انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مک بوکم رو دزدیدن

بخش موضوعات متفرقه

مک بوکم رو دزدیدن

پستتوسط Steve » 26 سپتامبر 2011, 18:50

سلام دوستان مک بوکم رو امروز زدن نامرداااااااا :-(
حال چیکار کنم می تونم ردیابی کنم؟
کسی می تونه راحت وارد مک بشه واسش پسورد گذاشتم؟ :idea:
اگه هاردو جدا کنن چی؟
کلی توش فایل داشتم که خیلی مهمه واسم حالا چیکار کنم-
اگر امکان داره راه هایی که بشه اطلاعات رو پاک کنه یا ردیابیش کنم بگید
ممنون
Steve

پست‌ها : 5

Re: مک بوکم رو دزدیدن

پستتوسط Ilia » 26 سپتامبر 2011, 20:38

با عرض تسلیت!

یک برنامه‌هایی هست که اگر از سابق بر رویش نصب میکردید، ممکن بود الان کمکی بکند. البته باز هم به شانس و واردی طرفی که آنرا دزدیده بستگی داشت. اما شما که آنها را نصب نکرده‌اید و کلا اگر هم کرده بودید، احتمال اینکه کمکی به شما بکند چندان زیاد نبود.

کسی که آنرا دزدیده به احتمال زیاد دنبال فایل‌های شما نیست و دغدغهٔ اصلیش باید این باشد که کارش بیندازد و بعدش یا بفروشدش یا خودش استفاده کند. اگر پسورد روی آن داشته‌اید، تا اندازه‌ٔ زیادی میتوانید امیدوار باشید که فایل‌هایتان ممکن است به دست ایشان نیفتد. اما این باز بستگی بسیار به تبحر این دزد شریف در استفاده از کامپیوتر مکینتاش دارد. اگر از فایل‌هایتان بک‌آپ داشته باشید که خوب عالی، وگرنه که دیگر بایستی متوسل به دعا و نذر و یا جایزهٔ مژدگانی بشوید.

الان یک جایی یکنفر دارد سرش را میخاراند که این پسورد لعنتی را چکارش بکند. چه بسی که دیدی که امروز آمد همینجا در ایرماگ و یک پست زد که عمویم از آلمان برام یک مک فرستاده که روشنش میکنم پسورد میخواد. عموم هم پسوردش رو نمیدونه. ممکنه که کسی من رو راهنمایی کنه…
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

Re: مک بوکم رو دزدیدن----> معرفی نرم افزارها برای حفاظت و رد

پستتوسط Steve » 26 سپتامبر 2011, 21:12

اگه ممکنه اسم نرم افزار هایی که می تونست کمک کنه رو تو بگید تا بقیه استفاده کنند
خدا رو چه دید شاید فردا از کلانتری گفتن پیدا کردن دزدا رو!!!!
Steve

پستتوسط Ilia » 26 سپتامبر 2011, 21:33

افسوس نصب نکردن آن را نخور. کلا نصب آنها فایده‌ای هم نداره و به زحمتش نمی‌ارزه. علت آنکه میبینی در آیفون این کار را میشه کرد به علت وجود سیم‌کارت تلفنه که فعاله و جای خودش رو میتونه گزارش کنه. کامپیوتر معمولی بایست از طریق اینترنت وصل بشی و جایش را با ip اش بگه که نه چندان دقیقه و نه چندان برای ردگیریش میشود به کمک شرکت‌های اینترنتی امیدوار بود. کاری که این برنامه‌ها میکنند اینه که از دوربین لپتاپ عکس میگیرند و به آدرسی که شما گفتید ایمیل میکنند. این کار هم واقعا در عمل چندان کمکی نخوهد کرد. طرفی که کامپیوتر را میدزده باید بسیار ابله باشه تا برایش کار کنه. هر چند که تا به حال من دیده‌ام که چند نفر اینطوری گیر افتاده‌اند و واقعا هم بایستی به آنها جایزهٔ بلاهت داد.

بهترین کار اینه که شما از سیستمت بک‌آپ داشته باشید، و فایل‌هایتان را در دیسک ایمیج‌های پسورد دار ذخیره کنید یا مثلا File Vault را فعال کرده باشید یا روی فرم‌ویر کامپیوترتان پسورد بگذارید و از این قبیل کارها که قبلا اینجا بحثش را کرده بودیم.

امیدوارم که کامپیوترت پیدا بشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Pooria Azimi » 26 سپتامبر 2011, 21:40

یکی از این‌جور برنامه‌ها، Hidden ـه. یکی از دزدلان ابلهی که با کمک این برنامه پیدا، این آدمه: http://thisguyhasmymacbook.tumblr.com/
این بندهٔ خدا، برای چند روز سوژهٔ وبلاگ‌نویس‌ها شده بود. هر چند ساعت یه عکس ازش منتشر می‌شد در حال کار با مک‌بوک، تا این که بالاخره پلیس دستگیرش کرد.

http://hiddenapp.com/

----

یکی دیگه، Prey ـه: http://preyproject.com/

----

تا چند هفتهٔ دیگه هم Find My Mac خود اپل راه می‌افته (برای لاین) و برای track کردن لپتاپ دزدیده‌شده، نیازی به نصب برنامه‌های جانبی نیست. من اطلاعاتم در مورد اون Find My Mac خیلی کمه (در نسخهٔ ۴ دولوپر این ویژگی اضافه شد)، اما فکر می‌کنم (امیدوارم) اپل یه‌ذره هوشمندی به خرج داده باشه در پیاده‌سازی اون... مثلاً اگر طرف لپتاپ رو برد توی حالت Recovery، اون‌جا دنبال Public Wifi بگرده و اگر پیدا کرد، موقعیت رو اعلام بکنه.

--------
بعضی‌وقت‌ها فکر می‌کنم که بهتره روی لپتاپ پسورد قرار ندیم. این‌جوری، در چنین موقعیت‌هایی، دزد محترم وارد دستگاه می‌شه و ازش استفاده می‌کنه و می‌شه راحت موقعیتش رو پیدا کرد... شاید قرار دادن یه اکانت Guest البته بهتر باشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Steve » 26 سپتامبر 2011, 21:52

ممنون-امیدوارم که پیدا بشه تا بتونم از Prey استفاده کنم جالب بود
Steve

پستتوسط nuxxle » 27 سپتامبر 2011, 20:20

اگه PGP نصب میکردین قبلا الان اصلا نگران نمیشدی. چون الان دزد مذکور اگر اطلاعات شخصی یا عکس های فامیلی و غیره داشته باشه میتونه سو استفاده کنه و دردسر درست کنه..
چون قطعا رمز رو برخواهد داشت. امیدوارم اطلاعات خیلی شخصی یا مهمی توش نبوده باشه
موفق و پیروز باشید
nuxxle

پست‌ها : 63

پستتوسط life_designer » 25 دسامبر 2011, 03:16

با سلام
ما تو ایران هستیم و با این امکانات و شرایط فکر می کنید کدامیک از برنامه های prey یا hidden یا ... میتونه تو این زمینه بیشتر کمک کنه
لطفا نظرتون رو بگید
tnx
life_designer

پست‌ها : 4

پاسخ: مک بوکم رو دزدیدن

پستتوسط archiuter » 27 مه 2013, 02:01

من نرم افزار Prey را نصب کردم ، خیلی هم ساده‌اس کار کردن باهاش
اینجا خودت پیگیر نباشی نرم افزار و اینا که سهل، دزدم گرفته باشی لیزش میدن در بره !
:no_mouth:
 MacBook Pro Retina, 13-inch(Early 2013), 3GHz i7 - 8Gb, Mac OS X 10.8.3
نماد کاربر
archiuter

پست‌ها : 50

پاسخ: مک بوکم رو دزدیدن

پستتوسط Arzhang » 27 مه 2013, 15:15

اگر دستگیری دزد دغدغه‌تان نباشد و صرفاً نگران لو نرفتن اطلاعات شخصی‌تان هستید، این روشی که پوریای عزیز در این‌جا به تفصیل شرح داده، به نظرم بهترین روش است:
viewtopic.php?f=4&t=2956&p=37842&hilit=disk+image#p37842
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1450

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان