انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

هشدار تشخیص سایت آلوده (Suspected Malware

بخش موضوعات متفرقه

هشدار تشخیص سایت آلوده (Suspected Malware

پستتوسط Ali.Tajik » 10 اوت 2009, 01:32

سلام
تا جایی که خبر داشتم، تعداد کمی ویروس برای سیستم عامل مک وجود داشته و بیشترین خطر برای مک، از طرف برنامه های ناخواسته بوده است. اخیراْ یکی دو بار با یک همچین پیغام هشداری (یا خطایی) روبرو شدم که بیشتر مربوط به دنبال کردن پیوندها (لینک‌ها) بوده است. به هر حال از آنجایی که نمی دانستم خطر آن چه قدر است ترجیح دادم از خیر صفحه بگذرم، اما چون اطلاعاتی در این زمینه نداشتم فکر کردم بهتر است با دوستان مشورت کنم که: آیا اساساْ اینچنین خطرهایی در مک وجود دارد، یا این پیام هشدار بیشتر متوجه کاربران ویندوز است؟ یعنی می خواهم بگویم باور نکرده ام که خطری من را تهدید کرده!

*. هرچند که این هشدار فقط در مرورگر سافاری داده می شود، و من که با ترس و لرز جراتم را جمع کردم و با فایرفاکس صفحه را باز کردم پیغام خطایی ندیدم. (البته که نگذاشتم صفحه کامل بارگذاری شود!)
پیوست‌ها
Picture 2.png
پیغام هشدار
Picture 2.png (64.06 KiB) - بازدید 2320 بار
Picture 13.png
توضیحات گوگل
Picture 13.png (105.77 KiB) - بازدید 2320 بار
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پاسخ: هشدار تشخیص سایت آلوده (Suspect

پستتوسط javadkh65 » 10 اوت 2009, 11:45

این پیغام برمیگرده به کد نویسی سایت مربوطه و اساسا مرورگرها رو تهدید می کنه و تا حد زیادی بستگی به سیستم عامل ها نداره و خود مرورگر در خطر قرار می گیره اما اینکه در هر سیستم عاملی در خطر قرار گرفتن اون مرورگر چه عواقبی برای سیستم داره رو باید کارشناسان امنیت اطلاعات بررسی کنند.
البته من این پیغام رو بارها دیدم و تجربه شخصی من اینه که باز کردن اون لینک هیچ مشکلی برای من بوجود نیاورده اما به هر حال احتیاط در این موارد برای دوستانی که مثل من ماجراجو نیستند بهترین راهه!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پاسخ: هشدار تشخیص سایت آلوده (Suspect

پستتوسط Pooria Azimi » 10 اوت 2009, 17:05

و اگر خواستید ماجراجویی بکنید بهتره که از مرورگری جز سافاری استفاده کنید. چون سافاری در هستهٔ سیستم عامله و آسیب دیدنش بیشتر خطرآفرینه تا مثلاً فایرفاکس.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان