انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نفروختن آیپد و آیفون به مشتری ایرانی در اپل استوری در آمریکا

بخش موضوعات متفرقه

Re: نفروختن آیپد و آیفون به مشتری ایرانی در اپل استوری در آم

پستتوسط fovi » 23 ژوئن 2012, 21:43

جالبه که این همه مرگ بر امریکا میگن ،پرچم بنده خدا ها رو آتیش میزنن،تو مراسم سیزده آبان و روز ارتش و ... روی پرچمشون راه میرن و .... و وقتی یه شرکت امریکایی این کار رو میکنه بهمون بر می خوره که وای چی شده!
کار خیلی منطقی ای هستش!
این همه ادعای فرهنگ و تمدن داریم بعد با افغانیا این برخوردمونه!نمی دونم فیلمی رو دیدید که نیروی انتظامی افغانی ها رو مجبور میکنه بزنن تو سرشون؟
راستی اگر تو امریکا یه چند تا ایالت رو بگن وروود ایرانی ها ممنوعه چه حسی بهمون دست میده؟
نماد کاربر
fovi

پست‌ها : 84

پستتوسط Mehdi.y » 23 ژوئن 2012, 22:05

یا چرا کشوری مثل عربستان وقتی از ایرانیان انگشت نگاری میکنه و غیره و غیره اون موقع احساس توهین بهمون دست نمیده
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط AliGhz » 23 ژوئن 2012, 22:08

فکر کنم همینطوری پیش بریم یه تشکر از آقای employee هم باید بکنیم اصلا، آخه خیلی کار منطقی و بجایی انجام داده :-D
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Mehdi.y » 23 ژوئن 2012, 22:25

علی جان کسی از رفتار این اقا دفاع نکرده یا نگفته خوبه حرف سر اینه که چرا هرکس و ناکسی بهمون توهین میکنه ازش راحت میگذریم و هیچ اعتراض نمیشه اما نفروختن یک ایپد (جدا از درست نبودنش) اینقدر باعث احساس رادیکالی شدن بشه اگر قرار به جوش امدن خون و عرق ملیه پس بیایم اول خودمون توهین نکنیم (دو پست بالاتر) و بعدش بریم سراغ کشورهای دیگه و درس اخلاق دادن
شده مثل یه رییس جمهور یه کشوری که میخواست به دنیا درس اخلاق بده و ادعای اصلاح کردن جهانو داشت در صورتی که میدونیم درمملکت خودش چطوری ازش یاد میشه
Mehdi.y

پستتوسط fovi » 23 ژوئن 2012, 22:35

نميخوام سياسي بنو يسم تا براي فروم مشكلي ايجاد نشه اما من وقتي نماينده ي كشورم تقاضاي ملاقاتش با رييس جمهور برزيل رد ميشه و با اون فضاحت تو فرودگاه بدرقه ميشه بيشتر احساس سر شكستگي و عصبانيت ميكنم تا اين كه تو كشور دشمن با اون اوصافي كه گفتم به يه دختر متولد كشور دشمنشون آيپد نفروشن!
نماد کاربر
fovi

پست‌ها : 84

پستتوسط AliGhz » 23 ژوئن 2012, 22:42

این موضوع اگر در ایرماگ مطرح شده، علتش ربط داشتن قضیه به اپل (دلیل وجودی ایرماگ) بوده است. حتی در انتخاب تیتر مبحث آنقدر دقت نظر وجود داشته که ادیت شده تا مشخص شود بحث بر سر نفروختن «یک» آیپد به «یک» مشتری ایرانی در «یک» اپل استور آمریکا بوده است (یا نهایتا دو نفر تا اینجایی که فعلا خبرها منتشر شده است). رجانیور و امثالهم میتوانند هر جور دلشان میخواهد این خبر را از خودشان بسازند و کارهای دیگرشان را هم بکنند. بحث توهین کشورهای دیگر به ایرانیان یا توهین در ایران به ملیت های دیگر هم به همین اندازه مهم است، اما جای اینها در ایرماگ نیست.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط ehs.ehsan » 23 ژوئن 2012, 23:03

داشتم تایپ می‌کردم که علی لب مطلب رو گفت.
ما متاسفانه همه چیز رو با هم قاطی کردیم. تمام صحبت‌های دوستان درست و متین هست. بحث بر سر دولت‌ها و سیاست‌هایشان نیست، بحث بر سر شرکتی‌ است که ما انتظار داریم حداقل کاسه داغتر از آش نباشد.
وقتی تصور می‌کنم که ما با چه قیمت و مصیبتی بدون کمترین خدمات باید صاحب محصولات اپل شویم و وقتی می‌بینم که عده زیادی در همین مملکت بی در و پیکر که کپی‌رایت ندارد، به حقوق اپل احترام می‌گذارند و با دردسرهایی که هیچ کاربری در دنیا ندارد و فقط مختص ماست از آیتونز خرید می‌کنند از واکنش سرد اپل ناراحت می‌شوم، و ناامید از اینکه این شرکت در مواردی دیگر و اوضاعی دیگر به کاربران اینجا احترام بگذارد.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط AliGhz » 23 ژوئن 2012, 23:57

این مطلب ربط مستقیم به این تاپیک ندارد، اما گزارش مفصل و خواندنی ای است درباره اپل استورها(ی آمریکا)، نحوه استخدام افراد، نحوه آموزش، حقوق و مزایا، شرایط کار، گستره سنی افراد، میزان رضایت آنها و...:
http://nyti.ms/ME4ru6
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Mehdi.y » 24 ژوئن 2012, 00:27

نمیشود انتظار داشت شرکت یا افراد را به دور از سیاست و دولتشان مورد بررسی قرار داد اصولا نگرش عامه ‌مردم هر کشوری که بدور از مطالعه سیاسی هستند بر اساس جو جامعه که خود آن هم تابع نظرات و تبلیغات رسانه‌های زیر نظر دولت اعم از تلویزیون یا روزنامه‌ها است، اپل و کارکنان آن هم مستثنی نیستند حتی در مملکت خودمان هم اینچنین است مثال قمی و تسبیح ایلیا هم اشاره به همین نکته دارد باز هم میگویم من این عمل را تایید نکردم اما درک میکنم وقتی آن فرد از ایران فقط تروریست بودن و فقر و مردم را سوار بر الاغ و .... در ذهنش تصور کند اگر قرار باشد ما کاری بکنیم بهتر است وقت و انرژی خود را برای تغییر این دید از نظر بیشتر مردم دنیا صرف کنیم. ایلیا جان هم اشاره کرد اگر اپل بخواهد واکنش صریحی داشته باشد از نظر دولت و مردم امریکا به چه چشمی دیده میشود.
Mehdi.y

پستتوسط cyra » 24 ژوئن 2012, 01:37

توى اين چند روز از روى موضع گيريه كاربرا به اين فكر افتادم كه چرا امروز ما ايرانى ها همچين وضعيتى توى كشورمون و در دنيا داريم. تقريبا به غير از دو نفر بقيه به راحتى از كنار اين موضوع گذشتن يا خيلى عادى فرضش كردن. حتى من توهين به ايرانى ها رو هم ديدم... برام جالبه آدم هايى كه نزديك به سه دهه ى پيش تنها و واقعا تنها از اين كشور دفاع كردن هم مورد تمسخر قرار مى گيرن :?: اما كسى به اين موضوع اشاره نمى كنه كه اصلا چرا نبايد به اون دو نفر چيزى فروخته بشه... چرا بايد كشورى مثل ايران يا كوبا تحريم باشن؟ به چه جرمى؟ اونم از طرف تنها كشورى كه تا به حال از سلاح هسته اى استفاده كرده و بزرگترين توليد كننده ى جنگ افزار در دنياست و ناو جنگى و سربازو هواپيماى بدون سرنشينش ١٢ ساعت اونورتر در حال عملياتن. مسئله ى امروز و ديروز هم نيست. ٢٨ مرداد هم جمهورى اسلامى بود يا فعاليت هاى اتمى...؟ شايدم رييسعلى دلوارى مى خواسته مركز تجارت جهانى رو ببره رو هوا... حتما مجلسم دست القاعده بود كه به توپ بستنش... اصلا قصدم توجيح رفتارهاى بد خودمون نيست، ولى شرايط واقعا ناجوانمردانست... مردم ايران در قبال دولت و مردم امريكا و اروپا و هر كجاى دنيا هيچ خطايى مرتكب نشدن. اما همه جور توهين و تحقير ديدن...
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط iShahin » 24 ژوئن 2012, 01:39

AliGhz نوشته است:[نمایش]
این هم خبر بی‌بی‌سی جهانی است؛ نویسنده‌اش همان سام فرزانه است، اما به‌نظر می‌رسد از نسخۀ فارسیِ خبر کامل‌تر است:
http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-18545003
.

بهنام جان بر خلاف نظر شما من معتفدم که عمل این فروشنده کاملا نژاد پرستانه بوده.

She is totally an American teenager.

اگر ویدیو رو ببینید میفهمید که این طفلک حتی فارسی هم با لحجه غلیظ و به سختی صبحت میکنه!

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Mehdi.y » 24 ژوئن 2012, 02:23

یک موردی را خواستم بگویم فرض من در این تایپیک ( ممکن است اشتباه باشد) بررسی دلایل نفروختن آیپد به یک ایرانیست پس برای آن باید مانند یک آمریکایی به قضیه نگاه کرد و گرنه به عنوان یک ایرانی و وطن پرست در اشتباه بودن این عمل شکی ندارم و تمامی حرفهایم براین فرض استوار است.
Mehdi.y

پستتوسط Ilia » 24 ژوئن 2012, 04:23

این آخرین پستی است که من در این تاپیک میزنم. چون تا همین جایش هم زیادی نوشتم و زیادی هم داستان سیاسی شده. فقط همین را بگویم که همهٔ کشورها معمولا بر اساس حفظ منافع خودشان کار میکنند. هیچکس هدفش رساندن منافع به کشور مخالف و یا معاندش نیست. این کشورهایی که شما گفتید هم همه سابقهٔ سوء‌استفاده یا مداخله در کشورهای دیگر را دارند و حرفی هم در این نیست. اما الان هم دنیا یک نظمی دارد و اگر درست رفتار شود، میشود از حقوق کشور دفاع کرد. ولی اینکه کسی برود در سازمان ملل و قطعنامهٔ سازمان ملل را توی چشمشان کاغذ پاره بنامد و مسخره کند، نتیجه‌اش میشود همینکه آن کشورهای دیگر هم بتوانند رای بقیهٔ کشورها را به نفع خودشان برگردانند و این شرایط را ایجاد کنند.

این داستانهایی هم که الان اتفاق افتاده، را یکخورده از بالاتر نگاه کنید. سه سال پیش همه داشتند دنبال رایشان میگشتند. الان حس ناسیونالیستی همه را گرفته که آن سه تا جزیره مال ماست و هر روز باید پتیشن امضاء کنیم که این خلیج فارس است و آقا حق ماست که انرژی هسته‌ای داشته باشیم و مگر چه مان از فلان کشور دیگر کمتر است یا چرا یک فروشندهٔ یکی از دهات آمریکا به یکی که فارسی حرف میزده آیپد نفروخته. تا سال دیگر این موقع هم مهم نیست که چقدر وضع مالی و کاری و غیره خرابتر شده، عوضش همه وطن پرست شده‌اند. رای دادن هم باز میشود وظیفهٔ ملی همه. اگر هم یکی مثل من غیر از این بگوید، لابد وطن فروش است.

بنظر من هر کشوری که دور کلهٔ روسایش وسط قرن بیست و یکم هاله میچرخد، البته که باید ترسید که با اینهمه اورانیوم چه میخواهد بکند. و این داستان‌ها را هم اصلا باور نمیکنم که آنطوری که بنظر میآید باشد. هر وقت خواستید زیادی احساساتی بشوید، یادتان باشد که احتمالا داستان کمی پیچیده‌تر از آن است که به ما نشانش میدهند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط amirazizi » 24 ژوئن 2012, 18:53

من فکر می کنم این موضوع اشتباه و درک ضعیف یک فرد کم سواده ربطی به امریکا و ایران نداره ممکنه یک ایرانی هم برخورد بسیار زننده ای با یک خارجی داشته باشه , این چیزی که حداقل خود من صدها بار شاهدش بودم .

شاید دلیل دیگه ای که اینقدر موضوع حاد شده انتظار بالای کاربران ایرماگ از اپل هستش و شاید کسی از فروشنده اپل که لباس اپل به تن داره همچین انتظاری نداره وگر نه ممنکه از این خیلی بدتر هر روز توی خیلی جاها اتفاق بیافته

مثلا من وقتی هامبورگ بودم رفتم از karstadt کفش بگیرم , فروشنده چون المانی حرف نمی زدم اصلا جوابم رو نداد . رفتم سراغ یک فروشنده دیگه و بعد از ۳۲ دقیقه من رو سر کار گذاشتن ( دائم ساعت رو چک می کردم ) و نادیده گرفتن من , اینگار مرد نامريی باشم , اخرش حتی بدون اینکه به من نگاه کنه یا اصلا ببینه چه کفشی می خوام خیلی تند گفت , سایز شما نداریم !!!! بدون اینکه به من یا به کفشی که انتخاب کرده بودم نگاه کنه ....

این اتفاق برای خود من افتاد و نه در یک جای کوچیک تو مرکز امریکا بلکه توی گرون ترین و لوکس ترین جای هامبورگ افتاد
و البته بار اولی نبود که چنین برخوردهایی می دیدم

ولی فکر کنم چون karstadt بوده و نه Apple هیچ مشکلی نبوده و حتی اگر بارها هم تکرار بشه که با توجه به اخلاق و رفتار فروشنده های اونجا بدون تردید چند صد بار اتفاق افتاده , خیلی دردناک نیست
amirazizi

پست‌ها : 482

قبلی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 23 مهمان