انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ری‌استارت مک

بخش موضوعات متفرقه

ری‌استارت مک

پستتوسط morteza.shad » 30 اکتبر 2018, 14:09

سلام دوستان.من آی مک دارم و sierra روش نصبه.مدتیه مرتب در حین کار ری استارت میشه و وقتی بالا میاد این پیغام رو میده:
your computer was restarted because of a problem

خودم حس میکنم بیشتر زمانی که adobe ها رو اپن میکنم این اتفاق میفته یا بیشتر میفته.خیلی تو سرچ نتیجه نگرفتم جز مشکل kernal panic که باهاش آشنا نیستم.ممنون خواهم شد راهنماییم کنید....
morteza.shad

پست‌ها : 16

پاسخ: mac restart

پستتوسط Arzhang » 02 نوامبر 2018, 02:16

فکر کنم شما خودت احتمالاً جواب را داده‌ای. احتمالاً‌ شما ادوبی کرک شده نصب داری و این بازی‌ها عجیب به نظر نمی‌رسد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1447

پستتوسط AmirT » 02 نوامبر 2018, 15:39

بعید میدونم ادوبی کرک شده سیستم رو ریستارت کنه! اگر بکنه به نظر من حقیقتا عجیبه.
شک من مشکل گرافیکه که چند مدل دیگه مک هم باهاش درگیر بودند. اما متاسفانه راهی برای تست کردنش نمیشناسم.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط AmirT در 03 نوامبر 2018, 08:14.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 340

پستتوسط Shokoohi » 02 نوامبر 2018, 21:37

سلام،

با توجه به اینکه نرم افزارهای Adobe از گرافیک و RAM سیستم به شدت استفاده میکنن لازمه یک سری اقدامات انجام بدی :

۱- چیزی که خیلی مهمه اینه که اول گرافیک رو چک کنی، به این شکل که سعی کن یه بار اضافی به گرافیک وارد کنی ( توسط یه بازی سنگین یا یه اپلیکیشن بنچ مارک و مشابه اون ) تا از صحت عملکرد سخت افزاری گرافیک اطمینان حاصل کنی.

پی نوشت : در برخی موارد ممکنه درایور کارت گرافیک به نسخه ی مورد استفاده از برنامه های Adobe سازگار نباشه که باعث میشه گاهی یا اون اپلیکیشن و یا کل سیستم کرش بکنه و حتی ری استارت بشه.

مشکل کرش کردن رو من با فتوشاپ ۲۰۱۷ و مک های سیرا داشتم... درایور گرافیک AMD 6570 رو به عنوان یه درایور قدیمی میشناخت و اغلب حین کار سیستم کرش میکرد.

پس اگه مشکل رو در گرافیک دیدی ابتدا سیستم رو به آخرین نسخه ی ای که برای مک شما وجود داره ارتقا بدید ممکنه آپدیت جدید درایور مشکل رو حل بکنه.

در غیر این صورت اگه بعد از آپدیت باز هم مشکل پابرجا بود یا باید نسخه ی دیگه ای از برنامه های ادوبی رو بررسی کنی و یا با یک متخصص سخت افزار در مورد کارت گرافیک مک مشورت کنی.

۲- مورد بعدی RAM سیستم هست، اگه رم سیستم دچار مشکل باشه، وقتی به آستانه ی پر شدن میرسه و یا با حجیمتر شدن اطلاعات، نوبت به بارگذاری موقت داده ها در ماژول معیوب در مجموعه ی RAM میشه، به دلیل عدم دسترسی صحیح سیستم عامل به اطلاعات در رم، دچار کرش و یا ری استارت میشه.

نسخه های کرک شده ی محصولات ادوبی با توجه به اینکه تنها فایل AMTlib کرک میشه تفاوتی با نسخه های اصلی ندارن. برای همین کرش کردن بر اثر کرک توی برنامه های ادوبی یک مقدار بعید هست یا لااقل تا الان برای من و دیگر دوستانم اتفاق نیافتاده.

ارادتمند
محمد شکوهی
Mohammad Shokoohi
-------------------
iMac 21.5" (18.1) 2017
نماد کاربر
Shokoohi

پستتوسط Shokoohi » 02 نوامبر 2018, 23:22

راستی یه نکته ی مهم دیگه هم اینه که ممکنه منبع تغذیه ( Power ) بنا به دلایلی نتونه زیر فشار کاری زیاد به خوبی سخت افزار علی الخصوص کارت گرافیک رو برق رسانی کنه و با افت توان روبرو میشه که این عامل هم میتونه توی ریست شدن تاثیر مستقیم داشته باشه.

یعنی در حالت عادی سیستم کاملا نرمال کار میکنه ولی به محض بالا رفتن فشار کاری سیستم به دلیل ناتوانی منبع تغذیه در افزایش توان الکتریکی سیستم ، دچار واماندگی میشه و کرش میکنه. که در صورت بروز چنین مشکلی، با تعمیر یا تعویض به موقع منبع تغذیه میشه سیستم رو به حالت عادی برگردوند.
Mohammad Shokoohi
-------------------
iMac 21.5" (18.1) 2017
نماد کاربر
Shokoohi

پاسخ: ری‌استارت مک

پستتوسط morteza.shad » 21 نوامبر 2018, 01:14

ممنونم از راهنماییتون
راستش گرافیک رو بعید میدونم چون این مشکل بیشتر از زمانی ک روی sierra سوییچ کردم پیش اومد و قبلش نبود.اما امشب یه آپدیت میگیرم ببینم چی میشه. پاور هم نکته قابل تاملیه....نمیدونم...اما چیزی که همیشه برام سوال بوده اینه که چرا اپل اینقدر رم ها رو پایین میگیره.رم من ۴ الان!! اواخر ۲۰۱۲
morteza.shad

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان