انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

انتخاب بین Macbook Pro 13 و Dell XPS 15

بخش موضوعات متفرقه

Re: انتخاب بین Macbook Pro 13 و Dell XPS 15

پستتوسط ercxar » 11 نوامبر 2010, 18:38

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
این رو هم بهتره بگید که بیشتر از کامپیوترتون چه استفاده ای رو می خواهید بکنید؟ مثلاً آیا طراح هستید و قصد استفاده از اون برای شغلتون رو دارید و یا برنامه نویسید یا ... این جوری بهتر می شه نظر داد.

من خودم عاشق بازی های کامپیوتری هستم و ترجیح میدم سیستم عامل مک باشه تا کمتر بتونم بازی کنم باهاش، نه من کارهای خاص نمیخوام انجام بدم، در حد دانشجو برای کارهام و ارایه پروژم و یه سری طراحی به وسیله برنامه های شرکت اتودسک (autodesk) و فتوشاپ و برنامه های افیس که میشه از برنامه های مخصوص مک که همون کار هارو انجام میدن استفاده کرد
بیشتر اینجور کارهاست.
ercxar

پست‌ها : 15

پستتوسط ercxar » 11 نوامبر 2010, 18:40

Ilia نوشته است:[نمایش]
تفاوت سیستم‌های عامل هم که بحث طولانی دارد. که اگر بگردید در این ایرماگ هم قبلا روی آن بحث شده است.

بعله همینطوره، میرم میخونم پستش رو حتما، ممنون
ercxar

پستتوسط abdol » 11 نوامبر 2010, 18:41

ـ بر عکس خیلی از شرکت‌های دیگر، اپل در ساخت کامپیوترش مجموعه‌ای از نیاز و راحتی کار را در نظر میگیرد. مثلا برای اپل مهم است که نوتبوک ۱۳ اینچی‌اش سبک و قابل حمل باشد.

لپ‌تاپ‌های مکی همگی در کلاس خودشان جزو لپتاپ‌های سبک محسوب نمیشوند و وزنی بین سنگین و سبک دارن.

اما من این ایکس پی‌ آاس را که شما گفتید دیدم. برای خودش تانکی است! و قیافه و دیزاین آن واقعا فجیح هست!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط ercxar » 11 نوامبر 2010, 18:43

Cpt.Soroush نوشته است:[نمایش]
مکینتاش به خاطر سبک بودنش نسبت به ویندوز این توانایی رو داره که مثلا برای اجرا و کار با فوتوشاپ روی مکینتاش با سیستم پایین رو با ویندوز در سیستم بالاتر برابری کنه.

خب اصلیترین سوال من همین بود که جوابش رو شما دادین، ولی پردازنده به نسبت ضعیفی که مک بوک ۱۳ داره این توازن رو به هم نمیزنه؟
اگه در حد قابل قبولی باشه مشکلی نداره ولی اگه خیلی تفاوت داشته باشه چی؟ اینقدر زیاد هست یعنی؟
ercxar

پستتوسط ercxar » 11 نوامبر 2010, 18:45

abdol نوشته است:[نمایش]
اما من این ایکس پی‌ آاس را که شما گفتید دیدم. برای خودش تانکی است! و قیافه و دیزاین آن واقعا فجیح هست!

:lol: درسته واقعا از لحاظ طراحی فجیعه ولی خب وقتی چاره ای نیست بحثی هم روش نیست ولی در کل از طراحی که خب معلومه کدوم بهتره
ercxar

پستتوسط abdol » 11 نوامبر 2010, 18:51

ercxar نوشته است:[نمایش]
Cpt.Soroush نوشته است:[نمایش]
مکینتاش به خاطر سبک بودنش نسبت به ویندوز این توانایی رو داره که مثلا برای اجرا و کار با فوتوشاپ روی مکینتاش با سیستم پایین رو با ویندوز در سیستم بالاتر برابری کنه.

خب اصلیترین سوال من همین بود که جوابش رو شما دادین، ولی پردازنده به نسبت ضعیفی که مک بوک ۱۳ داره این توازن رو به هم نمیزنه؟
اگه در حد قابل قبولی باشه مشکلی نداره ولی اگه خیلی تفاوت داشته باشه چی؟ اینقدر زیاد هست یعنی؟

توجه کنید که خیلی‌ برنامها روی مک او س ایکس اجرا نمیشوند و روی ماشین مجازی هم کند اجرا می‌‌شوند.
اینکه یک برنامه روی مک سریع تر اجرا شود وحی منزل نیست و ممکن است کند تر هم اجرا شود. بستگی به خیلی‌ چیزا داره.
در اینترنت بنچمارک به اندازهٔ کافی‌ هست. میتونید پردزندها رو بگردید در گوگل و مقایسه کنید.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Ilia » 11 نوامبر 2010, 19:30

اگر من جای شما بودم احتمالا ۲۰۰ دلار بیشتر میدادم و مکبوک‌پروی ۱۵ اینچی را میخریدم. مخصوصا که کارکردن بر روی برنامهٔ CAD در لیست شماست و وزنش هم از قرار برایتان مهم نیست.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط ercxar » 11 نوامبر 2010, 19:39

اگر من جای شما بودم احتمالا ۲۰۰ دلار بیشتر میدادم و مکبوک‌پروی ۱۵ اینچی را میخریدم. مخصوصا که کارکردن بر روی برنامهٔ CAD در لیست شماست و وزنش هم از قرار برایتان مهم نیست.

ایلیا

این اختلافی که شما میگین ۵۰۰ دلار هست و همین باعث میشه که روی ۱۳ اینچ باقی بمونم! :-(
ercxar

پستتوسط ercxar » 11 نوامبر 2010, 19:44

توجه کنید که خیلی‌ برنامها روی مک او س ایکس اجرا نمیشوند و روی ماشین مجازی هم کند اجرا می‌‌شوند.
اینکه یک برنامه روی مک سریع تر اجرا شود وحی منزل نیست و ممکن است کند تر هم اجرا شود. بستگی به خیلی‌ چیزا داره.
در اینترنت بنچمارک به اندازهٔ کافی‌ هست. میتونید پردزندها رو بگردید در گوگل و مقایسه کنید.

بعله بهترین کار مقایسه کردن است ولی وقتی که گزینه هایب داشته باشیم که اینجا فقط بنچمارک بین پردازنده ۲.۴ و ۲.۶۶ هست و خب معلومه دومی بهتره ولی ارزش پرداخت ۳۰۰ دلار برای این تغییر کوچیک و البته یکمی فضای بیشتر هارد مناسب نیست
ercxar

پستتوسط Reza.Y » 11 نوامبر 2010, 20:50

اگر مک او اس ۱۰ برای شما خیلی تفاوتی ندارد به نظر من سخت‌افزار بهتر Dell رو انتخاب کنید به خصوص اندازه مانیتور (نسل CPU به خصوص این Core i5ها زیاد هم روی دسکتاپ محسوس نیست). برای آفیس فارسی هم به هر حال یک ویندوز نیاز خواهید داشت.
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط abdol » 11 نوامبر 2010, 20:54

Reza.Yeganeh نوشته است:[نمایش]
اگر مک او اس ۱۰ برای شما خیلی تفاوتی ندارد به نظر من سخت‌افزار بهتر Dell رو انتخاب کنید به خصوص اندازه مانیتور (نسل CPU به خصوص این Core i5ها زیاد هم روی دسکتاپ محسوس نیست). برای آفیس فارسی هم به هر حال یک ویندوز نیاز خواهید داشت.

من هم همین نظر رو دارم :-) .
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Reza.Y » 11 نوامبر 2010, 20:58

ولی خودمونیم XPSـه خیـــلی زشته :-D
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Ilia » 11 نوامبر 2010, 22:36

یکی ازهمکاران من یک کامپیوتر بسیار شبیه همین Dell کذایی داشت. ما یک مسافرت چند روزه با او رفتیم. تماشای او با این هیولا در سفر بسیار خنده‌دار بود. کمی بعد از این مسافرت، یک مکبوک‌پروی خوشگل خرید و الان هم بسیار راضیست.

اما من خودم بعد از داشتن یک مکبوک‌پرو، الان از یک مینی استفاده میکنم و بسیار هم راضی هستم. داشتن نوتبوک خوب است اما اگر شما قبلا یکی دارید، نشستن معقول پشت یک کامپیوتر با مانیتور بزرگ چیز دیگریست. هم برای چشم و کمرتان بهتر است و هم برای پخته نشدن بیضه‌ها! :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط ercxar » 12 نوامبر 2010, 04:08

Reza.Yeganeh نوشته است:[نمایش]

ولی خودمونیم XPSـه خیـــلی زشته :-D

چه دل و قلوه ای هم رد و بدل میکنید :-D
بخاطر قابل حمل بودنش از مک میخوام استفاده کنم و وقتی کار خیلی واجب باشه که نشه باهاش انجام داد (به ندرت :-D ) اونوقت از کامپیوتر خونه استفاده میکنم
در ضمن xps هم خیلی خوشگل با قد و بالا زیبا جادار و مطمین است ولی فدایش بشویم مک چیز دیگریست پدر سوخته
ercxar

پستتوسط ercxar » 12 نوامبر 2010, 04:11

اما من خودم بعد از داشتن یک مکبوک‌پرو، الان از یک مینی استفاده میکنم و بسیار هم راضی هستم. داشتن نوتبوک خوب است اما اگر شما قبلا یکی دارید، نشستن معقول پشت یک کامپیوتر با مانیتور بزرگ چیز دیگریست. هم برای چشم و کمرتان بهتر است و هم برای پخته نشدن بیضه‌ها! :-)

ایلیا

حرفتون متین ولی خب به نکات ایمنی ای هم که فرمودین حواسمان هست و نگران بچه هایمان نباشید در سلامتیه کامل بسر میبرند گنجشگکانم :-D
ercxar

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان