انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

MAC vs. PC در ملاء عام!!

بخش موضوعات متفرقه

MAC vs. PC در ملاء عام!!

پستتوسط SoHail » 06 نوامبر 2007, 19:12

این قضیه دیگه داره حسابی جدی میشه و احتمالا بزودی یکی یه بلایی سر اون یکی میاره! حالا این به کنار همه اونهایی که لئوپارد رو نصب کردن دیدن که icon یه کامپیوتر مایکروسافتی توی در Finder چه تصویریه! بله دقیقا همین تصویریه که به این پست چسبیده و یه مانیتور CRT معمولی با Blue Screen of Death ویندوز رو نشون میده! اینکه توی نسخه GM از لئوپارد هم هنوز این icon وجود داره واقعا خنده‌دار و مضحکه!

اینجا رو بخونید!
http://www.engadget.com/2007/10/30/mini ... less-smug/
پیوست‌ها
generic-pc.jpg
generic-pc.jpg (29.96 KiB) - بازدید 12466 بار
SoHail

پست‌ها : 40

پستتوسط javadkh65 » 06 نوامبر 2007, 20:28

البته به نظر من این مسئله ای هست که خوب یه حقیقته و توی ویندوز وجود داره! شما اگه بدونین من چه خاطرات بدی از این صفحه ی آبی رنگ دارم مخصوصا توی ویندوز ۹۸ ولی به هر حال انجام این گونه کارها از سوی اپل به نظر من یه نوع واکنش بچه گانه به تسخیر بازار کامپیوتر ها از سوی مایکروسافته! این حقیقتیه:
۱- مک مسلما از PC بهتره
۲- مایکروسافت تموم کامپیوتر های PC دنیا رو دست خودش داره چه استیو جابز بخواد چه نخواد!!
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Ahmad » 08 نوامبر 2007, 21:24

مقالهٔ دیگری با همین مضمون در سایت ComputerWorldامریکا منتشر شده و که در آن کفه به نفع لئوپارد می چربد.
آدرس:
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... 0553#10553
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Behnam » 25 نوامبر 2007, 04:36

این هم از آن کارهای تبلیغاتی که فقط از اپل بر میاد!
در صفحهٔ ویژهٔ Vista در Cnet اپل جای تبلیغاتی در سمت راست و بالای آن خریده و تبلیغی را مخصوص آن مکان طراحی کرده است! تبلیغات اپل بیش از پیش تهاجمی، بیش از پیش کودکانه... و بیش از پیش مؤثر شده‌اند!
http://www.youtube.com/watch?v=rvpGACmQ ... re=related
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط salehara » 27 نوامبر 2007, 02:57

دوستان من از وقتی leopard رو اینستال کردم از هارد برای هر کار کوچیکی کلی سر و صدا در میاد و مک کمی کند شده از لحاظ سخت افزار مشکل ناره سیستم البته باید بگم که clean install نکردم جریان چی می تونه باشه فکر می کنید؟ 
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط Behnam » 27 نوامبر 2007, 03:14

شاید لئوپارد برای کامپیوترت سنگینه. اپل یک حداقل قدرتی رو تعیین کرده و هر ماشینی قوی تر از اون حداقل، لئوپارد رو راه می‌اندازه. اما این به معنای اینه که از پسش بر میآد ولی نه لزوماً سرعت و چابکی خودش رو حفظ می‌کنه. نکتهٔ دیگه اینه که لئوپارد تنها به اولین بروزرسانی خودش رسیده. تایگر هم در نسخه‌های اول و دوم سرعتش کمتر بود. نکتهٔ سوم که یادم هست علی یکبار مطرح کرد اینه که سرو صدای زیاد یعنی اینکه تراشه به خنک شدن بیشتری نیاز داره و بهتره که سر و صدا باشه تا اینکه تراشه ذوب بشه!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط salehara » 27 نوامبر 2007, 03:21

ممنون بهنام جون نه گفتم که از سخت افزار نیست مک بوک پرو ۲.۲ هست با ۲ گیگ رم به قدری با فاصله کم قبل از اومدن leopard گرفتمش که خود اپل یه نسخه مجانی اش رو برام فرستاد ولی روی سیستم عامل قبلی اصلا سر و صدا نداشت. البته مسلما سر و صدا رو تحمل خواهم کرد با این حرفی که شما زدی اصلا دوست ندارم تراشه ذوب بشه!
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط Reza.Y » 27 نوامبر 2007, 10:52

صالح جان یک بار erase and install کن. من مورد شبیهی پیدا نکردم.
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط سورنا » 27 نوامبر 2007, 14:39

لئوپارد بسیار بده. خیلی یواشه و کلی مشگل داره. من که مدام باهاش مشکل دارم. واقعا تبلیغات اخیر اپل مضحکه. من یکی که دلم میخاد میتونستم برگردم به 10.4 .
Mac Pro - Using OS X (10.5.5) - Processor 2 x 2.66 GHz Dual-Core Intel Xenon
Memory 2 GB 667 MHz

http://sourena.net/fa/
نماد کاربر
سورنا

پست‌ها : 118

پستتوسط rezag4 » 27 نوامبر 2007, 21:20

nemidoonam in link daghighan jash kojast
http://gizmodo.com/gadgets/desktop-comp ... 326200.php
teh
pc
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط moshtaba_g » 27 نوامبر 2007, 23:25

من هم مشکل مشابه دارم من هم مک بوک پرو ۲.۴ با ۲ گیگ رم دارم هارد من هم از وقتی به لئوپارد اومدم به صدا افتاده اما خییییلیی کم، اما تو تایگر همین یه کمم نبود
Macbook Pro3,1 (2.4 GHz) Ram 3GB-OSX10.6.6-DSL
apster/\/
نماد کاربر
moshtaba_g

پست‌ها : 31

پستتوسط Ahmad » 27 نوامبر 2007, 23:31

سورنا نوشته است:[نمایش]
لئوپارد بسیار بده. خیلی یواشه

سلام سورنا،

من لئوپارد را روی یک سیستم قدیمی با حداقل شرایط نصب کرده ام که عبارت است از پروسسور جی ۴، ۹۳۳ مگاهرتز، ۷۸۶ مگابایت حافظه. بنظر من خیلی خوب کار می‌کند و اگر از تایگر سریعتر نباشد کندتر نیز نیست. ولی همانطور که رضا نیز اشاره کرده باید حتما سیستم را از طریق Archive and install و بهتر از آن نیز Erase and installنصب کنی. البته یادت نرود از تمام هارددیسکت backUp بگیری. ولی خوب تصمیم با خودت است.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط R_Behnood » 30 نوامبر 2007, 21:06

من leopard را روی macbook 2GHz 2GB ram نصب کردم. بعد از clean and install هیچ مشکلی نداشتم. چه در تایگر و چه حالا صدای هارد رو نشنیدم! قبلا یک sony vaio داشتم که هیچ وقت نشد صدای هار رو نشنوم!(-:
حتما clean and install رو امتحان کنید.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط moshtaba_g » 01 دسامبر 2007, 11:52

ببخشید اما لپ تاپ های ویندوزی اگر صدای هاردو نشنوی انگار یه چیزی تو کامپیوترت کمه(':lol:') من زمان زیادی نیست که تو جمع بچه ها اومدم قبل از اونم با dell latitud d620 کار می کردم. عادت کرده بودم صدا هاردشو نمی شنیدم خوابم نمی برد.
یه سؤال چه جوری clean & install بکنیم؟ تا اونجا که من دیدم dvd لئوپارد ران می شه خودش دیگه تا آخرش میره (':roll:')
نماد کاربر
moshtaba_g

پست‌ها : 31

پستتوسط Behnam » 01 دسامبر 2007, 21:11

اولاً به دنیای مک خوش‌آمدی! بله کاربران مک چندان به سر و صدا عادت ندارند و اگر صدای ماشین در بیاید گمان می‌کنند که کاری در جایی عیب می‌کند و برای مک حق هم دارند که چنین گمان کنند. کم صدایی از پارامترهای مهم یک ماشین مک است. این اپل بود که Cube را ساخت که اصلاً پنکه نداشت. یکی از دلایلی که برای انتقال از PPC به Intel مطرح می‌شد این بود که برای بیرون کشیدن قدرت و سرعت قابل رقابت در بازار، PPC حرارت زیاد تولید می‌کرد و پنکه‌های پر سر و صدایی لازم داشت!
اما پر سر و صدا بودن کنونی مک با لئوپارد بیشتر به باگ شباهت دارد. اگر بعضی processing پیش‌پا افتاده بخاطر باگ به یک دایرهٔ بسته وارد شود، یک کار ساده به مقدار زیادی فعالیت CPU نیاز پیدا می‌کند که مانند یک موش آزمایشگاهی در درون سیلندری چرخان مدام می‌دود بدون اینکه به جایی برود! خب این حرارت ایجاد می‌کند و به خنک شدن شدید نیاز پیدا می‌کند و صدای پنکه‌ها در می‌آید.
ظاهراً این باگ‌ها در شرایط نصب تمیز پدیدار نمی‌شوند ولی حدس من این است که نصب بصورت upgrade هم با یکی دو تا بروز رسانی لئوپارد به وضع کنونی نصب تمیز شباهت پیدا خواهد کرد.
ولی فعلاً به تجربهٔ دوستان نصب تمیز بهترین راه حل است. dvd نصب، خودش ران نمیشه مگر اینکه شیوهٔ دیفالت نصب رو کاربر تأیید کنه. در همون اول که نصاب یک هارددرایو رو پیدا می‌کنه و برای نصب چراغ سبز میده، بجای تأیید آن روی دکمهٔ option یا چیزی نظیر آن کلیک کن تا امکانات دیگر نصب رو برات نشون بده. یکی نصب تمیز است و دیگری آرشیو کردن و نصب.
اگر کامپیوترت پارتیشن ندارد حتماً آرشیو و نصب را انتخاب کن تا محتویات موجود کامپیوترت از دست نرود. البته راه بهتر و مطمئن‌تر این است که قبلاً از تمام محتویات در یک هارد خارجی backup گرفته باشی.

من شخصاً از روی تنبلی و کمبود دانش فنی راه حلی برای خودم پیدا کرده‌ام که شاید برای دوستانی که وضعشان مشابه من است راه‌حل جالبی باشد!
من کلاً هارددرایو کامپیوترم را از اول به دو پارتیشن تبدیل کرده‌ام. یک پارتیشن با حجم حدود ۱۰ گیگ (Drive A)که به سیستم عامل و نرم‌افزارها اختصاص دارد و بقیهٔ هارددرایو(Drive B) که به فایل‌ها اختصاص دارد. اولین کاری که بعد از نصب تمیز سیستم عامل کردم این بود که پوشه‌های user خودم را به پارتیشن B کشاندم تا یک کپی از آنها در آنجا پدید آید. بعد از هریک از آن پوشه‌ها یک alias درست کردم که alias ها را از B به A کشاندم و پوشه‌های اصلی را حذف کردم. البته باید نام پوشه‌ها را دقیقاً به نام پوشه‌های اصلی تبدیل کرد تا از سوی سیستم قابل تشخیص باشد. این کار برای همهٔ پوشه‌ها بجز پوشهٔ library و پوشهٔ desktop عملی است. این دو پوشه باید همان پوشه‌های اصلی باقی بمانند و محتویاتشان را در Drive A داشته باشند.
این کار به من امکان داد که هیجوقت نگران از دست دادن فایل‌هایم در جریان نصب سیستم‌عامل نباشم چون همهٔ این فایل‌ها که به مرور زمان زیاد می‌شوند، خودبخود در Drive B قرار می‌گیرند و اگر من در Drive A نصب تمیز هم بکنم، به چیزی جز نصب دوبارهٔ برنامه‌هایم نیازی نخواهم داشت. تنها backup که لازم است برای Safari و Mail است که باید آدرس‌ها را قبلاً در جایی در Drive B حفظ کنم اگرنه آنها را از دست خواهم داد چون در پوشهٔ library قرار دارند.
نماد کاربر
Behnam

بعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 22 مهمان