط MehranMAC » 25 ژوئیه 2006, 18:44

سلام
من powerbook g4 15 یک سالی میشه که دارم. هر روز بیشتر ازپیش از انتخابی که کردم خوشحالم. قبلا که ویندوز استفاده می کردم هر ۲-۳ ماهی یکبار باید ویندوز نصب می کردم. ولی با مک این مشکل اصلا وجود نداره. مک ادم رو غافلگیر می کنه چون پیش بینی خیلی از نیازهای کاربر رو کرده. Mac OS X بسیار پایدار هست و سابقه نداشته که یه برنامه سیستم رو freez کنه.

مهران
MacBook Pro 15" C2D / 2.33GHz,
Mac OS X 10.5.4
iPod Classic 160

MehranMAC

پست‌ها : 4

پستتوسط Parham » 25 ژوئیه 2006, 19:50

به این مقاله توجه کنید:

http://www.wired.com/news/columns/0,714 ... =rss.index

چیزی که ممکنه این آقا به اون توجه نکرده باشه، قابلیت bounce هست که بنظر من از بهترین راههای جنگیدن با spam است. فقط اپل این خاصیت رو در برنامه اش کارگذاری کرده.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

[b]بدون شرح...[/b]

پستتوسط fizi » 28 ژوئیه 2006, 14:08

تصویر
آخرین ویرایش توسط fizi on 29 ژوئیه 2006, 04:39, ویرایش شده در 2.
نماد کاربر
fizi

پستتوسط fizi » 28 ژوئیه 2006, 18:46

اشنایی من با مک به کامپیوتر های iMac و دانشگاه سابقم بر میگردد .سال ۲۰۰۲ برای اولین بار درکتابخانه با یک کامپیوتر زیبا ومتفاوت شبیه به یک مانبتور به نام iMac روبرو شدم و بلافاصله از روی طرح جالبش اسکیس زدم (یا بقول انگلیسیها sketch ) و بعد چند تا از عکساش رو از اینترنت پیدا کردم و برای استفاده کارهای خودم چاپ کردم .همیشه برای پرسپکتبو مبلمان داخلی و میز کامپوتر ازکپی کردن از روی این عکسها استفاده میبردم ..تا اینکه مدل جدیدش رو دیدم:
یک نیمکره سفید برفی با چراغهای led ابی رنگ در قسمت زیرش بود و با یک بازوی استیل چرخان به مانبتور lcd زیبا با حاشیه شفاف وصل میشد. بقدری جذب شده بودم که ۵ دقیقه فقط به این کامپبوتر رسیده از بهشت خیره شده بودم...فروشنده که فهمیده بود توجهم جلب شده از من خواست اگر مایلم میتونم ازمایشش کنم...اولین بار بود که اسم سیستم عامل جدید مک رو می شنیدم : jaguar ,,,
بعد از اون بود که بخودم گفتم باید هر طور شده روزی یکی از اینا رو بخرم !!! ... اخبار اپل و مدلهای جدید رو تحت نظر گرفتم..روزی که iMac G5 امد کمی ناراحت شدم چون علاقه من به اپل به دلیل iMac G4 و طراحی منحصربفردش بود..تا اینکه intel وارد معرکه شد و پس از اینکه windows به طور غیررسمی بر روی مک نصب شد فهمیدم وقتش رسیده و همانروز به اشنایی در امریکا تلفن کردم...یک هفته بعد صاحب بک سیب الومینیمی زیبا با دو هسته اینتلی بودم!!
ازهنگامیکه MacBook Pro که اولین لپتاپ من هم هست گرفتم نظرم بکلی نسبت به کامپیوتر تغییر کرده و از همین حالا مطمینم که دسکتاپ بعدی من هم یک Mac خاهد بود.... ;-)
نماد کاربر
fizi

پستتوسط iSam » 29 ژوئیه 2006, 00:52

با سلام , fizi جان ببخشيد من چند وقتي هست كه درباره mac book pro تحقيق ميكنم كه با وجود اينكه يك laptop بسيار حرفه اي از ( sony , ar190g ) دارم , بفروشم و يك mac book pro بخرم. ايا روي mac book pro به غير از ExpressCard/34 Slot خشاب ( multi card ( sd , mmc , fc , ... وجود دارد ؟ با خالصانه ترين تشكر , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط fizi » 29 ژوئیه 2006, 04:05

saman_g3 نوشته است:[نمایش]
با سلام , fizi جان ببخشيد من چند وقتي هست كه درباره mac book pro تحقيق ميكنم كه با وجود اينكه يك laptop بسيار حرفه اي از ( sony , ar190g ) دارم , بفروشم و يك mac book pro بخرم. ايا روي mac book pro به غير از ExpressCard/34 Slot خشاب ( multi card ( sd , mmc , fc , ... وجود دارد ؟ با خالصانه ترين تشكر , سامان .

سامان جان اپل با وجود امریکایی بودن, در طراحی خیلی اروپایی ومینیمالیست هست (شاید چون جاناتان ایوز بریتانیایی رییس کل بخش طراحی هست) و از قرار دادن موارد غیر ضروری یااضافی و بقول خودشان شلوغ کاری در طرح خودداری میکنند که از طرفی نکته قوت و عامل طراحی ساده و هماهنگ وبینظیر محصولاتش و از طرفی ... مثلن macbook pro خودم (15.4 inch) فقط ۲عدد پورت USB2و ۱عدد firewire 400 دارد که باعث محدودیت من هست چون وسایل جانبی زیادی هستند که من استفاده میکنم .البته شما احتمالن مدا ۱۷ اینچ رو میخاهید که ۳ پورت USB2و یک firewire 400 و یک firewire 800 دارد....

و اما جواب سوالتون هم اینکه اپل هرگز slotهای کارتهای حافظه رو قرار نمیدهد که به نظر من وجود نداشتن ان یک نقطه ضعف نیست ..

خودمن از کارت ریدر usb2استفاده میکنم که قیمت چندانی هم ندارد و ۱۸ نوع کارت مختلف رو ساپورت میکند که بیشتر از هرslot های داخلی نصب شده در هر لپتاپی هست . به شما پیشنهاد میکنم از این مدلها استفاده کنید.

در ضمن این review براتون مفید هست: (البته مربوط به مدل 15.4 اینچی که شاید قبلن دیده باشید چون review برای macbook pro در نت بسیار کم هست بر خلاف macbook):

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2890&review=Apple+MacBook+Pro+%2817%2Dinch%2C+2%2E16GHz+Intel+Core+Duo%29

سپاس ;-)
نماد کاربر
fizi

پستتوسط iSam » 30 ژوئیه 2006, 01:03

با سلام , fizi جان ممنون از information خوب شما . با اين حال بهتر من براي رفع نيازهام از accessories ها استفاده كنم . به هر حال بسيار متشكرم , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

قبلی

بازگشت به متفرقه