انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

استیو جابز — Steve Jobs

بخش موضوعات متفرقه

Re: استیو جابز

پستتوسط Moha » 12 اکتبر 2011, 01:35

حرف استالمن کاملاً درسته در مورد جابز. استالمن یک انسان بلند پروازه که فراتر از افق های فعلی حرکت کرده و می‌کنه. قضیه ساده است. آیندگان در این مورد نظر خواهند داد که جنبش کدوم درست تره.
البته استالمن به جابز بد و بیراه نگفته اما گویا شما به استالمن حسابی توپیدید!
وقتی که نمی‌دونید استالمن کی هست لطفاً این جوری حرف نزید. طیره عقله!
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

پستتوسط Pooria Azimi » 12 اکتبر 2011, 04:48

Moha نوشته است:[نمایش]
حرف استالمن کاملاً درسته در مورد جابز. استالمن یک انسان بلند پروازه که فراتر از افق های فعلی حرکت کرده و می‌کنه. قضیه ساده است. آیندگان در این مورد نظر خواهند داد که جنبش کدوم درست تره.
البته استالمن به جابز بد و بیراه نگفته اما گویا شما به استالمن حسابی توپیدید!
وقتی که نمی‌دونید استالمن کی هست لطفاً این جوری حرف نزید. طیره عقله!

سلام Moha جان.

استالمن و جابز هر دو برای خودشون یک رؤیا داشتند، و هر دو هم رؤیاشون رو تونستند به نتیجه برسونند. جابز آرزوی کامپیوتری رو داشت که انقدر ساده باشه که همه بتونن ازش استفاده کنن، و زیبایی و کارآییِ نرم‌افزار براش اهمیت داشت، و کاملاً به هدفش رسید. استالمن آزادیِ نرم‌افزاری رو می‌پسندید، و FSF رو راه انداخت تا برنامه‌های رایگان و «آزاد» تولید بکنه و موفق هم شد. استالمن کارهای خوبِ خیلی زیادی کرده (هر چند در تمام اعمال و تفکراتش همیشه extremist بوده: مثل استفاده نکردن از آسانسور و موبایل و وب‌براوزر! که البته به کسی مربوط نیست)، اما کسی بوده که (مثل خیلی‌های دیگه) هیچ موقع «اپل» رو نفهمیده. نوشتهٔ اون در مورد جابز رو نگاه بکنید:

Steve Jobs, the pioneer of the computer as a jail made cool, designed to sever fools from their freedom, has died.

As Chicago Mayor Harold Washington said of the corrupt former Mayor Daley, "I'm not glad he's dead, but I'm glad he's gone." Nobody deserves to have to die - not Jobs, not Mr. Bill, not even people guilty of bigger evils than theirs. But we all deserve the end of Jobs' malign influence on people's computing.

Unfortunately, that influence continues despite his absence. We can only hope his successors, as they attempt to carry on his legacy, will be less effective.

دادن لفظ jail به دستگاه‌های مک و iDevice کار نادرستیه. درسته که شکستن قفل iDevice ـها رو اصطلاحاً jailbreak می‌گن، اما اون یه حالت شوخی داره، و واقعاً کسی اعتقاد نداره آی‌فون زندان نرم‌افزاریه! کسی مجبور نیست آی‌فون بخره. تنها دلیلی که مردم آی‌فون می‌خرند (۱ میلیون پیش‌فروش iPhone 4S در ۲۴ ساعت مدعای این حرفه)، سادگی کار با آی‌فون برای مردم عادیه. مردمی که استالمن در ادامهٔ جمله بهشون تیکه انداخته... افراد عادی (fools) آزادی نر‌م‌افزاری (= توانایی دست‌کاری کرنل و کامپایل دوبارهٔ اون) رو نمی‌خوان، چیزی می‌خوان که براشون قابل‌استفاده باشه. گردانندگان FSF و محصولاتی که چه مستقیم و چه غیرمستقیم توسط اون‌ها درست شده، فقط در سالهای اخیر بوده که این مطلب رو فهمیده‌ن و شروع کرده‌ن به ساخت نرم‌افزارهای آزادِ زیبا (اوبونتو سالها قصدش این بوده، اما تازه داره به یه جاهایی می‌رسه، و تلاش‌هایی مثل http://www.elementaryos.org/ که کپیِ برابر اصل مکینتاشه (و پیشنهاد می‌کنم سایتش رو تماشا کنید) هم بسیار جدیده. با وجود سالها کار و پشتیبانی شرکت‌های تجاری، OpenOffice هم به‌هیچ عنوان از نظر راحتی قابل مقایسه با برنامه‌های تجاری مشابه نیست).

