انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

وایو

محلی برای یافتن آموزش نحوه ی نصب و استفاده از این برنامه، همچنین شما می توانید سوالات و اشکالات خود را در اینجا مطرح کنید.

وایو

پستتوسط مهمان » 06 مه 2006, 04:03

با سلام خدمت اساتید محترم
من یک نوت بوک سونی وایو سری a خریدم و میخوام روش همراه ویندوز mac os هم بریزم . این نوت بوک از قابلیت ریکاوری استفاده میکنه و تک درایو هست و نباید دست به پارتیشن بندیش بزنم . لطفا راهنمایی کنید که برای داشتن ماک کنار ویندوزم چه کار باید کنم؟ اگه راهنمایی میکنید لطفا احسان رو به اتمام رسونده و کامل این کار رو انجام بدید چون من تو این زمینه صفرم! :roll: .
در ضمن مشخصات نوت بوک 2گیگ سی پی یو فول رم 1 گیگ هست .
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 06 مه 2006, 21:25

خوب ما که نمی‌تونیم لینک و... برخلاف کپی رایت بدیم اما به صورت خلاصه شما یک نسخه patch شده از Mac OS X Tiger نسخه x86 لازم دارید یا اگر نبود خودتون patch رو جداگانه از سایت maxxus بگیرید و بر روی image از DVD نسخه Tiger x86 اعمال کنید. برای دریافت اینها میتونید به شبکه‌های به اشتراک گذاری فایل مراجعه کنید.
اگر میخواهید به ترکیب پارتیشنهاتون دست نخوره میتونید داخل VMWARE نصب و استفاده کنید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط مهمان » 06 مه 2006, 23:53

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
خوب ما که نمی‌تونیم لینک و... برخلاف کپی رایت بدیم اما به صورت خلاصه شما یک نسخه patch شده از Mac OS X Tiger نسخه x86 لازم دارید یا اگر نبود خودتون patch رو جداگانه از سایت maxxus بگیرید و بر روی image از DVD نسخه Tiger x86 اعمال کنید. برای دریافت اینها میتونید به شبکه‌های به اشتراک گذاری فایل مراجعه کنید.
اگر میخواهید به ترکیب پارتیشنهاتون دست نخوره میتونید داخل VMWARE نصب و استفاده کنید.
موفق باشید
با تشکر از اینکه لطف کردید و پاسخ دادید.
این برنامه pearPc چجوریه؟ من می تونم استفاده کنم ازش با شرایطی که دارم؟
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 مه 2006, 13:16

خواهش می‌کنم.
چرا میتونید اما چون PearPC پردازنده PowerPC رو شبیه سازی می‌کنه خیلی کندتر از Vmware میشه چون وقتی نسخه x86/intel از Tiger داشته باشید دیگه نیازی به شبیه سازی خاصی نیست.
به هرحال PearPC از این جهت خوبه که تقریبا با هر کامپیوتری کار می‌کنه و راهنماهایی در این مورد در سایت هست، سوالی داشتید حتما بپرسید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط مهمان » 07 مه 2006, 20:36

ببینید ، من اصلا اطلاعی در مورد سیستم عامل های غیر لینوکس و ویندوز ندارم :roll: (البته در مورد همین دوتا هم اطلاعات زیادی ندارم) .
ماک رو برای این میخوام نصب کنم که میگن واقعا نرم افزار های شاهکاری داره .نکته ی اول اینکه آیا شما واقعا تایید میکنید این شاهکار بودن رو؟
و آیا خاصیت این نرم افزارها فقط روی خود سیستم های اپل خوبه یا ما روی کامپیوتر هایی مثل این نوت بوک هم می تونیم از اون کارایی ها استفاده کنیم؟
vmWare اگه مثل virtualpc مایکروسافت باشه خیلی بیخوده چون اون یه سیستم پنتیوم تری با یک گرافیک کارد خیلی ضعیف روی ویندوز نوت بوکم شبیه سازی کرد! به طوری که مثلا تو ویندوزی که تو virtualPc نصب کردم اصلا نه خبری بود از دایرکت ایکس نه غیره و یک بازی روی اون ویندوز نصب کردم اصلا اجرا نشد! و کلا خیلی ویندوز ضعیفی بود.
حالا این vmware هم همینطوره؟

سوال دیگه اینکه نمیشه ماک رو طوری نصب کنم که اولا نیاز به دست زدن به پارتیشن نباشه ثانیا وابسته به ویندوز نباشه و مثلا ماک مستقیما به سخت افزار ها دسترسی داشته باشه؟

این tiger هم همون ماک هست دیگه؟
میبخشید البته !سوالات من شاید به نظر شما اساتید احمقانه به نظر برسه ولی خوب بلد نیستم دیگه :blush: :lol:
مهمان

پستتوسط مهمان » 09 مه 2006, 01:01

Anonymous نوشته است:[نمایش]
این tiger هم همون ماک هست دیگه؟

نه دوست عزیز. تایگر سیستم عامل مکینتاش است. مک (یا ماک) مخفف مکینتاش است و به بخش سخت افزار تولیدات اپل که خود کامپیوترهایش است اطلاق می‌شود. اپل برای کامپیوترهایش همیشه سیستم عامل منحصر به خودش را تولید کرده و می‌کند که هریک هم یک شمارهٔ سری دارند، مانند OS 8.6 یا OS 9.2 و هم از OS 10 به اینطرف هر نسخهٔ جدیدی یک نام «خانگی» هم داشته است. مثلاً OS 10.2 جاگوار نام داشت. OS 10.3 پانتر نام گرفت و OS 10.4 تایگر نام دارد.
حالا برای کاری که شما می‌خواهید بکنید، یعنی نصب سیستم عامل ویژهٔ کامپیوترهای مکینتاش بر روی پی‌سی (یا وایو که به گمانم از همان ساختار عمومی پروسسور پی‌سی استفاده می‌کند) کار به این سادگی نیست چون اولاً غیر مجاز است و ثانیاً برای سیستم عامل های قدیمی تر از تایگر، بصورتی امکان پذیر می‌شود که سرعت عمل آن به شدت کاهش میابد و کار کردن با نرم‌افزار های آن را عملاً از «شاهکار» بودن می اندازد.
از آنجا که اخیراً اپل برای ساختن کامپیوترهایش پروسسور های اینتل را اختیار کرده است، آخرین نسخهٔ سیستم عامل مکینتاش که تایگر باشد با پروسسورهای پی‌سی همخوانی پیدا کرده است که اگرچه نصب ان روی پی‌سی کماکان غیر مجاز است، ولی اگر با استفاده از برنامه ای که در این تاپیک معرفی شده است، تایگر را نصب کنید، سرعت کامل سیستم عامل مکینتاش را روی پی‌سی (یا وایو) در اختیار خواهید داشت. زیرا این نصب virtual نیست و بطور مستقیم روی وایوی شما نصب شده است. البته من در مورد پارتیشن بندی آن چیزی نمی‌دانم.
نکتهٔ دیگر اینکه VirtualPC که شما مطرح کرده‌اید، تا آنجا که می‌دانم منحصراً برای مکینتاش است. آن را روی پی‌سی نمی‌توان نصب کرد و اگر هم بتوان، کاری صورت نمی‌بخشد. هدف VirtualPC درست معکوس هدف شماست یعنی ویندوز مایکروسافت را روی مک راه می‌اندازد. البته این یکی مجاز است و با خرید VPC می‌توان بصورت قانونی از ویندوز روی مکینتاش استفاده کرد. البته چون virtual است، سرعتش هرگز روی مک به پای پی‌سی واقعی نمی‌رسد.
به هرحال از آنجا که نصب تایگر روی پی‌سی مغایر کپی رایت است، ایرماگ نمی‌تواند بیشتر از آن چیزی که علی رستگار مطرح کرده است شما را راهنمائی کند.
مهمان

پستتوسط مهمان » 09 مه 2006, 02:20

ممنون از راهنماییتان
" ولی اگر با استفاده از برنامه ای که در این تاپیک معرفی شده است" منظورتون کدومه؟ vmware?

با تشکر از اطلاعاتی که در اختیار بنده گذاشتید اجازه دهید من هم نکته ای عرض کنم و آن این که Virtual Pc دارای دو نوع میباشد . نوعی برای ویندوز که به آن VirtualPc 2004 گویند و سرویس پک 1 آن هم در سایت مایکروسافت موجود است وعملکرد آن به گونه ای است که می توان با نصب آن روی ویندوز همزمان چندین سیستم عامل را با هم در محیط ویندوز اجرا کرد!
و نوع دیگر آن که برای مک طراحی شده که ظاهرا ورژن 7 آن هم موجود است این خاصیت را بالعکس دارا میباشد .

راستی من متوجه اصطلاح "غیر مجاز است " نمیشوم. خوب من یک نسخه از تایگر را میخرم ! و آن را روی نوت بوکم که اتفاقا ویندوز آن هم خریده شده و کپی نیست نصب میکنم! ایراد کار کجاست؟
مهمان

پستتوسط مهمان » 09 مه 2006, 05:50

Anonymous نوشته است:[نمایش]
راستی من متوجه اصطلاح "غیر مجاز است " نمیشوم. خوب من یک نسخه از تایگر را میخرم ! و آن را روی نوت بوکم که اتفاقا ویندوز آن هم خریده شده و کپی نیست نصب میکنم! ایراد کار کجاست؟

والله من وکیل‌مدافع اپل نیستم و این که شما می گوئید خب تایگر را می خرید و بعنوان صاحب مجاز آن هر کاری با آن بخواهید می کنید را درک می‌کنم و این استدلال را از بسیاری دیگر هم در انجمن های گفتگوی انگلیسی شنیده‌ام.
قضیه ظاهراً از این قرار است که اپل نمی‌خواهد سیستم عاملش روی پی‌سی قابل نصب باشد. لذا آن را در کُدهای درونی «قفل» کرده است. شکستن این «قفل» که همان کاری است که آن patch که علی مطرح کرده است انجام می‌دهد نقض کپی‌رایت است و «غیر مجاز» بودن آن از اینجا سرچشمه می‌گیرد زیرا اگر کسی حوصله کند و «موافقت‌نامه» ای را که هنگام نصب نرم‌افزار پدیدار می‌شود قبل از کلیک کردن بطور کامل بخواند، خواهد دید که ضمناً بر این امر موافقت کرده است که آن را بدون اجازهٔ اپل دستکاری نکند!
vmware ظاهراً برای حفظ پارتیشن‌های شما هنگام نصب بکار می‌رود. البته من چیزی از آن نمی‌دانم. ولی برای patch مربوطه باید سری به سایت maxxus بزنید. این را من هم مانند شما در این تاپیک دیده‌ام و چیز بیشتری نمی‌دانم.
مهمان

پستتوسط مهمان » 09 مه 2006, 19:11

ممنونم از راهنمایی همه .
این maxxus کدومه؟ .nl? .de? .com?
مهمان

پستتوسط مهمان » 09 مه 2006, 20:10

این ماک را با آ از کجا آورده‌اید آنها خودشان می‌گویند مک
مهمان

پستتوسط Behnam » 10 مه 2006, 01:02

واللّٰه برای من هم «ماک» تازگی دارد و هژده چرخ های غول پیکر را تداعی می‌کند! گمان می‌کنم مخترع «ماک» یکی از اعضای همین انجمن باشد. البته نامش را نمی‌برم ولی ظاهراً لهجهٔ فرانسوی دارد!!
اما در مورد پست قبلی، من هم maxxus را کمی گوگل کردم و ظاهراً اکثر لینک‌ها بسته شده اند (حدس بزنید چرا!) اما اگر پیگیری داشته باشید حتماً آن را در جائی، احتمالاً به زبان غیر انگلیسی خواهید یافت.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط مهمان » 10 مه 2006, 01:43

آقا این IRMUG بیست سوالیه؟ همه چی با رمز میگن! نصفشو میگن !نصفشو نمیگن!بابا بی خیال! "احتمالاً به زبان غیر انگلیسی خواهید یافت. " !!!!!! خوب چی میشه بگید پسوندشو؟
مهمان

پستتوسط Behnam » 10 مه 2006, 02:17

دوست عزیز من چیزی بیشتر از آنچه گفتم نمی‌دانم. در گوگل دو کلمهٔ maxxus و os 10.4 را تایپ کردم و به من هزار تا هیت داد. چندتائی را امتحان کردم، برخی بسته شده بودند و برخی به زبان روسی یا آلمانی بودند که سر در نیاوردم (و وقت آن را هم نگذاشتم) که ببینم بالاخره لینکی برای دانلود دارند یا ندارند. دیگر از اینجای قضیه به بعد کمی هم خودتان برای رفع مشکلتان وقت بگذارید. اگر آن را در جائی پیدا کردید و دانلود کردید برای طرز استفاده از آن فوروم هائی پیدا کردم که در بارهٔ آن گفتگو می‌کنند. شما هم اگر گوگل کنید حتماً به آن فوروم ها برخورد خواهید کرد. در ایرماگ هرکسی هر کاری که از دستش بر می‌آید انجام می‌دهد و کسی از کسی طلبکار نیست اما امید این است که بقول یکی از اعضاء، دوستان مصرف کنندهٔ صرف نباشند و خودشان هم در رفع مشکلات از خود مایه بگذارند.
رمز و رازی در کار نیست. قضیه خیلی روشن است. من اگر در جستجویم جائی برای دانلود آن patch پیدا می‌کردم هم آن را در ایرماگ مطرح نمی‌کردم چون ایرماگ خلاف کپی رایت عمل نمی‌کند. اما شاید شما را به شکل روشن تری راهنمائی می‌کردم که خب پیدا نکردم.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط مهمان » 10 مه 2006, 02:38

از لطفتون بسیار ممنونم . قصد جسارت نداشتم. آخه اول یکی از دوستان گفتند که برو تو maxxus من گفتم که حتما میدانند کجاست ! ولی وقتی خودم هم سرچ کرد با هیمن نتایجی که شما گفیتد روبرو شدم!هر کس بتونه راهنمایی کنه در یافتن این پچ ممنون میشم . البته به صورتی که نقض کپی رایت نشود!!!!!!
مهمان

پستتوسط Behnam » 10 مه 2006, 03:20

قبلاً سایتی به همین نام maxxus وجود داشته که بسته شده است. محل آن هم روسیه بوده است. دلیل آن هم این است که اپل زور بازوی خود را بکار برده است.
http://www.macworld.co.uk/news/index.cf ... wsID=13884
شاید پیدا کردن این patch روی وب دیگر به این سادگی‌ها نباشد. فقط ایرماگ نیست که از این زور بازو هراس دارد! میماند شبکه های Peer to Peer.
اما چیزی هم دربارهٔ VMWare پیدا کردم که شاید برایت جالب باشد.
http://www.paulooi.com/2005/10/15/vmwar ... c-osx-x86/
نماد کاربر
Behnam

بعدی

بازگشت به آموزش نصب برنامه Pear PC

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان