انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

متفرقه

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: متفرقه

پستتوسط amirazizi » 04 اوت 2020, 18:15

AliGhz نوشته است:[نمایش]
امیر عزیزی خیلی خوب می‌نویسی. از نوشته‌هات لذت می‌برم.

هاها، قربانت علی جان، مرسی از لطف شما.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ilia » 24 اوت 2020, 07:37

انواع پورت:
A13B9AF6-CE69-410B-8DC5-391389A7E2CE.jpeg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Amir_S » 24 اوت 2020, 10:53

داریم به سمتی می‌رویم که usb نوع c که در این تصویر نیست، جای همه اینها را بگیرد!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Arzhang » 25 اوت 2020, 17:24

Amir_S نوشته است:[نمایش]
داریم به سمتی می‌رویم که usb نوع c که در این تصویر نیست، جای همه اینها را بگیرد!

اگر این طور بشود که یو‌اس‌بی - سی واقعاً همه‌ی این‌ها را جمع کند و با دستگاه‌هایی مواجه باشیم که همگی یک یو‌اس‌بی - سی دارند، واقعاً‌ خوب می‌شود. در حال حاضر که این طور نیست. یک جورهایی مصیبت هم شده. همیشه باید دنبال یک چیز آویزان به مک‌ات باشی که حتی استفاده‌های معمولی‌ای مثل یو‌اس‌بی را جوابگو باشد.
این‌که آیا همه‌ی دیوایس‌ها و هاردها و غیره، از یو‌اس‌بی-سی استفاده کنند، واقعاً چیز محشری می‌شود. اما بعید به نظرم می‌رسد. همین‌جوری! هیچ دلیلی هم ندارم. :)
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1447

پستتوسط AliGhz » 25 اوت 2020, 22:10

Ilia نوشته است:[نمایش]
انواع پورت:
A13B9AF6-CE69-410B-8DC5-391389A7E2CE.jpeg

این پورت‌های موازی… با اون‌همه پین‌ها و پیچ‌ها… یاد اون‌ مانیتورهای گندهٔ مونوکروم و چاپگرهای سوزنی هم افتادم.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط rezag5 » 26 اوت 2020, 20:23

یک سری کمپانی های زور گو هستند که خیلی به فرق داشتن با دیگران اهمیت میدن. یکیش همین اپل. تا همین اواخر بیشتر دیوایس های مبایلی که تولید میکرد مثل آی پد یا آی فون, یو اس بی را آدم حساب نمیکرد.تا جایی که به یاد دارم شرکت سونی هم از این مسخره بازی ها زیاد داشت.
مثلا با عقل ناقص من در حال حاظر هیچ آدمی به تاندربولت نیاز ندارد. اپل یک اصرار عجیبی در داشتن این پورت دارد که بیا و ببین. بعد در آن پورتی که 99% مردم نیاز دارند دندان گردی میکند.زمان استیو جابز هم همین بود. سیاست هایش در این مورد فرقی نکرده.
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط amirazizi » 27 اوت 2020, 05:13

rezag5 نوشته است:[نمایش]
یک سری کمپانی های زور گو هستند که خیلی به فرق داشتن با دیگران اهمیت میدن. یکیش همین اپل. تا همین اواخر بیشتر دیوایس های مبایلی که تولید میکرد مثل آی پد یا آی فون, یو اس بی را آدم حساب نمیکرد.تا جایی که به یاد دارم شرکت سونی هم از این مسخره بازی ها زیاد داشت.
مثلا با عقل ناقص من در حال حاظر هیچ آدمی به تاندربولت نیاز ندارد. اپل یک اصرار عجیبی در داشتن این پورت دارد که بیا و ببین. بعد در آن پورتی که 99% مردم نیاز دارند دندان گردی میکند.زمان استیو جابز هم همین بود. سیاست هایش در این مورد فرقی نکرده.

البته Thunderbolt 3 با خود USB-C کاملا تطابق داره به حدی که کاربر احساس میکنه یکی هستند.

در مورد اولی هم که گفتی من راستش تا الان یادم نمیاد پورت خاصی رو اپل بی دلیل تبلیغ کرده باشه. مثلا سال ۲۰۰۱ که شما مجبور بودی برای کپچر کردن فیلم حتی یک کارت کپچر بخری اپل روی تمام سیستم هاش Firewire رو گذاشت و شما مستقیما دوربین رو به سیستم وصل میکردی که خیلی مزیت مهمی بود و اصلا یکی از دلایل محبوبیت اپل بود.

در مورد حذف کردن فلاپی دیسک قبل از بقیه، اضافه کردن پورت USB به طور استاندارد به تمام سیستم ها، بعدها حذف DVD روم و ... فکر میکنم گذر تاریخی نشون داد که تصمیم اپل درست بوده.

اونجایی که من خیلی با شما موافقم حذف تمام پورت ها در لپتاپ های جدیدشه که کاربر رو مجبور میکنه به خرید دانگل و این خیلی حرکت ضایعی که این به نظر میاد از دستاوردهای زیبای جانی ایو باشه. شما برای وصل شدن به شبکه یا حتی وصل کردن یک هارد اسکترنال مشکل پیدا میکنی و نمیشد اسم این سیستم ها رو PRO گذاشت و اون اسم MacBook Pro رو نمیشد راحت باهاش کنار اومد چون هر ادم حرفه ای کلی Device به سیستم اش وصل میکنه و باهاشون کار میکنه.

یک بار دیگه جا داره یادی کنیم از قهرمان فدا کردن کارایی به نفع زیبایی جانی ایو که باعث شد جای خالی استیوجابز به شدت احساس بشه.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ilia » 22 سپتامبر 2020, 20:26

تصور این اعداد و ارقام برای من بسیار غریبه!
46766500-3CCA-46CF-B3BA-6A23AC41B41F.jpeg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط rezag5 » 23 سپتامبر 2020, 12:19

موقعی که قیمت یک موسِ خوب به 6 ملیون تومان رسیده از قیمت مک بوک پرو که نباید تعجب کرد.

https://www.digikala.com/product/dkp-30 ... w959-elite
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Amir_S » 06 نوامبر 2020, 17:29

ابن چیزی که می‌خواهم بنویسم شاید از من به عنوان یک مدیر انجمن بعید باشد، اما با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و اوضاع ارز و نیازی شدیدی که مردم ایران به کسب درآمد بیشتر دارند، به نظرم لازم است:
یکی از راههای آسان کسب درآمد دلاری، سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزهای جدید و معدن‌کاوی آرزوهای دیجیتال است. اگر به این کارها علاقه دارید یا در موردشان شنیده‌اید و قصد شروع یک سرمایه گذاری بدون ریسک را دارید به شما رمز ارز J-coin را پیشنهاد می‌کنم.
این رمزارز مورد تایید پلیس ICE امریکا بوده و پرداخت سود قطعی آن را FDA تصمیم کرده است.
همچنین متخصصان امنیت پیشبینی می‌کنند که ارزش هر واحد آن تا یک سال آینده به ۱۴٫۰۰۰ دلار برسد.
این شرکت در پنج کشور دنیا فارم ابری داشته و مورد تایید سازمان شیلات اسکاتلند هم هست.
خلاصه اینکه حتما به https://jcoin-hash.com/ سر بزنید و به دوستان و اقوام هم معرفی کنید.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط AmirT » 06 نوامبر 2020, 18:58

سلام امیر‌جان،
راستش من هیچوقت به این پلن‌ها حس خوبی نداشتم و جزئیاتشون رو شکاکانه بررسی میکنم. قبل از بررسی جزئیات خود پلن‌های ارائه شده توسط این سایت این موارد به نظرم شک برانگیز آمدند:

۱. این سایت امکانات استخراج بیت‌کوین را اجاره میده، بسیار هم عالی. پس خود این J-coin کجای قضیه است؟ و اصلا چه هست؟ و white paper اش کجاست؟ که قراره ارزشش به ۱۴ هزار دلار برسه.

۲. پلیس AIC رو من با چند دقیقه جستجوی اینترنتی نتونستم بفهمم چیه و چرا باید یه شرکت ایرانی رو تائید کنه.

۳. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نقشش اینجا چیه که بخواد سود یک شرکت ایرانی رو تضمین کنه؟ سازمان شیلات اسکاتلند هم همینطور.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 340

پستتوسط AliGhz » 06 نوامبر 2020, 21:12

به موارد امیر ت این را هم اضافه کنم که جایی از این سایت، نام فردی را به عنوان متخصص امنیت صفحات اینستاگرام آورده و پیش‌بینی افزایش قیمت jcoin را از قول اونقل کرده است. در حالی که اگر عنوان شغلیِ متخصص امنیت صفحات اینستاگرام اصلا معنایی داشته باشد، ربطی به رمزارزها ندارد. دوم اینکه یک سرچ مختصر نشان می‌دهد این فرد ظاهرا کلاهبردار است.

نکتهٔ دیگر اینکه لیست واریزها و برداشت‌های پایین سایت، مربوط به حدود یک ماه پیش است و به نظر می‌رسد یک فهرست ساختگی است. سایت هم به‌شدت فقر محتوایی دارد و برای اثبات صحت ادعاهایش، حتی لینکی به جایی ندارد. در کل که به‌شدت بودار به نظر می‌رسد.

من یک سرچی در فضای انگلیسی‌زبان هم کردم. راجع بهjcoin که چیزی پیدا نکردم. اما coin hash uk به چندین سایت با دامین نیم‌های مشابه منتهی می‌شود که آنها هم معلوم نیست کدامشان واقعی است و تازه آن واقعی هم چقدر ادعاهایش درست است. (یکی از آنها که انگلیسی‌اش به‌شدت افتضاح بود و مشخص بود یک غیر انگلیسی‌زبان آن را سرهم کرده).
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط Amir_S » 06 نوامبر 2020, 22:00

عضویت در این سایت برای بسیاری از ایرانی‌ها به معنی سود صددرصد در همان لحظه اول است؛ چرایش را آخر این پیام می‌گویم:
نکته دقیقا همین است که گفتید. تقریبا هر سایت یا شخصی که ادعای مشابه آنچه در این سایت آمده بکند کلاه‌بردار است. اما Jcoin یک فرق اساسی دارد که تبلیغ و معرفی‌اش به مردمی که مثل شما نیستند را ضروری می‌کند.
و آن فرق این است که وقتی فرد ترغیب به سرمایه گذاری شد و ثبت نام کرد و خواست ماینر اجاره کند یا جی‌کوین بخرد. برای توضیح می‌دهد که همه اینها کلاه‌برداری است و نباید گول تایید وزارت صنعت و نماد اعتماد، درگاه مستقیم بانکی و… را بخورد.
این سایت را محمد جرجندی که یک فعال جرایم سایبری و اوسینت است و تلاش زیادی در مورد شفاف سازی در مورد این تیپ کلاهبرداری های ‌پانزی و هرمی و افراد پست پرده می‌کند، به این منظور ساخته که نشان دهد چقدر راحت می‌توان سند‌سازی کرد تا بلکه مردم با حساسیت بیشتری پیشنهادات اینچنینی را بررسی کنند.
خلاصه اینکه از نظر من، عضویت در j-coin برای یک آدم عامی مثل این است که در جا صددرصد سود بکنی؛ چرا که اگر گول می‌خواد پولش را جایی مشابهی می‌گذاشت، آن پول به باد می‌رفت و به مقدار سرمایه‌اش ضرر می‌کرد، اما در این سایت هم پولش از دستش نمی‌شود و هم یاد می‌گیرد که بعدا هم کلاه سرش نرود… به عبارتی هم همان لحظه به اندازه آن ضرری که قرار بود بکند سود کرده و هم بعدا هر بار که با یک کلاهبرداری پانزی مواجه شد، گول نمی‌خورد و این خودش سود مضاعف است.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Nyaiesh » 06 نوامبر 2020, 22:08

جدا از ترقیب که باید با غ مینوشتی تمام سخنانت درست و دلسوزانه بود و از شما جز این انتظاری نبود
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Amir_S » 06 نوامبر 2020, 22:18

Nyaiesh نوشته است:[نمایش]
جدا از ترقیب که باید با غ مینوشتی تمام سخنانت درست و دلسوزانه بود و از شما جز این انتظاری نبود

محمد رضا عزیز، ممنون از تذکرت.
یک اشتباه دیگر که جفتشان انقدر فجیع بودند که خودم هم باورم نمی‌شود این بود که ICE را AIC نوشته بودم.
هردو را تصحیح کردم.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••