پاراگراف بعدی «احمقانه‌»ست. ابتدا مقایسه با یک شهردار فاسد، ابراز خوشحالی از کنار رفتن رقیبش از صحنه، و گفتن این‌که «حتی» کسانی مثل جابز و گیتس و کسانی که کارهای بدتری هم کرده‌ن هم حقشون مرگ نیست! جملهٔ آخر نیاز به تفسیر نداره؛ جابز هر تأثیری بر استفادهٔ مردم از کامپیوتر داشت، مطمئنم که اون تأثیر شوم و بدخیم نبوده!!! صدها میلیون‌نفر در دنیا از iDevice ـها استفاده می‌کنند و راضی هستند. و این هم واضحه که این رضایت،‌ به‌خاطر ناآگاهی از آلترناتیوهای «آزاد» نیست. کمتر از یک‌صدم درصد از دارندگان iDevice ـها حاضرند دستگاهشون رو با یه دستگاه معادل که فقط سیستم‌عاملش لینوکسه و برنامه‌هاش، «آزاد» هستند عوض بکنند.

در مورد جملهٔ آخرش، به‌نظرم بهتره هر کس تلاش کنه عقیدهٔ خودش رو گسترش بده، تا از خروجِ مخالفانش از صحنه خوشحال بشه...

--
این نکته رو هم باید بگم که من اصلاً با جنبش اُپن‌سورس مشکلی ندارم (هر چند، برای استالمن حتی اگر شروع‌کنندهٔ این جنبش باشه هم ارزشی قائل نیستم. نه به‌خاطر این حرفش، مدتهاست که متوجه شده‌م فردی دیوانه‌ست که لایق عنوان «سخنگوی جنبش متن‌باز» نیست. تلاش‌های اصلی رو افراد دیگه‌ای کرده‌ن که بعضاً خارج از FSF بوده‌ن؛ مثل تولیدات BSD) و خودم هم تمام تلاش‌های برنامه‌نویسی‌م رو به‌صورت اپن‌سورس منتشر می‌کنم شاید به درد کسی بخوره (آخرینش یک دیتابیسه که ماه‌ها روش شبانه‌روز وقت گذاشته شده)، و در مک هم تا جایی که بتونم بین یک برنامهٔ رایگان و یک برنامهٔ کرک‌شده، برنامهٔ رایگان رو انتخاب می‌کنم و سعی می‌کنم تا جایی که بشه بقیه رو ترغیب بکنم به همین کار.

اشکال افرادی مثل استالمن اینه که «آزادیِ نرم‌افزاری» رو خوبِ مطلق می‌دونند. اگر کسی بهترین، زیباترین، قابل‌استفاده‌ترین و ...ترین نرم‌افزار ممکن رو بیرون بده (که طبعاً ماه‌ها و سال‌ها باید وقتش رو صرف اون بکنه)، اما سورسش رو منتشر نکنه، evil ـه. و در مرام این افراد، هر نوع پول گرفتن از خریدار نرم‌افزار، حرام است، مگر برای support! یعنی، خود برنامه رایگان باشه، اما برای پشتیبانی پول می‌گیره. این کاریه که RedHat برای توزیع لینوکس خودش انجام می‌ده. مشکل این ایدئولوژی اینه که در همه‌جا قابل اعمال نیست، مثلاً من نمی‌دونم Doodle jump چه نوع ساپورتی می‌تونه نیاز داشته باشه...

در این‌جا هم واکنش‌هایی به این صحبت استالمن از سوی «هکر»ها (که استالمن و FSF و جابز رو خیلی خوب می‌شناخته‌ن) آورده شده: http://news.ycombinator.com/item?id=3083349

----------------------
و یک نکتهٔ دیگه: به‌نظر من، چنین اظهارنظرهایی از سوی کسی که به نظر من بی‌دلیل پدر جنبش نرم‌افزارهای آزاد خطاب می‌شه، خیلی بیشتر از کارهای جابز و گیتس به این جنبش آسیب می‌رسونند. و راستش خود من بیشتر از این ناراحت شده‌م تا از حرفهایی که به جابز زده. من که جابز رو می‌شناخته‌م و می‌دونم چه کارهای بزرگی کرده و چه اشتباهاتی هم داشته، پس حرف استالمن برام مهم نیست. فقط خیلی بدم می‌آد وقتی می‌بینم چنین حرف‌های احمقانه‌ای از فردی که صدای این جنبشه در تمام سایت‌های اینترنتی منتشر می‌شه و افرادی که این‌ها رو نمی‌شناسن، فکر می‌کنن کل اُپن‌سورسی‌ها، چنین دیوانه‌هایی هستند. جالبه بدونید در همون HackerNews، که اکثر «هکر»ـها و برنامه‌نویسانی که خیلی‌هاشون کرنل لینوکس رو توسعه می‌دن و اکثراً حداقل چندین پروژهٔ اپن‌سورس دارند، تعداد کسانی که کامپیوتر اصلی‌شون برای develop کردن مکینتاشه از لینوکس هم بیشتره (به‌گواه اسکرین‌شات‌هایی که از برنامه‌هاشون قرار می‌دن)... دلیلش هم فقط یک چیزه: راحتی استفاده و لذت‌بخش‌بودن تجربه، و حتی این‌ها که به‌قول استالمن fool نیستند هم usability رو به freedom از نوع استالمنی ترجیح داده‌ن.

:-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 12 اکتبر 2011, 04:59

پوریا جان، کاملا با نظرت موافقم. بسیار عالی نوشته بودی!

Moha جان، من مطمئنم که علی ناراحتی‌اش را به شوخی زده بود. جدی نگیر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط .SorousH. » 12 اکتبر 2011, 15:11

براوو
پوریا جان خوب نقد و بررسی میکنی. خوشم اومد...
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط AliGhz » 12 اکتبر 2011, 20:48

این مقاله طولانی و بسیار خواندنی که چند ماه پیش در نیویورکر منتشر شده بود، حول ماجرای بازدید مشهور استیو جابز از مرکز پژوهش‌های زیراکس نوشته شده. همان‌طور که نوشتم، طولانی است اما خواندنش بسیار دلپذیر و لذت‌بخش است. و با خواندن آن، درخواهید یافت این‌که می‌گویند استیو جابز "بینش" و "نبوغ" داشت، دقیقا یعنی چه.

http://www.newyorker.com/reporting/2011 ... t_gladwell

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
من این مقاله را با اپلیکیشن بی‌نظیر Instapaper، روی آی‌فون ۴ شگفت‌انگیز، در فواصل سفرهای کوتاه و بلند درون‌شهری در تهران خواندم :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط 7i7GRiFFiN » 12 اکتبر 2011, 22:38

Ahmad نوشته است:[نمایش]
7i7GRiFFiN نوشته است:[نمایش]
یادبودی برای استیو جابز در وب‌گاه یادبود پارسی‌اش بنویسید: به یاد استیو جابز (کاری‌ست مشترک از فُنیکس آلترناتیو و روباکو)

سلام امیر،

واقعا صفحه ای که درست کرده ای عالی است. من تا به حال صفحه ای فارسی به این خوبی ندیده بودم، هم از لحاظ طراحی هم از لحاظ تکنیکی. به نظر می آید که از خط BBC Nassim به عنوان webfonts استفاده کرده ای، آیا این درست است؟
به هرحال موفق باشی
احمد

احمد جان خیلی دوست داشتم که من همچین وب‌گاهی بسازم ولی بنده این شاهکار رو نساختم. دوست خیلی خوب و عزیزم سالار کابلی این وب‌گاه رو ساخته :roll:
درمورد وب‌فانت هم خیر، این قلمِ میترا است نه نسیم. قلم نسیم در وبلاگ خودم استفاده شده.
امیرسام، پرشین گریفین...!
نماد کاربر
7i7GRiFFiN

پست‌ها : 65

پستتوسط sallar » 12 اکتبر 2011, 22:47

یادبودی برای استیو جابز در وب‌گاه یادبود پارسی‌اش بنویسید: به یاد استیو جابز (کاری‌ست مشترک از فُنیکس آلترناتیو و روباکو)

سلام امیر،

واقعا صفحه ای که درست کرده ای عالی است. من تا به حال صفحه ای فارسی به این خوبی ندیده بودم، هم از لحاظ طراحی هم از لحاظ تکنیکی. به نظر می آید که از خط BBC Nassim به عنوان webfonts استفاده کرده ای، آیا این درست است؟
به هرحال موفق باشی
احمد

احمد جان خیلی دوست داشتم که من همچین وب‌گاهی بسازم ولی بنده این شاهکار رو نساختم. دوست خیلی خوب و عزیزم سالار کابلی این وب‌گاه رو ساخته :roll:
درمورد وب‌فانت هم خیر، این قلمِ میترا است نه نسیم. قلم نسیم در وبلاگ خودم استفاده شده.

سلام دوستان
لطف دارید به من
این صفحه رو من به یاد استیو جابز طراحی کردم، مردی که سالها با تمام وجود الگوی زندگیم بوده و هست و خواهد بود.
سالها آرزوی یک دقیقه دیدار باهاش تو سرم بوده، ولی متاسفانه دیگه هیچوقت این فرصت رو پیدا نخواهم کرد.
امیدوارم با طراحی این صفحه سهم خودم رو هرچند ناچیز در گرامیداشت یادِ این انسان بزرگ و بی نظیر انجام داده باشم.

بدرود،
سالار
Macbook Pro 15.4" 2.53Ghz Core2Duo 8GBDDRIII
iPhone 4 16GB
iPod Touch 3g 32GB
Mac OS X Lion 10.7
sallar

پست‌ها : 16

پستتوسط AliGhz » 14 اکتبر 2011, 01:30

داشتم مقاله‌ای را که قبلا درباره‌اش نوشته بودم (viewtopic.php?f=16&t=1487&start=15#p30795) ترجمه می‌کردم؛ همه‌اش زیبا و خواندنی است، و مخصوصا بخش آخرش که حیفم آمد آن را دیرتر اینجا بگذارم:

اشتیاق خیلی بیشتر می‌ارزد
همکاران و دوستان سابق جابز، هم‌عقیده‌اند که سختگیریِ گاه بی‌رحمانه و تعهد کامل جابز در کار، دلیل ساده‌ای داشت: او واقعا از آن‌چه انجام می‌داد لذت می‌برد و آن را ارزشمند می‌دانست.
"اندی هرتسفلد"، عضو نخستین گروه مکینتاش که هم‌اکنون یکی از مهندسان گوگل است، می‌گوید: "مهم‌ترین چیزی که از استیو آموختم این است که همیشه ندای قلب‌تان را دنبال کنید. او باور داشت که تنها راه انجام دادن کاری واقعا بزرگ، عشق ورزیدن به کاری است که در حال انجامش هستید."
جابز در طول سال‌ها پول بسیار فراوانی ساخت، هم برای خودش و هم برای سهام‌داران اپل. اما پول هرگز به‌نظر نمی‌رسید که انگیزه‌بخشِ اصلی اوست. هرتسفلد می‌گوید: "روزی در اواخر دهۀ ۱۹۹۰، من و جابز نزدیک خانۀ او در پالو آلتو قدم می‌زدیم. سهام‌ شرکت‌های اینترنتی در آن زمان خیلی پرطرفدار شده بود، و جابز از تعداد رو به فزونی این شرکت‌های نوپا صبحت می‌کرد و آن همه کارآفرین جوانی که روی "راهکار خروج" متمرکز شده بودند؛ این‌که شرکت‌هایشان را با سودی شیرین بفروشند و بروند."
هرتسفلد به‌یاد می‌آورد که جابز چنین گفت: "بلندپروازی آنها واقعا کوچک و غم‌انگیر است"، و ادامه داد: "آنها باید دنبال این باشند که چیزی بسازند، چیزی که بماند."
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 14 اکتبر 2011, 08:28

ممنون :-)

من تا چند هفتهٔ دیگه انقدر سرم شلوغه که الآن متوجه نمی‌شم شب‌ها کجا خوابم می‌بره، اما اگر وقت داشتم، دوست داشتم تعدادی از مطالب سایت فولکلور (http://www.folklore.org، که راجع به روزهای اول اپل و زمان ساخت مکینتاشه) رو ترجمه می‌کردم... مطالبی که داره واقعاً شخصیت استیو جابز رو نشون می‌دن- خوبی‌ها و بدی‌هاش و اشتباهاتش و خودسرس‌هاش و اشتیاقش به کار. فکر می‌کنم مطالب سایت فولکلور به‌درد چنین ویژه‌نامه‌هایی بخورند . همهٔ مطالب راجع به جابز نیست، اما راجع به اون هم کلی مطلب داره. کلاً در مورد تمام سازندگان و دست‌اندرکاران، از جمله جابز، بیل اتکینسون، جف رسکین (viewtopic.php?p=24006#p24006)، همین جناب اندی هرتزفیلد، استیو وازنیاک و حتی بیل گیتس مطالبی هست. (شرمنده، زودتر حواسم نبود این سایت رو معرفی بکنم!).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 14 اکتبر 2011, 22:39

این مطلب را من دیروز در جواب علی قزوینی نوشتم. راستش نوشتنش برایم آسان نبود و مطمئن نبودم که اینجا بیاورمش یا نه. اما بهر حال حرف دل من است برای کسی که تحسینش میکردم:
------------

چرا دوستش داشتم؟

از زمانی که به اپل برگشت، زندگیش را دنبال میکردم. تا قبل از آن فقط جسته و گریخته در بارهٔ او شنیده بودم، اما وقتی که او دوباره به اپل بازگشت، زمزمه‌هایی شنیده میشد که استیو جابزی آمده است و او همه چیز را دگرگون خواهد کرد.

کمی به عقب‌تر برگردیم. من یک گرافیست هستم و سالهاست که در کانادا زندگی میکنم. اولین مکینتاشم را وقتی خریدم که در اینجا در رشته‌ام تحصیل میکردم. همان موقع هم، کسانی که مکینتاش داشتند این باور را داشتند که کامپیوترهایشان از سیستم‌هایی که رویشان داس و ویندوز سوار است بهتر و کار با آنها آسان‌تر و برای استفادهٔ خلاقانه مناسب‌تر است. اما اپل در آن زمان دچار مشکل شده بود و راهش را گم کرده بود و بسرعت بسوی افول پیش میرفت. برای ما که به آن علاقه داشتیم، دیدنش بسیار سخت، اما حقیقتی انکار ناپذیر بود که بزودی کامپیوتری که دوستش داشتیم را از دست خواهیم داد و مجبور به استفاده از دستگاه‌های بی‌روح مایکروسافت خواهیم شد.

در چنین شرایطی بود که جابز به اپل بازگشت. در خبرها پیچید که این شخص جلوی این سقوط را خواهد گرفت. تصورش برای خیلی‌ها باید مشکل باشد، اما مکینتاش برای ما بیش از فقط یک کامپیوتر بیروح بود. به آن واقعا علاقه داشتیم. همانطور که بعضی‌ها فرضا اتومبییل یا موتورسیکلت زیبایشان را دوست دارند. آن دیگر تنها وسیلهٔ انجام کار نبود. جزئی از شخصیتمان بود و از استفاده‌اش لذت میبردیم. دیدن اینکه دارد از بین میرود برایمان بسیار سخت بود.

استیو جابز کسی بود که ابتدا با ناباوری اما سپس با امید و در آخر با شگفتی و تحسین دنبالش کردیم. موفقیتش شادمان میکرد و راستش دیگر ممکن نبود که اخبارش را دنبال نکرد. در دههٔ گذشته شاهد بهبود محصولات اپل بودیم. سپس دیدیم که چگونه دامنهٔ کار این شرکت وسیع و وسیعتر شد و اپل شرکتی شد بسیار موفق و سودآور. از آنجایی که همه میدانستیم که هیچ چیز در آن شرکت انجام نمیشود مگر با هدایت این شخص، حس احترام و تحسینی از او و از خوش‌سلیقگی، آینده‌نگری و مدیریت بیمانندش در بسیاری از ما ایجاد شد.

اما دیگر برای من استیو جابز بعنوان کسی که اپل را از ورطهٔ ورشکستگی نجات داد یا محصولات فوق‌العاده و جدیدی ارائه کرد یا این حقیقت که بازارهایی را دگرگون کرد مطرح نیست. برای من و بسیاری دیگر، او از این جهت جالب است که از زندگی و زمانی که داشت حداکثر استفاده را کرد. آنگونه زیست که علاقه داشت و دنباله‌روی هیچ کس نبود.

مسلما اگر جابز در زمان اوجش مغلوب این بیماری نمیشد یا اگر اینقدر موفق نبود، چنین مورد توجه قرار نمیگرفت. اما حقیقت این است که او هنوز برای مرگ جوان بود و در اوج بود و بسیار موفق. شاید برای همین باشد که وقتی که رفت، در همه جای دنیا برای رفتنش افسوس خوردند و سوگوارش شدند.

شما چه کسی را میشناسید که قبل از سن بیست و پنج سالگی بیش از صد میلیون دلار ثروت داشته باشد و فردایش باز به سر کار برود؟ یا اینکه میلیاردها دلار داشته باشد و به او گفته باشند که سرطان بدخیم دارد و باز هشت سالی که بعد از شنیدن این خبر داشته، پربارترین سال‌های زندگیش باشد. زندگیش را کمی با زندگی خودمان مقایسه کنیم.

این است که وقتی بعد از نزدیک به یک هفته این را مینویسم، هنوز برایم سخت است که جلوی اشکم را بگیرم. هر چند که هیچوقت از نزدیک ندیدمش اما او برای من بسیار بیش از رئیس یک شرکتی بود که محصولات خوبی میساخت. بت نبود، اما کسی بود که آرزو داشتم که مثل او زندگی میکردم.

یادش به خیر…
ایلیا فغفوری
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط cyra » 14 اکتبر 2011, 23:50

ايليا جان، خيلى زيبا نوشته بودى. خواستم يه جوابى برات بنويسم... بعد از ده بار نوشتن و پاك كردن به هيچ نتيجه اى نرسيدم. براى همين منم متنى رو كه براى على نوشته بودم مى ذارم اينجا، با اين توضيح كه ايده ى اوليم رو به انگليسى نوشته بودم و هنوز به فارسى ترجمش نكردم:

It was 2009 when I bought my first Mac. Inspired by its enticing design and noble ideas, soon I figured out what a torment was the world of PCs. Above all great features of Mac, what attracted me the most was the creative idea behind the whole story. The idea of serving man best. "How charming..." my dad said when he first saw the machine, "As if it is designed for kids!" It was this childish spirit that made Apple a rose in the thorns and gave Steve a different point of view to see the wonders of our world. To share the best with the most. To make the most creative products from the most simple ideas... Simple as an Apple. It was this simplicity that gave me the opportunity to express my ideas in a much better way and let me share my most precious moments with my most beloved. I alway think about the Apple and what would have happened if there was no Apple at all... If Eve had not bitten the Apple, there would have been no me and you. If the Apple had not fallen from the tree, we might have not known the gravity. And if Steve had not bitten the Apple, our world was a little bit eerie... This was always the Apple that changed the rules. This time Steve has gone, maybe to share his Apple with Eve, but the mint of the Apple will always remain in our life... Till eternity...

Hamid B. Ahangar
Film editor
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Ahmad » 15 اکتبر 2011, 00:44

sallar نوشته است:[نمایش]

سلام دوستان
لطف دارید به من
این صفحه رو من به یاد استیو جابز طراحی کردم، مردی که سالها با تمام وجود الگوی زندگیم بوده و هست و خواهد بود.
سالها آرزوی یک دقیقه دیدار باهاش تو سرم بوده، ولی متاسفانه دیگه هیچوقت این فرصت رو پیدا نخواهم کرد.
امیدوارم با طراحی این صفحه سهم خودم رو هرچند ناچیز در گرامیداشت یادِ این انسان بزرگ و بی نظیر انجام داده باشم.

بدرود،
سالار

بہ هرحال کارت واقعا عالی است سالار جان. من واقعا لذت می‌برم زمانی کہ می‌بینم چہ استعدادهای درخشانی، مانند شما، در بین ما وجود دارد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ahmad » 15 اکتبر 2011, 00:55

دوستان عزیز حمید و ایلیا
یادداشتتان هر دوتا در مورد استیو بسیار جالب و خواندنی هستند. دستتان درد نکند.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط .SorousH. » 15 اکتبر 2011, 05:24

http://websight.ir/articles/design/rip-steve-jobs/دو سه تا طرح جالب و زیبا...
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط AliGhz » 15 اکتبر 2011, 16:43

استیو جابز دانشمند نبود، مخترع هم به‌معنای دقیق کلمه نبود؛ هر چند عصاره اینها را داشت. مجله "نیوساینتیست" معمولا به این‌ جور افراد نمی‌پردازد، اما در سرمقاله این هفته‌اش، حسابی از او تجلیل کرده و این باز نشان می‌دهد که استیو جابز چقدر آدم مهمی بوده است و گفتن و نوشتن از اهمیت او اصلا اغراق نیست.

http://www.newscientist.com/article/mg2 ... -jobs.html

چون متن‌اش کوتاه است، کل‌اش را اینجا می‌گذارم:
The magical legacy of Steve Jobs

FIFTY years ago, Arthur C. Clarke wrote: "The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them into the impossible." Easier said than done, and history is filled with naysayers quick to pronounce that a bold idea will never work (see "They said it couldn't be done: 7 impossible inventions").

Given this resistance, it takes imagination to peer beyond what is possible. That impressive foresight was possessed by Steve Jobs.

Take his iPhone. The smartphone pushed back the boundaries of the possible for everyone - but it wasn't just the touchscreen or apps. Before Apple came along, phone signal carriers would dictate the cost, design and features of phones. As a result, smartphones were unimpressive. Instead, Jobs wanted a beautifully designed object with seamless internet and powerful computing.

His clever (and ruthless) negotiations persuaded the carriers to loosen their grip, ushering in a new era of personal gadgets. With the iPhone, one was reminded of Clarke's suggestion that "any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic". The world has lost a great wizard.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان