انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پیشنهاد شما برای خرید Mac

بخش موضوعات متفرقه

پیشنهاد شما برای خرید Mac

پستتوسط shentia » 15 آوریل 2020, 01:00

سلام دوستان :innocent:
من میخوام با بودجه ی تا ۲۰۰۰ دلار کانادا یک سیستم اپلی بخرم :

مناسب برای ساخت انیمیشن های کوتاه چند دقیقه ی و پشتیبانی از انیمیشن های 4D

کار فتوشاپ و ایلاستریتور و ایندیزاین و فاینال کات

و بقیه موارد عادی که هر کاربری استفاده میکنه

می تونید به من پیشنهاد بدید چه سیستم مناسب هست که من تهیه کنم ؟

ممنون
 MacBook Pro 13
...
iPhone SE: 16GB > iPhone Xs : 64GB
...
iWatch 5
...
iMac Customized
...
نماد کاربر
shentia

پست‌ها : 40

پاسخ: پیشنهاد شما برای خرید Mac

پستتوسط Arzhang » 15 آوریل 2020, 06:15

فکر نمی‌کنم زیاد قدرت انتخاب داشته باشید. توی سایت اپل ببینید چه آیمکی را می‌توانید با این بودجه بخرید، همان را بخرید. مک‌بوک با این قیمت برای کاری که می‌خواهید چیزی پیدا نمی‌کنید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط shentia » 15 آوریل 2020, 06:37

برام فرقی نمیکنه مک بوک باشه یا iMac

الان با قیمت با دوهزار دلار میتونم مورد های زیر و بخرم :
۱-
3.6GHz Quad-Core Processor
1TB Storage
Retina 4K Display

۲- 2.3GHz Dual-Core Processor with Turbo Boost up to 3.6GHz
1TB Storage

۳- 3.0GHz 6-Core Processor with Turbo Boost up to 4.1GHz
1TB Storage
Retina 4K Display

۴- 1.4GHz Quad-Core Processor with Turbo Boost up to 3.9GHz
128 GB Storage
Touch Bar and Touch ID

۵- 1.4GHz Quad-Core Processor with Turbo Boost up to 3.9GHz
256 GB Storage
Touch Bar and Touch ID

می تونم بخرم ولی نمیدونم کدامیک مناسب تر هست برای کار من !
 MacBook Pro 13
...
...
iWatch 5
...
iMac Customized
...
نماد کاربر
shentia

پستتوسط Arzhang » 15 آوریل 2020, 18:25

به نظرم هارد زیر یک ترا رو کلا فراموش کن. البته می‌شه هارد اکسترنال استفاده کرد ولی دردسره. ضمن این که هارد اکسترنال سرعت بالا هم باز خودش یه قیمتی داره. بنابراین موارد ۴ و ۵ رو من سفارش نمی‌کنم. ضمن این که این سه مورد سی‌پی‌یوهای خیلی ضعیفی هم دارن.
از بین مورد ۱ تا ۳ هم، با اون که مورد ۱ سرعت سی‌پی‌یوش بالاتره، اما من مورد ۳ رو سفارش می‌کنم که هم شش هسته‌ای‌ست هم سرعتش به صورت توربو تا ۴/۱ هم بالا می‌ره.
البته در مورد کاری که شما می‌خوای بکنی، مشخصات کارت گرافیک هم مهمه که فکر می‌کنم باز هم به همون مورد ۳ برسی.
این نظر من بود و شاید بعضی دوستان باهاش مخالف باشن.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط amirazizi » 15 آوریل 2020, 18:48

shentia نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان :innocent:
من میخوام با بودجه ی تا ۲۰۰۰ دلار کانادا یک سیستم اپلی بخرم :

مناسب برای ساخت انیمیشن های کوتاه چند دقیقه ی و پشتیبانی از انیمیشن های 4D

کار فتوشاپ و ایلاستریتور و ایندیزاین و فاینال کات

ممنون

اگر برای کار Photoshop Illustrator and Final Cut Pro بخواید ازش استفاده بکنید همین سیستم base model هم کاملا جوابگوی کار شما هست.

از انیمیشن های 4D اگه منظورتون پروژه های سنگین Cinema 4D باشه یک کمی کارتون سخت تر میشه. برای کارهای ساده جوابگو هست و میتونه از پس کارهای ساده بر بیاد ولی اگه صحنه سنگینی داشته باشید نه.

برای کار انیمیشن و کار سه بعدی الان CPU های AMD عالی هستند و شما با ۲۰۰۰ دلار میتونید یکه سیستمی خریداری کنید که از نظر سرعت CPU قابل رقابت با یک MacPro شاید ۸۰۰۰ دلاری باشه. چون بیشتر بار کار سه بعدی روی دوش CPU هست که الان متاسفانه اپل از سی پی یو های Intel استفاده میکنه که خیلی گرون و در عین حال کند هستند و باعث میشه سیستم های به طبع گرون ولی کند بشن.

به طور مثال الان لپتاپ اپل من ( کمی قدیمی) سرعت رندر اش حدود ۲۳ برابر کمتر از PC ام هستش. شما فرض کنید رندری که روی اون پی سی ۷ ساعت طول میکشه روی اون لپتاپ یک هفته زمان میبره!!! که اصولا کار منطقی نیست که شما با لپتاپ رندر طولانی مدت انجام بدید...کار بسیار خطرناکی و ممکن کلا باعث سوختن اش بشه...بلای که یکبار سر من اومده متاسفانه!!!

از طرفی ممکنه شما بگید من میخوام از رندر GPU استفاده بکنم و از Redshift or Octane استفاده کنم. در این صورت که اپل کلا کارایی نداره چون از کارگرافیک هایی که برای رندر GPU مناسب هستند استفاده نمیکنه و هر دوی این موتورهای رندر که با Nvidia کارمیکنند اصلا با کارتهای اپل کار نمیکنند و اصلا رندر نمیکنند. ( الان که اپریل ۲۰۲۰، قراره ساپورت بشه ولی کی خدا داند)

به نظرم شما باید ببینید که اولویت کارتون با چی هست اگه با فوتوشاپ و فاینال کات هست من MacBook Pro رو به شدت توصیه میکنم. اگه اولویت تون کار سنگین و کمر شکن سه بعدی باشه، به عنوان کسی که ۲۰ سال با اپل کار کرده و ۱۹ سال سابقه کار سه بعدی سازی داره به هیچ وجه توصیه نمیکنم چون امکانات خیلی خیلی بهتری روی PC دارید با قیمت خیلی خیلی پایین تر و سرعت خیلی خیلی بالاتر.

این سایت و مقایسه این دو رو اگه دوست داشتید مطالعه بفرمایید. الان MacPro با این سی پی یو اینتل ۱۳۰۰۰ دلار هستش در حالی که سی پی یو AMD که از اون سریعتره فقط ۱۸۰۰ دلاره و شما اگه هزینه سیستم رو هم در نظر بگیرید میشه حدود ۳۴۰۰ دلار که باز حدود ۱۰ هزار دلار پایین تره با اینکه برای کار سه بعدی سریعتر هستش.

در عین حال نیاز نیست شما این سی پی یو اخرین مدل AMD رو خریداری بکنید و حتی سی پی یو ۸۰۰ دلاری اش هم عالی و کارایی خیلی خوبی داره و باز برای کار سه بعدی خیلی مناسب تره.

https://www.tomshardware.com/news/intel ... 38557.html
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط shentia » 15 آوریل 2020, 19:24

سلام و ممنون بخاطر نظراتی که دادید هم ارژنگ جان هم امیر عزیزی عزیز

برای کار Cinema 4d به اون شدت نیاز نیست در حد کلیپ های ۱۰ تا ۱۵ دقیقه و بقیه موارد که عرض کردم به نظرم برای این مورد گزینه ۳ انتخاب خوبی باشه.

حالا دو حالت داره با توجه به بحث شما دو دوست
یکی اینکه میتونم https://www.simply.ca که نمیدونم معتبر هست یا نه قسطی مک بخرم یا از کیس های pre built کانادا کامپیوتر خریداری کنم
https://www.canadacomputers.com/index.p ... 750-999.99
 MacBook Pro 13
...
...
iWatch 5
...
iMac Customized
...
نماد کاربر
shentia

پستتوسط rezag5 » 15 آوریل 2020, 23:27

سلام Shentia جان
در مورد 10 الی 15 دقیقه رندر سه بعدی که گفتی خیلی شوکه شدم. به نظرم خودت خیلی متوجه ی جدی بودن این موضوع نشدی.
برای 15 دقیقه رندر سه بعدی اگر هر ثانیه رو 24 فریم در نظر بگیرید به عبارتی میشه حدود 20 هزار فریم
ببین به صورت میانگین هر فریم چقدر زمان میبره. یادت باشه که رندر در نرم افزار های سه بعدی با پریمیر یا فاینال کات بسیار متفاوته و خیلی خیلی بیشتر زمان میگیره. برای مثال اگر هر فریم فقط یک دقیقه زمان بگیره برای 15 دقیقه انیمیشن شما باید بالای ده روز رندرینگ انجام بدید. و این رو هم بدونید که یک دقیقه برای هر فریم خیلی خیلی خوشبینانه هست.
به نظر من مهم ترین عامل تعین کننده برای شما, ارزیابی زمان رندر در نرم افزارهای سه بعدی هست. چون اصلاح رنگ یا تدوین موضوعات سنگینی نیست و با بیشتر سخت افزار های امروزی قابل انجام هست.
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط shentia » 16 آوریل 2020, 01:49

rezag5 نوشته است:[نمایش]
سلام Shentia جان
در مورد 10 الی 15 دقیقه رندر سه بعدی که گفتی خیلی شوکه شدم. به نظرم خودت خیلی متوجه ی جدی بودن این موضوع نشدی.
برای 15 دقیقه رندر سه بعدی اگر هر ثانیه رو 24 فریم در نظر بگیرید به عبارتی میشه حدود 20 هزار فریم
ببین به صورت میانگین هر فریم چقدر زمان میبره. یادت باشه که رندر در نرم افزار های سه بعدی با پریمیر یا فاینال کات بسیار متفاوته و خیلی خیلی بیشتر زمان میگیره. برای مثال اگر هر فریم فقط یک دقیقه زمان بگیره برای 15 دقیقه انیمیشن شما باید بالای ده روز رندرینگ انجام بدید. و این رو هم بدونید که یک دقیقه برای هر فریم خیلی خیلی خوشبینانه هست.
به نظر من مهم ترین عامل تعین کننده برای شما, ارزیابی زمان رندر در نرم افزارهای سه بعدی هست. چون اصلاح رنگ یا تدوین موضوعات سنگینی نیست و با بیشتر سخت افزار های امروزی قابل انجام هست.

واو راستش من کارم برنامه نویسی هست برای خانمم این سیستم را میخوام بگیرم
من اشتباه کردم شرمنده زیاد اطلاعاتی در این مورد ندارم
بازم ممنون که نظرتونو دادید
 MacBook Pro 13
...
...
iWatch 5
...
iMac Customized
...
نماد کاربر
shentia

پستتوسط Arzhang » 18 آوریل 2020, 07:23

shentia نوشته است:[نمایش]
حالا دو حالت داره با توجه به بحث شما دو دوست
یکی اینکه میتونم https://www.simply.ca که نمیدونم معتبر هست یا نه قسطی مک بخرم یا از کیس های pre built کانادا کامپیوتر خریداری کنم
https://www.canadacomputers.com/index.p ... 750-999.99

من متوجه نشدم این لینکی که شما از کانادا کامپیوتر گذاشتین چیه؟ شما مگه مک نمی‌خواید بخرید؟ این کیس‌ها مک نیستن که.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 20 آوریل 2020, 00:39

فکر کنم می‌خواد بپرسد برای آن کارها که گفته،‌مکهایی که در پست اول لیست کرده بود بهتر است یا آن کیس‌هایی که در این لینک است!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2