انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

متفرقه

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: متفرقه

پستتوسط rezag5 » 25 سپتامبر 2016, 15:04

یک مسابقه ی هیجان انگیز که نشون میده کمپانی هایی مثل فراری و بوگاتی و غییره که همچنان وابسته به آبِ دایناسور (بنزین و فراورده های نفتی) هستن باید یک فکر خیلی اساسی به حال خودشون بکنن و دست از این موتورهای خیلی زیاد سیلندر دار بردارن.
کمپانی های لاگژی که کارشون فقت چاپیدن پول مردمه پولداره اونم نه برای اهداف به درد بخور فقت برای فیس و افاده .
این مسابقه بین یکی از ماشین های برقیه شرکت تسلاست با یکی از بهترین مدل های لامبورگینی .
به شدت لازم به ذکره که بگم اون ماشین تسلا که میبینید حدود 400 ملیون تومن از اون لامبورگینیه بی خاصیت ارزون تره.
کلا در هر حیطه ای نه فقت ماشین , از لاگژی متنفرم
https://www.youtube.com/watch?v=3GZtTRKuE8A
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط eysun » 25 سپتامبر 2016, 22:41

rezag5 نوشته است:[نمایش]
یک مسابقه ی هیجان انگیز که نشون میده کمپانی هایی مثل فراری و بوگاتی و غییره که همچنان وابسته به آبِ دایناسور (بنزین و فراورده های نفتی) هستن باید یک فکر خیلی اساسی به حال خودشون بکنن و دست از این موتورهای خیلی زیاد سیلندر دار بردارن.
کمپانی های لاگژی که کارشون فقت چاپیدن پول مردمه پولداره اونم نه برای اهداف به درد بخور فقت برای فیس و افاده .
این مسابقه بین یکی از ماشین های برقیه شرکت تسلاست با یکی از بهترین مدل های لامبورگینی .
به شدت لازم به ذکره که بگم اون ماشین تسلا که میبینید حدود 400 ملیون تومن از اون لامبورگینیه بی خاصیت ارزون تره.
کلا در هر حیطه ای نه فقت ماشین , از لاگژی متنفرم
https://www.youtube.com/watch?v=3GZtTRKuE8A

رضا جان من حدسم اینه که شما زیاد علاقه‌ای به ماشین نداری یا به اصطلاح ماشین‌باز نیستی! وگرنه لذتی که در رانندگی اون لامبورگینی یا بوگاتی یا حتی برندهای دست بالای دیگه خودرو مثل آئودی هست در اون تسلا نیست. صدای موتور اون لامبورگینی کافیه برای اینکه یه عشق ماشین رو از خودش بی‌خود کنه! ((:

نکته دیگه اینکه این فقط یه مسابقه درگ هست. یعنی فقط شتاب اولیه ماشین‌ها با هم مقایسه می‌شه! بله تسلا مدل اس شتاب اولیه سرسام‌آوری داره ولی در سرعتهای بالاتر (mid range and above) اون تسلا به گرد پای اون لامبورگینی هم نمی‌رسه! موتور اون لامبورگینی و اصلا کل اون ماشین برای کار دیگه‌ای طراحی شده. لامبورگینی یه ماشین سوپر اسپورت هست ولی تسلا یه سدان ! در ضمن همین تسلا که شما تعریفش رو می‌کنی یه ماشین لاگژری هست! قیمتش از خیلی از ماشین‌های اروپایی هم‌کلاس خودش بالاتره! اصلا مقایسه قیمت شما با لامبورگینی هیچ پایه منطقی نداره!!! دو ماشین در دو کلاس جدا هستن!

در اینکه آینده ماشین‌های تولید عمده (production cars) الکتریکی خواهد بود و تسلا فعلا پیشرو هست هیچ شکی نیست. ولی اون لامبورگینی و یا همون بوگاتی که شما اشاره کردی حالا حالاها تولید می‌شن و مشتری خودشون رو دارن. :thumbs_up:
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط nasraa » 25 سپتامبر 2016, 23:16

اصلا از اولش هم فکر جلو راندن وسبله نقلیه از روش رفت و برگشتی (سیلندر و پیستون) و سوزاندن و دود به هوا کردن همراه مقدار زیادی سر و صدا (قطار ذغالی ) مسیر اشتباهی بوده. شاید هم چاره دیگری نبوده. الان هم این همه سال همه انسانها درگیرش هستند و با آلودگی های آن دست به گریبان. در آینده روش های میانبر دیگری هم به جای اتوموبیل برقی به ذهن انسانها خواهد رسید.
در طول تاریخ در جنگ ها علم زیادی با سوزاندن کتاب و کشتن دانشمندها از بین رفته. شاید انسان می توانست زودتر میانبر بزند.
...
کمی هم منظورم اثر پروانه ای در پیشرفت انسان هست.
...
ضمنا اگر تسلا شروع نمی کرد اتوموبیل سازهای اصلی به این زودی برای راهی کردن جدی محصولات برقی شان به بازار به دست و پا نمی افتادند و همچنان همان اتوموبیل های بنزینی بو گندوشان را به خورد مصرف کننده ها می دادند.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Pooria Azimi » 26 سپتامبر 2016, 08:37

من یادمه که این مقاله رو چند سال پیش خونده بودم که یک سؤالی که همیشه در ذهنم بود رو پاسخ داده بود. الآن یاد این مقاله افتادم* و گفتم در اینجا در میان بگذارم. در مورد خطای مترجمان ایرانی در طول سال‌هاست که «کازاک» (نژادی سفید اروپایی اسلاوی و مسیحی) رو «قزاق» (نژادی آسیایی و مسلمان) ترجمه کرده‌اند: http://www.bbc.com/persian/arts/2014/02 ... _sholokhov

در ویکی‌پدیا:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cossacks

کد: انتخاب همهٔ
https://fa.wikipedia.org/wiki/کازاک

-----
* https://itunes.apple.com/us/audiobook/w ... d154049897 این dramatisation ده قسمتی War and Peace از BBC یکی از بهترین آدیوبوک‌هاییه که من در طول این سالها گوش داده‌ام!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط rezag5 » 26 سپتامبر 2016, 20:39

دوست عزیز eysun جان
من کلا به قول خودت ماشین باز نیستم

اما عموما قیاس این 2 ماشین هم کار درست و دقیقی نیست چون از تکنولوژی هایه هم نسل , استفاده نمیکنن .
و احتمالا به قول خودت این مسابقه در باند بلند مثلا 5 کیلومتر احتمالا نتیجه ی عکس میداشت .
اما چون خیلی با این خودروهای لاگژری مشکل دارم بهشون حمله میکنم .
من کمی از لاگژری بازی بدم میاد مخصوصا در زمینه ی خودرو
البته باید بگم ماشین های لاگژری واقعا در آلودگیه هوا اثر قابل ملاحظه ای ندارن اما 2 چیز باعث شده من این نوع خودرو ها خیلی بیزار باشم
1 گران بودن
2 قدیمی بودن

عموما با چیزی که داره از آبِ دایناسور استفاده میکنه مساله دارم
احساس میکنم هم چنان در دوران پارینه سنگی زندگی میکنیم
و بدتر اینکه برای این خودروهای پارینه سنگی باید چند صد هزار دلار هم پرداخت کنیم
من شخصا امیدوارم نصل این ماشین های سوخته فسیلی وربیافته

اما فکر میکنم اگر همین فراری بره به سمت موتور برقی احتمالا برای ماشین باز ها خیلی سکسی تر بشه
البته اون صدای هواپیما گون رو باید به صورت مجازی براش تعبیه کنن

تا حدودی همین حس رو نصبت به محصولات اپل هم دارم
الان نزدیک به 3 ساله که مک پرو آپدیت نشده و یک کامپیوتر 1500 دلاری پرفورمنس بیشتری نصبت به مک پروی 4000 هزار دلاری ارائه میده
قدیمی و الکی گرون , دقیقا حسی مثل لامبورگینی رو برام تداعی میکنه
https://www.youtube.com/watch?v=NDmOHU6lmRw

البته از بحث ماشین اومدم بیرون ببخشید
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط amirazizi » 27 سپتامبر 2016, 14:16

rezag5 نوشته است:[نمایش]
اما عموما قیاس این 2 ماشین هم کار درست و دقیقی نیست چون از تکنولوژی هایه هم نسل , استفاده نمیکنن .

تکنولوژی با کسی شوخی نداره و بدون شک لامپ جای فانوس رو میگیره هر چند که زمانی که اومد می گفتند عمرا بشه برای همه خونه ها برق کشید. علاقه به ماشین های سوپرکار یا سیلندر پیستونی و لذت بردن از شنیدن صدا یا لرزش ماشین شاید مثل نوستالژی فیلم نگاتیو باشه . کسی که باهاش بزرگ شده باشه شاید دوست داشته باشه ولی برای نسل بعد کاملا بی معناست.

من یک موضوعی رو اینجا بگم که فکر می کنم از اون مواردی بی ربطه به شدت مربوطه . فیلم Side by Side در مورد تقابل دیجیتال و فیلمه ، جنگی که پرونده اش بسته شده و دیگه بحثی در موردش نیست و ادم های مشهور و قابل احترامی که تو همین فیلم که مال ۴ ساله پیشه از فیلم دفاع می کنند حرفا شون فقط با گذشت ۴ سال خنده دار و بچه گونه میاد.

یک جمله طلایی میگه جرج لوکاس که به نظر من فوق العاده است. میگه " فیلم ۱۰۰ سال پیش شروع کرد و الان در اوج و سقف شه و هر کاری کنند دیگه از این بهتر نمیشه دیجیتال تازه شروع کرده و ۱۰۰ سال جا داره برای بهتر شدن." http://sidebysidethemovie.com

شاید مقایسه بی ربطی باشه ولی ماشین های الکتریکی مثل دوربین های دیجیتال توی سال های اول هستند که برای همه جوک بودند اما تازه شروع کردند و بدون شک فاصله ای که با ماشین های قدیمی پیدا خواهند کرد و به جایی میرسه که خرید یک ماشین سلیندر پیستونی به مضحکی خرید یک دوربین پاناویژن نگاتیو خور خواهد بود. البته eysun به این موضوع اشاره کرد.

من شخصا فکر می کنم بیشترین چیزی که باعث تغییر پارادیم تو ماشین بشه ماشین های خودران باشند. به نظر من اون خیلی تغییر تحولات عجیب تری به وجود میاره تا تغییر سوخت . تحولاتی که یک بخشی شون اجتماعی خواهند بود مثل بیکار شدن یک جمعیت ۱۴ میلیونی توی امریکا تا خیلی چیزهای دیگه.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط rezag5 » 29 سپتامبر 2016, 20:01

من فکر میکنم به دلیل جهش های تند و شدید در تکنولوژیه پردازشی مخصوصا در سال های اخیر
تمام کمپانی های تولید کننده ی کنسول های بازی در آینده ی نزدیک دچار مشکلات شدید میشن

قبلا به این صورت بود که یک کنسول گیم ساخته میشد و به مدت 4 یا 5 سال به فروش میرفت و به بازار عرضه میشد
ولی الان اینطوری شده که تقریبا هر 2 سال کارت های گرافیک جهش های تند و تیزی رو انجام میدن
و میشه گفت کارت گرافیک های 2 سال پیش کاملا دِمُده محسوب میشن و فرپورممنس کافی برای بازی های روز رو ندارن

به همین دلیل خرید پیسی برای بازی کن ها خیلی جذاب تر شده و عموما مردم برای بازی به خرید پیسی روی میارن
با این احتساب کنسول سازها باید برای مقابله با این وضع هر 2 سال به 2 سال یه مدل جدید کنسول عرضه کنن که
فروش پیسی با تواناییه بالا تر کارشون رو کساد نکنه

پرفور منس کارت گرافیک های 1070 و 1080 انویدیا تقریبا یک اتفاق انقلابی و خیلی سهمگین در کیفیت بازی ها ایجاد کرده
این چیزیه که کنسول به گرد پاش هم نمیرسه
نطر شما چیه دوستان
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط hamidrezamt » 30 سپتامبر 2016, 00:13

اگر تفاوت گرافیک بازی‌های عرضه شده برای Xbox 360 رو از ابتدا تا آخرین روزهای مانده به عرضه‌ی Xbox one مقایسه کنید متوجه تفاوت بسیار فاحشی می‌شید، درحالیکه کارت گرافیک کنسول‌های تولید شده در این چند سال تغییر نکرده بود بلکه به مرور زمان بازی سازها توانسته بودند از پتانسیل این کارتهای گرافیک بهره‌ی بیشتری ببرند. مطمئناً مشابه این مورد برای کنسول‌های نسل جدید هم پیش میاد. یعنی کیفیت گرافیکی بازی‌های چند سال آینده بروی این کنسول‌ها تفاوت زیادی با بازی های سال‌های آغازین عرضه‌شون خواهد کرد.
در دنیای تکنولوژی همیشه این‌طوره که امکانات سخت‌افزاری چندین سال از نرم‌افزارها جلوتراند؛ این مورد را در شصت و چهار بیتی شدن CPUها و به تبع اون شصت و چهار بیتی شدن سیستم‌عامل‌ها و تأخیر زمانی زیاد نرم‌افزارهای کاربردی برای بهره بردن از این امکان ببینید، یا استفاده از چندین هسته‌ی CPUهای چندهسته‌ای.
این رسم باقی خواهند ماند و به نظرم گیمرها، کنسول‌ها را به خاطر سهولتشان در استفاده و بازی‌های اختصاصی‌شان به پی‌سی ترجیح خواهند داد.
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

پستتوسط rezag5 » 30 سپتامبر 2016, 19:20

ممنون hamidrezamt عزیز بابت نظرت که نوشتی

درسته گیم ها به شدت در کنسول با گذشت زمان بهینه میشن

اما مشکل کنسول عدم توانه آپدیت سخت افزاریه
همین الان سونی و مایکرو سافت کنسول جدید دادن اما به شدت از توان کارت گرافیک های هم زمان خودشون عقب هستن
کارت گرافیک های همین الان , میتونن کنسول های جدید رو که 2 هفته پیش معرفی شدن رو قورت بدن
و در سال آیند هم کارت ها میرن برای استفاده از مموریه نسل جدیدی که خیلی ها منتظرش بودن و از نسل DDR جدا میشن
نسل بعدیه حافظه ها بازم هم یک جهش بزرگ به همراه داره من نمیدونم سونی و مایکروسافت میتونن هرسال کنسول بدن یا نه ؟
طراحی و سرمایه گذاری برای ساخت یک دستگاه به پیچیدگیه کنسول های امروزی که حتی سیستم عامل هم دارن کاره ساده ای نیست و امکانش نیست که هر سال یک دستگاه جدید به بازار بدن و عملا توجیه اقتصادی نداره .
اما چیزی که یه مدتیه ذهنه منو مشغول کرده و یکی از دوستانم هم توی فیسبوک با من هم نظر بود این که احتمالا بسیار زیاد شرکت های کنسول سازی میرن به سمت ساخت کنسول های مدولار . یعنی بشه حداقل مموری و کارت گرافیکشون رو تعویض کرد

فکر میکنم این ایده کار میکنه
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط AliGhz » 09 اکتبر 2016, 01:42

مطلب جالبی می‌خواندم، مخصوصاً این جمله‌اش را خیلی پسندیدم:

کسی که می‌خواهد از یک تکنولوژی استفاده نکند باید چند برابر کسی که از آن تکنولوژی استفاده می‌کند، آن را بشناسد و بتواند تحلیل کند. تا بپذیرند که انتخاب او آگاهانه و از سر اختیار است.
کد: انتخاب همهٔ
http://mrshabanali.com/استیو-جابز-آی-پد-مک-لوهان/
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 10 اکتبر 2016, 21:35

چرا برای «دستیاران صوتی دیجیتال» صدای زن ترجیح داده می‌شود؟

http://www.nytimes.com/2016/10/10/techn ... ology.html
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط rezag5 » 13 دسامبر 2016, 16:01

این سایتِ یک پزشک خیلی سایت خوبی هست .
اگر به مطالب خوب و مفید و ارزشمند و متنوع علاقه دارید حتما دنبالش کنید .
همیشه موضوعاتی رو شیر میکنه که کاملا ارزش مند هستند .
یادم میاد قبلا در ایرماگ در مورد کتاب های دیجیتال و قدیمی (فیزیکی) صحبت شده بود .
این لینک چیزای جالبی گفته بود که منو واداشت لینک رو اینجا برای شما هم بگذارم شاید دوست داشته باشید بخونید .
http://1pezeshk.com/archives/2016/12/bu ... -mags.html
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط rezag5 » 13 دسامبر 2016, 17:04

کنفرانس AMD برای نسل جدید سی پی یو ها با اسم رمز ZEN که قراره به زودی به بازار عرضه بشن .
بعد از سالها عقب موندن از اینتل بلاخره کمپانیه AMD جهش بزرگی رو داره انجام میده و از 28 نانومتر داره به 14 نانو متر سویچ میکنه .
این کنفرانس جنجالی ترین کنفرانس این کمپانی در 10 سال گذشته هست چون مدعی شده نسل جدید سی پی یو هاش به راحتی اینتل رو پشت سر میگذاره.
کنفرانس چند ساعت دیگه شروع میشه میتونید اینجا لایو ببینید.
http://www.amd.com/en-us/innovations/new-horizon
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط rezag5 » 14 دسامبر 2016, 21:42

عاقا AMD سی پی یو های قدری نشون داد دیشب
راحت اینتل رو میگیره یا حداقل شونه به شونه پرفورمنس دارن .
کلا AMD این چند روزه با محصولات جدیدش به همه حمله کرده . اینتل و انویدیا رو حسابی نواخت .
البته نسل جدید سی پی یو هاشو تا 2 ماه دیگه میده بیرون . الان توی بازار نیست . ولی من کلا لذت بردم .
یه سری سی پی یو داره برای سرور آماده میکنه 32 کور که با تریت میشه 64 کور . با پرفورمنس عالی و خوب .
حالا میشه از اینا روی یه مین بورد 2 تا نصب کرد اونوقت 128 کور دارین . رسما رندر فارمه .
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط rezag5 » 18 دسامبر 2016, 21:44

این دوربین اونقدر توان زوم کردن داره که نتوانم گفتن
جالبه , علاقه مند شدم بهش .
http://izismile.com/2016/12/12/who_need ... video.html
نماد کاربر
rezag5

قبلیبعدی