انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نقص‌هایی که در Linux هست و در مک نیست

بخش موضوعات متفرقه

نقص‌هایی که در Linux هست و در مک نیست

پستتوسط محدثه » 17 سپتامبر 2010, 15:13

۱۰ تا مشکل یا نقص یا کمبود توی لینوکس بگین که مک به هیچ عنوان این مشکلو نداره..؟؟ :?:
محدثه

پست‌ها : 72

Re: Linux

پستتوسط mak86 » 17 سپتامبر 2010, 19:01

مشکل اول: لینوکس رو نمیشه رو مک نصب کرد.
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط محدثه » 17 سپتامبر 2010, 19:37

سوالم جدیه کسی نیس ج درس حسابی بده؟؟؟ :shock:
قاعدتا باید در تبلیغ مک باشه چون نقص های لینوکس رو پرسیدم!!!!
محدثه

پستتوسط محدثه » 17 سپتامبر 2010, 19:39

mak86 نوشته است:[نمایش]

واقعاااااا :o چه ضایع! :joy:
ینی نمیشه جای ویندوز تو مک لینوکس نصب کرد؟؟؟؟
محدثه

Re: نقص‌هایی که در Linux هست و در مک نیست

پستتوسط Ilia » 17 سپتامبر 2010, 19:54

محدثه یک سوال جدی کرده است. لطف کنید و نسبت به کسی پیشداوری نکنید.

من ناچارم که پست‌هایی که جو ایرماگ را خراب میکنند را ببندم. لطف کنید و من را مجبور به این کار که دوست دارم نکنید.

با تشکر از همه
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط محدثه » 17 سپتامبر 2010, 20:02

Ilia نوشته است:[نمایش]
محدثه یک سوال جدی کرده است. لطف کنید و نسبت به کسی پیشداوری نکنید.

من ناچارم که پست‌هایی که جو ایرماگ را خراب میکنند را ببندم. لطف کنید و من را مجبور به این کار که دوست دارم نکنید.

با تشکر از همه
ایلیا

!!!واقعادوس داری این کارو بکنی؟ 8-)
محدثه

پستتوسط mak86 » 17 سپتامبر 2010, 20:07

خوب قبول دارم خیلی ها مک رو به علت شنیده هاشون از دیگران میخرند به خاطر اینکه شنیدن مزیت هایی داره برای خیلی ها هم قضیه سگ پائولوفه، جابز هرچی معرفی کنه باید بخرن...
ولی خوب عوامل دیگه‌ای تعیین کننده هستن...و از نتایج این عوامل اینه که گرون قیمت ترین نرم افزارهای دنیا که معمول به بخش مهندسی مکانیک تعلق دارن و تا الان ورژن مک نداشتن دارن به سمت ارائه ورژن مک میرن(منظورم اتوکد نیست) که این برای این شرکتها بسیار پر هزینست و مسلما بخاطر اینکه از دیزاین مک خوششون میاد همچین کاری نمیکنن...اگر اپل بخواد روی سخت افزار سخت گیری کنه این حتی تو بخش سخت افزار هم غوغا بپا خواهد کرد.
تقریبا همه ی این نرم افزارها لینوکس، سیستم عامل سان و ...رو ساپورت میکنن.
این اتفاق توی دانشگاه ها شدت بیشتری داره...دقت کنید که تقریبا هیچ نرم افزری مهندسی مکانیک برای مک وجود نداره.
پ.ن: وقتی که داشتم این متن رو تو ویندوز می‌نوشتم، و شما تو این فاصله چند تا پست زدی، وسط ران هنگ کرد! و اومدم تو مک این رو نوشتم.
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط Ilia » 17 سپتامبر 2010, 20:32

محدثه نوشته است:[نمایش]
!!!واقعادوس داری این کارو بکنی؟ 8-)

دوست ندارم! متشكر از گرفتن اشتباه تايپى! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Natilous » 17 سپتامبر 2010, 22:14

نسخه های مختلفی از توزیع های لینوکس رو می تونید روی مک بوک نصب کنید و بدون مشکل کار می کنه ! (می تونید کلیپهایی را که در youtube گذاشته شدن را مشاهده کنید .. مثلا install ubuntu on macbook رو در گوگل جستجو کنید. https://help.ubuntu.com/community/MacBook)
از نظر مشکلات بستگی به این داره که شما به چی میگین مشکل !؟!؟
به عنوان مثال :
1- مشکل فارسی تایپ کردن در مک وجود داره در حالی است که در لینوکس وجود نداره.
2- مک شدیدا انحصاریه !! و جایی به جز سخت افزارهای ارائه شده توسط apple نصب نمیشه (البته فقط قسمتهای مربوط به شبکه یکمی اذیت می کنه که امروزه نسخه ای برای PC و همینطور patchهایی برای PC ارائه شده که این امکان رو میده تا بتونید مک رو روی PC یا لپتاپ های دیگه نصب کنید.)
3- نرم افزارهای آزاد بسیار گسترده اند (مشکل کمبود نرم افزار در لینوکس وجود نداره !!!) در حالی که برای مک اینطور نیست !
4- هزینه نرم افزار برای مک بسیار بالاست (یک دلیل آن انحصارطلبی است) در حالی که اکثر نرم افزارهای اصلی و کاربردی در لینوکس به صورت OpenSource و طبق قانون GPL منتشر می شوند.
5- انجمن ها و Community برای لینوکس بسیار کامل است . (Documentها و Howtoها برای لینوکس بسیار زیاد تر و جامع تر هستند)
6- مشکل پخش فایلهای صوتی و تصویری در لینوکس وجود نداره ! (در حالی در مک برخی فایلهای صوتی و تصویری را مشکل دار نمایش میده !)
7- گسترش و تولید نرم افزار در لینوکس به دلیل OpenSource بودن و همچنین جامعه بزرگ نرم افزاری بسیار سریعتر و بهتر انجام میشه . (در حالی که در مک اینطور نیست)
8- امنیت و پایداری لینوکس در مقابل سایر سیستم عامل ها مثال زدنی است . (من خودم به صورت طولانی مدت با مک کار نکردم ولی شواهد اینطور بوده)
9- اکثر سرورهای بزرگ دنیا از سیستم عامل لینوکس برای سرویس دهی استفاده می کنند.
10- محیط های گرافیکی لینوکس بسیار انعطاف پذیر و زیبا هستند (با یک جستجوی ساده می توانید ببنید)
11- توسعه دهندگان مک باید تشخیص بدهند که چه چیزی برای کاربرانشان مورد نیاز است و نه کاربران !!! این رو می توان در پاسخ خیلی از سؤالهایی که پرسیده شده فهمید (مثلا چرا در iPhone قابلیت multitask وجود ندارد؟ پاسخ: چون کاربران نیازی به multitask ندارند..ما هم آن را ایجاد نکردیم..این دلیل نیست که ما نمی توانیم .. نیازی ندارند !!!)

لازم می دونم اضافه کنم که من اصلا آدم متعصبی نیستم و اصلا قصد ایجاد بحث های حاشیه ای ندارم !
موفق باشید.
Natilous

پست‌ها : 2

پستتوسط محدثه » 17 سپتامبر 2010, 22:47

Natilous نوشته است:[نمایش]

نسخه های مختلفی از توزیع های لینوکس رو می تونید روی مک بوک نصب کنید و بدون مشکل کار می کنه ! (می تونید کلیپهایی را که در youtube گذاشته شدن را مشاهده کنید .. مثلا install ubuntu on macbook رو در گوگل جستجو کنید. https://help.ubuntu.com/community/MacBook)
از نظر مشکلات بستگی به این داره که شما به چی میگین مشکل !؟!؟
به عنوان مثال :
1- مشکل فارسی تایپ کردن در مک وجود داره در حالی است که در لینوکس وجود نداره.
2- مک شدیدا انحصاریه !! و جایی به جز سخت افزارهای ارائه شده توسط apple نصب نمیشه (البته فقط قسمتهای مربوط به شبکه یکمی اذیت می کنه که امروزه نسخه ای برای PC و همینطور patchهایی برای PC ارائه شده که این امکان رو میده تا بتونید مک رو روی PC یا لپتاپ های دیگه نصب کنید.)
3- نرم افزارهای آزاد بسیار گسترده اند (مشکل کمبود نرم افزار در لینوکس وجود نداره !!!) در حالی که برای مک اینطور نیست !
4- هزینه نرم افزار برای مک بسیار بالاست (یک دلیل آن انحصارطلبی است) در حالی که اکثر نرم افزارهای اصلی و کاربردی در لینوکس به صورت OpenSource و طبق قانون GPL منتشر می شوند.
5- انجمن ها و Community برای لینوکس بسیار کامل است . (Documentها و Howtoها برای لینوکس بسیار زیاد تر و جامع تر هستند)
6- مشکل پخش فایلهای صوتی و تصویری در لینوکس وجود نداره ! (در حالی در مک برخی فایلهای صوتی و تصویری را مشکل دار نمایش میده !)
7- گسترش و تولید نرم افزار در لینوکس به دلیل OpenSource بودن و همچنین جامعه بزرگ نرم افزاری بسیار سریعتر و بهتر انجام میشه . (در حالی که در مک اینطور نیست)
8- امنیت و پایداری لینوکس در مقابل سایر سیستم عامل ها مثال زدنی است . (من خودم به صورت طولانی مدت با مک کار نکردم ولی شواهد اینطور بوده)
9- اکثر سرورهای بزرگ دنیا از سیستم عامل لینوکس برای سرویس دهی استفاده می کنند.
10- محیط های گرافیکی لینوکس بسیار انعطاف پذیر و زیبا هستند (با یک جستجوی ساده می توانید ببنید)
11- توسعه دهندگان مک باید تشخیص بدهند که چه چیزی برای کاربرانشان مورد نیاز است و نه کاربران !!! این رو می توان در پاسخ خیلی از سؤالهایی که پرسیده شده فهمید (مثلا چرا در iPhone قابلیت multitask وجود ندارد؟ پاسخ: چون کاربران نیازی به multitask ندارند..ما هم آن را ایجاد نکردیم..این دلیل نیست که ما نمی توانیم .. نیازی ندارند !!!)

لازم می دونم اضافه کنم که من اصلا آدم متعصبی نیستم و اصلا قصد ایجاد بحث های حاشیه ای ندارم !
موفق باشید.

ولی این جواب سوال من نبود! من مشکلات و نواقصش رو خواستم...! :-)
محدثه

پستتوسط Microsoft24 » 17 سپتامبر 2010, 22:58

۱۰ تا مشکل یا نقص یا کمبود توی لینوکس بگین که مک به هیچ عنوان این مشکلو نداره..؟؟ :?:

این سؤال در شرایط مختلف می تونه جواب های متفاوتی داشته باشه ؟

مثلا ، منظور شما کدوم توزیع لینوکس ه؟؟؟

من با توزیع های مختلف لینوکس در کنار مک کار کردم! شما مشخص کن کدومشون رو داری با مک مقایسه میکنی ، خودم برات توضیح میدم! و به جای 10 دلیل 100 دلیل میارم !خوبه؟؟؟
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط نیما » 17 سپتامبر 2010, 23:12

خوب من الان دارم از اسلکویر رو مکم استفاده می کنم و مشکلی نیست.

اما ایراد : منظورت را دقیقا نمی دونم .ایراد در چه موردی؟

چیز هایی که ممکنه تو لینوکس پیدا کرد:

لینوکس به خاطر مجوز هایی که داره و نحوه توزیعش نمی تونه بعضی چیز ها را داشته باشه (باید خودتون جداگونه دریافت کنید و اضافه کنید ) چون اون ها انحصاری اند . مثلا کدک ها / اتصالات vpn / درایور ها .
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط محدثه » 17 سپتامبر 2010, 23:31

من چمی دونم کدوم توزیع! مگه من لینوکس کارکردم که بفهمم! کلی پرسیدم دیگه
محدثه

پستتوسط Pooria Azimi » 17 سپتامبر 2010, 23:45

یک وقتی هست شما میخوای از نقطۀ A به نقطۀ B بری. برات کیفیت و سرعت و این که توی ماشین له بشی و ... هم اصلاً مهم نیست؛ فقط میخوای هر جوری شده خودتو برسونی به معبودت (نقطۀ B). تو این شرایط، پیکان جوانان گوجه ایِ رینگ اسپرت هم کارت رو راه میندازه.
یه وقتی هست که نه، نمی خوای برای ساده ترین کارها خودت رو شکنجه بکنی و اعصابت رو خورد بکنی، اون موقعه که می ری بنز می خری و افسوس می خوری به عمری که بدون هیچ دلیلی (البته شاید مازوخیسم) به خود-شکنجه گری گذرانده ای.

کمتر کاری هست که با لینوکس بشه انجام داد، و با ویندوز نشه، یا با مک نشه. و برعکسش هم صادقه. شاید در فرهنگ ما جا افتاده باشه که "مفت باشه، کوفت باشه"، یا هر زهرماری که بعنوان "نذری" داده میشه باید خورد (حتی اگر مرگ موش باشه)، اما عقل سلیم چیز دیگه ای حکم می کنه. فقط به صِرف این که گنو/لینوکس متن بازه، دلیل نمی شه که الزاماً بهتر هم باشه، یا حتی امنیتش بالاتر باشه، یا برنامه هاش بیشتر باشند، یا "رایگان تر" باشند.

برای من (که به دستورات Command Line یونیکسی هم نسبتاً وارد هستم و هیچ مشکلی با محیط های صرفاً Command Line ـی ندارم)، حتی گذروندن ساعتی در لینوکس عذاب آوره و اعصابم از دست inconsistency و شکنجۀ نصب برنامه ها و هزار تا "مزیت" دیگه ش به هم می ریزه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Microsoft24 » 18 سپتامبر 2010, 00:47

من چمی دونم کدوم توزیع! مگه من لینوکس کارکردم که بفهمم! کلی پرسیدم دیگه

خیلی ببخشید ها ، پس بگو ما سر کاریم دیگه ؟؟؟؟!!!!!!

ایلیا خان ، لطف کنید این تاپیک رو ببندید!‌  
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

بعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان