انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوال درباره ی کپسول زمان

بخش موضوعات متفرقه

سوال درباره ی کپسول زمان

پستتوسط m_16 » 07 ژوئن 2011, 10:11

سلام دوستان همانطور که می دونین مک او اس شیر دارای سیستم air drop هست که می تونه بدونه دسترسی به شبکه ی وارلس و با ایجاد یک شبکه ی peer to peer فایل رو به طور بی سیم بین دو مک انتقال بده می خوام بدونم آیا تایم کپسول هم از همین مکانیسم استفاده می کنه یا از شبکه ی وایرلس خود ما استفا ده می کنه آخه اگه از اینترنت خود ما استفاده کنه که یا این سرعت داغون اینترنت در ایران عملا به هیچ دردی نمی خوره؟(البته می دونم می شه با کابل هم کار کرد ولی منظورم حالت بی سیمشه) 
m_16

پست‌ها : 40

Re: سوال درباره ی کپسول زمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 ژوئن 2011, 16:12

تا جایی که من می‌دونم Time Capsule با شبکهٔ داخلی خودتون(بی‌سیم یا با سیم) کار می‌کنه و نیازی به اینترنت نداره. در واقع داخل خودش یک router نسبتا قدرتمند داره که امکانات AirPort Extreme Base Station رو داره.
---
اگر تصمیم به خرید داشتید سعی کنید جدیدترین مدلش باشه، چون بعضی دستگاه‌های قدیمی مشکل داشتن:
http://support.apple.com/kb/TS3351
و جدیدترین مدل‌هاش از جهات دیگه هم بهترن:
http://en.wikipedia.org/wiki/Time_Capsule_(Apple)#Models_by_SKU
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 08 ژوئن 2011, 19:28, ویرایش شده در 4.
دلیل: اضافه کردن توصیه برای خرید
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط m_16 » 07 ژوئن 2011, 17:05

از جوابتون ممنون ولی من هنوز نفهمیدم یه جور دیگه می پرسم من الان در خونه یه شبکه وایرلس دارم با سرعت ۲۵۶kbps حالا اگه من تایم کپسول بگیرم واسه بک آپ گیری فایل ها با سرعت 25kbps منتقل می شه یا این که اصلا کاری به سرعت اینترنت من نداره و خودش شبکه درست می کنه و انتقال می ده؟
m_16

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 ژوئن 2011, 18:11

منظور من از شبکهٔ داخلی و بی نیازی به اینترنت همین بود، یعنی محدود به سرعت اینترنت نیستید و بدون اون کار می‌کنه.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AmiN.D » 07 ژوئن 2011, 20:58

تایم کپسول هم روتر هست هم هارد اکسترنال به گونه ای که با یو اس بی یا وایرلس کار کنه به صورا اتومات اطلاعات رو از کامپیوتر های موجود در شبکه بک آپ میگیره
اشترااک اینترنت میکنه
پرینتر شیر مینه

به عنوان یک وایرلس روتر هم استفاده میه
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط m_16 » 07 ژوئن 2011, 22:52

کسی در این سایت تا به حال تجربه کار با کپسول زمان داشته؟ اگه داشته لطفا بگه سرعت بک آپ گیری وایرلس به سرعت اینترنت فرد مربوطه یا نه؟!
m_16

پستتوسط Pooria Azimi » 07 ژوئن 2011, 23:00

دوستان چند بار خدمتتون گفتند، اصلاً تایم کپسول ربطی به اینترنت نداره. وسط کویر هم میتونید از تایم کپسول استفاده کنید. تایم کپسول خودش رو بعنوان یک دستگاه وایرلس 802.11n به لپتاپ شما میشناسونه، و لپتاپ شما هم گیرنده/فرستندۀ 802.11n داره. شما در مکینتاشتون متصل میشید به تایم کپسول، و اون با سرعت حدوداً 30-40 مگابایت بر ثانیه، از اطلاعاتتون بک آپ میگیره. اگر قرار بود با اینترنت کار بکنه که حتی در خارج از ایران هم به درد نمیخورد! در اون صورت حتی در ژاپن هم برای بک آپ گرفتن از یک هارد پانصد گیگابایتی باید ده ساعت وقت صرف می کردید!!!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط m_16 » 08 ژوئن 2011, 11:54

ممنون دوستان ببخشید یکم خنگ می زنم! من هنوز مک ندارم ولی تو این تابستون ۱۰۰% یه لپ تاپ (احتمالا مک بوک ایر) می گیرم. معمولا تایم کپسول کی نسخه ی جدیدش میاد؟! یعنی طوری نشه که من برم بخرم فردا نسخه ی جدیدش معرفی بشه!از تایم کپسول واسه بک آپ گیری آیفون و آیپد و آیپاد هم می شه استفاده کرد؟
m_16

پستتوسط Pooria Azimi » 08 ژوئن 2011, 12:10

آپدیت تایم کپسول روند مشخص نداره، و اصلاً معلوم نیست نسخۀ بعدیش کی خواهد آمد. ولی شایعه ست که نسخۀ بعدی تایم کپسول، که با iCloud جدید اپل هم سازگاره، به زودی خواهد آمد:

نسخۀ فعلی تایم کپسول با آیفون و ... سازگار نیست، اما نسخۀ بعدی احتمالاً خواهد بود. لینک زیر رو بخونید:

http://www.9to5mac.com/70148/airport-ti ... le-stores/

مک بوک ایر هم آپدیت خواهد شد (با پردازنده های جدید Sandy Bridge و Thunderbolt)، اما معلوم نیست کی (احتمالاً تا یکی-دو ماه دیگه). فقط این رو گفتم که حواستون باشه، اگر امکانش هست صبر کنید نسخۀ جدید رو بگیرید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmiN.D » 08 ژوئن 2011, 14:21

در ضمن اگه حتی نسخه ی جدید رو بگیرید باز هم ممکنه فرداش یه نسخه ی تازه تر هم بیاد:دی اینجا دنیای اپله!:
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط m_16 » 08 ژوئن 2011, 15:02

دیگه نه در این حد! ولی با اون لینکی بالا داده بودند دوستان خیلی مشکوکه که همین روز ها نسخه ی جدیدش بیاد!
m_16

پستتوسط AmiN.D » 08 ژوئن 2011, 15:25

اخریش توو بازار اینه

Apple Time Capsule 1TB (MC343LL/A)
1 پورت WAN گیگا برای اتصال به مودم
- 3 پورت LAN گیگا
- 1 پورت USB
- وایرلس 802.11n

مشخصات دیگر:
- WPA , WPA2
- WEP
- MAC فیلترینگ
- NAT فیلترینگ
- NAT, DHCP , VPN , PPPoE , DNS Proxy , SNMP , IPv6
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Behnam » 08 ژوئن 2011, 15:47

این تجربهٔ شخصی منه. من تایم‌کپسول ندارم ولی ایرپورت‌اکستریم دارم که کمابیش همونه ولی هارد درایو نداره. شبکهٔ داخلی سرعت خوبی داره و چون سرعت انتقال به هر حال از سرعت انتقال اینترنت (برادبند) بیشتره، تأخیری در ارتباطات اینترنتی به وجود نمیاره. ولی اگر با پرینتر بخوام اسکن با رزولوشن خیلی بالا بکنم، ارتباط بی‌سیم کم میاره و حتماً باید اسکنر رو با سیم به کامپیوتر وصل کنم. خلاصه سرعت اینترنت در همان حدی هست که در اختیار دارید ولی برای انتقال مداوم فایل‌های بزرگ ارتباط بی‌سیم مناسب نیست به تجربهٔ من.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: سوال درباره ی کپسول زمان

پستتوسط FaridRashidi » 14 اکتبر 2015, 15:42

دوستان یه سوالی در رابطه با تایم کپسول ایرپورت (مدل دراز و جدید) داشتم.

اینکه الان یه چیزی حدود ۲.۵ ترابایت اطلاعات روی هاردش دارم و می‌خواهم به نوعی این اطلاعات رو منتقل کنم جایی اما سرعت با وایرلس خیلی کنده، آیا امکانش هست با سیم بتونم این موجود رو به کامپیوتر متصل کنم؟ اگه اکانش هست چه تبدیلی باید بخرم؟

ممنون از راهنماییتون این ادونس
FaridRashidi

پست‌ها : 47

پاسخ: سوال درباره ی کپسول زمان

پستتوسط Behnam » 14 اکتبر 2015, 16:12

FaridRashidi نوشته است:[نمایش]
دوستان یه سوالی در رابطه با تایم کپسول ایرپورت (مدل دراز و جدید) داشتم.

اینکه الان یه چیزی حدود ۲.۵ ترابایت اطلاعات روی هاردش دارم و می‌خواهم به نوعی این اطلاعات رو منتقل کنم جایی اما سرعت با وایرلس خیلی کنده، آیا امکانش هست با سیم بتونم این موجود رو به کامپیوتر متصل کنم؟ اگه اکانش هست چه تبدیلی باید بخرم؟

ممنون از راهنماییتون این ادونس

من رفتم توی سایت اپل و این عکس رو گرفتم. اگر این مدل تایم کپسول رو دارید، هم امکان اتصال با کابل ethernet رو دارید (که خیلی سریعه ولی کامپیوترتون هم باید ورودی ethernet گیگابایت داشته باشه که قاعدتاً داره) و هم قابلیت اتصال با USB. این به آن سرعت نیست (USB 2) ولی برای یک بار انتقال از تایم کپسول به کامپیوتر کار رو راه می‌اندازه به گمانم. یعنی برای یک بار انتقال، من اگر جای شما بودم نگاه می‌کردم ببینم توی خانه کابل USB دارم یا ethernet و از همون استفاده می‌کردم و سراغ خریدن کابل نمی‌رفتم. البته کابل ethernet اگر از سال‌ها پیش در خانه بوده شاید با استانداردهای جدید جور نباشه. ولی USB نباید مشکلی داشته باشه.
فقط مراقب باشید که در کامپیوترتون به اندازهٔ بیشتر از ۲٫۵ ترابایت جای خالی در هارددرایو دارید. اگر ندارید یک هارددرایو دیگر هم به کامپیوترتان وصل کنید و مستقیماً به آنجا منتقل کنید.
پیوست‌ها
Screen Shot 2015-10-14 at 7.23.37 AM.png
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان