انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در خواندن هارد

بخش موضوعات متفرقه

مشکل در خواندن هارد

پستتوسط FaridRashidi » 07 دسامبر 2011, 23:13

سلام به بچه های خوب انجمن
بچه ها من دیشب به یه مشکلی خوردم در حالی که داشتم یه چیزی روی هاردم تو مک کپی میکردم یهو وسطش زد که فایندر نمیتونه انجام بده و قطع شد منم usb رو کشیدم و دوباره که وصل کردم دیگه هارد رو نمیخونه :-(

با disk utility هم بازش کردم mount میشه ولی روی دسکتاپ نمیارتش یعنی تو disk utility نشونش میده ولی مثل اینکه hide هستش یعنی نیشه روش کلیک کرد :-(

جالبیش اینه که وقتی به ویندوز وصل کردم mount شد و کامل همچی رو نشون میداد
هاردمم بوفالو هست

اگه کسی به این مشکل خورده یا میدونه باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمائیم کنه ;-)
FaridRashidi

پست‌ها : 47

Re: مشکل در خواندن هارد

پستتوسط Ilia » 08 دسامبر 2011, 01:27

حتی‌المقدور هیچوقت هاردی که در حال استفاده است را اینطوری از کامپیوتر جدا نکنید. مگر آنکه خودش از قبل unmount شده باشد. قبلش دیسک یوتیلیتی را باز کنید و از آنجا unmount یا  eject اش کنید.

اگر دیسک یوتیلیتی نمیتواند بالا بیاوردش و یا fix اش کند، احتمالا بهترین کار این است که دوباره فرمتش کنید. مخصوصا که از قبل هم مشکل داشته است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط FaridRashidi » 08 دسامبر 2011, 10:45

ممنون اقا ایلیا مثل همیشه بازم جواب سوالم رو از شما گرفتم
اره فکر کنم بهترین راه همون فرمت کردنش باشه
ولی یه سوال من وقتی به هیچی هارد دسترسی ندارم چطوری میتونم unmount اش کنم وقتی داره کار میکنه ؟
FaridRashidi

پستتوسط Ilia » 08 دسامبر 2011, 19:07

راستش من بعضی وقت‌ها احساس اون بچه مدرسه‌هایی رو بهم دست میده که تا معلم یه چیزی میپرسه زود دستشون رو بلند میکنند که ما بگیم. ما بگیم… :-) برای همین هم بعضی وقتها راستش تا یه مدتی جواب نمیدم تا شاید کس دیگری جواب بده…

در بارهٔ هارد غیر قابل دسترس، در بیشتر مواقع، هنوز کامپیوتر شما داره سعی میکنه که از اون استفاده کنه. در این مواقع، به چراغ هارد درایوت نگاه کن (اگر داره که بیشترشون دارند)، ببین که هنوز روشن و خاموش میشه یا نه. اگر میشد صبر کن. اگر کامپیوتر واقعا نتونه که ازش استفاده کنه، معمولا یک پیام میاد که این قطع شد یا شبیه اون. اما بعضی وقتها ممکنه که این داستان چند دقیقه طول بکشه. خلاصه‌اش اینه که تا وقتی که هد هارد داره روی صفحه میچسبه و قژ و قژ میکنه، اگر یکدفعه متوقف بشه، اون قسمتی از هد که به دیسک چسبیده بوده به احتمال زیاد هر چه زیرش بوده را پاک خواهد کرد.

بنابر این بهتره همیشه کنی صبر کنی تا مطمئن بشی که این اتفاق نمی‌افته یا همانطور که در پست قبلی گفتم سعی کنی که از طریق دیسک یوتیلیتی آن دیسک را اجکت کنی.

مسلما بعضی وقتها همه چیز بدجوری ممکنه که گیر کنه و هیچ کاری جواب نده، در آنصورت شاید راهی نداشته باشی مگر اینکه هارد را خاموش و روشن کنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط FaridRashidi » 08 دسامبر 2011, 22:49

با تشکر فراوان ;-)
FaridRashidi

پستتوسط Arzhang » 09 دسامبر 2011, 11:53

من این جور وقت‌ها سیستم را شات داون یا ری استارت می‌کنم. جواب می‌ده.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط AmirArsalaan » 06 فوریه 2012, 00:02

من درحالیکه داشتم با هارد اکسترنال ( my book wd ) کار میکردم ناغافل unmount شد و پیغام ارور داد که یواس بی رو در حال کار کردن جدا نکن درحالیکه اصلن من جدا نکردمش، خلاصه پس از اون دیگه هارد من خونده نمیشه نه در مک و نه در ویندوز
فقط در disk management ویندوز دیدم که mbr هارد من پاک شده
سخت افزار هارد کاملن سالمه
چطور میتونم mbr هارد رو بازگردونم یا حداقل هارد رو بتونم فرمت کنم ؟؟؟
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط ihoom » 06 فوریه 2012, 10:54

با سلام به همه دوستان.
من همیشه یک سی دی mac bootable utility دارم که شما میتونید توی سایت torrentz.com دانلودش کنید و بعد با disk utility رایتش کنید.
این cd برنامه های خوبی مثل drive genius , disk warior داره که معمولا از این قبیل مشکلها رو حل میکنه.
من بارها تونستم با این سی دی مشکلات مختلف هاردها از جمله unmount شدنشونو حل کنم.
ihoom

پست‌ها : 7

پاسخ: مشکل در خواندن هارد

پستتوسط __nikolas__ » 27 مارس 2014, 20:23

آقا یکی این مشکل ما رو هم ببینه viewtopic.php?f=4&t=3636&p=42231#p42231 نیمه عمر شدم
__nikolas__

پست‌ها : 9

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان