انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

معرفی کتاب، فیلم، موسیقی، سایت و غیره

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: معرفی کتاب، فیلم، موسیقی، سایت و غیره

پستتوسط Ilia » 22 آوریل 2016, 21:28

image.jpeg
image.jpeg (23.88 KiB) - بازدید 14233 بار

سریال تلویزیونی Mad Men من را مدتیست که شدیدا مشغول کرده.

من مثل همیشه از قافیهٔ فیلم چند سال عقبم. نمایش این سریال تلویزیونی که جایزه‌های بسیاری برده، از سال ۲۰۰۷ شروع و در ۲۰۱۵ تمام شده است.

سریال در مورد زندگی کاری و خصوصی افرادی است که در یک شرکت تبلیغاتی در خیابان مَدیسون نیویورک کار میکنند و به موازات آن، وقایع روز و جریانات اجتماعی سالهای ۱۹۶۰ تا ۷۰ را هم نشان میدهد (اسم دوپهلوی فیلم از خیابان مدیسون گرفته شده).

تبلیغات زیرپایهٔ سرمایه‌داری است. برای من دیدن این سریال فوق‌العاده جالب است. جنبه‌هایی از خوی انسانها تا پشت زمینهٔ فکری شخصیت‌ها را خیلی جالب به نمایش میگذارد.

کاراکتر اصلی فیلم شخصیت و گذشته‌ای پیچیده دارد و نابغه‌ایست در دنیای تبلیغات.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mad_Men

سایت اصلی مَد مِن:
http://www.amc.com/shows/mad-men

image.jpeg

----
فیلم مسائل جنسی شخصیت‌ها را هم پوشش میدهد و سریالی خانوادگی نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط AmiN.D » 23 آوریل 2016, 13:39

یکی از اون حیف های دنیای سریال بود که تموم شد . و البته خیلی بی سرو صدا بود. به خاطر نوع داستان خیلی کمتر توو ایران شناخته شده هست
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط samgheseghisoo » 12 مه 2016, 10:27

سایت قصه گیسو مجموعه ای از اشعار و دکلمه های دلنشین می باشد.
http://ghesegisoo.persianblog.ir/
samgheseghisoo

پست‌ها : 1

پستتوسط Behnam » 02 ژوئن 2016, 07:06

یاسمین شاه‌ حسینی: گاهان
تکنوازی بربط
از مجموعهٔ احوالات شخصی
https://www.youtube.com/watch?v=Ross1AQbqJw
در یوتیوب است. جن‌گیرهایتان را بکار بیاندازید!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط saeidk » 02 ژوئن 2016, 12:50

اینجا توضیح بیشتر و خرید و ویدئوی بدون جن‌گیر:
http://beeptunes.com/album/42456275
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط iShahin » 03 ژوئن 2016, 02:03

نمیدونم راستش چقدر در ایران و یا در این فروم طرفدار داره؟

اما این سریال Game of Thrones شدیدا من را جذب کرده و بعد از فاینال‌ها خودم را رسوندم به آخرین اپیزود. که از HBO پخش میشود یکشنبه شب‌ها :)

چند تا از دوستای من که سریال را تماشا نمیکردند فکر میکردند که سریال آبگوشتی هست بخاطر وجود اژدها و غیره اما بعد از دیدن چند قسمت نظرشون کاملا عوض شد. اگر سریال را ندیدید اصلا از روی عکس‌ها و trailer قضاوت نکنید!‌ :)

https://www.youtube.com/embed/EI0ib1NErqg
پیوست‌ها
t5.jpg
t3.jpeg
t2.jpg
t1.jpg

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط hamidrezamt » 03 ژوئن 2016, 11:17

من پیش از این که قسمت اول فصل یک را ببینم به شدت از این سریال بدم می‌آمد و ندیده و ندانسته در موردش بد گویی می‌کردم.
اما حالا از شیفتگانش به شمار می‌آیم هر چند که از به صحنه کشیدن برخی موارد غیر ضروری ج.ن.س.ی(افراطی) در آن نالانم!
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

پستتوسط nasraa » 05 ژوئن 2016, 00:56

جدیدا دو سریال زیر را دیدم که جالب بود. البته دومی هنوز تمام نشده:
1-breaking bad
2-banshee
داستان هردو مربوط به زمان حال است.
البته دومی مشکلی را که در پست قبلی گفته شده دارد ولی با این وجود بازهم جالب است.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط iShahin » 06 ژوئن 2016, 04:05

hamidrezamt نوشته است:[نمایش]
من پیش از این که قسمت اول فصل یک را ببینم به شدت از این سریال بدم می‌آمد و ندیده و ندانسته در موردش بد گویی می‌کردم.
اما حالا از شیفتگانش به شمار می‌آیم هر چند که از به صحنه کشیدن برخی موارد غیر ضروری ج.ن.س.ی(افراطی) در آن نالانم!

جالب اینه که کسانی که این سریال را دنبال نمیکنند اکثرا نظر منفی بهش دارن! فکر میکنم از دور خیلی تخمی-تخیلی به نظر میاد! :)

nasraa نوشته است:[نمایش]
جدیدا دو سریال زیر را دیدم که جالب بود. البته دومی هنوز تمام نشده:
1-breaking bad
2-banshee
داستان هردو مربوط به زمان حال است.
البته دومی مشکلی را که در پست قبلی گفته شده دارد ولی با این وجود بازهم جالب است.

برام جالبه که بدونم، یعنی این مورد (این سکانس‌‌های) اذیتتون میکنه یعنی؟ یا مشکل دقیقا کجاست، از چی چیزیش آزرده میشوید؟!

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط rezag5 » 06 ژوئن 2016, 22:03

البته من گیم آوترونز رو ندیدم ولی معتقدم سریال خوبی باید باشه .

چند وقت پیش نویسنده ی گیم آف ترونز گفت خیلی ها از من میخوان که صحنه های سکسی رو از کتاب حذف کنم و در سریال نگنجانم .
جواب نویسنده ی این سریال این بود که تجاوز و بردگیه جنسی و به بردگی دراوردن زنان دیگران و به طور کلی خشونت های غیر انسانی یا غییر اخلاقی از خصوصیت های انسانیست و بشر در طول تاریخ به شدت با این موارد آشناست پس دلیلی نداره که ساسنور بشه و بیان نشه
این که در یک جنگ یک عده پیروز میشن و اموال و زنان بازنده ها رو صاحب میشن یه امر بدیهی در زندگیه بشر بوده و هست

به صورت کلی نویسنده بر این باور بود که به تصویر کشیدن این موضوعات به دلیل عادی بودن در زندگیه تاریخیه بشر , داستان رو واقعی میکنه
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط cyra » 07 ژوئن 2016, 00:52

rezag5 نوشته است:[نمایش]

چند وقت پیش نویسنده ی گیم آف ترونز گفت خیلی ها از من میخوان که صحنه های سکسی رو از کتاب حذف کنم و در سریال نگنجانم .
جواب نویسنده ی این سریال این بود که تجاوز و بردگیه جنسی و به بردگی دراوردن زنان دیگران و به طور کلی خشونت های غیر انسانی یا غییر اخلاقی از خصوصیت های انسانیست و بشر در طول تاریخ به شدت با این موارد آشناست پس دلیلی نداره که ساسنور بشه و بیان نشه
این که در یک جنگ یک عده پیروز میشن و اموال و زنان بازنده ها رو صاحب میشن یه امر بدیهی در زندگیه بشر بوده و هست

به صورت کلی نویسنده بر این باور بود که به تصویر کشیدن این موضوعات به دلیل عادی بودن در زندگیه تاریخیه بشر , داستان رو واقعی میکنه

این موضوع جدیدی نیست و عموما در تولیدات تاریخی میزان صحنه های با محتوی اروتیک یا جنسی بیشتره. اما اینکه شما اصل درام رو رها کنی و از ده اپیزود حجم گسترده ای رو به این محتوی اختصاص بدی... من اصلا موافق نیستم. در حقیقت من فکر می کنم گیم آو ترونز با تخفیف از فصل سه به بعد بهتر بود 5 اپیزودی ساخته می شد.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط amirazizi » 07 ژوئن 2016, 10:40

cyra نوشته است:[نمایش]

این موضوع جدیدی نیست و عموما در تولیدات تاریخی میزان صحنه های با محتوی اروتیک یا جنسی بیشتره. اما اینکه شما اصل درام رو رها کنی و از ده اپیزود حجم گسترده ای رو به این محتوی اختصاص بدی... من اصلا موافق نیستم. در حقیقت من فکر می کنم گیم آو ترونز با تخفیف از فصل سه به بعد بهتر بود 5 اپیزودی ساخته می شد.

من Game of Thrones رو دنبال می کنم ولی از طرفداران جدی اش نیستم. از طرفی به نظر من سریال اروتیکی نیست. جنسیت توش وجود داره ولی محور نیست. الان تو سری جدیدش از ۷ قسمتی که پخش شده من هرچی فکر می کنم حتی یک چیز جنسی که عجیب باشه به یاد نمی آرم. بزرگترین نقد من اینکه خیلی شاخه شاخه است ، کلی شخصیت داره با کلی داستان و زیر داستان های متکثر . اینقدر زمان برای هر شخصیت کمه که درام کمرنگ میشه ولی به نظر من ضعف دراماتیک اش به جنسیت یا زیاد بودن اون ربطی نداره.

خشونت بی حد و مرز، تجاوز، بردگی جنسی ، اغوا گری زنان ، همبستر شدن با اعضای خانواده توی دنیای قدیم خیلی خیلی بیشتر از این سریال بوده.

اگر تاریخ رم باستان رو بخونید Agrippina مادر Nero کارهایی که انجام میده تا Cladius امپراتور رم باهاش ازدواج کنه عجیب و غریب تر از این سریاله ، بعدها هم خود Cladius رو با قارچ سمی که توی غذاش می ریزه می کشه هم پسر بچه سالش Britannicus رو با سیب سمی می کشه و پسر خودش Nero که اصلا پسر هیچ پادشاهی نیست میشه امپراتور رم و اون Nero مشهور که چندین سال بعد به مادرش قایقی هدیه می ده که قراره غرق بشه ولی Agrippina کل رود خونه رو شنا می کنه و جون سالم به در می بره و حتی سربازهای رمی با نیزه و پارو توی اب نمی تونند بکشنش. بعدا یک عده زیاد سرباز می فرسته تا می گیرنش و می کشنش. این اتفاقات واقعی اند هیچ کدون داستان نیست ولی وقتی می خونید باورتون نمی شه.

از طرفی ازواج با مادر یا خواهر توی خود خیلی از کشورهای قدیمی مثل ایران و مصر خیلی عادیه . زن محبوب رامسس دوم Ramesses II مشهورترین فرعون مصر دختر خودشه و چهار تا از دخترهاش زن های خودش هستند.

توی شاهنامه، بهمن، شاه ایران با دخترش ازدواج می کنه و ازش بچه دار میشه. ( که تاریخ نیست ولی نمونه تاریخی مشابه داره.)

شاه عباس توی قصرش یک عده آدم خوار به نام چیگی ییان (به ترکی میشه خام خوار) داشه که به دستور ایشون جلوش آدم ها رو زنده زنده تیکه پاره می کردند و می خوردند!‌ در ضمن پسرش رو کشت و دو تا پسر دیگرش رو کور کرد.

تا همین ۱۰۰ سال پیش و زمان ناصرالدین شاه اگر کسی جرات میکرد در حضور ایشون اسمش رو ناقص بگه و تمام لقب هاش رو نگه احتمال داشت توی دیگ روغن جوشونده بشه. کاری که به روایتی با ابراهیم اعتماد الدوله هم انجام داده بودند (‌ البته نه سر اسم ).

راستش تاریخ خود ایران یا روم از Game of Thrones خیلی وحشتناک تره . کسانی مثل آغا محمدخان کم نیستند و هیچی از Ramsay کم ندارند به نظر من تازه این سریال خشونت و توحش انسان رو به انسان مدرن امروزی داره نشون میده و به نظر من حتی تلطیف شده‌، خود تاریخ واقعی به نظر من خیلی کثیف تر و ترسناک تر از این سریاله.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط iShahin » 08 ژوئن 2016, 09:37

amirazizi نوشته است:[نمایش]

من Game of Thrones رو دنبال می کنم ولی از طرفداران جدی اش نیستم. از طرفی به نظر من سریال اروتیکی نیست. جنسیت توش وجود داره ولی محور نیست. الان تو سری جدیدش از ۷ قسمتی که پخش شده من هرچی فکر می کنم حتی یک چیز جنسی که عجیب باشه به یاد نمی آرم. بزرگترین نقد من اینکه خیلی شاخه شاخه است ، کلی شخصیت داره با کلی داستان و زیر داستان های متکثر . اینقدر زمان برای هر شخصیت کمه که درام کمرنگ میشه ولی به نظر من ضعف دراماتیک اش به جنسیت یا زیاد بودن اون ربطی نداره.

خشونت بی حد و مرز، تجاوز، بردگی جنسی ، اغوا گری زنان ، همبستر شدن با اعضای خانواده توی دنیای قدیم خیلی خیلی بیشتر از این سریال بوده.

اگر تاریخ رم باستان رو بخونید Agrippina مادر Nero کارهایی که انجام میده تا Cladius امپراتور رم باهاش ازدواج کنه عجیب و غریب تر از این سریاله ، بعدها هم خود Cladius رو با قارچ سمی که توی غذاش می ریزه می کشه هم پسر بچه سالش Britannicus رو با سیب سمی می کشه و پسر خودش Nero که اصلا پسر هیچ پادشاهی نیست میشه امپراتور رم و اون Nero مشهور که چندین سال بعد به مادرش قایقی هدیه می ده که قراره غرق بشه ولی Agrippina کل رود خونه رو شنا می کنه و جون سالم به در می بره و حتی سربازهای رمی با نیزه و پارو توی اب نمی تونند بکشنش. بعدا یک عده زیاد سرباز می فرسته تا می گیرنش و می کشنش. این اتفاقات واقعی اند هیچ کدون داستان نیست ولی وقتی می خونید باورتون نمی شه.

از طرفی ازواج با مادر یا خواهر توی خود خیلی از کشورهای قدیمی مثل ایران و مصر خیلی عادیه . زن محبوب رامسس دوم Ramesses II مشهورترین فرعون مصر دختر خودشه و چهار تا از دخترهاش زن های خودش هستند.

توی شاهنامه، بهمن، شاه ایران با دخترش ازدواج می کنه و ازش بچه دار میشه. ( که تاریخ نیست ولی نمونه تاریخی مشابه داره.)

شاه عباس توی قصرش یک عده آدم خوار به نام چیگی ییان (به ترکی میشه خام خوار) داشه که به دستور ایشون جلوش آدم ها رو زنده زنده تیکه پاره می کردند و می خوردند!‌ در ضمن پسرش رو کشت و دو تا پسر دیگرش رو کور کرد.

تا همین ۱۰۰ سال پیش و زمان ناصرالدین شاه اگر کسی جرات میکرد در حضور ایشون اسمش رو ناقص بگه و تمام لقب هاش رو نگه احتمال داشت توی دیگ روغن جوشونده بشه. کاری که به روایتی با ابراهیم اعتماد الدوله هم انجام داده بودند (‌ البته نه سر اسم ).

راستش تاریخ خود ایران یا روم از Game of Thrones خیلی وحشتناک تره . کسانی مثل آغا محمدخان کم نیستند و هیچی از Ramsay کم ندارند به نظر من تازه این سریال خشونت و توحش انسان رو به انسان مدرن امروزی داره نشون میده و به نظر من حتی تلطیف شده‌، خود تاریخ واقعی به نظر من خیلی کثیف تر و ترسناک تر از این سریاله.

ممنون از اطلاعات خوب شما.. راستش من نظرم به نظر amirazizi جان نزدیک‌تره ((: به نظر من هم صحنه‌های جنسی جوری نیست که بشه تو دسته‌ی افراطی دسته‌بندیش کرد و بیشتر در راستای داستان هست.

و البته که شاید هر فصل میشد کوتاه‌تر باشه.. اما خب بحث تجاریش هم هست. این شبکه‌ها فقط براشون پول مهمه حتی اگر تیم نویسنده و کارگردان هم میخواستند کوتاه‌تر بسازند HBO زیر بار نمیرفت مطمئنا. HBO داره برای هر اپیزود به طور میانگین ۱۰ میلیون دلار خرج میکنند (http://time.com/4277766/game-of-thrones ... expensive/) این شبکه‌ها جایی نمیخوابن که آب از زیرش رد بشه.. و همیشه این یک فاکتور هست در این سریال‌ها متاسفانه..

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط AliGhz » 08 ژوئن 2016, 10:16

با خواندن پست امیر عزیزی (که مثل همیشه جالب، خواندنی و پر از نکته بود) یاد این کتاب افتادم: تاریخ سخت‌کشی.
http://www.adinehbook.com/gp/product/B0008Z2M96
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط cyra » 08 ژوئن 2016, 11:58

amirazizi نوشته است:[نمایش]

دقیقا من به جمله‌ی «جنسیت توش وجود داره ولی محور نیست» اشاره دارم. بحث من این نیست که گیم آو ترونز ضعفش به دلیل این طور صحنه‌هاشه. اما وقتی شما حدود ۵۰۰ دقیقه سریال می‌سازی که در پاره‌ی بزرگترش پیدا کردن خرده پیرنگ هم مشکل شده، نویسنده یا تیم سازنده مدام در حال وقت کشیه، شخصیت‌های اصلی به طرز اغراق‌آمیزی حذف می‌شن و جایگزینی براشون طراحی نمی‌شه و اتفاقات به قابل پیش‌بینی‌ترین شکل و زردترین فرم پرداخت می‌شن، من به عنوان بیننده این احساس بهم دست می‌ده که وقتی این ضعف‌ها وجود دارن، لزوم دیدن فلان صحنه‌ی اروتیک چیه؟ نقش دراماتیکش چیه؟ آیا ما در سینما برای فضاسازی مدام باید یک اتفاق یا موقعیت رو برای بیننده بازسازی کنیم؟ نادیده گرفتن شعور و سواد سینمایی و بصری تماشاگر به نظرم بزرگترین مشکل این سریال شده. گیم آو ترونز اتفاقا برای من نقطه‌ي قوتش در روایت داستانک‌های موازی و شخصیت‌های به دور از تیپ‌اش بود.

iShahin نوشته است:[نمایش]
ممنون از اطلاعات خوب شما.. راستش من نظرم به نظر amirazizi جان نزدیک‌تره ((: به نظر من هم صحنه‌های جنسی جوری نیست که بشه تو دسته‌ی افراطی دسته‌بندیش کرد و بیشتر در راستای داستان هست.

و البته که شاید هر فصل میشد کوتاه‌تر باشه.. اما خب بحث تجاریش هم هست. این شبکه‌ها فقط براشون پول مهمه حتی اگر تیم نویسنده و کارگردان هم میخواستند کوتاه‌تر بسازند HBO زیر بار نمیرفت مطمئنا. HBO داره برای هر اپیزود به طور میانگین ۱۰ میلیون دلار خرج میکنند (http://time.com/4277766/game-of-thrones ... expensive/) این شبکه‌ها جایی نمیخوابن که آب از زیرش رد بشه.. و همیشه این یک فاکتور هست در این سریال‌ها متاسفانه..

نظر بنده هم به قسمت دوم نظر شما نزدیک‌تره ((: و فکر می‌کنم که تنها دلیلشم همینه. اما راجع به جمله‌ی اولتون و نظر امیر عزیزی عزیز دوست دارم یه مثال بزنم. از فصل‌های گدشته هم می‌گم که برای کسایی که هنوز فصل جدید رو ندیدن اسپویل نشه. بیاین صحنه‌های جنسی رو برای این کاراکترها در نظر بگیریم: سر جیمی و سرسی لنیستر در مقابل پادریک، پادوی تیریین لنیستر. رابطه‌ی جنسی دو شخصیت اولی به نظرم کانون اصلی بحران در این قصه‌ست. جان ارین، مشاور پادشاه بعد از خبردار شدن از رابطه‌ این دو نفر و وارثین حرامزاده‌ی اریکه‌ی آهنین به اون شکل به قتل می‌رسه. ند استارک جایگزین می‌شه. اون هم به اصل ماجرا پی‌میبره و باقی داستان... یک دوره‌ی چندین ساله‌ی پرآرامش از وستروس گرفته می‌شه و این همه آشوب به دنبالش بوجود میاد. این اتفاق در همون اپیزود ۱۰۱ با سقوط برندون استارک از بالای برج وینترفل به پر رنگ‌ترین فرم رخ می‌ده. حالا ماجرای آقای پادریک که فکر کنم توی فصل ۳ بود. جایی که تیریین بعد از نبرد «بلک واتر» از مقام مشاوری پادشاه برکنار و مسئول خزانه‌داری شده. صحنه‌ای که به عنوان پاداش تیریین پادریک رو می‌بره به فاحشه‌خانه. به شکل کاملا مفصلی ۳ یا ۴ خانوم محترمی که پشت پرده‌ها مخفی هستن معرفی می‌شن و از همه‌ی زوایا و خفایا به بیننده نشون داده می‌شن (جالبه بدونین که این صحنه با پورن‌استارهای واقعی فیلمبرداری شده)، و باقی ماجرا. اما آیا این اتفاق برای پادریکی که تا به حال همچین تجربه‌ای نداشته تحولی به همراه داره؟ به نظرم این صحنه هیچ کارکرد دراماتیکی نداره و اون صرفا همون پادوی با وفای دست و پا چلفتی باقی می‌مونه. به نظرم این می‌تونه مقایسه‌ی خوبی باشه برای دو پرداخت از یک محتوی با و بدون کارکرد دراماتیک.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان