انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوال درباره ی کپسول زمان

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: سوال دربارهٔ کپسول زمان

پستتوسط FaridRashidi » 14 اکتبر 2015, 19:03

Behnam نوشته است:[نمایش]
FaridRashidi نوشته است:[نمایش]
دوستان یه سوالی در رابطه با تایم کپسول ایرپورت (مدل دراز و جدید) داشتم.

اینکه الان یه چیزی حدود ۲.۵ ترابایت اطلاعات روی هاردش دارم و می‌خواهم به نوعی این اطلاعات رو منتقل کنم جایی اما سرعت با وایرلس خیلی کنده، آیا امکانش هست با سیم بتونم این موجود رو به کامپیوتر متصل کنم؟ اگه اکانش هست چه تبدیلی باید بخرم؟

ممنون از راهنماییتون این ادونس

من رفتم توی سایت اپل و این عکس رو گرفتم. اگر این مدل تایم کپسول رو دارید، هم امکان اتصال با کابل ethernet رو دارید (که خیلی سریعه ولی کامپیوترتون هم باید ورودی ethernet گیگابایت داشته باشه که قاعدتاً داره) و هم قابلیت اتصال با USB. این به آن سرعت نیست (USB 2) ولی برای یک بار انتقال از تایم کپسول به کامپیوتر کار رو راه می‌اندازه به گمانم. یعنی برای یک بار انتقال، من اگر جای شما بودم نگاه می‌کردم ببینم توی خانه کابل USB دارم یا ethernet و از همون استفاده می‌کردم و سراغ خریدن کابل نمی‌رفتم. البته کابل ethernet اگر از سال‌ها پیش در خانه بوده شاید با استانداردهای جدید جور نباشه. ولی USB نباید مشکلی داشته باشه.
فقط مراقب باشید که در کامپیوترتون به اندازهٔ بیشتر از ۲٫۵ ترابایت جای خالی در هارددرایو دارید. اگر ندارید یک هارددرایو دیگر هم به کامپیوترتان وصل کنید و مستقیماً به آنجا منتقل کنید.

سپاسگزارم از پاسختون،

راستش من خودم یه کابل USB خونه داشتم و یکسرش رو زدم به پورت مربوط به USB این موجود و سر دیگر رو هم زدم به لپ‌تاپم که مک بوک ایر مدل ۲۰۱۲ هستش اما هیچ اتفاقی نمیفته، این موجود همونطوری روی حالت استندبای هستش (البته به برق که طبیعتا وصله) و من دیسکی رو روی کامپیوترم نمیبینم. بنظر شما مشکل از کجاس؟

این اتصال با ethernet رو میشه بیشتر توضیح بدین؟ چون لپ‌تاپم کابل ethernet نمی‌خوره باید تبدیلشو بگیرم؟

البته یه توضیح بدم که من قبلا این کپسولو به صورت wan به مدمم وصل کرده بودم که هم اینترنت داشته باشم و هم به این هارد دسترسی.
FaridRashidi

پست‌ها : 47

پاسخ: سوال درباره ی کپسول زمان

پستتوسط Ilia » 14 اکتبر 2015, 19:29

از کابل ایترنت استفاده کنید و بایستی که تبدیل آنرا تهیه کنید. بایستی آنرا به یکی از پورت‌های LAN وصل کنید. پورت WAN برای اتصال به مودم است. از پورت USB مثلا برای وصل کردن هارد ثانویه میتوانید استفاده کنید.

البته تا وقتیکه شما بروید و این تبدیل را بخرید، از طریق وای-فای کپی‌اش تمام خواهد شد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط FaridRashidi » 14 اکتبر 2015, 19:40

Ilia نوشته است:[نمایش]
از کابل ایترنت استفاده کنید و بایستی که تبدیل آنرا تهیه کنید. بایستی آنرا به یکی از پورت‌های LAN وصل کنید. پورت WAN برای اتصال به مودم است. از پورت USB مثلا برای وصل کردن هارد ثانویه میتوانید استفاده کنید.

البته تا وقتیکه شما بروید و این تبدیل را بخرید، از طریق وای-فای کپی‌اش تمام خواهد شد.

ممنونم،

تبدیلش برای USB هست یا Thunderbolt؟
FaridRashidi

پستتوسط Ilia » 14 اکتبر 2015, 19:46

هر دو نوعش وجود دارد:
http://www.apple.com/search/ethernet-ad ... =globalnav
پیوست‌ها
EthernetAdapters.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط FaridRashidi » 14 اکتبر 2015, 19:48

Ilia نوشته است:[نمایش]
هر دو نوعش وجود دارد:
http://www.apple.com/search/ethernet-ad ... =globalnav

قاعدتا thunderboltاش رو بگیرم بهتره دیگه سرعتش بیشتره؟
FaridRashidi

پستتوسط Ilia » 14 اکتبر 2015, 19:54

بله قاعدتا همینطور است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان