انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست آموزش نصب Os X El Capitan

بخش موضوعات متفرقه

درخواست آموزش نصب Os X El Capitan

پستتوسط SajjadAlone » 05 آوریل 2016, 23:03

درود به همه دوستان

میخواستم سیستم عامل apple os x el capitan رو نصب کنم.

الان ویندوز دارم و گفتن که نمیشه در کنار ویندوز نصب کرد و باید کامل هارد فرمت شود. ( تصمیم هم گرفتم هارد فرمت کنم و بیخیال ویندوز شم )

من دی وی دی os el capitan رو تهیه کردم .

تو اموزش هایی که دیدم از فلش 8 گیگ استفاده شده که در دسترس نیست .

لطفا راه حل پیشنهاد بدید

پست‌ها : 3

پاسخ: درخواست اموزش نصب Os X El Capitan

پستتوسط Ilia » 06 آوریل 2016, 19:15

بعد از خوش‌آمد به ایرماگ و پوزش از تاخیر در جواب،

بنظر می‌آید که شما قصد نصب سیستم عامل مک روی یک پیسی را دارید، کاربران این سایت اکثرا مک واقعی دارند و در این مورد آموزشی در این سایت وجود ندارد. اگر کلمهٔ هکینتاش را جستجو کنید، پست‌های قبلی در این مورد را خواهید دید.

این لینک شاید برایتان مفید باشد:
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Amir_S » 06 آوریل 2016, 19:16

برداشت من این است که قصد دارید روی PC، مک نصب کنید!؟ اگر اینطور است، باید سراغ هکینتاش بروید که اکثر ما از چند و چون آن بی‌خبر هستیم. اما اگر کامپیوترتان مک است و مک آن را پاک کرده اید، اگر مک‌تان DVD می خواند و DVDتان هم Bootable است، با همان می‌توانید نصب کنید. کافی است آن را داخل دستگاه بگذارید و بعد کلید option را نگاه دارید و کامپیوتر را روشن کنید تا لیست پارتیشن‌های قابل بوت را نشانتان بدهد، بعد از بین آنها DVDتان را انتخاب کنید و مراحل نصب را ادامه بدهید.(اگر بجای option، کلید c را بگیرید، دیگر آن لیست را نشان نمی‌دهد و مستقیم می‌رود سراغ DVD)
ضمنا این را هم در نظر داشته باشید که برای نصب مک، باید ساختار هاردتان که الان احتمالا به خاطر ویندوز master boot record است را به GUID تغییر داده و آن را بصورت Mac OS X journaled یا همان hfs+ فرمت کنید. برای این کار می‌توانید از Disk utility که در دیسک نصب هست استفاده کنید.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط SajjadAlone » 06 آوریل 2016, 19:31

Amir_S نوشته است:[نمایش]
برداشت من این است که قصد دارید روی PC، مک نصب کنید!؟ اگر اینطور است، باید سراغ هکینتاش بروید که اکثر ما از چند و چون آن بی‌خبر هستیم. اما اگر کامپیوترتان مک است و مک آن را پاک کرده اید، اگر مک‌تان DVD می خواند و DVDتان هم Bootable است، با همان می‌توانید نصب کنید. کافی است آن را داخل دستگاه بگذارید و بعد کلید option را نگاه دارید و کامپیوتر را روشن کنید تا لیست پارتیشن‌های قابل بوت را نشانتان بدهد، بعد از بین آنها DVDتان را انتخاب کنید و مراحل نصب را ادامه بدهید.(اگر بجای option، کلید c را بگیرید، دیگر آن لیست را نشان نمی‌دهد و مستقیم می‌رود سراغ DVD)
ضمنا این را هم در نظر داشته باشید که برای نصب مک، باید ساختار هاردتان که الان احتمالا به خاطر ویندوز master boot record است را به GUID تغییر داده و آن را بصورت Mac OS X journaled یا همان hfs+ فرمت کنید. برای این کار می‌توانید از Disk utility که در دیسک نصب هست استفاده کنید.

ممنون از پاسختون
من الان ویندوز دارم و کامپیوترم مک نیست .
میخوام کل هاردو پاک کنم مک بریزم .
من نمیتونم سیستم عامل مک ال کاپیتان نصب کنم ؟ :sob: :sob: :sob:
SajjadAlone

پستتوسط Ilia » 06 آوریل 2016, 20:15

میتوانید، اما راهنمایش در این انجمن نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: درخواست آموزش نصب Os X El Capitan

پستتوسط SajjadAlone » 06 آوریل 2016, 20:34

لینک اموزشی یا ... نمیتونید بدید ؟
انجمنای دیگه هم که همچین اموزشی ندارن
SajjadAlone

پاسخ: درخواست آموزش نصب Os X El Capitan

پستتوسط Arzhang » 06 آوریل 2016, 21:04

سجاد جان
موضوع این نیست که منع خاصی داریم یا دلمان نمی‌خواهد. مسأله این است که دوستان این جمع، تقریباً همگی مکینتاش دارند و از تجربیاتشان با کار با این سیستم عامل یا iOS می‌نویسند. ما در این زمینه «اطلاعی نداریم» و از این رو در این انجمن چیزی درباره‌ی هکینتاش ننوشته‌ایم.
فکر کنم راه حل شما گوگل کردن همین عبارت «هکینتاش» یا عبارت hackintosh باشد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان