انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

متفرقه

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: متفرقه

پستتوسط Arzhang » 06 ژوئیه 2017, 07:45

یک قانون تأیید شده برای من هست و آن این که هیچ‌وقت فایلی متنی را از ویندوز به مک ببرید یا برعکس، بدون خطا باز نمی‌شود. حالا اگر این متن فارسی باشد، مشکل دو چندان می‌شود. اما در تجربه‌های متعددم، دیده‌ام که بین word در مک و ویندوز، این خطا چنان کاهش می‌یابند که با چند اصلاح ساده می‌توان دوباره متن را بازیابی کرد. گاهی این مشکلات به مواردی عجیب و غریب مربوطند که به قول ایلیا به همان مشکلات فونت‌ها برمی‌گردد.
همان طور که باز هم ایلیا گفته، پبجز در این همخوانی پیشرفت زیادی داشته.
اما شخصاً چون هیچ وقت جواب روشنی نگرفته‌ام، حتی نسخه‌ی تایپی کتاب‌هایم را (چون می‌دانم ناشر ویندوز دارد) یک بار در ویندوز باز کرده و چند اصلاح لازم را انجام می‌دهم و برای ناشر می‌فرستم. کلاً نسبت به این همخوانی کاملاً ناامید هستم و فقط سعی می‌کنم حواسم باشد چه کار لازم است بکنم تا متن به گیرنده درست برسد.
-----
پی‌نوشت: عمیقاً معتقدم که کلاً کامپیوتر در وضعیتی بدوی به سر می‌برد. نمی‌توان منکر اثرهای عمیقی که بر روی کیفیت زندگی گذاشته شد اما موضوع بسیار بسیار ساده‌ای چون انتقال متن به ما نشان می‌دهد کامپیوتر تا چه حد غیرپیشرفته و بدوی‌ست.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1163

پستتوسط rezag5 » 07 ژوئیه 2017, 06:21

مشکلی که داری را من نمیدانم از چیست ولی در مورد صنعت کامپیوتر با تو موافقم
دقیقا کامپیوتر ها همچنان بدوی هستند
به صورت کلی نگاه که میکنی میبینی اصلا به تکامل نرسیده اند
عدم هماهنگی بین همه چیز بیداد میکند
به صورت ماهانه چه سخت افزاری چه نرم افزاری همه چیز آپدیت میشود
مک و ویندوز هم ندارد
یک آشوبی کلا این صنعت رو گرفته که به شدت آزار دهنده ست
اما صنایعی مثل خودرو به شدت استیبل و تکامل یافته هستند
شما یک ماشین که میخری میبینید که میشود حتی 15 سال از آن استفاده کرد
ولی یک کامپیوتر بعد از 3 سال یا 4 سال رسما به زباله تبدیل میشود حتی اگر همچنان خوب
کار کند قابل استفاده نیست چون همه ی نرم افزارها تغییر میکنند و امکانات جدید سخت افزاری میطلبند.
دلیل اصلی مشکلات صنعت کامپیوتر , علوم الکترونیک است که آگاهی ما در مورد آن کم است و به صورت
روزانه آپدیت میشود , احتمالا اگر ماشین ها هم الکترونیکی شوند و
بشر به ماشین های برقی روی بیاورد همین مشکلات هم یقه ی صنعت خودرو را خواهد گرفت .
یعنی هر چند ماه به چند ماه ماشین های برقی دارای تغیرات و جهش های ساختاری عمیق میشوند
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 183

پستتوسط rezag5 » 07 ژوئیه 2017, 06:28

کمپانی AMD بلاخره سی پی یو های سرور خودش رو با نام EPYC روانه ی بازار کرد
یک بنچمارک جالب اینجا ببینید
بنچمارک با نرم افزار cine bench گرفته شده که بسیار معتبر است
یک تعداد سی پی یو ی دیگر هم در لیست cine benchمیتوانید ببینید که برای مقایسه بسیار عالیست
https://www.youtube.com/watch?v=32hTAooG98c
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط Mehdizadeh » 08 ژوئیه 2017, 16:32

نمیشه اظهارنامه‌ی مالیاتی رو با مک رد کرد؟
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 344

پستتوسط alireza3335 » 10 ژوئیه 2017, 00:05

یاد اون داستانی افتادم که صدا و سیما نشون میداد خلافکارها از مک استفاده میکنن
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 675

پستتوسط saeidk » 18 ژوئیه 2017, 13:10

پرونده اتهام فساد خانواده نواز شریف در گرو فونت کامپیوتری

http://www.bbc.com/persian/world-features-40629161

[نمایش]
گروه تحقیقاتی گقته است فونتی که با آن این سند نوشته شده است "کلیبری" ( Calibri) است که تا ژانویه سال ۲۰۰۷ به طور رسمی و تجاری از آن استفاده نمی‌شد. بنا بر این تحقیقات گروه مسئول نشان داده فرم رسمی حقوقی با فونتی نوشته و چاپ شده که در آن زمان دربازار موجود نبوده است.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 988

پستتوسط Arzhang » 15 اوت 2017, 20:59

هر هزار و صد و یازده دفعه یک بار فقط این اتفاق برای آدم می‌افتد:

Post.jpg
Post.jpg (29.81 KiB) - بازدید 2420 بار
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 15 اوت 2017, 22:25

خیلی خوب بود ارژنگ جان :)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 1837

پستتوسط rezag5 » 19 اوت 2017, 20:14

اینجا این بابا روی یه پی سی با سی پی یو های نسل جدید ای ام دی مک او اس نصب کرده
و در مورد کارکردش یه کمی حرف میزنه
An AMD Ryzen... Mac
https://www.youtube.com/watch?v=IAut2VGpDvo
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط AmiN.D » 15 سپتامبر 2017, 00:45

Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1040

پستتوسط rezag5 » 23 سپتامبر 2017, 13:53

من همیشه از طرفداران برند AMD بودم
هنوز هم هستم . در 2 موقعیت زمانی به شدت از اینتل عقب بود که بار دوم تقریبا 4 سال طول کشید
کمپانی ای ام دی با وجود کوچک بودن (بهتر است بگویم خیلی کوچک بودن) از اینتل به واقع توان رقابت با اینتل را دارد .
همین موضوع من را جذب خودش میکند . بیشتر مردم که خیلی در دنیای کامپیوتر ها عمیق نیستند و فقت گاهی چیزی دیده یا شنیده اند فکر میکنند که ای ام دی صرفا یک کمپانی تولید سی پی یو آن هم از نوع کلاس B برای کامپیوتر های دسکتاپ است .
نه این تفکر کاملا اشتباه است
بیشتر مردم نمیدانند که تمام کنسول های بازی چه ایکس باکس چه پلی استیشن در نسل های اخیر , از کارت گرافیک و سی پی یوهای ای ام دی بهره برده اند .
تمام کامپیوترهای اپل برای کارت گرافیک , از قلب تپنده ی ای ام دی استفاده میکنند .
در واقع ای ام دی کمی زیرزمینی بازی میکند .
شاید به بازار کامپیوتر که بروید محصولات فراوان با جعبه های خوش طرحی از ای ام دی نبینید . اما تعداد یوزر های ای ام دی خیلی هم کم نیست .
در این لینک دو سی پی یو ی 1000 دلاری از اینتل و ای ام دی باهم مقایسه شده اند .
https://www.youtube.com/watch?v=Fr1ZlUu8v_Q
لینک خوب و جامعیست
حرف آخر :
حتی اگر از ای ام دی خوشتان نمیآید و از طرفداران اینتل هستید باید ای ام دی را دوست بدارید چون همیشه باعث شده اینتل قیمت هایش را پایین بیاورد
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط 123ali » 13 اکتبر 2017, 15:49

سلام دوستان
سوالی داشتم چرا میشه به درایو های مجازی مثل دراپ باکس ، گوگل درایو ، باکس و.. اعتماد کرد؟
به نظرتون اگه اطلاعات شخصی تونو اونجا اپود کنید احتمال از دست رفتن یا لو رفتن هست؟
ممنون
123ali

پست‌ها : 459

پستتوسط Arzhang » 13 اکتبر 2017, 17:53

این طور که من شنیده‌ام گویا امکان از بین رفتن‌اش چیزی در حدود صفر است چون تا آن‌جایی که می‌دانم این سیستم‌ها با بک‌آپ‌های قدرتمندی که در جاهای مختلف می‌گیرند بسیار امن‌تر از هر هارد و بک‌آپی‌ست که ما به خودمان بگیریم. اما توضیحات فنی را حتماً دوستان دیگر بهتر می‌دانند و خواهند گفت.
ولی از نظر امنیت و لو نرفتن اطلاعات شخصی، خب ظاهراً فقط اعتبار آن‌هاست که ما را امیدوار می‌کند وگرنه هرچه روی فضای ابری داریم، آن‌ها به آن دسترسی دارند. البته نمی‌دانم که آیا اطلاعات طوری رمز‌گذاری می‌شود که برای خود گوگل (و هر مالک فضای ابری دیگری) هم قابل دسترسی نباشد؟ بعید می‌دانم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط amirazizi » 13 اکتبر 2017, 23:18

123ali نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان
سوالی داشتم چرا میشه به درایو های مجازی مثل دراپ باکس ، گوگل درایو ، باکس و.. اعتماد کرد؟
به نظرتون اگه اطلاعات شخصی تونو اونجا اپود کنید احتمال از دست رفتن یا لو رفتن هست؟
ممنون

من هم با توضیحات ارژنگ کاملا موافقم و احتمال از بین رفتن اطلاعات شما در فضای Cloud خیلی کمتر از هارد شخصی تون هستش و اطلاعات شما در cloud امن تر خواهد بود. لو رفتن اونها فقط به شرطی امکان پذیره که کسی به پسورد شما دسترسی داشته باشه و اکانت شما هک شده باشه.

اینکه به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند که بدون شک دارند و حتی شما با یک تست ساده تاثیرش رو می تونید ببینید.

اگر اکانت گوگل داشته باشید و روی google drive چیزی اپلود کنید تاثیرش رو در سرچ، ویدیوهای پیشنهادی یوتیوب و تبلیغاتی که برای شما در یوتیوب دیده میشه می بینید. به طور مثال اگر چندین و چند سند مربوط به فیلمسازی اپلود کنید به شما تبلیغاتی رو پیشنهاد میکنه که به اون موضوع مربوطه.

گوگل هم ایمیل های شما رو انالیز میکنه و هم محتویات cloud تون رو و هم اگر گوشی اندرویدی داشته باشید گوشی تون رو تا براتون بتونه تبلیغ درست تر و دقیق تری ارسال کنه.
amirazizi

پست‌ها : 387

پستتوسط 123ali » 14 اکتبر 2017, 01:46

ممنون از شماها جواب های خوبی دادید
حالا سوالی داشتم اگه از تو خود مک من یک پوشه رو رمزگذاری کردم با خود disk ulitiy ، و بعد که به صورت فایل .dmgدر امد و من اپلودش کردم در dropboxو وقتی dmg رو خاستم باز کنم میگفت خالیه ! حتی پسوردم نخاست ، یعنی اصلا نمیدونست این فایل رمز گذاری شدست با مک؟ یا مشکل چی بوده ؟
به نظرتون اینطوری امن ترنیست اول به همین صورت رمز گذاری کنم بعد بفرستم رو درایو های ابری؟چون اطلاعاتم شخصیه .
ممنون

عکس
37C23C7F-EB9C-4AB9-8B94-782DA8474BEB.png
123ali

پست‌ها : 459

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان